تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل محاسباتی در ساخت نرم افزار نجومی ...

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض مشکل محاسباتی در ساخت نرم افزار نجومی ...

سلام دوستان ...

من دارم یه نرم افزار نجومی کوچیک می نویسم ... نرم افزار شبیه ساز دهانه تلسکوپ و انچه ازش دیده می شه ... یه نمونه خارجیش ( الگوی من برای طراحی ) که فقط برای ماه رایگانه رو می تونید از اینجا دانلود کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینم سایت معرفی نرم افزار خارجی :

کد:

نرم افزار ازمایشی که نوشتم و هنوز مشکل دارم باهاش رو هم می تونید از وبلاگم دانلود کنید :

کد:
    حالا مونده یه مشکل :

همونطور که تو نمونه خارجی می بینید و همونطور که تو واقعیت هم همینجوریه ... وقتی قطر دهانه تلسکوپ یا بزرگنمایی از مقداری بیشتر یا کمتر بشه ... روشنایی اون جرم کم می شه ... چیزیه که خودم هم تو تلسکوپ تجربه اش کرده ام ...

من دنبال یه فرمول درست و حسابی می گردم که بتونم تو نرم افزارم ازش برای همین کار استفاده کنم ... یعنی وقتی کاربر مقدار ها رو تغییر داد ببینه که فرض تصویر ماه کم نور بشه ...

تو نت یه چرخی زدم ... اینو پیدا کردم :

کد:
    همونطور که می بینید ... SurfaceBrithness فکر کنم همون چیزیه که من میخوام ... ولی اگه معادله ای که تو این صفحه معرفی شده رو با نمونه نرم افزار خارجی ازمایش می کنیم ... تصویر کم نور نمی شه ... یعنی اون مقداری که کم شدن نور ازش شروع می شه خیلی پایین تره !!! ...

1. شما این معادلات رو می شناسید و تایید می کنید ؟

2. مثلا برای ماه از کدوم مقدار به بعد باید روشنایی کم بشه ؟..و چقدر ؟ ... یکم توضیح بدین؟

3. معادلات دیگه تو صفحات لینک داده شده دیگه ... مثل حد قدر و مردمک خروجی و حداکثر بزرگنمایی و غیره رو هم یه نگاهی بندازید ... همشون درسته ؟

4. اگه اصلاعات کافی و اکادمیک هم در مورد نجوم دارین و نجوم محاسبی تون هم خوبه ... خوشحال می شم به عنوان مشاور نجومی نرم افزار با هم همکاری کنیم ..

ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهرانـــــــ

پيش فرض

سلام دوستان ...

من دارم یه نرم افزار نجومی کوچیک می نویسم ... نرم افزار شبیه ساز دهانه تلسکوپ و انچه ازش دیده می شه ... یه نمونه خارجیش ( الگوی من برای طراحی ) که فقط برای ماه رایگانه رو می تونید از اینجا دانلود کنید :

کد:
    اینم سایت معرفی نرم افزار خارجی :

کد:

نرم افزار ازمایشی که نوشتم و هنوز مشکل دارم باهاش رو هم می تونید از وبلاگم دانلود کنید :

کد:
    حالا مونده یه مشکل :

همونطور که تو نمونه خارجی می بینید و همونطور که تو واقعیت هم همینجوریه ... وقتی قطر دهانه تلسکوپ یا بزرگنمایی از مقداری بیشتر یا کمتر بشه ... روشنایی اون جرم کم می شه ... چیزیه که خودم هم تو تلسکوپ تجربه اش کرده ام ...

من دنبال یه فرمول درست و حسابی می گردم که بتونم تو نرم افزارم ازش برای همین کار استفاده کنم ... یعنی وقتی کاربر مقدار ها رو تغییر داد ببینه که فرض تصویر ماه کم نور بشه ...

تو نت یه چرخی زدم ... اینو پیدا کردم :

کد:
    همونطور که می بینید ... SurfaceBrithness فکر کنم همون چیزیه که من میخوام ... ولی اگه معادله ای که تو این صفحه معرفی شده رو با نمونه نرم افزار خارجی ازمایش می کنیم ... تصویر کم نور نمی شه ... یعنی اون مقداری که کم شدن نور ازش شروع می شه خیلی پایین تره !!! ...

1. شما این معادلات رو می شناسید و تایید می کنید ؟

2. مثلا برای ماه از کدوم مقدار به بعد باید روشنایی کم بشه ؟..و چقدر ؟ ... یکم توضیح بدین؟

3. معادلات دیگه تو صفحات لینک داده شده دیگه ... مثل حد قدر و مردمک خروجی و حداکثر بزرگنمایی و غیره رو هم یه نگاهی بندازید ... همشون درسته ؟

4. اگه اصلاعات کافی و اکادمیک هم در مورد نجوم دارین و نجوم محاسبی تون هم خوبه ... خوشحال می شم به عنوان مشاور نجومی نرم افزار با هم همکاری کنیم ..

ممنون
    سلام
    داداش مرتضی
    قبلآ گوگل یه قسمتی داشت برای سرچ کد که به لطف تحریم ها برای ایران غیر فعاله!
    میتونی از مدیر انجمن -- بازی که اسمش محسن هست کمک بگیری
    منم یکم از این چیزا سر در میارم
    سعی میکنم جواباتو تا چند روز آینده بهت بدم
    فقط یه نسخه از نرم افزار رو که ساختی باید رایگان به من بدیا
    شوخی میکنم

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

همین الانش هم مجانیه ... تو وبلاگم می تونی دنلود کنی ... ولی برای شما سفارشی می زنم ..

بهرحال ممنون که می گردی

4. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    تو این سایت فکر میکنم اکثر مطالبی که لازم داشته باشه هست:
    کد:
    این نرم افزار رایگان برای بررسی خطای تلسکوپیه. و اون کار مد نظر شما رو هم انجام میده.
    کد:
    با یکی از دوستان که تحصیلات اپتیک داره مشورت کردم. میگه این موضوع انقدر پارامتر های مختلفی توش دخیله که عملا نمیشه به نتیجه دقیق رسید. (مثلا تلسکوپ هایی با همه مشخصات یکسان صرفا در کارخونه های مختلف زمین تا آسمون نتیجه دیدشون فرق داره با هم)

6. 2 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •