تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا مهندس عمران

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • دندانپزشک عمومی

77 70.64%
  • مهندس فوق لیسانس عمران

32 29.36%
صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 70

نام تاپيک: درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا یک مهندس فوق لیسانس عمران؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام به همه مهندسین و پزشکان برادر من یک مهندس عمرانه او لیسانش را از دانشگاه شیراز و فوق سازه از امیرکبیر داره.برادرم همراه با 6 نفر از دوستاش که همشون هم فارق التحصیل از دانشگاههای معتبر ایران هستند (حتی یکی از اونا شاگرد اول دانشگاه تهران در فوق سازه های هیدرولیکی و همچنین دکترا از دانشگاه ایلینویز آمریکا دارد) پانزده سال پیش با سرمایه 140 میلیون(نفری بیستا) یک شرکت پیمانکاری تاسیس کردند الان بعد از پانزده سال در آمد ماهانه هر کدامشون بیست ملیون تومان است و الان سعیشون اینه که با مجهز کردن شرکت به انوع ماشین آلات ساختمانی(اعم از بولدوزر گریدر و انواع غلتک ها برای پروژه های راهسازی که الحق هم پول تویه این پروژه هاست) و آزمایشگاه های پیشرفته شرکت را به رتبه 2 آپگرید کنند.که برادرم پیشبینی می کنه اگر کارها خوب پیش بره (البته من اجازه ندارم سیاسی صحبت کنم اما خوب پیش بینی کردن در این دولت خدمت گذار بسی کاریست بیهوده) هر کدومشون کمه کم ماهی پنجاه ملیون تومان می تونند درآمد داشته باشند البته برادرم اصلا از کار کردن تو این دولت راضی نیست و همش منتظر بود ببینه دولت بعدی چه کار می کنه که متاسفانه نشد.
    البته یک پزشک متخصص( پدرم) هم 10 درصد سهام شرکت را داره اما در جواب به دوستان بگم خیلی فرق بین اینکه آدم با تخصص و یا بدون تخصص درکاری پول در بیاره وجود داره این معلومه که کسب درآمد از طریق رشته تخصصی فرد لذت بیشتری داره البته اگر بخواهیم یه مقداری با شرف باشیم و بگیم بی خیال پول که همه چیز نیست.
    دوست پدرم من اجازه ندارم اسم ببرم اما واسه اینکه شما دوستان فقط به صحبت های من بسنده نکنید و خودتان هم روی این شخص تحقیقی داشته باشید اسمش را می گم مهندس علیزاده از مهندسان قدیمی زمان قبل از انقلاب که لیسانسه راه وساختمان از دانشگاه پهلوی( دانشگاه شیرازه قدیم) داره یک شرکت راهسازی داره اگر بگم این مرد چه درآمدی را داره از اینکه دارین رشته عمران رو با دندانپزشکی مقایسه می کنید مقداری شرمسار خواهید شد
    به نظر من اگر آدم بتونه فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر باشه و باسواد باشه و همچنین سرمایه هم داشته باشه به نظر من مهندسی عمران برای کسانی که عشق پولند و به زندگی رویایی فکر می کنند بهترین کیس می تونه باشه البته من هم قبول دارم حرف دوستان را متاسفانه وضعیت در ایران به گونه ایه که آدم باید در بعضی جاها پارتی داشته باشه اما اگر منصفانه به قضیه نگاه کنیم در بعضی ارگان ها این جور مسایل وجود نداره مثلا سازمان آب و فاضلاب استان فارس که هر سال هم پروژه های متعددی را در دستور کار داره کمتر این جور مسایل وجود داره و معمولا رقابت بر سره مناقصه ها و. . . در سلامت انجام می شه.
    پس اگر بخواهم به نظر سنجی پاسخ بدم اگر یک مهندسه عمران شرایط بالا را داشته باشه به نظر من خیلی خیلی در آمد بالایی نسبت به دندانپزشکی داره در غیر اینصورت خیر
    با توجه به دیدن وضع مالی افرادی که اطرافم هستند به رشته عمران رای می دم

2. 3 کاربر از e_fan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hiohi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

4

من که فکر می کنم در بهترین حالت یک مهندس عمران می تونه میلیاردر باشه، ولی یه دکتر دندانپزشک خیر.
    چون کار عمرانی امکان گسترشش زیاده ولی کار دندانپزشکی محدود به خود فرده و کار یک نفرست.
    البته این دلیل نمی شه که یه مهندس یا به گفته شما فوق لیسانس عمران در آمدش از یه دندان پزشک بیشتر باشه ( با این وضعیت ازدیاد مهندسین عمران ) ولی چون شما گفتین بهترین حالت، خب معلومه که مهندس عمران درآمدش بیشتره.
    حالا منم یه سوال دارم، جالبه چرا بین دندان پزشکی و مهندسی عمران می خواهین مقایسه کنید؟ ( ارتباطش رو نفهمیدم )

سلام
    اقا اين چه وضعيه
    من بيچاره سر در گم شدم نميدونم برم دندون بخونم يا عمرانو؟كـــمك كنبن
    همين قدر بگم كه نه پارتي دارمو نه پول زيادي
    ميخوام بدونم اينده كدومشون بهتره پشت كارم خوبه ها ميدونم تو هر رشته اي برم جزو بهترينا ميشم
    مرسي از بحث جذابتون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

uppppppppppppppp

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

كسي الان دندون بخونه يعني كارش از افتادن نونش گذشته، خودش با كله افتاده تو ديگ روغن‌! سه ماه پيش دوستم رو برديم پيش دندونپزشك به دندوناش نگاه كرد گفت 11 ميليون تومن. يه ميليون تومن هم به خاطر من تخفيف ميداد ( خودتون حساب كنين چقدر درآمد واسش ميمونه كه يه ميليون تومن تخفيف ميده ديگه ) . در بدبينانه ترين حالت ايشون يه 700-800 هزار تومن خرج دندانساز و استهلاك وسايل و ... به گردنشه بقيش همش سود خالص. 7-8 ساعت هم بيشتر كار نداشت دندوناي اين دوستم. البته اين دندونپزشكي كه گفتم خيلي باتجربه و خوش نام بود ولي دندونپزشكاي ديگه هم ميبرديمش همين مبلغ رو ميگرفتن. الان ديگه كسي از دانشگاه آزاد هم فارغ شده باشه هيچ تجربه اي هم نداشته باشه سال اول كم كم ماهي 10 تا رو كاسب ميشه.

برخلاف اون چيزي كه خيلي ها فكر ميكنن خرج مطب دندونپزشكي خيلي بيشتر از يه دفتر فني مهندسي نيست. الان با يه يونيت دست دوم 10 ميليون تومني براي مطب بخري ميتونه جراحي و عصب كشي رو رديف كنه واست. به هر حال ما كه حسود نيستيم نوش جونشون درآمدشون :دي

يه چيزي هم بگم كه دندونپزشك اگه سرش به كار خودش باشه و به آرامشش اهميت بده شايد ميلياردر نشه ولي اگه درآمدش رو به جاي خريدن وسايل لوكس نكنه در اون سال هاي اول و به جاش پول رو وارد بازار كنه در كمتر از 10 سال درآمدش ماهانه به بالاي 100 ميليون تومن ميرسه. ولي اين ميلياردها آسايش رو شايد واسه آدم بيارن ولي آرامش رو هرگز، اتفاقا باعث ميشن استرس و اظطراب از دست دادنشون باعث بشه مشكلات فشار خون داشته باشي و زودتر سكته كني بميري ( از نظر علمي عرض كردم اين رو نه از نظر عامه )

عمران تا دلت بخواد بيكار وجود داره شايد بالاي ده هزارتا بيكار داشته باشه. حتي كسايي كه سراسري خوندن . من خودم خيلي از دوستام و فاميلام مهندسي خوندن و شركت دارن و كارشونم گرفته ولي وقتي نگاه ميكنم ميبينم هيچكدومشون آدم معمولي نيستن كاملا با بقيه مهندسا فرق دارن و پارتي هاي خيلي خيلي كلفتي داشتن كه تونستن كارهاي بزرگ واسه شركتاشون بكنن اما مهندساي معمولي زيادن كه با معدل بالا فارغ شدن و بالاي 5 سال از فارغ شدنشون ميگذره ولي رزومه خوبي ندارن هنوز. اما دندونپزشك بيكار وجود نداره چون در شلوغ ترين شهر كشور هم باشن درآمد بالاي دارن چه برسه به مناطق محروم كه تعداد ندونپزشك خيلي كمه و رقيب واسشون نيست. به نظر من دندونپزشكي فقط در سال اول اشتغالش قابل مقايسه با مهندسي ها هست اونم فقط رشته هايي مثل برق و مكانيك و آي تي و عمران .

اگه به رشته و شغل خودم علاقه نداشتم خيلي خيلي افسوس ميخوردم كه چرا خودم نرفتم دندون بخونم ؟ با اين كه از اولش هم براي دندون كنكور دادم و رتبم هم خيلي خوب شد و به دندونپزشكي ميرسيد ولي مسير سرنوشتم جور ديگه بوده ظاهرا....

6. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز نادر1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بخونه و البته كار بلد باشه سرمايه هم داشته باشه دندانپزشك درامدش بيشتره! ولي همشون ميلياردر نميشن كه ضمنا تو اينجور جامعه ها طبيعي

هست كه پزشك درامدش بالا باشه! حتي شايد كارنابلد صاحب مطب مجلل

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

ممنون از نظرت.
    هفت سال درس رو چطور میبینی ؟ در مقابل شش سال عمران. (با فرض اینکه عمرانه هم یک ضرب تا فوق بیاد)
    البته دندون رو احتمالا میشه زودتر از هفت تموم کرد ولی مطالب حجیم هست.
    به طور کلی شش سال عمران با شش سال درس دندون (به فرض که دندون شش ساله تموم بشه) به لحاظ تحلیلی بودن کدومش سنگین تره؟

عمران که قائدتاً تقلای بیشتری رو در بازار کارش (پس از تحصیلات) نسبت به دندون میطلبه ، این رو چطور میبینی؟

به لحاظ تراکم فارغ التحصیلانشون چطور؟

و نوع درامد دندون و عمران در ماکسیمم حالتشون چی هست؟ یعنی بیشترین سرمایه گذاری در بازار کار آزادشون از جیب مردم هست یا مراجع دولتی. (به لحاظ حلال و حرومی)

و به لحاظ جایگاه اجتماعی چطور ؟ (خب در ایران اصولا دکتر ها جایگاه ویژه ای دارن)

به نظر شما کدوم از لحاظ روانی آرام تر و کدوم جست خیز و جذابیت بیشتر داره؟

و در آخر شما چی خوندین ؟ (البته جسارتاً)
    Last edited by youngold; 28-02-2014 at 23:05.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سادگی ادامه تحصیلات و اقامتشون در خارج از ایران (جاهای پردرامدش مثلا کانادا که هم مهندس عمران زیادی جذب میکنه و هم دندان پزشکان زیادی رو) چطور هست؟

چه مدت بعد از کار دندون میشه سرمایه ای برای تحصیل در عمران بدون مشغله به دست آورد ؟ (به خاطر علاقه به عمران) و به عکسش چطور؟ اصلا ممکن هست بعد از کار عمران سرمایه و آسایشی به دست آورد برای دندون ؟ یا اینکه اول تامین مالی بعد علاقه؟

در پایان لطفا اشخاصی که در بین آشنایان نزدیکشون (به حدی که از صحتش اطمینان داشته باشن) دندان پزشک و مهندس عمران دارن درامد ماهیانه یا احتمالا روزانه اشون (من جمله وضع کلی زندگی و میزان آسایش و دقدقه های کار مهندسی نسبت به پزشکی) رو لطف کنن بگن (با ذکر اینکه خصوصی کار میکنن یا شخصی و با چه میزان پرسنل و استان یا شهر کسبشون ) ، در انتها میخوایم ببینیم چقدرش توی جیب خودشون میره تا پرسنل و سایر مخارج

در پایان این کتیبه هم میخوام بپرسم از شما عزیزان که در رابطه با آیندشون در دندون (که عمدتا بستگی به مشکلات دندون و دهان مردم و تجهیزات پزشکی و هزینه هاش داره) و عمران (که این بیشتر بستگی به تولید و هزینه مصالح و میزان ساخت و ساز داره) چطور هست؟ ممکنه هفت سال وقت بزاریم برای دندون بعد بیاییم ببینیم کساد شده ؟ در حالی که عمران بعد از چهار سال هم بشه گلیم رو آب کشید بیرون؟
    Last edited by youngold; 28-02-2014 at 23:10.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

بخونه و البته كار بلد باشه سرمايه هم داشته باشه دندانپزشك درامدش بيشتره! ولي همشون ميلياردر نميشن كه ضمنا تو اينجور جامعه ها طبيعي

هست كه پزشك درامدش بالا باشه! حتي شايد كارنابلد صاحب مطب مجلل
    چه مقدار سرمایه؟ وام تسهیلات پزشکی میدن احتمالا... (با تجهیزات ساده میشه استارت زد نمیشه؟)
    بخشیش رو هم با کار در درمانگاه ها میشه تامین کرد... شما چطور فکر میکنین؟ بیشتر یه سال طول میکشه یعنی جمع آوری سرمایه اش؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

در ضمن قبولیه یه جای دولتی متوسط برای دندون چه ترازی میخواد حدوداً؟ عمران چطور؟ آیا ارزش داره به خاطر قبولی ساده تره عمران قید دندون رو زدن و دل به چند سال کار عمرانی داد؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

یعنی تالار به این بزرگی خوابید؟!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •