تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: فیناستراید جنین رو ناقص میکنه ؟

داره خودمونی میشه BigHeart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض فیناستراید جنین رو ناقص میکنه ؟

سلام
    دوست من ۲۱ سالشه
    از ۱۸ سالگی شروع کرد به ریزش مو
    بعد از ۱ سال ریزش موهاش شدید شد
    دکتر غدد یه سری آزمایش واسش نوشت و گفت هورمونات تغییر کردن و هورمون تاسی مردانه داری و بهش قرص فیناستراید داد که بخوره
    دکتر پوستم بهش مونکسیدل ترکیبی داد که دستساز بود و داروساز توی داروخانه براش ساخته بود
    قرار شده بود هم محلول و هم دارو رو تا آخر عمر مصرف کنه - البته به گفته خودش
    قرص رو به صورت منظم نمیخورد ولی محلول رو منظم میزد
    درباره قرص توی اینترنت جستجو کردیم و متوجه شدیم که نباید به هیچ وجه باردار شه چون بچش ناقص به دنیا میاد - مخصوصا اگه بچش پسر باشه دستاهای جنسیش ممکنه بعد از تولد مادرزادی ناقص بشه
    ازدواج نکرده ولی در آستانه ازدواجه و به دلیل علاقه زیادش به بچه قرص رو قطع کرد ولی متاسفانه ریزش موی شدیدی گرفت و افسرده هم شد اما محلول رو فعلا میزنه
    اگه دارو رو نخوره اثرات دارو بعد از ۶ ماه از بین میره و میتونه باردار شه - ولی اگه بازم بخاد باردار شه ۶ ماه قبل از بارداری و ۹ ماه بعد از بارداری و حدود ۲ سالم بعد از زایمان نباید قرص رو یخوره و همین ۳ سال باعث میشه تقریبا تاس شه
    وسط سرش ریزش شدیدی گرفته معلوم نیست ولی اگه ادامه پیدا کنه زود تاس میشه
    الان فقط محلول رو میزنه و حال روحی خوبی نداره
    یه دکتر دیگه هم رفته که بازم همین دارو رو داده و راهنمایی زیادی نکرده

کسی تجربه ای یا راه حلی چیزی نداره ؟

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    بله فیناستراید میتونه تاثیر منفی روی جنین بذاره و حداقل باید 4 ماه قطع بشه که اثرات منفیش از بین بره.
    چنتا قرص گیاهی هست که عملکردشون مثل فیناسترایده ولی نه به اون قدرت، ولی تاجایی که من میدونم تاثیر جانبی نداره.
    مثلا قرص saw palmetto complex عملکردی شبیه فیناستراید داره. (قبل از مصرف حتما با پزشک صحبت کنید، من دکتر نیستم فقط به صورت تجربی دارم میگم)
    در کنار این قرص، قرص های مولتی ویتامین مثل natural made برای مو و شامپو های حاوی کافئین میتونن تاثیر داشته باشن.
    ولی تجربه بنده در زمینه اینطور شد که جلوی ریزش موی ارثی رو واقعا نمیشه گرفت، شاید بشه سرعتش رو کم کرد.
    به شخصه میلیون ها تومن خرج دارو و شامپو کردم و فقط سرعت ریزش کم شد!

سعی کنید به دوستتون کمک کنید با این ریزش مو کنار بیاد. چون دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

3. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بلی درست هست این دارو نباید در زنان حامله استفاده بشه و حتی زنان حامله یا با احتمال حاملگی باید از برخورد با گرد و قطعات خرد شده قرص تماس داشته باشن
    حتی دارو های دیگر برای این بیماری چون بر سیستم هورمونی اثر میگذارند در حاملگی نباید مصرف شوند؛مثل آلداکتون

به نظر من بهتر هست در مورد راه حل درمانی در دوران حاملگی با پزشکی که تحت نظرش هست به طور کامل صحبت کنه
    اما به هرحال میشه دارو رو در دوران حاملگی مصرف نکرد و به طور موقت از چیزی مثل موی مصنوعی استفاده کرد
    اما مهم این هست که این مساله که ایشون درگیرش هستند باید به اطلاع همسر آینده اشون هم برسه تا در آینده دچار مشکل نشن

5. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه BigHeart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

ممنون از همگی

دوستم میترسه دارو رو ۴ ماه قبل از بارداری ترک کنه ولی باز اثرشو روی جنین بذاره
    الان میتونه تا ۲ سال دیگه مصرفش کنه ؟
    موهایی که بر اثر قطع دارو ریخته میشن٬ میتونن طی مصرف جدد دارو در بیان ؟ یعنی میتونه قبل از اقدام به بارداری مصرفشو قطع کنه و بعد از بدنیا اومدن بچه دوباره مصرف کنه و دوباره موهاش دربیان ؟

درضمن نمیتونه به راحتی کنار بیاد با ریزش مو - شاده شاده یهو یه بحثی درباره مو میشه یا تو مهمونی یه خانوم مو بلندو میبینه میریزه بهم گریه میکنه
    اینکه توی این سن باشه و پسر نباشه و ریزش مو داشته باشه واقعا سخته

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بلی...با فاصله میتونن دارو رو مصرف کنن(البته یک فوق تخصص طب مادر و جنین(فوق تخصص پره ناتولوژی از تخصص زنان و زایمان میتونه راهنمایی بهتری انجام بده) .....اما باید مراقب باشن به هیچ عنوان نباید حین مصرف دارو باردار بشن...پس استفاده از روش های جلوگیری جدا توصیه میشه
    البته مصرف این دارو در شیردهی نیز منع دارد
    به نظر میاد مشکل ایشون خیلی زیاد در زندگی اش تاثیر گذاشته....بنابراین پیگیری درمان تحت نظر متخصص پوست که درباره مساله ازدواج هم باهاشون صحبت کنن و درصورت نیاز یک روانپزشک یا روانشناس توصیه میشه
    Last edited by M.R.S.; 29-07-2015 at 16:43.

8. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

سلام... من ماه ۹ بارداری ام... همسرم دقیقا از ۱رماه پیش شروع کردن به مصرف قرص فیناید ۱... ایا عوارض رو در این ماههای پایینی هم بر روی جنین میزاره؟ جنین پسر است... نزدیکی هم داشتیم ولی مایع داخل ریخته نشد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •