تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 36

نام تاپيک: ميخوام از كشور خارج شم ولي نميدونم چطوري ؟ (اونم امريكا)

اگه نباشه جاش خالی می مونه fardinstar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Zombieland

پيش فرض ميخوام از كشور خارج شم ولي نميدونم چطوري ؟ (اونم امريكا)

سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم ولي هيچ وقت به اين اندازه جدي نبودم. با خانوادم هم صحبت كردم اونا هم با تصميم من مشكلي ندارن. آن چنان مشكل مالي هم ندارم البته بستگي به هزينه ها داره كه در ادامه ميپرسم ازتون ! تا يكي دو ماه ديگه هم كارت پايان خدمتم مياد (معافيت كفالت گرفتم). اما مشكل من اينه كه هيچ چيزي در مورد خروج از كشور نميدونم حتي نميدونم فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخورن و ... ؟ ميدونم خيلي بچگانس ولي واقعا هيچ دليلي براي دونستن اين اطلاعات نميدونم البته الان شرايط فرق كرده و بايد بدونم. لطفا اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد به سوالات زير من پاسخ بديد يا بگيد از كجا ميتونم اطلاعات كامل و بيشتري پيدا كنم.(در ضمن هيچ آشنايي هم اونور ندارم و خودم تنها ميخوام برم).
    1- فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخوره ؟
    2- قوانين مهاجرت و موانع سياسي كه در مقابل من هستند چه چيزهايي هستن ؟
    3- مدرك تحصيلي كه ما تو ايران داريم براي دانشگاه هاي آمريكا قابل قبول هست. اصلا به دردي ميخورن اين مدارك ؟
    4- تمام هزينه هاي خروج از كشور + اقامت + حداقل هزينه يك سال اول زندگي در امريكا حدودا چقدره ؟

2. این کاربر از fardinstar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه rozbeh85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم ولي هيچ وقت به اين اندازه جدي نبودم. با خانوادم هم صحبت كردم اونا هم با تصميم من مشكلي ندارن. آن چنان مشكل مالي هم ندارم البته بستگي به هزينه ها داره كه در ادامه ميپرسم ازتون ! تا يكي دو ماه ديگه هم كارت پايان خدمتم مياد (معافيت كفالت گرفتم). اما مشكل من اينه كه هيچ چيزي در مورد خروج از كشور نميدونم حتي نميدونم فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخورن و ... ؟ ميدونم خيلي بچگانس ولي واقعا هيچ دليلي براي دونستن اين اطلاعات نميدونم البته الان شرايط فرق كرده و بايد بدونم. لطفا اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد به سوالات زير من پاسخ بديد يا بگيد از كجا ميتونم اطلاعات كامل و بيشتري پيدا كنم.(در ضمن هيچ آشنايي هم اونور ندارم و خودم تنها ميخوام برم).
    1- فرق ويزا و پاسپورت چيه و اصلا به چه دردي ميخوره ؟
    2- قوانين مهاجرت و موانع سياسي كه در مقابل من هستند چه چيزهايي هستن ؟
    3- مدرك تحصيلي كه ما تو ايران داريم براي دانشگاه هاي آمريكا قابل قبول هست. اصلا به دردي ميخورن اين مدارك ؟
    4- تمام هزينه هاي خروج از كشور + اقامت + حداقل هزينه يك سال اول زندگي در امريكا حدودا چقدره ؟
    1- ساده اش این میشه که پاسپورت همون شناسنامه بین المللی شماست، هویت شما، ویزا اجازه ورود به کشور مقصد است، مثلا ترکیه ویزا از ایرانیها نمیخواد شما با همون پاس ایرانیتون میرید ولی دبی میخواد پس باید ویزا بگیرید تا وارد خاک دبی شوید.
    2- واسه هر کشوری فرق میکنه، موانع سیاسی خاصی وجود نداره، مگه تابلو ها مثل اسرائیل و مصر و عربستان و اینها که با ایرانی جماعت حال نمی کنند.
    3- اکثرا بله قابل قبول هست، ولی برای مثال شما برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر نمره ی بالای تافل نیاز به نمره ی GRE نیز دارید، تمام کشور ها همین گونه هستند.
    4- بستگی به شهرتان داره، بزرگ باشه، کوچک باشه، بورس بگیرید، نگیرید، ولی حداقل ماهی 1.5 تومان( این رو مطمئن نیستم)

4. 8 کاربر از rozbeh85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Zombieland

پيش فرض

1- ساده اش این میشه که پاسپورت همون شناسنامه بین المللی شماست، هویت شما، ویزا اجازه ورود به کشور مقصد است، مثلا ترکیه ویزا از ایرانیها نمیخواد شما با همون پاس ایرانیتون میرید ولی دبی میخواد پس باید ویزا بگیرید تا وارد خاک دبی شوید.
    2- واسه هر کشوری فرق میکنه، موانع سیاسی خاصی وجود نداره، مگه تابلو ها مثل اسرائیل و مصر و عربستان و اینها که با ایرانی جماعت حال نمی کنند.
    3- اکثرا بله قابل قبول هست، ولی برای مثال شما برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد علاوه بر نمره ی بالای تافل نیاز به نمره ی GRE نیز دارید، تمام کشور ها همین گونه هستند.
    4- بستگی به شهرتان داره، بزرگ باشه، کوچک باشه، بورس بگیرید، نگیرید، ولی حداقل ماهی 1.5 تومان( این رو مطمئن نیستم)
    1- چطور ميشه ويزا گرفت ؟ شرايط خاصي ميخواد ؟ اين شرايط براي همه كشورهايي كه ويزا ميخوان يكيه ؟
    2- ولي من شنيدم نميشه مستقيم حتي در صورت داشتن ويزا و پاسپورت از ايران به آمريكا سفر كرد. اين جزو موانع سياسي هست يا قوانين مهاجرته كه نميشه از ايران به آمريكا رفت ؟ موارد مشابهي مثل اين هم براي كشورهاي اروپايي هم وجود داره ؟ كلا براي رفتن به آمريكا بايد از چه كشورهايي عبور كرد ؟ و چطور ؟
    3- من سال 2006 تافل دادم و نمرم 577 شد. GRE ندادم ولي مشكلي نيست برام ميتونم هر دوشو دوباره آزمون بدم و نمره خوبي هم ميتونم كسب كنم ولي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم چون من كارشناسي نخوندم تا كارشناسي ارشد بخونم. اين مدارك رو كه گفتيد معتبره همون فارسيشونو ببرم مشكلي نيست ؟ اين مدارك رو كه با كامپيوتر هم ميشه درستشون كرد شما چطور ميگيد معتبره ؟ كار خاصي بايد انجام بديم تا مدركمون رو به صورت بين المللي معادل سازي كنن ؟
    4- ماهي 1.5 ميليون براي چي ؟ منظورتون هزينه هتل + دانشگاه و غذا و ... همگي با هم هست يا فقط اقامت رو عرض ميكنيد ؟
    Last edited by fardinstar; 19-08-2010 at 23:41.

6. این کاربر از fardinstar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Ninjai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ● ! NiHon ☼

پيش فرض

یه چیزی هم هست . برای خیلی ها که مهاجرت کردن حتی بعد از چند ین سال هنوز نگاه افرادی که بومی اون کشورن بهشون جور دیگه ایه (متاسفانه) یه جورایی مثل نگاه ایرانیا به افغانیا (شاید !) البته اینو من نمیگم از افرادی که اینو میگن شنییدم . و بعضی ها مشکل درس خوندن دوباره از پایه (به دلیل قبول نکردن مدرکشون) رو دارن ! ((اینا از از یه قسمت برنامه نوبت شما دیدم -- BBC فارسی-- فکر کنم اگه تو آرشیو سایتش بگردین حداقل نظرات بینندگان توش باشه ))
    البته خیلی ها هم از شرایط راضین .
    اینو بخاطر این گفتم که با تحقیق کامل برین.

8. 4 کاربر از Ninjai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    نمی دونم این تاپیک دوام داره یا نه تو این انجمن و نه می دونم حتی چرا دارم اینجا کامنت میذارم
    انی هوو ، ببینید . مهاجرت با سفر به یک کشور تفاوت زیادی داره . هم از جهات روحی-فرهنگی برای مهاجر و هم از ابعاد قانونی . ویزای 1 هفته ی سفر به مثلا لس آنجلس رو شما راحت بدست می آرید . اما ویزای تحصیل ، کار ، تجارت ... !
    شما باید اپلیکیشن های مهاجرت رو در سایت وزارت امور خارجه امریکا مطالعه کنید . نوع ویزاتون رو بر مبنای قصدتون ببینید . تمام ریزه کاری ها و شرایط اقامتی رو اونجا نوشته .
    در مورد مدرک معادل ، باید از روابط عمومی دانشگاه مقصد بپرسید . هر دانشگاهی روال خودش رو داره . شما یه نامه فدایت شوم باید برای دانشگاه مقصد بفرستید و توش کلی زاری کنید و از دیتای سوابقون و تجربه شغلی یا ... بنویسید .
    مخارج سفر و اقامت و ماندگاری و هزینه های جنبیه اولیه برای یک نوپای ورودی خیلی بیشتر از کسیه که مثلا بیش از یکساله داخل این کشور ساکنه و تونسته اطلاعات زیادی در مورد های مختلف بدست بیاره . مثلا همینکه شما بیمه پزشکی نباشید خودش ماجرایی می شه !

10. 6 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

همونطوری که پیر مرد گفت شما اول باید مشخص کنین چه ویزایی میخواین بگیرین ؟ آیا شما میخواین ویزای تحصیلی بگیرین از امریکا ؟؟ پس اول بفرمایین تو کدوم دانشگاه درس خوندید و معدلتون چنده ، اگه هردو در حد قابل قبول باشه ، باید دانشگاه مورد نظر خودتون رو مشخص کنین ، برین تو سایتش و فرم هاش رو مطالعه کنین ببیین چه شرایطی ( معدل ، مدرک آیلتس یا تافل ، GRE میخواد یا نه و ...) رو نگاه کنین ، مدارکش رو تهیه کنین و اپلای کنید تا ببینین قبول میکنن یا نه
    ویرایش : بالاخره برای ادامه تحصیل میرین یا نه ؟ :
    سه چهار ساله به فكر خروج از كشور براي ادامه تحصيل و اقامت بودم
    لي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم
    Last edited by shahab_f; 20-08-2010 at 00:39.

12. 2 کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض

◄◄ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی ►►

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینجا ادامه بدید
    همه چیز در مورد تحصیل در خارج کشور اونجا بحث میشه بخاطر شلوغ نشدن انجمن
    مرسی

14. 3 کاربر از nafas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض

◄◄ راهنـــمای جـــامـــع تــحـصــیـــلات بـــرون مـــرزی ►►

کد:
    اینجا ادامه بدید
    همه چیز در مورد تحصیل در خارج کشور اونجا بحث میشه بخاطر شلوغ نشدن انجمن
    مرسی

16. این کاربر از nafas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Zombieland

پيش فرض

همونطوری که پیر مرد گفت شما اول باید مشخص کنین چه ویزایی میخواین بگیرین ؟ آیا شما میخواین ویزای تحصیلی بگیرین از امریکا ؟؟ پس اول بفرمایین تو کدوم دانشگاه درس خوندید و معدلتون چنده ، اگه هردو در حد قابل قبول باشه ، باید دانشگاه مورد نظر خودتون رو مشخص کنین ، برین تو سایتش و فرم هاش رو مطالعه کنین ببیین چه شرایطی ( معدل ، مدرک آیلتس یا تافل ، GRE میخواد یا نه و ...) رو نگاه کنین ، مدارکش رو تهیه کنین و اپلای کنید تا ببینین قبول میکنن یا نه
    ویرایش : بالاخره برای ادامه تحصیل میرین یا نه ؟ :
    من تا چند ساعت پيش نميدونستم ويزا چيه كه بدونم انواع مختلف هم داره ! اين طور كه معلومه بايد ويزاي تحصيلي بگيرم. من دانشگاه نرفتم. پيش دانشگاهيمو گرفتم. چطوري اپلاي كنم ؟
    -----
    نميدونم چرا ويزا انواع مختلفي داره. يعني شما در آمريكا نميتونيد تحصيل كنيد و همزمان با تحصيل در صورت امكان يه شغل كوچك ديگه هم داشته باشيد ؟ يا مثلا بخوايد در يه شركت سرمايه گذاري كنيد ؟ اگه نشه اونوقت بايد 3 تا ويزا بگيرم ( ويزاي تحصيلي،تجارت،كار ) ؟
    -----
    در ضمن نقل قول هايي كه شما از من كرديد با همديگه تناقض ندارن. چون من ميخوام براي ادامه تحصيل برم ولي نميخوام كارشناسي ارشد بخونم چون كارشناسي نخوندم كه ! اين يعني اين كه ميخوام كارشناسي بخونم!

آخر فروم باز timsar jackson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

برای رفتن به آمریکا بهت توصیه میکنم این تاپیک رو که زیر میزارم بخونی...

یکم قدیمیه ولی الانم شرایط تقریبا تو همین حدوداست

کد:
    به نظر من به جای آمریکا برو کانادا..راحت تره...

19. این کاربر از timsar jackson بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •