تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: به نظر شما از بین اینا چه رشته ای برم؟

داره خودمونی میشه mr.rad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض به نظر شما از بین اینا چه رشته ای برم؟

سلام.
    من امسال کنکور دارم، رشتم ریاضیه و الان پیش دانشگاهی هستم. در انتخاب رشته موندم، معیارها: علاقه، جایگاه اجتماعی ، در آمد و...

عمران یا معماری(کلا به ساخت و ساز علاقه دارم، ولی می گن عمران درساش بیش از حد سخته و...)، حسابداری(به ریاضیات کاربردی علاقه دارم، نه ریاضی محض و... عاشق حساب دو دوتا چهارتا هستم) ، فناوری اطلاعات(به این زمینه هم علاقه دارم و برنامه نویسی و طراحی وب هم از الان بلدم).
    الان از بین رشته های بالا موندم، از نظر علاقه که تقریبا به همشون علاقه دارم، از نظر جایگاه اجتماعی هم که همشون مهندسی هستند و جایگه خوبی دارند شاید درجه ی حسابداری یکم پایین تر باشه(قصد توهین به این رشته رو ندارم، از نظر عوام میگم). می مونه معیار درآمد.

در ضمن من یه مقدار دیر شروع کردم به خوندن(تازه می خوام شروع کنم) و شاید نتونم دولتی نزدیک به محل سکونتمون قبول شم، در نتیجه اگه رشتش طوری باشه که بشه همزمان با تحصیل کار کرد و مخارج دانشگاه رو هم کسب کرد که چه بهتر!

پروفشنال oOomid.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

سلام.
    من امسال کنکور دارم، رشتم ریاضیه و الان پیش دانشگاهی هستم. در انتخاب رشته موندم، معیارها: علاقه، جایگاه اجتماعی ، در آمد و...

عمران یا معماری(کلا به ساخت و ساز علاقه دارم، ولی می گن عمران درساش بیش از حد سخته و...)، حسابداری(به ریاضیات کاربردی علاقه دارم، نه ریاضی محض و... عاشق حساب دو دوتا چهارتا هستم) ، فناوری اطلاعات(به این زمینه هم علاقه دارم و برنامه نویسی و طراحی وب هم از الان بلدم).
    الان از بین رشته های بالا موندم، از نظر علاقه که تقریبا به همشون علاقه دارم، از نظر جایگاه اجتماعی هم که همشون مهندسی هستند و جایگه خوبی دارند شاید درجه ی حسابداری یکم پایین تر باشه(قصد توهین به این رشته رو ندارم، از نظر عوام میگم). می مونه معیار درآمد.

در ضمن من یه مقدار دیر شروع کردم به خوندن(تازه می خوام شروع کنم) و شاید نتونم دولتی نزدیک به محل سکونتمون قبول شم، در نتیجه اگه رشتش طوری باشه که بشه همزمان با تحصیل کار کرد و مخارج دانشگاه رو هم کسب کرد که چه بهتر!
    سلام
    در مورد اینکه همزمان میخوای هم درس بخونی و هم کار بکنی یه کم سخته ، یعنی اینکه الان اکثر کسانی که از دانشگاه فارغ میشن بیکارن و کاری مرتبط با مدرک تحصیلی گیر نمیارن چه برسه به شما که دانشجو باشی البته خواستن توانستن است ، یا هم شاید جایی آشنا داری که بخواد بزارت سر کار این قضیش فرق میکنه
    در مورد عمران هم نه زیاد سخت نیست ، اما بعدش که فارغ میشی تازه سختی ها شروع میشه مخصوصا وقتی میبینی بازارکار یه چیز دیگس ، اما اونیکه تو دانشگاه خوندی و یاد گرفتی 180 درجه مسیرش فرق داره .. و باید یاد بگیری چطور گرگ باشی من خودم فارغ التحصیل رشته عمران هستم تازه سربازیم تموم شده
    اما معماری تو دانشگاه واقعا سختی زیاد داره ، دیدم که میگم باید شب ها نخوابی بشینی تا صبح ماکت درست کنی آخر سرم که میاریش دانشگاه بچه های عمران مسخرت میکنن میگن کاردستی درست کردی

3. 2 کاربر از oOomid.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام
    در مورد اینکه همزمان میخوای هم درس بخونی و هم کار بکنی یه کم سخته ، یعنی اینکه الان اکثر کسانی که از دانشگاه فارغ میشن بیکارن و کاری مرتبط با مدرک تحصیلی گیر نمیارن چه برسه به شما که دانشجو باشی البته خواستن توانستن است ، یا هم شاید جایی آشنا داری که بخواد بزارت سر کار این قضیش فرق میکنه
    در مورد عمران هم نه زیاد سخت نیست ، اما بعدش که فارغ میشی تازه سختی ها شروع میشه مخصوصا وقتی میبینی بازارکار یه چیز دیگس ، اما اونیکه تو دانشگاه خوندی و یاد گرفتی 180 درجه مسیرش فرق داره .. و باید یاد بگیری چطور گرگ باشی من خودم فارغ التحصیل رشته عمران هستم تازه سربازیم تموم شده
    اما معماری تو دانشگاه واقعا سختی زیاد داره ، دیدم که میگم باید شب ها نخوابی بشینی تا صبح ماکت درست کنی آخر سرم که میاریش دانشگاه بچه های عمران مسخرت میکنن میگن کاردستی درست کردی
    نه پارتی یا آشنا و... ندارم، منظورم کار مرتبط با رشته تحصیلی نیست، منظورم اینه که درسش سبک باشه(مثلا با روزی یکی دو ساعت مطالعه جمع بشه) که آدم بتونه بره یه جا کار کنه(تو بازار). به همین خاطر بیشتر نظرم رو حسابداری هست چون همه می گن برای بچه هایی که رشتشون ریاضی بوده حسابداری خیلی راحته، با توجه به چیزی که شما گفتی احتمالا معماری حذفه چون وقت گیره و باید ماکت و... بسازم :|

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

نه پارتی یا آشنا و... ندارم، منظورم کار مرتبط با رشته تحصیلی نیست، منظورم اینه که درسش سبک باشه(مثلا با روزی یکی دو ساعت مطالعه جمع بشه) که آدم بتونه بره یه جا کار کنه(تو بازار). به همین خاطر بیشتر نظرم رو حسابداری هست چون همه می گن برای بچه هایی که رشتشون ریاضی بوده حسابداری خیلی راحته، با توجه به چیزی که شما گفتی احتمالا معماری حذفه چون وقت گیره و باید ماکت و... بسازم :|
    نه داداش الان متاسفانه اکثر دانشجوها پروژه ها رو میدن بیرون انجام بدن
    اگرم خیلی دستت قوی باشه میتونی پروژه دوستانت رو هم انجام بدی و پول خوبی به جیب بزنی
    یکی از همسایه های ما همینکار رو میکرد و پول خوبی به جیب میزد .. یعنی گوش ملت رو میبرید همچین
    الان با این وضع دانشگاه ها و اینکه کسی روی مدرک تحصیلی هیچ حسابی باز نمیکنه بهت قول میدم اگر واقعا روزی 2 ساعت درس بخونی توی رشته مهندسی عمران آخر ترم شاگرد اول میشی

6. این کاربر از oOomid.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

راستی من در مورد فناوری اطلاعات اطلاعات زیادی ندارم اما اگر همون IT هست ، فکر میکنم رشته بسیار خوبی باشه ، الان متاسفانه عمران و معماری بسیار بسیار اشباع شده و بازار کارش واقعا خراب هست

8. این کاربر از oOomid.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

بله همون it هست. نظرت راجب حسابداری چیه؟

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

مهندسی مواد به نظرم گزینه ی خوبی میاد . بازار کارش شلوغ نیست . زیاد هم سخت نیست کار پیدا کردن .
    گرایش سرامیک توی ایران محدودیت داره ولی گرایش متالوژی بیشتر تو ایران رو بورسه ولی در خارج دقیقا برعکسه

11. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اینکه میگین به ریاضی کاربردی علاقه دارین.
    به نظرم عمران برای شما مناسبه.چون همش محاسبه داره.محاسبات هم لذت بخشه.
    سختی هم زیاد نداره.چون تنوع درساش زیاده ، کسل کننده نیست.

13. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

بله همون it هست. نظرت راجب حسابداری چیه؟
    حقیقتش در اطراف ، دوستان یا آشنایان کسی رو سراغ ندارم که حسابداری خونده باشه تا در مورد این رشته اطلاعاتی داشته باشم
    الان زمونه ای هست که نه میشه دانشگاه بری ، و نه میشه دانشگاه نری
    آدم میگه دانشگاه نرم از این لحاظ که واقعا وقت تلف کردن هست و هم اینکه خرج اضافی
    از یه طرف هم نمیشه دانشگاه نری ، چون فردا روز میری جایی میگن مدرکت چیه ؟ احساس میکنی موقعیت اجتماعی پایینی داری یا وقتی میری خواستگاری طرف میگه دخترم لیسانس داره تصمیم داره فوق لیسانس شرکت کنه و میکوبنش توی سرت
    پس به محض ورود به دانشگاه در هر رشته ای که تحصیل میکنی حتما به فکر پیدا کردن یه کار جانبی باش چون وقتی بیایی بیرون کسی نیست که دستت رو بگیره و وقتی هم نداری که بخوای خودت رو جمع و جور کنی

15. این کاربر از oOomid.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

آقا راستی یه سوال، این رشته معماری که میگن توش پر از نقشه کشیه، ربطی به هندسه داره یا نه؟ من به نقشه کشی علاقه دارم( با این که اصولش رو نمی دونم :d ) ولی از هندسه خیلی خوشم نمیاد!
    درآمد و بازارکار معماری بیشتر و بهتره یا عمران؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •