تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: مصرف مرغ و مقاوم شدن بدن به انتی بیوتیک ها

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    جزایر سیسیل

پيش فرض مصرف مرغ و مقاوم شدن بدن به انتی بیوتیک ها

من یکی از دوستام تو مرغ داری کار میکنه میگفت روزانه تو آب و غذای مرغا آنتی بیوتیک میریزم تا مریض نشن میخواستم بدونم ایا این انتی بیوتیک به بدن ما آدمها که مرغ مصرف میکنیم وارد میشه؟

2. این کاربر از sanaz.joon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من یکی از دوستام تو مرغ داری کار میکنه میگفت روزانه تو آب و غذای مرغا آنتی بیوتیک میریزم تا مریض نشن میخواستم بدونم ایا این انتی بیوتیک به بدن ما آدمها که مرغ مصرف میکنیم وارد میشه؟
    بله به طور قطع وارد میشه و نه تنها باعث مقاومت بدن به انتی بیوتیک ها میشه بلکه باعث ایجاد سرطان و بیماری های دیگه ایی هم میشه که روی بافت های بدن تاثیر داره و به همین علت هم هست که اخیرا مرغ بدون انتی بیوتیک که بهش مرغ سبز میگن وارد بازار شده .

4. این کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

همه مرغ هایی که تو ایران تو مرغداریها پرورش میدن همشون سرطانزا هستن.
    جوجه رو که 1 هفته کنن مرغ اندازه گودزیلا حتما باید بهش شک کرد.
    حتی پزشکان میگن گوشت سفید این جور مرغهای غیر طبیعی نقرس رو بیشتر از گوشت قرمز تشدید میکنه.
    پیشنهاد من اینه که حتما از مرغ طبیعی و بوقلمون جای این مرغها استفاده کنین.

6. این کاربر از ~ReZa~ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

سلام و درود

بله درسته جوجه های بی چاره رو در کمتر از 45 روز تبدیل به گلوله ای گوشت سفید شل میکنن..... والبته من شنیدم از آنتی بیوتیک و تزریق هورمون هم استفاده میکنن ......

بوقلمون رو هم ماشینی پرورش نمیدن....؟

8. این کاربر از greena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

آنتی بیوتیک شک دارم اونقدر مدت زیادی در بدن ماکیان بمونه که بخواین نگرانش باشین.. مشکل بیشتر در هورمون رشد تزریقیه.. ضمناً فرقی نیست بین تولید صنعتی بوقلمون و مرغ و.. چون اگه بخوان از دوزهای غیر مجاز این مواد استفاده کنن در بوقلمون که چه عرض کنم گوشت قرمز شترمرغ هم که اخیراً وارد بازار شده یا گوسفند هم میتونن استفاده کنن.. کما اینکه کبد بعضی گوسفندها که من تهیه کردم نشانه هایی دال بر این مطلب داشته.. من مدتی بود گوشت بوقلمون یا شترمرغ تهیه میکردم میبردم خونه.. انصافاً یک ران یا سینه ی بوقلمون اندازه ی یکدونه مرغ گوشت داره.. ولی به بوقلمون هم شک دارم..
    اگه میتونید مثل جناب دکتر بسکی گیاهخوار شین که فبها..
    وگرنه حداقل وقتی مرغ تهیه میکنید همون اوایل کار تمام پوستش و اگه جگر داشت اون رو هم جدا کنید چون ترکیبات هورمونی محلول در چربی در پوست خصوصاً ناحیه ی گردن که محل تزریقه تجمع بیشتری دارن و بیاندازید جلوی گربه..
    حکماً این توله شیرهایی که اخیراً در تهران پیدا شده در اصل بچه گربه هایی بودن که بدلیل خوردن پوست این مرغها به اون روز افتادن..

@greena
    پروفایل و پیغامتون رو بستین و نتونستم پاسخ سوالتون درباره ی فنیل متان رو بدم..
    تولوئن دو تا نام دیگه هم داره:فنیل متان و متیل بنزن.

10. 3 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

مگر مرغ سبز وارد بازار ایران شده؟

12. این کاربر از osmaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

مگر مرغ سبز وارد بازار ایران شده؟
    مگر قرار بود وارد بشه از جایی؟
    توی شهر ما بعضی از مغازه های مرغ فروشی روی پارچه نوشتن مرغ سبز بدون انتی بیوتیک , تلویزیون هم در موردش خیلی برنامه داشت که محل نگهداری مرغ سبز ( مرغداری) چه طوری باید باشه فکر کنم دامپزشکی بعضی شهرها اجرا میکنه...

14. 2 کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

مگر قرار بود وارد بشه از جایی؟
    توی شهر ما بعضی از مغازه های مرغ فروشی روی پارچه نوشتن مرغ سبز بدون انتی بیوتیک , تلویزیون هم در موردش خیلی برنامه داشت که محل نگهداری مرغ سبز ( مرغداری) چه طوری باید باشه فکر کنم دامپزشکی بعضی شهرها اجرا میکنه...
    شما با اون آواتار و سوالاتتون مشکوک میزنی ها
    مرغ سبز توی بازار ما به احتمال قریب به یقین خودش یجور کلاه گذاشتن سر مشتریه ولی با اسامی عوام فریبانه..احتمالاً مرغداریهایی که به مرغهاشون هر روز آمپول هورمون نمیزنن و هفته ای یکبار میزنن میگن مرغ سبز! البته در امریکا تحقیقات روی تخم مرغ نشون داده بهترین نوعش مربوط به مرغهاییه که توی مزرعه بزرگ شدن و طبعاً چنین مرغی رو باید اسمشو گذاشت مرغ سبز یعنی مرغی که توی مزرعه بزرگ شده ولی توی کشور بی آب و علف و خشک ما مزرعه ی مرغداری کجا بود..؟!!
    بند ششم این صفحه از ویکی رو بخونید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی همین مرغهایی که از روستاها میارن رو میشه مرغ سبز در نظر گرفت چون خوراکش طبیعیه. یا مرغهایی که مردم توی خونه ی خودشون رشد میدن.. مثل خود من که در این سالها به سبب داشتن حیاطی بزرگ هر ساله بین 3 الی 4 جوجه ی دو هفته ای رسمی جدید رو به مرغ و خروس تبدیل کردم و همین حالام 5 تا مرغ دارم که بهترین خوراک ماکیان رو میدمشون و اونام نامردی(نامرغی) نمیکنن و بدون استثنا هر روز تخم میذارن.. این سری امسالیشون از حدود 2 ماهگی به تخم اومدن! همین چند هفته قبل هم که قیمت تخم مرغ به فلک رسیده بود و آه مردم به آسمون, توی قفس اینا پر تخم مرغ شده بود چون حدود 10 روز میشد که کسی نبود برشون داره!

@ greena
    پروفایل و نیز پیغام خصوصیتون بسته است عزیز..
    Last edited by Hektor; 19-12-2011 at 05:02.

16. 3 کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    جزایر سیسیل

پيش فرض

بالاخره نفهمیدیم چه گوشتی مصرف کنیم مرغ که اینجوریه شنیدم به گاو و گوسفندها هم آمپول تمجیزک میزنن که همش کورتونه بعد ادم وقتی مریض میشه هر چی دارو میخوره میگه نمیدونم چرا خوب نمیشم بگو قبلا این دارو ها با دوز بالا میاد تو بدنمون و بدن بهشون مقاوم میشه

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

شما با اون آواتار و سوالاتتون مشکوک میزنی ها
    مرغ سبز توی بازار ما به احتمال قریب به یقین خودش یجور کلاه گذاشتن سر مشتریه ولی با اسامی عوام فریبانه..احتمالاً مرغداریهایی که به مرغهاشون هر روز آمپول هورمون نمیزنن و هفته ای یکبار میزنن میگن مرغ سبز! البته در امریکا تحقیقات روی تخم مرغ نشون داده بهترین نوعش مربوط به مرغهاییه که توی مزرعه بزرگ شدن و طبعاً چنین مرغی رو باید اسمشو گذاشت مرغ سبز یعنی مرغی که توی مزرعه بزرگ شده ولی توی کشور بی آب و علف و خشک ما مزرعه ی مرغداری کجا بود..؟!!
    بند ششم این صفحه از ویکی رو بخونید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی همین مرغهایی که از روستاها میارن رو میشه مرغ سبز در نظر گرفت چون خوراکش طبیعیه. یا مرغهایی که مردم توی خونه ی خودشون رشد میدن.. مثل خود من که در این سالها به سبب داشتن حیاطی بزرگ هر ساله بین 3 الی 4 جوجه ی دو هفته ای رسمی جدید رو به مرغ و خروس تبدیل کردم و همین حالام 5 تا مرغ دارم که بهترین خوراک ماکیان رو میدمشون و اونام نامردی(نامرغی) نمیکنن و بدون استثنا هر روز تخم میذارن.. این سری امسالیشون از حدود 2 ماهگی به تخم اومدن! همین چند هفته قبل هم که قیمت تخم مرغ به فلک رسیده بود و آه مردم به آسمون, توی قفس اینا پر تخم مرغ شده بود چون حدود 10 روز میشد که کسی نبود برشون داره!

@ greena
    پروفایل و نیز پیغام خصوصیتون بسته است عزیز..
    یه تفاوتی دارن این مرغایی که بهشون میگن سبز اولا کوچیکترن دوما رنگشون تیره است مثل مرغ محلی سوما دیر پز تر هستند چون بافت سفتی دارند و من شخصا هیچ نوع مرغی نمیخورم مگر اینکه مرغ محلی گیرم بیاد!

19. این کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •