تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 45 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

در پايان هيچ چيز را اگر باور نكرديد، اشكالي ندارد. فقط به من بگوييد چرا در 40 سال پيش انسان به ماه رفت و سالم برگشت، اما حالا ديگر قادر به چنين كاري نيست؟ چون هم اکنون و با تکنولوژی امروز،حتی فرستادن یک سفینه بدون سرنشین به ماه به چند هفته وقت نیاز دارد!
    آقا شما چرا اینقدر با عصبیت بحث میکنی؟ اگر حرفت حسابه چراانقدر با فشار! میخای بفرستیش؟
    عکسها رو که از مدتها پیش تا حال در مجلات علمی موسوم به عامه پسند مثل دانستنیها-دانشمند-اطلاعات علمی و...خودمون مقالات کاملی براشون منتشر شده، تو همین تاپیک هم بابک بصورت جامعی بررسی کرده واز توضیحاتش موارد زیادی روشن شده ..پس من وارد اون بحث نمیشم...
    اما درباره این سوال آخرتون هم صدبار پاسخگویی شده ...انسان نه یکبار چندین بار به ماه رفت در راستای رقابت سیاسی بین اتحادجماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا . شوروی این رقابت را باخت بعلت ضعف در سیستمهای کامپیوتری و...
    این سفرها تعطیل شده بعلت هزینه بالاو عدم صرف اقتصادی در مقابل سود تبلیغاتی.
    بجای آن کار بیصرف و تمادین و تبلیغاتی فقط برای یک مثال ناسا به مریخ روباتی فرستاده که چندین برابرطول عمرش کار کرد واطلاعات مارا از سایره ای در میلیونها مایلیمان زیرور کرد شما چسبیده ای به چی؟
    هیچ دروغ بزرگی آنهم در آمریکا بین اینهمه آدم پنهان نمیماند..بجای اینهمه هزینه برای این شو انجامش که آسانتر بوده.

2. 12 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

آقا شما چرا اینقدر با عصبیت بحث میکنی؟ اگر حرفت حسابه چراانقدر با فشار! میخای بفرستیش؟
    1:عکسها رو که از مدتها پیش تا حال در مجلات علمی موسوم به عامه پسند مثل دانستنیها-دانشمند-اطلاعات علمی و...خودمون مقالات کاملی براشون منتشر شده، تو همین تاپیک هم 2:بابک بصورت جامعی بررسی کرده واز توضیحاتش موارد زیادی روشن شده ..پس من وارد اون بحث نمیشم...
    3:اما درباره این سوال آخرتون هم صدبار پاسخگویی شده ...انسان نه یکبار چندین بار به ماه رفت در راستای رقابت سیاسی بین اتحادجماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا . شوروی این رقابت را باخت بعلت ضعف در سیستمهای کامپیوتری و...
    این سفرها تعطیل شده بعلت هزینه بالاو عدم صرف اقتصادی در مقابل سود تبلیغاتی.
    بجای آن کار بیصرف و تمادین و تبلیغاتی فقط برای یک مثال ناسا به مریخ روباتی فرستاده که چندین برابرطول عمرش کار کرد واطلاعات مارا از سایره ای در میلیونها مایلیمان زیرور کرد شما چسبیده ای به چی؟
    هیچ دروغ بزرگی آنهم در آمریکا بین اینهمه آدم پنهان نمیماند..بجای اینهمه هزینه برای این شو انجامش که آسانتر بوده.
    1:کدوم یکی از عکسهایی که گذاشتم رو برسی کردند؟ میشه بزارید ماهم ببینیم!

2:بله!
    برسی های جامع ایشون رو دیدم!

من عدد بسیار تقریبی یک تا دو متر رو با نگاه به عکس ها گفتم.......
    ویرایش: عرض ماه گرد 114 سانتیمتر. منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ایشون یک بار فاصله بین دو چرخ ماهنورد رو گفتند 140 سانتیمتر،بعد ویرایش کردن و نوشتند 114 سانتیمتر!
    جالبه ایشون با این همه معلومات!! در مورد یک مقاله مستند و مستدل کاملا" علمی،اظهار نظر هم میکنند!!
    فاصله بین دو چرخ ماهنورد 72 اینچ هستش،یا 182.88 سانتیمتر

صفحه 13 از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشخصات کامل ماهنورد در آرشیو ناسا

3: انسان در 43 سال پیش تنها به مدت 3 روز فاصله 320000 کیلومتری تا ماه رو رفت و برگشت!
    اما الان و با تکنولوژی امروز بشر،حتی یک سفینه بدون سرنشین! هم برای رسیدن به ماه، چند هفته وقت لازم داره!!!!! چه طور ممکنه؟
    شما کجا صد بار پاسخ دادین! که من ندیدم!
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 15:39. دليل: تعویض لینک

4. این کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

AS16-118-18894

AS14-66-9306

مثلا" این عکس ها رو کی برسی کرده؟!

من اصلا" برام مهم نیست که شما و امثال شما قبول میکنین یا قبول نمیکنین.
    من از این ناراحت میشم که کورکورانه مسئله ای رو پذیرفتید و بدون هیچ استدلال و سند و مدرکی و فقط از روی تعصب دارین ازش دفاع میکنید!
    هر کس که نداند و نداند که نداند!
    در جهل مرکب ابد الدهر بماند!
    والسلام.

Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 15:41. دليل: تعویض لینک عکسها

6. این کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

AS17-134-20384
    AS17-134-20466

اینکه چرا باید کره زمینی که حجمش 50 برابر ماه و قطرش 4 برابره باید از دید ناظر در ماه با دید ما از ماه برابر باشه؟ تازه اگه نگیم کوچکتره!
    رو کی برسی کرده؟
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 15:42. دليل: تعویض لینک عکسها

9. 2 کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من سعی میکنم فقط بخشهای وسوالات علمی که در توان و حوصله ام هست بررسی کنم ... و اون بخش دلسوزی و اشعار برای کسانی که رای شما رونمیپذیرند بخودتون مربوطه، برای خودتون نگه دارید

انسان در 43 سال پیش تنها به مدت 3 روز فاصله 320000 کیلومتری تا ماه رو رفت و برگشت!
    اما الان و با تکنولوژی امروز بشر،حتی یک سفینه بدون سرنشین! هم برای رسیدن به ماه، چند هفته وقت لازم داره!!!!! چه طور ممکنه؟
    این عدد رو از کجا آوردید؟چند هفته برای رسیدن به ماه؟ کی گفته بر چه اساس؟ اولین مدار گرد ماه لونا-1 شوروی 34 ساعته (اگر اشتباه نکنم) در سال دهه 50 به ماه رسید...هدف نهایی ماموریتهای لونا فرود بود که محقق نشد...چینیها از این کمتر هم رکورد دارند.

در مورد عکسها من خیلی آکادمیک و مو لا درزش نره ! گفتم :
    از توضیحاتش موارد زیادی روشن شده ..
    نه همه موارد...بعد من گفتم فقط ایشون؟گفتم چند صد رفرنس وجود داره حتی ترجمه شده که شما هم اینها رو از اونها دراوردی ...این شکل کار sophist هاست یا نه؟
    مگر فقط عکسهای شما وجودداره؟ هر بار یک عکس مورد پرسش قرار میگیره و بعد پاسخگویی و اعلام دلایل، عکس دیگه ای مطرح میشه...باید چندین کیلو سنگ آورده شده و وسایل برجا مانده رو برید از نزدیک (اونم نفر اول قبل از آمریکایی ها مبادا کارسازی کنند) ببینید تا قبول کنید. برای مثال همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب افق دید مهم نیست زاویه مهم نیست شما ماه بزرگ در آسمان شب ندیدی...خوب کسی بررسی نکرده شما بکن!

11. 9 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من سعی میکنم فقط بخشهای وسوالات علمی که در توان و حوصله ام هست بررسی کنم ... و اون بخش دلسوزی و اشعار برای کسانی که رای شما رونمیپذیرند بخودتون مربوطه، برای خودتون نگه دارید

این عدد رو از کجا آوردید؟چند هفته برای رسیدن به ماه؟ کی گفته بر چه اساس؟ اولین مدار گرد ماه لونا-1 شوروی 34 ساعته (اگر اشتباه نکنم) در سال دهه 50 به ماه رسید...
    برای مثال همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب افق دید مهم نیست زاویه مهم نیست شما ماه بزرگ در آسمان شب ندیدی...خوب کسی بررسی نکرده شما بکن!
    دوست عزیز
    شما خودت رو به زحمت ننداز!
    چون این آخرین کامنتی هستش که توی این تایپیک میزارم،چون همون طور که گفتم برام مهم نیست که شما قبول میکنید یا نه.
    منظور من از چند هفته فرستادن سفینه ای در شرایط برابر و با جرم یکسان با آپولو و همه متعلقاتش به ماهه
    شما خودت بهتر میدونی که با توجه به محدودیت های زیادی که از نظر سوخت و ... وجود داره هر چقدر به جرم اضافه بشه از سرعت کاسته میشه.
    در صفحه 6 کامنت ها برسی تعدادی از عکس ها رو گذاشتم.کسی خواب باشه بیدار میشه!
    Last edited by majid4mi; 14-10-2012 at 19:19.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ورود و خروج من به این بحث کامل در اختیار خودمه و زحمتی نیست. به علاقه به مبحث مربوط میشه نه بحاث.
    من میخام موضوع وزن و دلیل رو بررسی کنم و این مانع از پرداخت به عکسها نیست، اونهم بجاش قابل بررسیه. ولی اینکه خیلی به اون علاقه نشون نمیدم یکی کثرت مانور روشه (یعنی بارها در جاهای گوناگون پاسخگویی شده-منظورم کلیت پیدا کردن ایراد تصویری درماموریتهای ماهه نه عکس فلان...و اولین شکاکانش هم که این موضوع رو عنوان کردن از میان متعصبین آمریکا بود، و کشفی از اینجا نیست) یکی هم باورم نمیشه چنین جراتی رو که گروهی در ماه فرود بیان و روش پلاک یادبود و اونهمه دم و تشکیلات بگذارند و بعد خالی بسته باشند! اونهم در شرایط رقابت همه جانبه با کشوری دیگر که هر آن امکان داشت خبر ارسال موفقیت آمیز سرنشین و یا ماه نوردی عکاس از شوروی بگوش برسه (و هنوز هم هر کشور و گروهی میتونه اینکارو بکنه) و این عدم باورم عین رهنمونهای عقله!

شما فرمودی بی سرنشین :
    الان و با تکنولوژی امروز بشر،حتی یک سفینه بدون سرنشین! هم برای رسیدن به ماه، چند هفته وقت لازم داره!!!!! چه طور ممکنه؟
    منم بر اون اساس این خرف رو رد کردم. حالا میگی نه منظورم این بود: منظور من از چند هفته فرستادن سفینه ای در شرایط برابر و با جرم یکسان با آپولو و همه متعلقاتش به ماهه،شما خودت بهتر میدونی که با توجه به محدودیت های زیادی که از نظر سوخت و ... وجود داره هر چقدر به جرم اضافه بشه از سرعت کاسته میشه.یعنی عینن حرفت رو زیرو رو کردی.
    در هر حال وزن آپولو 11 پنجاه و یک تن بوده وزن لونا حدود دو تن. (تمام اعداد تقریبی و بنقل از حافظه و امکان اشتباه وجود داره) با توجه به اینکه آپولو یک فضاپیمای چند مرحله ای بوده در وهله اول طی این زمان نه تنها نامربوط به نظر نمیرسه بلکه خیلی عادی است برای طی این مسافت در خلأ . شما میگویی سه روزه رفت و برگشت و این اشتباه کوچک! شما یک مرتبه طول ماموریت آپولو11 را 5 روز کم میکند...میگوییدسه روزه رفت و برگشت در حالی که آپولو تنها سه روز بطور مستقیم پس از جدایی از موشک ساترن در راه ماه بود! از شما که اشتباه فاصله دو چرخ ماه نورد رو برنمیتابید اینها خیلی عجیبه!

14. 9 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

در پايان هيچ چيز را اگر باور نكرديد، اشكالي ندارد. فقط به من بگوييد چرا در 40 سال پيش انسان به ماه رفت و سالم برگشت، اما حالا ديگر قادر به چنين كاري نيست؟ چون هم اکنون و با تکنولوژی امروز،حتی فرستادن یک سفینه بدون سرنشین به ماه به چند هفته وقت نیاز دارد!
    بررسی دلایل مثبت و منفی سفر انسان به فضا:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمن اینکه لطفا بفرمایین منظور شما از سفر چند هفته ای انسان به ماه کدوم ماموریت هست؟!
    انسان در 43 سال پیش تنها به مدت 3 روز فاصله 320000 کیلومتری تا ماه رو رفت و برگشت!
    تا اونجا که من به یاد دارم سفر هایی که شما ازش صحبت میکنید به مریخ بوده و نه به ماه و طبیعتا فاصله ای این دو برابر نیست
    Last edited by Saeed Dz; 15-10-2012 at 02:20.

16. 2 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______
    Last edited by Saeed Dz; 22-10-2012 at 11:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •