تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مشکل پریدن فیوز و .....(فوری)

پروفشنال hamidrezaj's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

14 مشکل پریدن فیوز و .....(فوری)

سلام

----فیوز واحد ما تو آپارتمان از دیروز چند بار پریده مخصوصا شب , و مثلا نیم ساعت یا کمتر که وسایل رو

روشن میکنم بعدش میپره ,

از جعبه فیوز داخل واحد که مثلا 12 تا فیوز داره هیچ کدوم نمیپره و یه دونه فیوزی

که تو طبقه همکف تو جعبه فیوز کل آپارتمان هست که واسه هر واحد یکی هست , فقط اون میپره که فکر کنم

فقط من این مشکل رو دارم.

اول فکر کردم از پاور کامپیوتره که عوضش کردم ولی حتی وقتی اون هم روشن نبود مثلا لامپ مهتابی اتاق

آروم آروم روشن خاموش میشد و بعد یه دقیقه فیوز میپرید که اون هم خاموش کردم و مثلا یخچال و تلویزیون

فقط روشن بود که باز هم پرید و تلویزیون و یخچال رو خاموش کردم و فقط کامپیوتر رو روشن کردم دیگه نپرید.

به حوادث برق زنگ زدم گفتن فیوز اصلی خراب شده و باید عوض کنید چون تا دیروز این مشکل نبود

و همون وسایل هست و تو این چندین هفته وسیله برقی اضافه نکردیم و اکثر لامپها هم کم مصرفه.

----یه سوال دیگه آیا سیم ارت برای کامپیوتر و یخچال ضروریه و نحوه اتصال به چه شکل هست؟

----و آخرین سوال اینکه از اول که ما به آپارتمان اومدیم یکی از اتاقها حتی وقتی که چراغ خاموشه

لامپها چشمک کم نوری میزنن و پریزهای اتاق هم که چراغ دارن با اون چشمک ضعیفی میزنه این دلیلش

چیه؟ چون یکی از لامپهای اتاق دیگه هم اینطوری بود که با عوض کردن لامپ مشکل حل شد اگه از لامپ نباشه

از کجاست؟

منتظرم با تشکر فروان

داره خودمونی میشه mahdimp5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

اگه فقط مهتابي‌ها چشمک مي زنند به خاطر جه به جا شدن فاز و نول هست... فاز و نول مهتابي را جا به جا کن درست ميشه.

يخچال ارت داشته باشه خيلي خوبه ولي براي کامپيوتر خيلي لازم نيست؛ چون تمامي قطعات (با استثناي بخشي از پاور) با ولتاژ مستقيم خيلي پايين (12 يا 5 يا 3.3 ولت) کار مي‌کنند.

اون پريدن فيوز هم به احتمال خيلي قوي به خاطر خرابي خود فيوز هست... فيوزهاي مينياتوري جنس نامرغوب وقتي سر راه جريان اصلي خونه قرار مي‌گيرن زود دخلشون مياد... دنبال فيوز AEG آلمان (که خيلي کم گير مياد) يا نوع تحت ليسانسش که ايراني است باش.

3. 2 کاربر از mahdimp5 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

ممنون ولی لطفا بگید فاز و نول رو چطور جا به جا کنم و لامپهای کم مصرف داخل اتاق چشمک می زنند که خارجی هست

و مثلا لامپ داخل یکی از اتاق ها رو عوض کردم و ایرانی انداختم درست شد و مهتابی فقط تو این دو روز ,

اون هم بعد از طی یه زمانی که انگار یه دقیقه مونده به پریدن فیوز چند تا چشمک میزنه و انگار بهش

فشار میومد و لامپ بزرگ داخل آشپزخونه هم امروز قبل از پریدن فیوز چشمک میزد و یادم رفت بگم که من که اول

فکر می کردم از مهتابیه بیرون آوردمش و وسط سطح فلز پشت مهتابی که لامپ مهتابی رو اون میخوابه خیلی داغ بود

درحالیکه خود مهتابی و اطراف وسط اون سطح هم خنک بود.

و یخچال چطوری باید ارت داشته باشه و فیوز رو باید برق کار عوض کنه؟

اصلا توضیحی ندادید

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

دوستان راهنمایی نمی کنند؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ab2reza1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

فیوز عوض کردن که کار راحتیه دوست من، فاز و نول رو جدا میکنی از فیوز سوخته و به فیوز جدید میبندی فقط حواست باشه جابجا نبندی
    فاز مترو وقتی به سر سیم بزنی، اونی که چراغ فاز مترو روشن میکنه فاز هستش
    در خصوص ارت هم باید بگم شما باید ارت داشته باشی، یعنی ساختمانتون یه چاه ارت داشته باشه که به داخل ساختمان کابل کشی شده باشه
    بعضی جاها هم از نول به عنوان ارت استفاده میکنن که توصیه نمی کنم
    پیروز باشی

7. این کاربر از ab2reza1360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019

پيش فرض

دوستان سلام خسته نباشید مدتی هست که فیوز ما یعنی همون فشنگی میسوزه و هر بار رفتم عوضش کردم تا ۲۴ ساعت خوبه اما بعد دوباره میسوزه تمام وسایل را هم جدا کردم یعنی هیچ باری روی فیوز نیست به جز یخچال و تلوزیون اما متاسفانه فشنگی میسوزه
    اگه کسی میدونه مشکل چیه خواهشن به من پاسخ بدهد یعنی ممکن است اتصال داخل مسیر باشه اگه اتصالی داشته باشه چطوری پیداش کنم باتشکر منتظر پاسخ شما هستم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان سلام .خسته نباشید

.
    مدتی هست که فیوز ما یعنی همون فشنگی میسوزه و هر بار رفتم عوضش کردم تا ۲۴ ساعت خوبه اما بعد دوباره میسوزه.
    .
    تمام وسایل را هم جدا کردم یعنی هیچ باری روی فیوز نیست به جز یخچال و تلوزیون اما متاسفانه فشنگی میسوزه
    .

اگه کسی میدونه مشکل چیه خواهشاً به من پاسخ بدهد
    .
    یعنی ممکن است اتصال داخل مسیر باشه ؟

.
    اگه اتصالی داشته باشه چطوری پیداش کنم باتشکر منتظر پاسخ شما هستم
    سلام . سلامت باشید

.
    1- در اسرع وقت فیوز فشنگی رو با فیوز مینیاتوری عوض کنین
    دوره ی فیوزهای فشنگی سالهاست که به یر اومده
    یک فیوز مینباتورب 25 آمپر نصب کنین به جای فشنگی
    نصبش هم ساده هست با رعایت نکات ایمنی و برای افراد مُطّلع
    .

.
    ظاهراً همونطور که گفتین یک جای مسیر اتصالی هست
    شاید هم یک نفر در مسیر , مخفیانه برق دزدی کرده از خط واحد شما
    .
    اگه کنتور برقتون دیجیتالی هست خیلی راحت میتونین واتِ مصرفی رو روی صفحه کنتور ببینید . اگر 12بار دکمه ی آبیِ روی کنتور رو فشار بدین ّKW میاد روی صفحه که علامت کیلووات هست
    اگر هیچ برقی در خانه مصرف نشه پس باید 0.000KW باشه
    .
    اگر یک لامپ 12 وات روشن باشه پس 0.012KW رو نشون میده
    اگر کولر گازیِ 2000 واتی روشن باشه 2.000KW رو نشون میده
    .
    اگر کنتور معمولی دارین و هیچ دستگاهی در مانه روشن نباشه و به برق هم وصل نباشه و یا تمام فیوزهای داخل واحد قطع باشه پس باید دیسکِ چرخان کاملاً ثابت باشه

.
    معمولاً در ساختمانها , هر واحد 3 فیوز داره
    قبل از کنتور که مسئولیتش با اتفاقات برق هست همراه با کنتور برق . اگر این فیوز رو قطع کنین صفحه ی کنتور دیجیتالی کاملاً خاموش میشه
    .
    فیوزِ بعد از کنتور که اگر قطعش کنین کنتور باید کاملاً صفر بشه (واتِ مصرفی صفر میسه )
    .
    فیوزهای داخل خانه که اگر همگی رو قطع کنین و در مسیر هم اتصالی و بذق دزدی نباشه کنتور صفر کیلووان رو نشون میده و دیسکِ کنتور معمولی کاملاً ثابت و ساکن میشه
    .
    عکسهای فیوز مینیاتوری
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D B%8C&hl=en&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
    .
    نصب فیوز مینیاتوری به دیوار نیاز به یک براکت یا نگهدارنده داره
    عکسهای براکت
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.
    مسئولیت رعایت نکات ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگان این مطالب هست
    .
    بنده و این سایت هیچگونه مسئولیتی نداریم

.
    P
    ===================================
    <br>
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •