تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 42 از 45 اولاول ... 323839404142434445 آخرآخر
نمايش نتايج 411 به 420 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

اصرار دارم لطفا عکسها رو حتما بزارید تا روی عکس صحبت بشه
    هرچند خیلی راحت میشه فهمید لباس بدون تجهیزات حیاتی با وقتی تجهیزات بهش متصل هست چقدر تفاوت داره
    چون قرار بود طبق خواستتون عکسی رو قرار بدم عکس های زیر رو اپلود کردم.توی عکس هایی که می بینید مربوط به پروژه های اپولو و سفر به کره ماه هست.این فضانوردان در حال تمرین هستند و مسلما همه ی تجهیزاتی که در روی کره ماه حمل می کنند رو دارند و قراره خودشون رو برای قدم گذاشتن در ماه اماده کنند و مسلما در این اماده سازی هیچوقت لباس های فضایی خودشون رو اعم از کوله پشتی و کلاه و غیره سبک نمی کنند و عینا مانند زمانی که در کره ماه هستند با استفاده از همون تجهیزات بدون هیچ کم و کاستی در روی زمین تمرین می کنند.لطفا اگر عکس هارو دیدید نگویید که این فضانوردها در محیطی که کاملا شبیه به ماه است دارند تمرین می کنند.یا مثلا انها در اب هستند.چون اوردن اینگونه دلایل خیلی غیرعلمی است.یادتان باشد که این فضانوردان درحال تمرین در روی زمین و تحت گرانش زمین هستند.باز می گویم انها تحت هر شرایطی در روی زمین هستند.حتی وقتی در اب هم تمرین می کنند!!!!!و این اتفاق تحت جاذبه زمین اتفاق می افتد و قشنگ تمرین می کنند!!!!!ان ها در هر حالتی باشند در زمین تمرین می کنند!!!!!
    خواستم عکس ها رو اپلود کنم و در اون سایته هم عضو شدم ولی نفهمیدم چه جوری عکس رو بذارم.ولی لینک تصاویر رو براتون گذاشتم. همون طور که می بینید مخصوصا در عکس اول داخل لینک یک فضانورد دستش یک چیزیه و به سمت اون چیز خم شده انگار که یک چیزی رو فرو می کنه.اون یکی فضانورد هم خیلی عادی و مثل ورزشکارها پرچم رو گرفته دستش و داره قدم میزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    عکس های مختلفی در این لینک هستش که این فضانوردان با همان لباس های فضایی که چون اماده سازی برای رفتن به کره ماه است باید همان لباس ها رو داشته باشند چه قدر سرحال و کم دردسر در روی زمین دارند قدم می زنند.تو عکس اولی که داد می زنه تو عکس های بعدی هم همین طور!!!!!خواهشمندم لااقل برای شما به اون عکس هایی که در روی زمین هستند و با همان تجهیزات فضانوردی در حال تمرین هستند توجه بیش تری بکنید و فعلا از اون عکس هایی که با طناب و دم و دستکاه معلق بین زمین و اسمون هستند ویا تو هواپیما هستند صرف نظر کنید!!! و بیش تر به عکس هایی که فضانوردان با لباس هایشان در روی زمین رو پاهای خودشون هستند توجه زیادی بکنید.این ها چه فضانوردانی هستند که در روی زمین این قدر راحت جست وخیز می کنند انوقت در روی کره ماه با اون گرانش چه جست و خیزهای عجیبی می کنند(لازم نیست گرانش در ماه در حد صفر باشه بلکه تلاش های عجیب و غریب و غیر واقعی و غیر علمی و توهمی فضانورد برای بلند شدن از سطح گرانش ماه خیلی عجیبه!!!!!!!!.این گونه جست و خیز ها در ماه در شان کره ماه نیست!!!!!!!!!!!!)
    اصرار دارم لطفا عکسها رو حتما بزارید تا روی عکس صحبت بشه
    هرچند خیلی راحت میشه فهمید لباس بدون تجهیزات حیاتی با وقتی تجهیزات بهش متصل هست چقدر تفاوت داره
    لباسی که روی زمین به سمت سفینه باهاش حرکت میکنن و درون سقینه هستن بسیار بسیار متفاوت هست با لباسی که خارج از سفینه هستن
    دقت کنین روی عکسها کوله پشتی و تجهیزات اضافی رو راحت میتونید ببینید(البته اگر بخواید که ببینید)
    بله کمتر است
    ولی کمتر از نظر شمایعنی چی؟یعنی صفر؟ یعنی فضانورد انگشت بزنه زمین یهو توی هوا معلق بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دقیقا شما همین پست ها رو در جواب پست قبلی من ارائه دادید و من با ارائه شواهد و عکس به شما گفتم که اتفاقا برعکس فضانوردان در موقع تمرین در روی زمین با همان لباس های فضایی چه تمریناتی می کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    هر چند که باز می دانم که شما قبول نمی کنید و با وجود اینکه سوال و دلایلتان را در این مورد ذکر کردید ومن پاسخ انرا با جواب با دلایل و عکس جواب دادم و البته علمی و به دور از توهم همچنان اصرار به اوردن دلایلی می شوید که رفته رفته پایه علمی خودشون رو از دست می دهند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by رضاس1000; 23-04-2014 at 19:49.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوست عزیز این ادعای شماست
    در پاسخ باید بگم که مدارک و عکس هایی وجود دارد که فضانوردان اپولو قبل از پرتاب اپولو با همان لباس های فضایی در حال رفتن به سمت سفینه هستند.ویا برعکس موقع بازگشت با همان لباس های فضایی در حال اماده شدن برای رفتن به محل قرنطینه هستند و جالبه که با وجود 80 کیلو گرم لباس فضایی به قول شما بدون اینکه خسته شوند راحت قدم می زنند.(
    قرار بود نشون بدید با همون لباسی که وارد سفینه میشوند و لباسی که باهاش ماه گردی میکنن یکی هست

حالا من نمیفهمم مشکل شما دقیقا چی هست؟چطور توی عکس تشخیص میدید روی زمین راحت جست و خیز میکنن ولی روی ماه خیر؟
    جست و خیز عجیب غریب یعنی چی؟اگه اون جست و خیز عجیب غریب روی زمین انجام شده چطور توی تمرین جست و خیر راحت انجام میشه؟
    اگه با کابل و طناب دارن بازی میکنن چرا باید جست و خیز عجیب غریب داشته باشن که اینقدر راحت شما بتونید مچ اون همه پرفسور و دانشمند رو بگیرید؟
    حرفای شما حتی با حرفای خودتون تناقض داره و اصلا مشخص نیست ایزاد شما چی هست که بشه روش بحث کرد

مثل همون گردو خاک پخش شده از سطح ماه؟(که کاملا مشخص الگوی پخش نشون میده جو و اصطحکاک هوایی وجود نداره)

عکسهای این سایت هم برای من باز نمیشن حالا مشکل چی هست نمیدونم ولی صدها سایت برای اپلودعکس وجود داره و اصلا کار نیست سرچ گوگل

3. این کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

قرار بود نشون بدید با همون لباسی که وارد سفینه میشوند و لباسی که باهاش ماه گردی میکنن یکی هست

حالا من نمیفهمم مشکل شما دقیقا چی هست؟چطور توی عکس تشخیص میدید روی زمین راحت جست و خیز میکنن ولی روی ماه خیر؟
    مشکل دقیقا این است که اون همه پا زدن و تلاش فضانورد در کره ماه با همون لباس ها برای چیه؟شما در جواب گفتید به خاطر شرایط لباس ها!!!و حال در این عکسی که فضانورد با همون لباس ها مشغول تمرین است(همان لباس هایی که به قول شما باعث شد تا فضانورد در فیلم به مشکل بخوره!!!!)چه طور است که در کره ماه با اون گرانش کم تر موقع بلند شدن به مشکل می خورد و حال در روی زمین با نیروی گرانشی زیادتر و وزن بیش تر این قدر راحت مشفول تمرین هستند؟!!!اتفاقا در عکس مشخصه که فضا نوردان بدون کمک به راحتی با همان لباس ها در روی زمین (همان لباس های 80 کیلوگرمی!!!)مشغول تمرین هستند.
    اگه با کابل و طناب دارن بازی میکنن چرا باید جست و خیز عجیب غریب داشته باشن که اینقدر راحت شما بتونید مچ اون همه پرفسور و دانشمند رو بگیرید؟
    اگر منظورتون اینه که با استفاده از کابل و از این جور چیزها مثلا دارند فیلم بازی می کنند که درواقع همین طور است من نمیدونم که با چه ترفندی دارند این کار رو می کنند ولی هرچه هست خیلی چیزها در اپولو و البته تلاش فضانورد در روی کره ماه برای بلند شدن خیلی غیرواقعیه.در ضمن محقق های اون موقع علامه دهر نبودند که فکر همه چیز رو بکنند.نجوم 50 سال پیش هم با الان تفاوت زیادی دارد. هرچند در زمان خودشون اعجوبه ای بودند ولی با مرور زمان پیشرفت علم و دانش و گسترش ارتباطات که در واقع در ان موقع این گونه نبود سوتی های ان موقع رو اشکار کرد.هرچند گفته می شود که در همان اوایل پرتاب اپولو بعضی روزنامه ها شروع به انتقاد گرفتند کردند.

جست و خیز عجیب غریب یعنی چی؟اگه اون جست و خیز عجیب غریب روی زمین انجام شده چطور توی تمرین جست و خیر راحت انجام میشه؟
    حرفای شما حتی با حرفای خودتون تناقض داره و اصلا مشخص نیست ایراد شما چی هست که بشه روش بحث کرد
    ایا واقعا من گفتم که جست و جوی عجیب و غریب در زمین انجام میشه؟!!!!!!!!!!!!! یا شما پست های مرا متوجه نمی شوید؟!یا اینکه موضوع رو به حاشیه می کشید؟!
    من گفتم تلاش های فضانورد در روی کره ماه که به سختی بلند می شود خیلی غیر واقعی و عجیب نسبت به زمانی است که با همان لباس ها در روی زمین با ان گرانش زیادتر تمرینات راحتی می کنند.
    یادتون باشه کسی مچ اون همه محقق رو نگرفته؟بلکه اون محقق ها هم یک زمانی علامه دهر زمان خودشون بودند اما ضعف هم داشته اند.مگر می شود گفت که در فرد و یا سازمان و یا ارگانی ضعف وجود نداره؟؟این ها بلانسبت خدا نیستند که!!!!ادم اند!!!!!شما حتی اگر توی اینترنت ببینید فیلم های مشهوری که کارگردان های بزرگ دنیا گرفتند از اون فیلم ها کلی سوتی های مضحک گرفتند.ناسا هم سوتی داده!!! در فیلمی که در زمین ساخته می شود اگر کارگردان هوشیار باشه می تونه جلوی سوتی هایی که در صحنه پیش میاد رو بگیره اما با این حال این سوتی ها به وجود می ایند .حالا وقتی ناسا می خواهد شرایط روی ماه رو داخل فیلم هالیوودی به صورت مستند واقعی دراورد معلومه که سوتی ها یی به وجود می ایند که حتی از چشم محقق های اون زمان هم دور می مونه .اون چیزهایی رو که نشون دادند برای مردم اون موقع جاافتاده نبود و ظاهرا همه چیز خوب بود.اما پیشرفت دنیا اون ضعف ها و سوتی ها رو شکار کرد.در هرحال می دانستم که شما باز حرف خودتان را می زنید!!!ولی در هر حال بهتره دیگه این بحث رو تموم کرد(شب ها دیگه خواب ماه می بینم(به شوخی))
    در این مدت با دوستان دیگری هم تبادل نظر داشته ام و از تبادل نظر با انها نیز استفاده کردم.چیزی که حقیقت داره اینه که با وجود دروغ بودن سفر به کره ماه هیچ چیز از ارزش های ناسا کم نمی کنه.وناسا خیلی کارها برای بشریت کرده و روز به روز فعالیتش رو گسترش می دهد و این واقعیتی است غیر قابل انکار.با تشکر.تماس فرت.
    Last edited by رضاس1000; 23-04-2014 at 21:45.

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

متاسفم دوستان رینگ بوکس شد، لحن تند حاکم ما رو مجبور به بستن تاپیک کرد، قفل میشه یه مدتی تا فکر کنید و بعدآ اگه صلاح دونستید آرامتر بحث کنید.....
    --------------------------------------
    تاپیک رو باز کردیم بچه ها، لطف بفرمایید اگر کسی مطلب مفیدی داره در راستای ماموریت آپولو 11 باشه و لاغیر.....ممنون از توجه همه دوستان
    Last edited by shabe.saket; 27-04-2014 at 18:48.

6. 7 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

خب من چند روز اینترنت نداشتم دوباره بیایم وسط

مورد اول:
    این یک چیز طبیعی است که وقتی گرانش در جایی کم تر باشد جست و خیز راحت تر است.این یک قانون پیش پا افتاده در فیزیک دوران مدرسه است!!!!!!!!!!!!!!!!
    خیر، لزوما اینگونه نیست. کاهش وزن، کاهس نیروی تکیه گاه رو در پی داره و اون هم کاهش نیروی اصطکاک رو در پی خواهد داشت پس گام برداشتن و کلا حرکت به طرفین بسیار سخت تر خواهد شد
    -مثال: روی یخ راه بروید (راه رفتن) چون اصطکاک نداید عملا در جای خودتان در حال حرکت پاها به روی زمین هستید.

نکته: درسته که لباس از لحاظ وزن به فرد کمک می کند اما به شخصه فکر می کنم آزادی عمل راه رفتن را بگیرد (نظر شخصیه! کاملا هم بر اساس چشم خودم دارم می گم! من پینگ پونگ بازی می کنم، بازی با شلوار لی بسیار دشوارتر از شلوار پارچه ای هست. صرفا نظر شخصی بود و روش بحثی نمی کنم)

بقیه بحث ها حول همین پا شدن بودند!
    یک مثال دیگر هم می زنم. اگر استخر رفته باشین می دونید که نمیشه تو آب از حالت شیب دار (مثلا بدنتان نسبت به خط قائم شیب 45 گرفته باشد) به حالت ایستاده در آمد و باید پاها را از کف استخر برداشت و با شنا بدن را عمودی کرد و سپس نیروی عمودی به کف وارد کرد. اینجا هم دلیل همان اصطکاک است که وجود نداره

8. 2 کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

یک فیلمی رو در زیر گذاشتم.در اواسط فیلم به پاهای فضانوردی که چندین بار روی کره ماه قدم می زند و حتی می دود توجه کنید.نکته جالبی که مشاهده می کنید این است که تنها فضانوردی که می دود تحت تاثیر گرانش خاص کره ماه قرار میگیره و هنگام فرود به سطح ماه با سرعت خاص و کم تری به سطح کره فرود میاد و این در حالی است که خاک هایی که بر اثر حرکت فضانورد به هوا پرتاب می شود و انگاه که می خواهد به سطح کره ماه بنشیند سرعت فرود ان عینا مانند دویدن در کویر زمین است و خاک های کره ماه مانند فرود فضانورد تحت تاثیر گرانش خاص کره ماه قرار نمیگیرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و این به این معنی است که فضانورد در کره ماه نبوده است.
    اینو یادم رفت. انقدر کیفیت پایین بود که برداشتی نداشتم. اگر ثانیه خاصی مد نظرتان است، اون ثانیه رو بنویسید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

اینو یادم رفت. انقدر کیفیت پایین بود که برداشتی نداشتم. اگر ثانیه خاصی مد نظرتان است، اون ثانیه رو بنویسید
    دوست عزیز من پاسخ شما رو میدم ولی اگر شما هم مانند خیلی از کاربران درصدد این باشید که با توجه به اینکه متوجه اشتباه خود شدید ولی برروی نظر خود پافشاری کنید و مرا متهم به توهمی فکر کردن بکنید این بحث ها هیچ نتیجه ی درستی پیدا نمی کند.چون شما هم مانند دیگر کاربر می گویید که فیلم بی کیفیت است .بنابراین شما رو دعوت می کنم به تماشای فیلمی که لینکش رو در یکی از پست ها زدم و در اون فیلم زمانی که فضانورد میفته به سطح کره کلی تلاش می کنه تا از سطح کره بلند بشه !!!!!
    ببینید دوست من اگر اشتباه نکنم گرانش ماه 1 به 6 زمین هستش.شما همون فیلمی رو که فضانورد از اون لحظه ای که داره یک چیزی رو فرو میکنه و یک دفعه تعادلش به هم می خوره و میفته نگاه کنید تا موقعی که موفق میشه بلند بشه.جست و خیزهای فضانورد رو اگه نگاه بکنید وقتی در مرحله اول حالت شنا روی سطح قرار می گیره و بعد از اون روی زانوهاش داره میشینه اما خیلی به عمد با پاهاش تک اف میزنه و دوباره به حالت شنا قرار می گیره و دوباره روی زانوهاش میشینه و اون وقت هست که بلند میشه(کاملا حرکات از روی عمد فضانورد واضحه هر چند می دونم شما قبول نمی کنید)اما دلیل علمی(برای شما):فضانورد وقتی کلا داره جست وخیز می کنه و یا اصلا روی سطح کره داره به صورت جهشی قدم می زنه(فیلم ها رو اگه ندیدید ببینید) موقع فرود یک حالت خاص و ارومی فرود میاد(مسلما شما می گویید این به خاطر گرانش سطح ماهه).اما چرا فضانورد وقتی داره جهش و یا هر جست و خیزی میکنه چرا به راحتی از سطح ماه اوج نمی گیره(نمیگم ده ها متر بره بالا!!!)ولی این اوج گرفتن با توجه به اینکه گرانش ماه از زمین خیلی کم تره بیش تر مثل زمانی هستش که در روی زمین وجود داره.فرود و اوج گرفتن های فضانورد در فیلم ها رو چند بار دقت کنید.فضانورد موقع فرود اهسته و نرم و با ریتم خاصی به سطح زمین برخورد میکنه(به این دلیل که گرانش ماه زیاد زور نداره)اما وقتی فضانورد جهش می کنه به سمت بالا ریتمی مشابه زمان فرود رو داره (که این اتفاق کاملا خلاف گرانش ضعیف ماه هستش و در موقع جهش فضانورد مثل این می مونه که گرانش کره ماه نسبت به حالت فرود فضانورد یک دفعه زیاد میشه!!!!!!!).دوست من یک بار همه ی فیلم ها رو نگاه کن و این نکته رو در نظر بگیر که اگر فضانورد در موقع فرود به خاطر گرانش کم ماه اون قدر اهسته و با ریتم خاصی فرود میاد چرا موقع پریدن که داره زور می زنه بپره و با توجه به اینکه گرانش ماه کمه قشنگ نمیتونه بپره؟!!!!این قضیه هیچ ربطی به لباس فضانورد نداره!!!دوست من اگر به خاطر شرایط لباس ها هست چرا در عکس هایی که در لینک پست های بالا گذاشته بودم فضانوردان دارن این قدر راحت تمرین می کنند(با توجه به اینکه گرانش در زمین زیاد تره!!!!!).اما در ماه فضانورد اون طور که باید راحت بپره نمیتونه بپره؟؟؟!!!!
    خیر، لزوما اینگونه نیست. کاهش وزن، کاهس نیروی تکیه گاه رو در پی داره و اون هم کاهش نیروی اصطکاک رو در پی خواهد داشت پس گام برداشتن و کلا حرکت به طرفین بسیار سخت تر خواهد شد
    -مثال: روی یخ راه بروید (راه رفتن) چون اصطکاک نداید عملا در جای خودتان در حال حرکت پاها به روی زمین هستید.
    نکته: درسته که لباس از لحاظ وزن به فرد کمک می کند اما به شخصه فکر می کنم آزادی عمل راه رفتن را بگیرد (نظر شخصیه! کاملا هم بر اساس چشم خودم دارم می گم! من پینگ پونگ بازی می کنم، بازی با شلوار لی بسیار دشوارتر از شلوار پارچه ای هست. صرفا نظر شخصی بود و روش بحثی نمی کنم)
    عزیز من لباس های فضایی جوری درست شده بودند که فضانورد بتونه خم بشه و مدارکش در فیلم ها هستش و همین مقدار کفایت می کنه که فضانورد بتونه جهش خوبی رو داشته باشه!!!!!!!!

واقع بین باشید.چیزی که در تمام فیلم ها کاملا محرز هستش اینه که فضانورد وقتی داره جهش میکنه کلی خاک هم به همراهش پخش میکنه و این یعنی اینکه پاهای فضانورد به اندازه کافی با سطح در تماسه و اصلا اینگونه نیست که اصطکاک بین پای فضانورد و سطح کره تا حد زیادی از بین رفته باشه و نیروی تکیه گاهی به اندازه کافی نباشه.در ضمن شرایط اصطکاک یخ بودن یک سطح با شرایط اصطکاک خاکی بودن یک سطحی زمین تا اسمون فرق می کنه !!!!!

(نظر شخصیه! کاملا هم بر اساس چشم خودم دارم می گم! من پینگ پونگ بازی می کنم، بازی با شلوار لی بسیار دشوارتر از شلوار پارچه ای هست. صرفا نظر شخصی بود و روش بحثی نمی کنم)
    درسته ممکنه بازی با شلوار لی برای شما سخت باشه اما برادر من صرف نظر از بازی پینگ پونگ ایا واقعا نمی تونی با شلوار لی فقط یک پرشی کنی!!!!!همون طور که گفتم لباس های فضایی قابلیت انعطاف و خم شدن رو داشتند و فضانورد می تونست خیلی راحت جهش کنه و فقط وفقط یک جهش(هرچند جهشی که می کردند کاملا مغایر شرایط ماه براساس علمی بود !!!!!!!)

یک مثال دیگر هم می زنم. اگر استخر رفته باشین می دونید که نمیشه تو آب از حالت شیب دار (مثلا بدنتان نسبت به خط قائم شیب 45 گرفته باشد) به حالت ایستاده در آمد و باید پاها را از کف استخر برداشت و با شنا بدن را عمودی کرد و سپس نیروی عمودی به کف وارد کرد. اینجا هم دلیل همان اصطکاک است که وجود نداره
    اولا اینکه شما وقتی در استخری که در روی زمین هست می خواهید که نسبت به سطح استخر یک زاویه 45 درجه ای بسازید اما نمی توانید به این خاطره که اولا نیروی تکیه گاهی به اندازه کافی ندارید تا زور بزنید و خودتون رو ایستاده نگه دارید.دوما اینکه شما هم از جانب گرانش زمین احاط شدید و از همه مهم تر اینکه از جانب اب هایی که اصطکاک شدیدی رو دارند محاصره شده اید و اب ها به خاطر گرانشی که زمین داره به شما فشار وارد می کنند که نتونید از حالت شیب 45 درجه بایستید!!!!!!دوست من شما شرایط استخر روی زمین رو چه طور با شرایط ماه مقایسه میکنی؟؟!!!!!ایا من حق ندارم که بگویم شما(بعضی از کاربران) توهمی فکر می کنید و انوقت شما(بعضی از کاربران) حق این رو دارید که من رو متهم به توهمی فکر کردن بکنید.برادر من فضانوردانی که که در ماه مثلا دارند می پرند خیلی غیر علمی می پرند و اینکه شما(همه ی موافقان شما) قبول نکنید دیگه تقصیر من نیست.
    مطلب بعدی اینه که من هیچ دوستی با کاربر majid4mi ندارم اما درسایتی که فکر می کنم برای ایشون باشه و اگر اشتباه نکنم اسم سایته waiting نام داشت. ایشون هم خیلی تناقضات رو در قالب فیلم و عکس ارائه داده (حتی در مورد همین جهش ها هم یک بخشی رو ارائه داده)اما چون دوستان هی می گفتند علمی و علمی و علمی و خیلی راحت من رو به توهمی فکر کردن می کردند و حتی در برخی موارد هم در پیغام خصوصی ناسزا می گفتند!!!! به این خاطر خواستم در قالب علمی بگویم که این رفتن به کره ماه واقعی نبوده و در ادامه ذکر کردم که با اگاه تر شدن مردم سوتی های زیادی گرفته شد و من فقط یکی از این سوتی ها رو در قالب مفاهیم ساده فیزیکی براتون گفتم.و این رو بدونید که ناسا چه بره ماه و نره ماه و یا هر کشور دیگه ای بره هیچ سودی به حال من نداره و من صرفا به خاطر تاپیکی که ایجاد شده بود نظرم رو بیان کردم و این سوتی ها رو قبل تر از من گرفته بودند و من در مورد یکی شون برای شما به صورت علمی بیان کردم خواه شما قبول کنید و یا نکنید.و باز هم می گویم که از ارزش های ناسا کم نمیشه و خیلی خدمات برای بشر کرده است
    Last edited by رضاس1000; 30-04-2014 at 20:56.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

دوست عزیز من پاسخ شما رو میدم ولی اگر شما هم مانند خیلی از کاربران درصدد این باشید که با توجه به اینکه متوجه اشتباه خود شدید ولی برروی نظر خود پافشاری کنید و مرا متهم به توهمی فکر کردن بکنید این بحث ها هیچ نتیجه ی درستی پیدا نمی کند.

عزیز من اگه شما منتظری تا فرد مقابلت نظر شما رو تایید کنه و در غیر اینصورت حرف طرف رو اشتباه می دونید ما دیگه حرفی نداریم!

چون شما هم مانند دیگر کاربر می گویید که فیلم بی کیفیت است.
    الان انتظار دارید بگم کیفیتش فول HD هست؟ خب کیفیتش پایینه! تو همه صحنه ها هاله دیده میشه. اصلا معلوم نیست کدوم قسمت خاک بلند میشه!

بنابراین شما رو دعوت می کنم به تماشای فیلمی که لینکش رو در یکی از پست ها زدم و در اون فیلم زمانی که فضانورد میفته به سطح کره کلی تلاش می کنه تا از سطح کره بلند بشه !!!!!
    این فیلم رو دیدم و نظرم رو بالا نوشتم. کل حرفهام حول بلندشدن و حرکت به همین دلیل بود.

در اون فیلم:
    ثانیه 18: شروع زمین خوردن هست که نشون داده میشه داره دستشو می ذاره روی زمین
    ثانیه 21: فضانورد ثابت شده بعد تلاش می کنه زانوهاش رو جمع کنه (تا ثانیه 26)
    ثانیه 29: داره تلاش می کنه با پرتاب دو دستش روی زانو قرار بگیره (که نمی تونه و دوباره به روی دو دستش می افته)
    ثانیه 32: مجددا به حالت شنا در اومدن و تلاش برای پرتاب خودش
    ثانیه 34: روی زانو می افته و تلاش می کنه بلند بشه اما پاهاش تیک آف می زنه (مثل حالت روی یخ!)
    ثانیه 36: مجددا روی دو دست فرود میاد
    ثانیه 38: روی دو زانو قرار می گیره

(کاملا حرکات از روی عمد فضانورد واضحه هر چند می دونم شما قبول نمی کنید)
    نظر من هم اینه که حرکات طبیعیه! چون توی آب هم همین اتفاق می افته.
    اگر تمایل دارید با هم می رویم استخر!

فضانورد موقع فرود اهسته و نرم و با ریتم خاصی به سطح زمین برخورد میکنه (به این دلیل که گرانش ماه زیاد زور نداره) اما وقتی فضانورد جهش می کنه به سمت بالا ریتمی مشابه زمان فرود رو داره (که این اتفاق کاملا خلاف گرانش ضعیف ماه هستش و در موقع جهش فضانورد مثل این می مونه که گرانش کره ماه نسبت به حالت فرود فضانورد یک دفعه زیاد میشه!!!!!!!).
    دقیقا در یک محیط که فقط گرانش داریم - یعنی فقط نیروی پایستار داریم و اصطکاک نیست - حرکت بالا رفتن و پایین رفت دقیقا مثل هم هست و فقط جهت بردار سرعت عوض شده و همه حرکت مثل همه (دقیقا مثل هم هست) و فقط مثلا در لحظه جهش ماکزیمم سرعت رو به بالا هست (نزدیک سطح زمین) و در فرود ماکزیمم سرعت (و دقیقا برابر سرعت جهش) و فقط در جهت عکس هست.

دوست من یک بار همه ی فیلم ها رو نگاه کن و این نکته رو در نظر بگیر که اگر فضانورد در موقع فرود به خاطر گرانش کم ماه اون قدر اهسته و با ریتم خاصی فرود میاد چرا موقع پریدن که داره زور می زنه بپره و با توجه به اینکه گرانش ماه کمه قشنگ نمیتونه بپره؟!
    شما چطور می گین "نمی تواند"؟
    اراده شخصی طرف هست. شاید دلش نمی خواهد خیلی بپرد!
    اگر شما نخواهید بپرید، من می توانم بگویم شما توانایی پریدن ندارید؟
    این سوال از base غلطه! من علم حضوری به تمایل طرف ندارم

اما راجع به فیلم های قدیمی تری که گذاشتین، به نظر می پریدن! (راحت و سخت رو از خود فرد بپرسین)

عزیز من لباس های فضایی جوری درست شده بودند که فضانورد بتونه خم بشه و مدارکش در فیلم ها هستش و همین مقدار کفایت می کنه که فضانورد بتونه جهش خوبی رو داشته باشه!!!!!!!!
    من گفتم اون نظر شخصیه.

واقع بین باشید.چیزی که در تمام فیلم ها کاملا محرز هستش اینه که فضانورد وقتی داره جهش میکنه کلی خاک هم به همراهش پخش میکنه و این یعنی اینکه پاهای فضانورد به اندازه کافی با سطح در تماسه و اصلا اینگونه نیست که اصطکاک بین پای فضانورد و سطح کره تا حد زیادی از بین رفته باشه و نیروی تکیه گاهی به اندازه کافی نباشه.
    در ضمن شرایط اصطکاک یخ بودن یک سطح با شرایط اصطکاک خاکی بودن یک سطحی زمین تا اسمون فرق می کنه !!!!!
    به هوا رفتن خاک - آن هم در محیطی بدون هوا - دلیلی بر بودن اصطکاک نیست. اتفاقا حضور جسمی که بتواند حین شتاب گرفتن فرد در جهت خلاف حرکت کند، عامل کاهش شتاب هست. (درست مثل اینکه با پا روی یک اسکیت بُرد فشار دهید و بخواهید راه بیفتید. چون اسکیت بُرد به عقب می رود پس شتاب شما رو کاهش می ده (مبحث شتاب نسبی و مطلق نسبت به مرجع ثابت))
    ضمنا من مثالی آوردم برای نقض حرف شما. کاهش وزن دلیلی بر راحتی راه رفتن نیست وگرنه روی ماشین های اسپرت و فرمول 1 باله نمی گذاشتن تا به زمین فشرده بشه

درسته ممکنه بازی با شلوار لی برای شما سخت باشه اما برادر من صرف نظر از بازی پینگ پونگ ایا واقعا نمی تونی با شلوار لی فقط یک پرشی کنی!!!!!همون طور که گفتم لباس های فضایی قابلیت انعطاف و خم شدن رو داشتند و فضانورد می تونست خیلی راحت جهش کنه و فقط وفقط یک جهش(هرچند جهشی که می کردند کاملا مغایر شرایط ماه براساس
    علمی بود !!!!!!!)
    مجددا اون نظر شخصی فقط برای این بود که بگم به نظر خودم لباس ضخیم مانع میشه

اولا اینکه شما وقتی در استخری که در روی زمین هست می خواهید که نسبت به سطح استخر یک زاویه 45 درجه ای بسازید اما نمی توانید به این خاطره که اولا نیروی تکیه گاهی به اندازه کافی ندارید تا زور بزنید و خودتون رو ایستاده نگه دارید.
    متاسفانه شما اصلا مثال من را نخوانده اید!
    مثال من:
    اگر در یک استخر با خط قائم به صورت 45 درجه در بیایید (که کافیه دست و پا را حرکت نداده و خود را به سمت جلو بیندازید) دیگر نمی توانید با قدرت پاهایتان خود را عمودی کنید. (مثال من ناتوانی شما در عمودی کردن خودتان بود)
    علت: پاهایتان را نمی توانید به جایی گیر بدهید - اصطکاک نیست

دوما اینکه شما هم از جانب گرانش زمین احاط شدید
    و از همه مهم تر اینکه از جانب اب هایی که اصطکاک شدیدی رو دارند محاصره شده اید و اب ها به خاطر گرانشی که زمین داره به شما فشار وارد می کنند که نتونید از حالت شیب 45 درجه بایستید!!!!!!
    در ماه هم از جانب گرانش ماه احاطه شده ایم اما جاذبه کمتر است (البته مهم نیست. همینجوری گفتم).
    نکته مهم:
    - اولا چرا فشار هوای اتمسفر را حس نمی کنیم؟ چون از همه جهت و از درون و بیرون وارد میشود

با توجه به نکته فوق، فلسفه آزمایش و تمرین در آب این هست که:
    به دلیل اینکه بدن اندکی در آب شناور میشود (و با افزودن هوا می توان شناوری را زیاد تر کرد- قابلیت تنظیم داریم) نیروی ارشمیدس (اختلاف فشار هوا و آب) سبب میشه که نیروی همسانی به شما وارد بشه که مخالف جاذبه هست (و تمایل داره شما را به سطح آب بیاورد ولی نمی تواند) و سبب میشود جاذبه - نیروی گرانش - برآیند کاهش پیدا کنه.
    این گونه جاذبه سطح ماه را روی زمین شبیه سازی می کنند.

حال می توانید کل آب و زمین و ... را حذف کنید و سیستم رو با سیستمی با گرانش کمتر جایگزین کنید (انگار روی ماه هستیم) پس مثالی که من زدم کاملا relevant هست و اگر شما نتوانید درون استخر از زاویه 45 بایستید روی محیط با گرانش معادل و اصطکاک معادل هم نخواهید توانست. این دو سیستم دقیقا هم ارز هستند

دوست من شما شرایط استخر روی زمین رو چه طور با شرایط ماه مقایسه میکنی؟؟!!
    به همان دلیلی که بالا توضیح دادم. و به همان دلیلی که اصلا در مرحله اول برای تمرین از استخر استفاده می کنند.

یک توضیح کلی:
    ما در فیزیک سیستم های هم ارز داریم بدین معنی که شکل فرمول ها و شرایط فیزیک دو مسئله کاملا یکسان هست (در هر دو سیستم)
    مثال:
    گرانش را در خارج از جو چگونه شبیه سازی می کنند؟ (همانظور که می دانید چون در فضا گرانش نیست پاهای فضانوردان ضعیف میشود)
    یک محور که توانایی چرخش با سرعت دلخواه را دارد در نظر بگیرید.
    بر روی آن یک تخت می بندیم و فرد مورد نظر روی تخت دراز می کشد. نکته: مرکز ثقل شخص خارج از مرکز و به سمت پاها هست.
    سپس زیر پاهای شخص یک صفحه قرار می دهیم
    حال اگر میز شروع به چرخش کند به دلیل نیروی مرکزگرا (همان مثلا گریز از مرکز) نیرویی به کف پای فرد وارد میشه که با تنظیم سرعت دوران میشه نیروی وارده را برابر نیروی وزن فرد در هر سیاره ای کرد.

این "سیستم" (اگر در فضای بدون جاذبه باشد) و اگر با میز بچرخیم - با سرعت ثابت - معادل سیستمی روی زمین هست. یعنی هم ارز هستند.

ایا من حق ندارم که بگویم شما(بعضی از کاربران) توهمی فکر می کنید و انوقت شما(بعضی از کاربران) حق این رو دارید که من رو متهم به توهمی فکر کردن بکنید.
    خاطرم نیست به کسی گفته باشم توهم زده است.
    اما من (بدون ادعا و فقط صرف اینکه بگم چرا از حرفهایم مطمئن هستم می گم) تخصصم فیزیک هست و وقتی حرف می زنم از اطلاعات آکادمیکم صحبت می کنم نه از توهم ام

برادر من فضانوردانی که که در ماه مثلا دارند می پرند خیلی
    غیر علمی
    می پرند و اینکه شما(همه ی موافقان شما) قبول نکنید دیگه تقصیر من نیست.
    به نظر من دقیقا علمی می پرند - یا اگر روی زمین شبیه سازی شده اند بسیار خوب شبیه سازی شده اند.
    من هم دارم می گم فیلم ها - پدیده غیر فیزیکی ، علمی - نشان نمیدهند - حداقل تا وقتی فریم به فریم باز نشه
    حالا "علمی" از دیدگاه شما چیست من اطلاع ندارم
    تنها چیزی که هنوز نفهیمدم تکان خوردن پرچم هست که باید بررسی بشه

من ربطی به سایر کاربران ندارم و به خاطر اینکه کسی حرفی بزند و فکر کند فیزیکی هست اما نباشد به او توهین نمی کنم.

در قالب علمی بگویم که این رفتن به کره ماه واقعی نبوده
    ما هم در مجامع آکادمیک هیچ وقت تا حرف اثبات شده ای نداشته باشیم پسوند "علمی" به آن نمی چسبانیم. صرفا بیان می کنیم: به نظر من و به فلان دلیل باید این گونه باشد

و این رو بدونید که ناسا چه بره ماه و نره ماه و یا هر کشور دیگه ای بره هیچ سودی به حال من نداره و من صرفا به خاطر تاپیکی که ایجاد شده بود نظرم رو بیان کردم و
    این سوتی ها رو قبل تر از من گرفته بودند و من در مورد یکی شون برای شما به صورت علمی بیان کردم خواه شما قبول کنید و یا نکنید.
    به حال من هم فرقی نمی کند. صرفا هدفم اینه که اگر کسی می خواهد ثابت کند که سفر به ماه انجام نشده با دلایل متقن این گفته را اثبات کند نه دلیلی که من هم بتوانم آن را زیر سوال ببرم.

12. 2 کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

دوست من امیدوارم عرایض بنده رو به معنای بی ادبی تفسیر نکنید:
    عزیز من اگه شما منتظری تا فرد مقابلت نظر شما رو تایید کنه و در غیر اینصورت حرف طرف رو اشتباه می دونید ما دیگه حرفی نداریم!
    من هرگز همچین چیزی رو نخواستم در غیر این صورت هیچ وقت با کاربرهای دیگر در پست های گذشته بحث نمی کردم!!!منظور من این بود که یک وقت یک فردی هست از یک نقدی ایراد می گیره و در حین نقد هایی که می کنه هر بار موضع خودش رو عوض می کنه.و اگر واقعا پی ببره اشتباه می کنه برای اینکه مثلا غرورش از نظر خودش جریحه دار نشه به اشتباه خودش پافشاری می کنه!!!در ضمن شما مثل اینکه تاپیک های من رو با عجله می خونی من که در پست گفتم:
    من در مورد یکی شون برای شما به صورت علمی بیان کردم خواه شما قبول کنید و یا نکنید.و باز هم می گویم که از ارزش های ناسا کم نمیشه و خیلی خدمات برای بشر کرده است
    من یک جایی در پست گفتم
    دوست من یک بار همه ی فیلم ها رو نگاه کن و این نکته رو در نظر بگیر که اگر فضانورد در موقع فرود به خاطر گرانش کم ماه اون قدر اهسته و با ریتم خاصی فرود میاد چرا موقع پریدن که داره زور می زنه بپره و با توجه به اینکه گرانش ماه کمه قشنگ نمیتونه بپره؟!
    و شما در پاسخ گفتید:
    شما چطور می گین "نمی تواند"؟
    اراده شخصی طرف هست. شاید دلش نمی خواهد خیلی بپرد!
    اگر شما نخواهید بپرید، من می توانم بگویم شما توانایی پریدن ندارید؟
    این سوال از base غلطه! من علم حضوری به تمایل طرف ندارم

اما راجع به فیلم های قدیمی تری که گذاشتین، به نظر می پریدن! (راحت و سخت رو از خود فرد بپرسین)
    واقعا این جواب شما علمیه؟؟!!!!! این که بگویید اراده شخصی طرف است که قشنگ نمیپره شد جواب؟؟؟!!!!! وقتی مسئله به این مهمی رو خیلی کودکانه و سطحی جواب میدید من هرچه بگویم شما میگید شاید دلش نمی خواد!!!!شاید!!!!شاید!!!!!
    به هوا رفتن خاک - آن هم در محیطی بدون هوا - دلیلی بر بودن اصطکاک نیست. اتفاقا حضور جسمی که بتواند حین شتاب گرفتن فرد در جهت خلاف حرکت کند، عامل کاهش شتاب هست. (درست مثل اینکه با پا روی یک اسکیت بُرد فشار دهید و بخواهید راه بیفتید. چون اسکیت بُرد به عقب می رود پس شتاب شما رو کاهش می ده (مبحث شتاب نسبی و مطلق نسبت به مرجع ثابت))
    ضمنا من مثالی آوردم برای نقض حرف شما. کاهش وزن دلیلی بر راحتی راه رفتن نیست وگرنه روی ماشین های اسپرت و فرمول 1 باله نمی گذاشتن تا به زمین فشرده بشه
    عزیز مقایستون خیلی اشتباهه.مگه فضانورد تو کره ماه سوار اسکیت برده؟!!!!!!مایلم ابتدا بیش تر در مورد این اسکیت برد توضیح بدید.

متاسفانه شما اصلا مثال من را نخوانده اید!
    مثال من:
    اگر در یک استخر با خط قائم به صورت 45 درجه در بیایید (که کافیه دست و پا را حرکت نداده و خود را به سمت جلو بیندازید) دیگر نمی توانید با قدرت پاهایتان خود را عمودی کنید. (مثال من ناتوانی شما در عمودی کردن خودتان بود)
    علت: پاهایتان را نمی توانید به جایی گیر بدهید - اصطکاک نیست
    مگر من در زیر چی گفتم:
    اولا اینکه شما وقتی در استخری که در روی زمین هست می خواهید که نسبت به سطح استخر یک زاویه 45 درجه ای بسازید اما نمی توانید به این خاطره که اولا نیروی تکیه گاهی به اندازه کافی ندارید تا زور بزنید و خودتون رو ایستاده نگه دارید.
    من حرف شما رو متوجه شدم اما شما از توجیه پدیده ای مثل استخر رو داری به تماس کفش های فضانورد بر روی خاک نسبت میدی.شما رسما با این توجیهات داری میگی که اصطکاک ناچیز کف پا در استخر برابر است با اصطکاک کفش ها بر روی شن و خاک !!!!! البته امیدوارم که زیر حرفتان نزنید!!!!!

باز در جای دیگه ای گفتید:
    نکته مهم:
    - اولا چرا فشار هوای اتمسفر را حس نمی کنیم؟ چون از همه جهت و از درون و بیرون وارد میشود

با توجه به نکته فوق، فلسفه آزمایش و تمرین در آب این هست که:
    به دلیل اینکه بدن اندکی در آب شناور میشود (و با افزودن هوا می توان شناوری را زیاد تر کرد- قابلیت تنظیم داریم) نیروی ارشمیدس (اختلاف فشار هوا و آب) سبب میشه که نیروی همسانی به شما وارد بشه که مخالف جاذبه هست (و تمایل داره شما را به سطح آب بیاورد ولی نمی تواند) و سبب میشود جاذبه - نیروی گرانش - برآیند کاهش پیدا کنه.
    این گونه جاذبه سطح ماه را روی زمین شبیه سازی می کنند.

حال می توانید کل آب و زمین و ... را حذف کنید و سیستم رو با سیستمی با گرانش کمتر جایگزین کنید (انگار روی ماه هستیم) پس مثالی که من زدم کاملا relevant هست و اگر شما نتوانید درون استخر از زاویه 45 بایستید روی محیط با گرانش معادل و اصطکاک معادل هم نخواهید توانست. این دو سیستم دقیقا هم ارز هستند
    و در قسمتی از این نقل قول گفتید:
    و اگر شما نتوانید درون استخر از زاویه 45 بایستید روی محیط با گرانش معادل و اصطکاک معادل هم نخواهید توانست. این دو سیستم دقیقا هم ارز هستند
    اخه قربونت برم یعنی چی هم ارزه؟؟!!!شما فقط گیر دادی به بحث شناور بودن!!!!! و اون رو دلیل و توجیه گذاشتی.خداوکیلی اگه شما بتونی از همون استخر شبیه سازی شده کره ماه بتونی بیش تر از زمانی که در بیرون اب قرار داری پرش کنی به خدا اسمم رو عوض می کنم!!!!!!
    به همان دلیلی که بالا توضیح دادم. و به همان دلیلی که اصلا در مرحله اول برای تمرین از استخر استفاده می کنند.

یک توضیح کلی:
    ما در فیزیک سیستم های هم ارز داریم بدین معنی که شکل فرمول ها و شرایط فیزیک دو مسئله کاملا یکسان هست (در هر دو سیستم)
    مثال:
    گرانش را در خارج از جو چگونه شبیه سازی می کنند؟ (همانظور که می دانید چون در فضا گرانش نیست پاهای فضانوردان ضعیف میشود)
    یک محور که توانایی چرخش با سرعت دلخواه را دارد در نظر بگیرید.
    بر روی آن یک تخت می بندیم و فرد مورد نظر روی تخت دراز می کشد. نکته: مرکز ثقل شخص خارج از مرکز و به سمت پاها هست.
    سپس زیر پاهای شخص یک صفحه قرار می دهیم
    حال اگر میز شروع به چرخش کند به دلیل نیروی مرکزگرا (همان مثلا گریز از مرکز) نیرویی به کف پای فرد وارد میشه که با تنظیم سرعت دوران میشه نیروی وارده را برابر نیروی وزن فرد در هر سیاره ای کرد.

این "سیستم" (اگر در فضای بدون جاذبه باشد) و اگر با میز بچرخیم - با سرعت ثابت - معادل سیستمی روی زمین هست. یعنی هم ارز هستند.
    اخه دوست من شما داری میگی شبیه سازی و تاکید داری که مثلا با یک سیستمی میشه با تنظیم دوران نیرویی که به پاهای فرد وارد میشه برابر وزن در هر گرانشی کرد.این سیستمی که عرض می کنی میاد یک پارامتری مثل وزن رو شبیه سازی می کنه.ایا به نظر شما فردی که برای اون سیستم دراز کشیده بیاد بلند شه و حرکات اضافی انجام بده اون سیستم همچنان وجود داره؟؟؟!!!!!!شما اگه یک سیستم گرانشی هم مثل بالا درست کنی فرد حق هیچ گونه کار اضافی رو نداره!!!!!!!اما در مورد استخر شما گیر دادی به شناور بودن.یک جایی از نقل قول گفتی:
    اخه چه ربطی داره دوست من.کجا اصطکاکی که تو استخره با خاک کره ماه یکیه؟؟؟!!!!!شما چون داری می گی چون گرانش شبیه سازی شد پس اصطکاک هم شبیه سازی شد!!!!اینها رو خودتون تو نقل قول می گید و این توجیهات از شما که رشته فیزیک رو می خونید بعیده.(بدون جسارت)عین همین توجیهات رو برید به یک مربی شنا بزنید و پاسخشون رو ببینید.(البته بدون جسارت این رو میگم).برادر من تو کره ماه اطراف فضانورد اصطکاکی وجود نداره(نه ابی و نه چیز دیگه ای) و هم اینکه گرانش ضعیفه و هم اینکه اصطکاک بین کفش فضانورد با خاک خیلی متفاوت از اون چیزیه که بین جسمی و اب وجود داره!!!اگه اصطکاکی وجود نداره چه جوری فضانورد به خاطر نیروی کنش و واکنش که بین تماس پا و سطح کره هست می تونه جست وخیز کنه؟؟؟!!!!!و چرا نمیتونه با وجود گرانش کم و اصطکاک کم محیط (یعنی ابی وجود نداشته باشه و هر چیز دیگه ای) و همچنین اصطکاک خوب بین پاهای فضانورد و سطح کره نمی تونه مردونه بپره؟؟!!!! حتما باز شما در پاسخ می خواهید بگید که چون دلش نمی خواد!!!!!!!!
    حالا "علمی" از دیدگاه شما چیست من اطلاع ندارم
    دقیقا همون چیزی که شما در فیزیک می خونی
    تنها چیزی که هنوز نفهیمدم تکان خوردن پرچم هست که باید بررسی بشه
    دوستانه میگم دوست من.اول در مورد این قضیه بالا توصیه می کنم اطلاعاتت رو بیش تر کنی(بدون نیش و کنایه)
    ما هم در مجامع آکادمیک هیچ وقت تا حرف اثبات شده ای نداشته باشیم پسوند "علمی" به آن نمی چسبانیم. صرفا بیان می کنیم: به نظر من و به فلان دلیل باید این گونه باشد
    قضیه این پسوند علمی جریان داره!!!! و اون اینه که وقتی با یکی از این کاربرها داشتم بحث می کردم همش می گفت از نظر علمی و علمی وعلمی.و به این خاطر من هم عادت کردم به این پسوند

به حال من هم فرقی نمی کند. صرفا هدفم اینه که اگر کسی می خواهد ثابت کند که سفر به ماه انجام نشده با دلایل متقن این گفته را اثبات کند نه دلیلی که من هم بتوانم آن را زیر سوال ببرم.
    به شرط اینکه حساب شده زیرسوال ببری.مثل این می مونه که یک استادی داره به شاگردش یک مطلب علمی اثبات شده ای رو یاد میده و دانشجو صرف اینکه متوجه نشده داره گیر به غلط بودن مطالب میده.البته باز میگم به شما جسارت نمی کنم.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

واقعا این جواب شما علمیه؟؟!!!!! این که بگویید اراده شخصی طرف است که قشنگ نمیپره شد جواب؟؟؟!!!!! وقتی مسئله به این مهمی رو خیلی کودکانه و سطحی جواب میدید من هرچه بگویم شما میگید شاید دلش نمی خواد!!!!شاید!!!!شاید!!!!!
    من دارم متن شما رو over the net می خوانم.
    شما می فرمایید: چرا طرف نمی تونه قشنگ بپره؟
    من می گم: شما مگر می دانید که طرف می خواهد از تمام نیروی خودش برای پرش استفاده کند یا نه؟ (که پریدن فرد را با مشکل می دانید)
    دقیقا مثل اینه که من تو خونه می تونم با مشت کیسه بوکس رو 2 متر هل بدم اما تو دانشگاه مشت نمی زنم. خب چون نمی خوام مشت بزنم!
    بر طبق متن خودتون می پرسم: از کجا می دانید طرف داره زور می زنه؟ چه ملاکی (به قول ما: چه متری دارید؟ what is your measure for it?) دارید که داره زور می زنه؟ نیروسنج دارید؟
    ما از روی فیلم فقط می تونیم روی چیزی که می بینیم نظر بدهیم نه اینکه به نظرمان طرف داره زور می زنه یا نمی زنه چون ملاکی برای این مقایسه نیست.
    ضمنا من نگفتم جوابم علمیه. من پرسیدم که فعل زور زدن و دشواری از کجا آمد؟!
    جواب علمی یعنی شما بدانید طرف چقدر نیرو به زمین وارد می کند و بفهمید واقعا داره زور می زنه یا نه

عزیز مقایستون خیلی اشتباهه.مگه فضانورد تو کره ماه سوار اسکیت برده؟!!!!!!مایلم ابتدا بیش تر در مورد این اسکیت برد توضیح بدید.
    من مقایسه نکردم!
    گفتم حضور ماده ای که بتواند در حین وارد کردن نیرو جابه جا شود به ضرر حرکت هست و مانع شتاب گیری - acceleration - می شود. (چون خودش به عقب می ره و نیرویی که شما قصد داشتید جهت شتاب گیری خودتون صرف کنید به شتاب گیری خودتون + جسم تبدیل میشه)

من حرف شما رو متوجه شدم اما شما از توجیه پدیده ای مثل استخر رو داری به تماس کفش های فضانورد بر روی خاک نسبت میدی.شما رسما با این توجیهات داری میگی که اصطکاک ناچیز کف پا در استخر
    برابر
    است با اصطکاک کفش ها بر روی شن و خاک !!!!! البته امیدوارم که زیر حرفتان نزنید!!!!!
    بلی، دقیقا همین حرف را می زنم! البته به جز واژه "برابر". منظور کم بودن هر دو هست.

اخه قربونت برم یعنی چی هم ارزه؟؟!!!
    شما فقط گیر دادی به بحث شناور بودن!!!!!
    و اون رو دلیل و توجیه گذاشتی.
    خداوکیلی اگه شما بتونی از همون استخر شبیه سازی شده کره ماه بتونی بیش تر از زمانی که در بیرون اب قرار داری پرش کنی به خدا اسمم رو عوض می کنم!!!!!!
    شرمنده، من جور دیگری بلد نیستم هم ارزی در فیزیک را توصیف کنم - دو سیستم فیزیکی هم ارزند اگر قوانین فیزیک در هر دو یکسان اعمال شود! مثلا دو سیستم با شتاب متفاوت هم ارز نیستند

بلی، دقیقا گیر داده ام به بحث شناور بودن. چون شناور بودن یعنی عدم وجود نیروی گرانش کامل. و این شبیه سازی محیطی به ماه هست. یعنی شما در آب - در غوطه وری کامل - گرانش کمتری را حس می کنید و اگر بتوانید همه ابزار را هم به همان میزان شناور کنید هیچ تفاوتی حس نمی کنید.

پریدن فرق می کنه.
    وقتی شما در آب شناور هستید نیروی ارشمیدسی که حاصل از حضور هوا در لباس شماست سبب میشه گرانش کامل حس نکنید یعنی اگر زیر پایتان تراز بگذارند وزن زمینی شما را نشان ندهد.
    اما پریدن یعنی حرکت در سیال!

من دقیقا گفتم: سیستم شناور در آب هم ارز هست

اخه دوست من شما داری میگی شبیه سازی و تاکید داری که مثلا با یک سیستمی میشه با تنظیم دوران نیرویی که به پاهای فرد وارد میشه برابر وزن در هر گرانشی کرد.
    این سیستمی که عرض می کنی میاد یک پارامتری مثل وزن رو شبیه سازی می کنه.
    ایا به نظر شما فردی که برای اون سیستم دراز کشیده بیاد بلند شه و حرکات اضافی انجام بده اون سیستم همچنان وجود داره؟؟؟!!!!!!
    شما اگه یک سیستم گرانشی هم مثل بالا درست کنی فرد حق هیچ گونه کار اضافی رو نداره!!!!!!!
    مجددا شما منظور از سیستم و هم ارزی رو نمی دونید.
    سیستم همونیه که داره می چرخه. به آدم بستگی نداره. اگه شخص حرکتی در راستایی دلخواه بخواد انجام بده که سیستم عوض میشه!

اخه چه ربطی داره دوست من.
    کجا اصطکاکی که تو استخره با خاک کره ماه یکیه؟؟؟!!!!!
    شما چون داری می گی چون گرانش شبیه سازی شد پس اصطکاک هم شبیه سازی شد!!!!
    اینها رو خودتون تو نقل قول می گید و این توجیهات از شما که رشته فیزیک رو می خونید بعیده.(بدون جسارت)
    مجددا شما متن رو نمی خونید و حرف من را نقل قول می کنید
    من نوشتم:
    اگر شما نتوانید درون استخر از زاویه 45 بایستید روی محیط با
    گرانش معادل و اصطکاک معادل
    هم نخواهید توانست.
    دوباره می نویسم:
    اگر شما نتوانید درون استخر از زاویه 45 درجه بایستید، روی محیط با گرانش معادل (گرانشی که درون استخر حس می کنید) و اصطکاک معادل (اصطکاکی که در استخر وجود دارد) هم نخواهید توانست.
    معنی کلمه معادل کاملا مشخصه! و بر می گردد به اسمی که در جمله قبل آورده شده است (استخر)

کجا من حرفی از ماه آوردم؟ کجا حرفی از شبیه سازی اصطکاک آوردم؟
    حرف های من به ترتیب این بود:
    1- روی ماه گرانش کم است
    2- روی ماه چون گرانش کم است نیروی عمود تکیه گاه - نُرمال سطح - است
    3- روی ماه چون نیروی نُرمال سطح کم است پس اصطکاک کم است
    4- چون اصطکاک کم است پس راه رفتن دشوار است
    5- چون اصطکاک کم است، ایستادن (با شروع از زاویه) سخت است.

کل اون حرف استخر برای این بود که مثال بیاورم از محیط با گرانش کمتر ---> اصطکاک کمتر ----> سخت بودن حرکت

عین همین توجیهات رو برید به یک مربی شنا بزنید و پاسخشون رو ببینید.(البته بدون جسارت این رو میگم)
    جواب یک مربی شنا قرار نیست قوانین خلقت رو عوض کنه!

برادر من تو کره ماه اطراف فضانورد اصطکاکی وجود نداره(نه ابی و نه چیز دیگه ای) و هم اینکه گرانش ضعیفه و هم اینکه
    اصطکاک بین کفش فضانورد با خاک
    خیلی متفاوت
    از اون چیزیه که بین جسمی و اب وجود داره
    !!!
    من این مورد رو اندازه نگرفتم!
    اگه شما اندازه گیری روی این مورد انجام داده اید قبول می کنم
    ضمنا ما در فیزیک از واژه "خیلی کم/زیاد" استفاده نمی کنیم. عدد می آوریم

اگه اصطکاکی وجود نداره چه جوری فضانورد به خاطر نیروی کنش و واکنش که بین تماس پا و سطح کره هست می تونه جست وخیز کنه؟؟؟!!!!!
    کی گفت اصطکاک وجود نداره؟

اگر می خواهید باز به مثال من گیر بدهید:
    اصطکاک نیروی عمود بر سطح است. وقتی فرد به جلو خم شده (مثل چیزی که در فیلم می بینید یا مثال استخر خودم) کسر کوچکی از وزن شخص روی نقطه تکیه گاه و تماس آن با زمین هست (این کمیت قابل محاسبه هست) پس اصطکک کاهش می یابد اما باز هم کامل از میان نمی رود.
    وقتی این اشخاص جست و خیز می کنند می توان گفت کاملا عمود بر زمین هستند و ماکزیمم اصطکاک ممکن را ایجاد می کنند (که البته اگر بپذیریم که یه سری دانشمند پشت این قضیه بوده اند بدیهی هست که به این افراد بگویند درآن محیط چجوری راه بروند!)

و چرا نمیتونه با وجود گرانش کم و اصطکاک کم محیط (یعنی ابی وجود نداشته باشه و هر چیز دیگه ای) و همچنین اصطکاک خوب بین پاهای فضانورد و سطح کره نمی تونه مردونه بپره؟؟!!!!
    معیار مردانه پریدن چیست؟
    10 سانت از زمین بلند میشد شما راضی میشدید؟
    هدف جلو رفتن بود که داره جلو می ره.
    من متوجه نمی شم فعل "نتوانستن" در چه صحنه ای مصداق پیدا می کند؟ یعنی صحنه ای که شخص قصد پریدن دارد اما نمی تواند...
    دو صحنه که از حالت شنا به روی پا می خواهد بیاید به نظر من کاملا مردانه هست

دوستانه میگم دوست من.اول در مورد این قضیه بالا توصیه می کنم اطلاعاتت رو بیش تر کنی(بدون نیش و کنایه)
    چی بگم ... خوشحال می شم منبعی معرفی کنید که یه آدم آکادمیک نوشته باشه

15. 2 کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •