تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 63 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 626

نام تاپيک: ◄◄ اتــاق تــجــزیــه و تــرکــیــبــات ►►

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

8 اتاق تركيبات

سلام بر همه ی دوستان
    من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم . من سایت یا هر منبعی که در آن در مورد ترکیبیات بتوان بحث کرد سراغ ندارم . به همین جهت سعی دارم تا سؤالات خوب و جالب را در اینجا قرار بدهم تا علاقه مندان بتوانند استفاده ببرند و خود نیز ار تجربیات دیگران استفاده کنم . سعی میکنم که هر ماه حداقل 5 سؤال خوب را عنوان کنم . از دوستان خواهش می کنم اگر مطلب مناسبی دارند عنوان کنند .
    باتشکر از همه ی دوستان .

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    ماتریس n*n را با اعداد 0 و 1 و 1- پر می کنیم . مجموع هر سطر را مقابل آن و مجموع هر ستون را زیر آن می نویسیم . می خواهیم این 2n عدد با هم متفاوت و متوالی باشند . برای کدام n ها این کار امکان پذیر است؟

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    روی هر سیاره از یک منظومه یک اختر شناس وجود دارد و هر اختر شناس نزدیکترین سیاره را مشاهده می کند . فاصله ی بین سیاره ها دو به دو متمایز است . ثابت کنید اگر تعداد سیاره ها فرد باشد سیاره ای وجود دارد که کسی آن را مشاهده نمی کند.

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    در هر یک از خانه های یک جدول n*n که در آن n فرد است یکی از اعداد 1 یا 1- را به دلخواه نوشته ایم . زیر هر ستون حاصلضرب همه ی عدد های این ستون و در سمت راست هر سطر حاصلضرب همه ی عدد های آن سطر را نوشته ایم . ثابت کنید مجموع همه ی این 2n حاصلضرب نمی تواند برابر صفر شود .

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    در هر خانه از جدول n*m حرفی قرار داده شده است. می دانیم همه ی سطر های جدول با هم فرق دارند . ثابت کنید ستونی وجود دارد که بعد از پاک کردن آن در جدول باقی مانده باز هم سطر های یکسان پیدا نمی شود .

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    در یک جدول n*n ، به دلخواه n-1 خانه را سیاه می کنیم . (سایر خانه ها سفیداند) . در هر مرحله خانه ای که دو یا بیشتر همسایه ی سیاه دارد را سیاه می کنیم . آیا با این کار می توان همه ی خانه ها را رنگ کرد؟

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    خط های هوایی بین شهر های یک کشور طوری تنظیم شده اند که هر شهر حد اکثر با سه شهر ارتباط دارد . در ضمن برای مسافرت از هر شهر به هر شهر دیگر حداکثر یک بار تعویض هواپیما نیاز است . حد اکثر تعداد شهر های این کشور چند تا است . (برای این شهر ها مسیر های هوایی را مشخص کنید.)

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    2000 سکه وجود دارد و دو نفر می خواهند بازی ای انجام دهند . نفر اول سکه ها را به دو دسته که حداقل دو سکه دارند تقسیم می کند . نفر دوم هر دسته را به دو دسته ی ناتهی تقسیم کرده و دسته هایی که بیشترین و کمترین مقدار را دارا هستند بر می دارد . نفر اول حد اکثر از بردن چند سکه می تواند مطمئن شود؟

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام بر همه ی دوستان
    می خواستم یک توضیحی بدم . من خودم بعضی از همین سؤالات را حل نکردم و راه حل شون و نمی دونم . ولی اکثر شون و حل کردم و حل اونا رو پس از مدتی براتون می ذارم . به همین دلیل اگه سؤالی رو سعی می کنید حل کنید ولی نتونستید ، تا هر جا که رفتید تو اینجا مطرح کنید چون ممکنه ایده ای که به کار می برید جالب با شه یا حتی مقداری از مسئله رو حل کرده باشید و در یک قسمتش مشکل داشته باشید که دیگران بتونن کار شما رو تکمیل کنن .
    پس هیچ وقت ناامید نشید .
    باتشکر از همه

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    zanjan

پيش فرض

سلام
    در یک تورنونمت 10 نفر شرکت کرده اند . اگر x1 بردهای نفر اول ، x2 بردهای نفر دوم و ... و y1 باخت های نفر اول ، y2 باختهای نفر دوم و ... باشد . ثابت کنید :
    x1+x2+…+x10=y1+y2+…+y10

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •