تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 42

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک AMD 1055T

داره خودمونی میشه shadow666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

14 راهنمایی برای اورکلاک AMD 1055T

سلام. سیستم من اینه

CPU : AMD 1055t
    Mobo : Giga GA-880-UD3H
    Memory : 2* G SKILL 2g 1600
    VGA : ATI 4670
    PSU : Green 585
    Cooler : PCCOOLER HP-1216X

اینور اونور خیلی مقاله خوندم. اول بالاترین FSP سیستم رو پیدا کردم که 286 پایدار بود. خیلی امتحان کردم . الان تنظیماتم اینجوریه
    CPU;4.04 - FSP:286 - NB , HT =2002 -RAM 1524 CL:AUTO -CPU-V:1.5V
    بقیه وولتاژها همه نرمال . دمای CPU هم نهایت 51 میشه.

وقتی تست پرایم میذارم بعد از حدود 50 دقیقه یکی از هسته هاش ارور میدن ولی بقیه اش کار میکنن که بعد از 20 دقیقه خودم متوقفش کردم. اینو نمیدونم مشکل پیش میاره یا نه.
    واسه درست کردنش NB رو با وولتاژش که زیاد میکنم درست نمیشه. به نظرم اشکال از تایمینگ رم باشه که وقتی دستی تنظیمش میکنم و روی 9-9-9-24 میذارم سیستم دو تا بوق بلند میزنه و بالا نمیاد. هرکاریش هم کردم نیومد که نیومد. اگه کسی اطلاعاتی درباره این داره یه کمکی بکنه.

یه مشکل دیگه هم دارم اینه که NB بالای 2500 سیستمم بالا نمیاد. اگه این بالا میرفت خیلی کمک میکرد. اگه کسی میدونه دلیلش چیه ممنون میشم کمک کنه.

از طریق وولتاژها هم کاری از پیش نبردم. CPU-NB رو گذاشتم رو 1.4(اگه درست باشه!) اما فرجی نشد. اگه تنظیمی دیگه هست بگین

یه سری از تنظیمات بقیه با این CPU هست که تو لینک زیر میتونین ببینین. شاید کمکی بکنه مشکل من حل بشه.
    اگه کسی میدونه دلیلش چیه ممنون میشم کمک کنه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

طی تجربه شخصی به شما توصیه می کنم پردازنده های خانواده Thuban رو برای مصارف 24/7 بیشتر از 3.7Ghz الی 3.8Ghz اورکلاک نکنید . از طرفی ولتاژ CPU Vcore رو هم روی 1.4V ولت Fix کنید .

بیشتر از فرکانس و ولتاژ یاد شده، توان مصرفی پردازنده های این خانواده افسار گسیخته افزایش پیدا می کنه ! ( گاهی با افزایش بیش از 100 % توان مصرفی پردازنده هم روبرو هستیم ! )

برای مثال اینجا رو ملاحضه کنید :
    کد:

پروفایل اورکلاک کنونی شما در دراز مدت برای مادربورد و پردازنده شما ایجاد مشکل خواهد کرد.

================

برای بررسی بیشتر از تب های CPU - SPD - Memory نرم افزار CPU-Z شات بگیرید تا بشه نظر داد .

3. 2 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

الان که ولتاژ رو 1.5 گذاشتم به خاطر اینه که یه نقطه stable پیدا کنم و بعدش ولت رو بیارم پایین
    این شات زیر مال قبله. چون الان که جواب میدم دوباره تنظیمات رو عوض کردم .شما فقط NB , HT رو 2002 در نظر بگیرین

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

وقتی تست پرایم میذارم بعد از حدود 50 دقیقه یکی از هسته هاش ارور میدن ولی بقیه اش کار میکنن که بعد از 20 دقیقه خودم متوقفش کردم. اینو نمیدونم مشکل پیش میاره یا نه.
    سعي كن گزينه هاي توان مصرفي پردازنده را غير فعال كني
    مثلا TURBO CORE حتما بايد غير فعال باشه + COOL & QUIET + C1E

واسه درست کردنش NB رو با وولتاژش که زیاد میکنم درست نمیشه. به نظرم اشکال از تایمینگ رم باشه که وقتی دستی تنظیمش میکنم و روی 9-9-9-24 میذارم سیستم دو تا بوق بلند میزنه و بالا نمیاد. هرکاریش هم کردم نیومد که نیومد. اگه کسی اطلاعاتی درباره این داره یه کمکی بکنه.
    بنظر مياد تنظيمات تايمينگ رم شما چندان مناسب نيست!
    اين بيشتر بخاطر روش اوركلاك شماست
    من به شما ميگم كه چطور اصلاحش كنيد

یه مشکل دیگه هم دارم اینه که NB بالای 2500 سیستمم بالا نمیاد. اگه این بالا میرفت خیلی کمک میکرد. اگه کسی میدونه دلیلش چیه ممنون میشم کمک کنه.
    به چه دليل مي خواي فركانس HT را بالا ببري؟
    اين كار جز افزايش حرارت مادربرد(مخصوصا مدل شما ه گرافيك آ»برد هست) + ايجاد ناپايداري هيچ افزايش كارايي خاصي براي شما نداره

من پيشنهاد مي كنم شما تنظيمات را بصورت زير يك تغيير مختصري بدين :

FSB : 300
    CPU CLOCK RATIO : 13X
    SPD : MANUAL @3:8@1600
    HT LINK : MANUAL @ 6.5X@1900
    VCORE : 1.47

ضمنا اون پارامتر هاي مربوط به توان مصرفي مادربرد را هم غير فعال كنيد

6. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز djmd's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان ...
    منم کانفیگ قطعاتم تقریبا همیناس ولی یه چیزی که هست کلا فن استک خودش موقعی هایی که میره تو پردازش مثل موتور جت صدا میده که با بایاس آپدیت هم درست نشد (الان بایاسم F4 هست) ...
    در مورد اورکلاک با رمهای Kingmax 1333 چه پیشنهاد می کنید ؟ چه ضریبهایی رو تنظیم کنم و با چه ولتاژی ؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون ...

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام. دوست عزیز تا حالا دور فن رو توی پردازش بزرگ دیدی؟ تا 6000 میره!!! من که واقعا دیوونه شدم و فن رو عوض کردم. مدلش رو تو پست اول میتونی ببینی.(کلی تحقیق کردم این مدل رو پیدا کردم و واقعا راضیم)

واسه رم شما یه شات با cpu-z بذارین یا حداقل کلاک و وولتاژش رو بگین. مثلا رم من از سری اقتصادی هست که الان 1666 و cl9 با فقط 1.3 ولت کار میکنه.

برای اورکلاک رم هم اول از تنظیمات اتوماتیک بیارش بیرون و تنظیمات کارخونه رو بذار. بعدش از کلاک اول شروع میکنی و یکی میاری پایین. میری با برنامه مثل rightmark memory staboility تست میکنی. اگه ارور ننداخت بعدی رو میاری پایین تا بهترین حالتش رو پیدا کنی.سعی کن وولتاژ زیاد ندی

9. این کاربر از shadow666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام. دوست عزیز تا حالا دور فن رو توی پردازش بزرگ دیدی؟ تا 6000 میره!!! من که واقعا دیوونه شدم و فن رو عوض کردم. مدلش رو تو پست اول میتونی ببینی.(کلی تحقیق کردم این مدل رو پیدا کردم و واقعا راضیم)

واسه رم شما یه شات با cpu-z بذارین یا حداقل کلاک و وولتاژش رو بگین. مثلا رم من از سری اقتصادی هست که الان 1666 و cl9 با فقط 1.3 ولت کار میکنه.

برای اورکلاک رم هم اول از تنظیمات اتوماتیک بیارش بیرون و تنظیمات کارخونه رو بذار. بعدش از کلاک اول شروع میکنی و یکی میاری پایین. میری با برنامه مثل rightmark memory staboility تست میکنی. اگه ارور ننداخت بعدی رو میاری پایین تا بهترین حالتش رو پیدا کنی.سعی کن وولتاژ زیاد ندی
    ممنون از راهنماییت فعلا یه گرافیک 9800 هم به مزرعه اضافه کردم .. دیگه دمای CPU زیادی میره بالا باید حتما فن بگیرم .. ازونجایی که معلوم نیست از مشهد بشه اون فن رو پیدا کرد نظرت با Core Contact Freezer چیه ؟ بدرد این CPU می خوره ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

فن خودمو من اینترنتی خرید کردم، سایتش الان دم دستم نیست بهت بدم. این فنی که گفتی هم مدل خوبیه. تو مدلهای گرین هم یه تونیک تاور 1200 اکستریم هست که فوق العاده ست. اگه تونستی گیر بیاری. مشخصاتش از آدرس زیر ببین
    کد:
    اگه گیرت نیومد همونی که گفتی رو بگیر

12. این کاربر از shadow666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

فن خودمو من اینترنتی خرید کردم، سایتش الان دم دستم نیست بهت بدم. این فنی که گفتی هم مدل خوبیه. تو مدلهای گرین هم یه تونیک تاور 1200 اکستریم هست که فوق العاده ست. اگه تونستی گیر بیاری. مشخصاتش از آدرس زیر ببین
    کد:
    اگه گیرت نیومد همونی که گفتی رو بگیر
    ممنون عزیز ... همون Core Contact رو گرفتم ... البته یکم نگرانم با وزن نیم کیلویی خودش , ممکنه یه بلایی سر مادربرد بیاره نظری ندارین ؟ (رو کیس Green Infinity)
    دما واقعا به نصف رسید قبلا با فن خودش دما از 38 شروع می شد (موقع روشن کردن سیستم) و بعد از 15 دقیقه در 100% به 68 69 و در نهایت 70 میرسید که دیگه خطرناک بود ولی الان با توجه به قدرت این فن دما از 20 درجه شروع میشه و نهایتا به 45 در 100% میرسه که واقعا باید گفت awesome ! خوب فکر می کنم یه 15 درجه ای تا 60 درجه فاصله داره رو برم تو کار اورکلاکش ...
    این از وضعیت رمهام :

اینم cpu در حالت عادی (C1E CnQ Turbo : off)

خوب منتظر پیشنهادات دوستان عزیز در زمینه آورکلاک هستم .. با تشکرات فراوان

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اول از همه قبل از هر کاری باید اطلاعات بگیری. هر مقاله ای که دم دستت میاد بخون . یه کوچولوش رو پایین برات میذارم.اورکلاک کار
    خیلی خیلی وقت گیریه. من 2 روز کامل روش کار کردم تا به یه پایداری تو 3.7 رسیدم.الان دو تا پروفایل درست کردم. یکی 3.7 برا وقتی که میخوام بازی بزنم. یکی هم 3.5 برا کار عادیم.به هر حال موفق باشی

کد:

15. این کاربر از shadow666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •