تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 13 از 13

نام تاپيک: ««« مباحث مربوط به روغن و انواع آن »»»

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

تجربه :
    بعد از 5 ساعت سواری در تهران و سرعت کمی بیش از 100 کیلومتر در بزرگراه از انجین بوی روغن سوخته به مشامم می رسید . هر چند مطمئن نیستم بخاطر تعویض نکردن روغن ترمز هست یا انجین . چون از هر دو زیاد استفاده کردم . روغن قبلی 20-50 کسترول جی.تی.اکس بود که 600 کیلومتر قبلی ریخته بودم .

قیمت یک لیتر کاسترول مخصوص موتورسیکلت حداقل 5000 تومانه که اوایل سال 3500 تومان بود

موتور رو پیش یه مرکز مخصوص تعویض روغن خودرو بردم . فروشنده خوش برخورد انواع مختلفی از روغن ها رو داشت که سر فرصت ان شا الله در موردشون تو تاپیک خودش چیزی خواهم نوشت . یک نوع روغن گیاهی هم داشت لیتری 7000 تومان - قیمت عمده - .

با دستگاه مکش روغن موتور رو خالی کردیم . بسیار جالب بود چون خودم همه کار رو کردم البته بجز پیچ روغن که خیلی داغ بود دستگاه مکش آخرین قطرات داخل رادیاتور رو هم خالی کرد .

بجای 1 لیتر 1250 سی.سی روغن ریختم و انجین بدون مشکلی روشن شد . هر چند می دونم کمی به قطعات گیئر باکس فشار می آد با وجود رادیات . اما بخاطر معیوب بودن دنده ها بطرز جالبی دنده ها روانتر تعویض می شند !
    حداقل تا به این زمان . البته باید موتور رو موقع هوای خنک صبحگاهی روشن کنم تا از نداشتن مشکل اون مطمئن بشم .

اگه نباشه جاش خالی می مونه AIRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

دوستان یه روغن خوب برای تابستان و پاییز باید چند w چند باشه ؟
    محل زندگی مشهد (آب و هوای سرد و خشک تقریبا )
    قیمت مهم نیست فقط کیفیت روغن بالا باشه وبرای موتور مفید

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوستان یه روغن خوب برای تابستان و پاییز باید چند w چند باشه ؟
    محل زندگی مشهد (آب و هوای سرد و خشک تقریبا )
    قیمت مهم نیست فقط کیفیت روغن بالا باشه وبرای موتور مفید
    برای تابستان معمولا 20w50 مصرف می کنند برای موتورهایی که رادیات ندارند و تک سیلندر هستند
    باید از دفترچه کمپانی اطلاعات بگیرید و با توجه به همون خواستتون رو برآورده کنید .

کیفیت بالا : کاسترول اکت سری evo 4t برای موتورهای چهارزمانه رو توصیه می کنم که قوطی سیاه رنگی داره
    این نوع روغن کاملا سینیتیک هست و برای مسافتهای داخل شهری مناسبه . برای موتورسیکلتهای مسافتری و سرعتهای بالا و انجینهای متنوع ، روغن موتورهای امریکایی مثل "شاهین" مناسبترند و برای اسپورتها هم کاسترول "پاور 1"

4. این کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •