تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 22

نام تاپيک: جنگ تن به تن: Apple iPhone 4 در برابر Samsung i9000 Galaxy S

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

نه دوست عزیز به هیچ وجه من این دو را از هم جدا ندونستم م خیلی قبل از ریلیز شدن اندورید در حالت تجاری در موردش گفته بودم که لینوکس رایج برای توسعه بر روی گوشی از شاحه کرنل Monolithic هستند

موتورلا بالای چند میلیون A1200 فروخت که سیستم عاملش بر پایه پروژه OpenEZX بود این پلت فورم هم کاربر پسند بود هم توسعه یافته موتورلا اولین استفاده کننده Linux-based بروی مبایل بود با فروش بسیار بالایی که داشت هرگز استاندارد نشد ، به دلیل این که تا زمانی که اسم موتورولا برروی این سیستم عامل بود هیج شرکتی حاضر به استفاده ازش نشد ، منظور صبحت من سیستم عاملی مثل Samsung bada یا حتی Nokia maemo هست که به نظر من پایانشون مثل OpenEZX هستش..
    بله دوست عزیز حدس زدم که منظورتون ازین جهت باشه شما درست میگین ولی دارین سرنوشت OpenEZX رو که با سرنوشت خود موتورلا گره زده شده بود رو به سیستم عاملهای لینوکسی مرتبط میکنین ... برند موتورلا مسائل و مشکلات زیادی به خصوص در سطح جهانی داره و این مسئله رو سرنوشت اون تاثیر گذار بوده و لزوما دلیلی برای مشکل داشتن اندروید نیست. در واقع اینجا فقط یه قیاس انجام شده.... نه دلیل
    بهرحال توی تاپیکی که معرفی شده میشه بیشتر راجع به این مباحث صحبت کرد....

حـــــرفـه ای Mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض طراحی و ساخت

سعی می کنم برای اینکه مطالب خیلی طولانی نشه از شاخه و برگ دادن اضافی خودداری کنم و اصلی ترین مطالب رو بیان کنم . همچنین صرفا به مقایسه دو گوشی بپردازیم ، بنابراین در تمامی موارد به یاد داشته باشیم در مقام مقایسه هستیم .

طراحی و ساخت

از لحاظ جنس ساخت دو گوشی کاملا متفاوت هستند . اپل در ساخت آیفون 4 از دو لایه شیشه در پشت و رو استفاده کرده است که در وسط توسط قسمتی فلزی و البته چشم نواز به یکدیگر متصل شده اند . در مقابل I9000 از جنس پلاستیک ساخته شده است که در مقایسه این دو آیفون مسلما جذاب تر به نظر می آید. شاید بتوان یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از پلاستیک در ساخت I9000 را سیاست کاهش وزن آن دانست چراکه با توجه صفحه نمایش بزرگ آن استفاده از جنس دیگری بجز پلاستیک می توانست آن را تبدیل به یه گوشی فوق سنگین کند ! آیفون در حدود 20 گرم سنگین تر I9000 می باشد و در ابعاد و ضخامت کوچکتر از I9000 که البته در ابعاد با توجه به اختلاف سایز صفحه نمایش امری طبیعیست .
    از لحاظ مقاوت نیز هر دو دارای مقاوت مناسب و تقریبا برابری هستند . شاید با اختلاف کمی بتوان آیفون را برنده دانست . مورد دیگر جذب اثر انگشت توسط I9000 می باشد که یک نکته ی منفی به حساب می آید . در مقابل آیفون با توجه به جنس متفاوت آن مشکل کمتری با این مورد دارد .
    و اما طراحی . آیفون بصورت کاملا تخت با گوشه های گرد شده طراحی شده است که با کمی کار کردن مشکلی با طراحی آن نخواهید داشت . I9000 نیز دارای گوشه های گرد شده و مناسب است و در قسمت پایین پشت آن دارای یک برآمدگی است . علیرغم آنکه این برآمدگی را موردی برای کمک به لیز نخوردن آن در دست می دانند اما با توجه به سایز گوشی و لمسی بودن آن این برآمدگی کمک شایانی به لیز نخوردن آن نمی کند و احتمالا طراحی آن بدلیل وجود اسپیکر در پشت گوشی می باشد . در مجموع احتمال لیز خوردن آیفون با توجه به جنس شیشه ای آن بیشتر است . نکته ی قابل ذکر دیگر ابتکار اپل در استفاده از قسمت فلزی بعنوان آنتن های مورد نیاز است که البته در این امر بطور کامل موفق نبوده است !
    در محل قرارگیری دکمه ها و سایر عناصر تنها نکته قابل ذکر قرار گیری اسپیکر I9000 در پشت گوشی می باشد که مسلما مکان کاملا مناسبی نیست و با قراردادن قسمتی برآمده در پشت گوشی این مشکل تا حدودی برطرف شده است . I9000 در قسمت USB از درپوش پلاستیکی نیز استفاده کرده است که به تمیز ماندن آن قسمت کمک مناسبی می کند . سایر عناصر به خوبی طراحی شده اند و مشکلی در کار کردن با آنها وجود ندارد .
    مورد دیگر بسته بندی دو گوشی می باشد که با توجه به نحوه بسته بندی و محتویات برتری خاصی مشاهده نمی شود .
    با توجه به نکات فوق :
    iPhone 4 9/10
    I9000 7/10
    Last edited by Mohammad; 23-08-2010 at 23:02.

3. 4 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

دوستان بحث مشتری مداری هم به نظر من خیلی مهم هست . اینکه یه طرف اخرین امکانات روز رو در اختیار کاربر قرار میده و طرف دیگه از خیلی جهات مشتری مداری رو زیر پا میزاره و همه ی سوال ها رو با خاص بودن گوشی خود یا کلاس کاربری برند خود توجیه میشه که به نظر من قابل قبول نیست . اگه بخوایم قبول کنیم اپل از مشکل انتن دهی با خبر نبوده باید خیلی ساده باشیم ولی اگه اطلاع داشته که احتمالشم بسار بالاست چرا برای مشتری ارزشی قائل نشده ؟

5. 3 کاربر از ravani_13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

در مورد طراحی و ساخت تنها دو نکته ی قرارگیری دکمه ها و بسته بندی در بررسی های مورد توجه قرار نگرفته بود .
    ضمن اینکه در مورد محل قرارگیری اسپیکر و برآمدگی پشت I9000 نظر دوستان چیه ؟

در نوشتن متن ها صرفا از متن های انگلیسی کمک می گیرم و در دادن نمره هم ملاک متن نوشته شده هست که سعی می کنم به بررسی همه جانبه ی موارد پرداخته بشه .

ممنون.

---------- Post added at 03:02 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

دوستان بحث مشتری مداری هم به نظر من خیلی مهم هست . اینکه یه طرف اخرین امکانات روز رو در اختیار کاربر قرار میده و طرف دیگه از خیلی جهات مشتری مداری رو زیر پا میزاره و همه ی سوال ها رو با خاص بودن گوشی خود یا کلاس کاربری برند خود توجیه میشه که به نظر من قابل قبول نیست . اگه بخوایم قبول کنیم اپل از مشکل انتن دهی با خبر نبوده باید خیلی ساده باشیم ولی اگه اطلاع داشته که احتمالشم بسار بالاست چرا برای مشتری ارزشی قائل نشده ؟
    در مورد سیاست های اپل و سیستم عاملش می تونید تویه تاپیک های مربوطه بحث رو ادامه بدین
    راستش تمام سعی من در این تاپیک صرفا مقایسه این دو گوشی هست نه چیز دیگه ای

7. این کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

بنظر شخصی بنده اینطور هم که شما حس میکنید نیست ، در فرآیند کنترل کیفت علم QC یک بحث هست و بحث تجربه یک بحث شرکتی که داره سومین نسل از یک مدل گوشی رو میزنه، شما ببنید چقدر دادگاه بر سر فاش شدن اسرار شرکت هایی مثل نوکیا و یا موتورلا بر علیه شرکت هایی مثل Rim یا HTC براه افتاد که فلان کارمند بعد از شرکته نوکیا مثلآ چرا به ریم پیوست در فرایند تولید یک مبایل اپل 3 تجربه بیشتر نداشت الان شرکت هایی هستند که از جدیدترین سخت افزارها استفاده می کنند و شاید تا الان بالای 100 مدل گوشی دارند ولی شما ازشون یک گوشی میخری که اکثر طرفدای خود برند هم میان بروشنی میگن گوشی اسپیکرش تو صدا بالا نویز داره و یا میکروفنش بسادگی میسوزه..

حقیقآ تو قضیه مشتری مداری من واقعآ اپل رو قبول دارم ، شما کافیه مک بوک یا ایفون خودتون را به یکی از نمایندگی های اپل در خارج از ایران ببرید ( اینایی که داحل ایران هستند همه تقلبی هستن ) من بچشم خودم دیدیم در عرض 10 دقیقه دستگاه شما رو رایگان سرویس می کنند...
    من خودم طرفدار اندورید هستم ولی واقعیت اینه که اپل بی حساب کتاب اینقدر پیشرفت نکرد

در مورد طراحی و ساخت تنها دو نکته ی قرارگیری دکمه ها و بسته بندی در بررسی های مورد توجه قرار نگرفته بود .
    ضمن اینکه در مورد محل قرارگیری اسپیکر و برآمدگی پشت I9000 نظر دوستان چیه ؟

در نوشتن متن ها صرفا از متن های انگلیسی کمک می گیرم و در دادن نمره هم ملاک متن نوشته شده هست که سعی می کنم به بررسی همه جانبه ی موارد پرداخته بشه .

ممنون.

---------- Post added at 03:02 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

در مورد سیاست های اپل و سیستم عاملش می تونید تویه تاپیک های مربوطه بحث رو ادامه بدین
    راستش تمام سعی من در این تاپیک صرفا مقایسه این دو گوشی هست نه چیز دیگه ای
    دوست عزیزم با تشکر از مطالب عالی که پست کردید
    تا الان چند پست در رابطه به قوانین دادید ، بهتر تذکر بدم تاپیک مربوطه که شما ایجاد کردید موضوعش بحث و تبادل نظر پیرامون Android Vs. iOS هست و بحث در مورد سیاست های اپل در اون تاپیک غیر ممکن هست

ولی اصول یک بحث سالم میگه که اینقدر تایپک تیکه پاره نشه ، بحث اکادمیک که نیست بخواهیم برای هر موضوع 60 صفحه مطلب بنویسم سخت افزار این دو گوشی جدا از ماژول دوربین و دکمه ها و قاب یکی هست
    وقت از این محصول بحث سیستم عامل و سیاست تولید خارج کنید که مطلبی برای جمع بندی نمیمونه

می خوایید ما در مورد دکمه ها به نتیجه برسیم و جمع بندی کنیم گوشی اپل بخاطر قاب فلزی و سامسونگ بدلیل دکمه دوربین بهتره؟ ، لطفآ منطقی باشین با اینکار تاپیک برای کسی که اولین بار میخونتش تبدیل به یک پازل میشه که هر تکه اش را باید از یکجا جمع کنه..

هسته اصل شکل دهنده iPhone4 صد درصد IOS هست و Galaxy S اندوروید در غیر اینصورت Performance این دو گوشی تفاوت چندانی نداره ....

در مورد نحوه قرار گرفتن اسپیکر ایده بسیار خوبی هست چون قرار گرفتن در قسمت پشت گوشی در بالا یا مثل بعضی از گوشی هادر پنل جلوی گوشی محیط خالی برای اسپیکر بیشتر میشه و اگر از اسپیکر خوبی استفاده بشه صد درصد بازدهی بالاتر میره...
    Last edited by Apachi; 19-08-2010 at 16:33.

9. 6 کاربر از Apachi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

تا الان چند پست دادید در رابطه به قوانین دادید ، بهتر تذکر بدم تاپیک مربوطه که شما ایجاد کردید در موضوعش بحث و تبادل نظر پیرامون Android Vs. iOS هست و بخث در مرود سیاست های اپل در اون تاپیک غیر ممکن هست
    سلام ...
    خواهش می کنم ...
    بنده عرض کردم تایپک مربوطه نه اون تاپیک ! تاپیکی که Stream عزیز ایجاد کردن ! با عنوانی گویا !

ولی اصول یک بحث سالم میگه که اینقدر تایپک تیکه پاره نشه ، بحث اکادمیک که نیست بخواهیم برای هر موضوع 60 صفحه مطلب بنویسم سخت افزار این دو گوشی جدا از ماژول دوربین و دکمه ها و قاب یکی هست
    وقت از این محصول بحث سیستم عامل و سیاست تولید خارج کنید که مطلبی برای جمع بندی نمیمونه

می خوایید ما در مورد دکمه ها به نتیجه برسیم و جمع بندی کنیم گوشی اپل بخاطر قاب فلزی و سامسونگ بدلیل دکمه دوربین بهتره؟ ، لطفآ منطقی باشین با اینکار تاپیک برای کسی که اولین بار میخونتش تبدیل به یک پازل میشه که هر تکه اش را باید از یکجا جمع کنه..
    هسته اصل شکل دهنده iPhone4 صد درصد IOS هست و Galaxy S اندوروید در غیر اینصورت Performance این دو گوشی تفاوت چندانی نداره....
    اصول یه بحث سالم منکر نظم و ترتیب نیست ! اگه حساب شده عمل نکنیم سرنوشت این تاپیک هم به چندین و چند تاپیک دیگه تبدیل میشه که فقط حجیم شدن و الان اگه شما بخواین به یه مطلب خاص برسید نمی تونید ! اصول بررسی میگه قسمت های متناظر با هم دیگه بررسی بشن و سیستم عامل یه مورد کلی و نه در سطح iPhone 4 بلکه محصولات اپل و در مقابل اندروید نه تنها در I9000 بلکه تمامی گوشی های آندروید هست ! پس منطق حکم می کنه این دو موضوع کلی در عنوانی جدا مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرن ! ضمن اینکه در بررسی فعلا فقط قسمت اول رو نوشتم و در ادامه خواهید دید که مطالب بسیار زیادی واسه جمع بندی وجود داره . در گره خوردن گوشی ها با سیستم عاملهاشون بحثی نیست اما مقایسه کلی بصورتی که شما و سایر دوستان بهش می پردازید در این تایپک جایی نداره .
    بنابراین بحث در مورد سیستم عامل ها بدلیل گستردگی بسیار و نظرات بسیار دوستان بهتر تویه تاپیک جدا بررسی بشه ... روند بررسی هم ساخته ی من نیست بلکه طبق سرفصل های مشخصی هست ...یقین بدونید اگه تکه های پازل واضح ، مشخص و گویا باشن چیدنشون کنار هم از عهده هر کسی بر میاد !

ممنونم.
    Last edited by Mohammad; 19-08-2010 at 16:32.

11. 4 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض قابلیت های ارتباطی

قابلیت های ارتباطی

احتمالا اولین موردی که به ذهن شما خواهد رسید آنتن دهی آیفون است !
    در این زمینه بهتر دیدم به مطلبی که Stream عزیز نوشتن لینک بزنم تا به قول خودشون یک بار و برای همیشه این موضوع مشخص بشه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بر روی این موضوع مانورهای بسیاری داده شد و اخبار و نظرات فراوانی مطرح شد .
    سایر قابلیت های ارتباطی مثل GPRS ، EDGE ،3G و WLAN و USB تقریبا در یک سطح قرار دارند و برتری خاصی وجود ندارد . تفاوت عمده در ورژن بلوتوث و قابلیت های ارتباط تصویر می باشد .در مدل I9000 از بلوتوث ورژن 3 استفاده شده است . ورژنی که با معرفی ورژن 4 عمر کوتاهی خواهد داشت و شاید شاهد استفاده از آن بطور گسترده نباشیم و بطور مستقیم از ورژن 4 استفاده شود . همچنین برای بهره گیری از قابلیت های این نسخه از متقابلا می بایست از ورژن 3 استفاده شود که کمتر دستگاهی این قابلیت را دارد .
    در زمینه ارتباط تصویری هر دو گوشی قادر هستند از طریق شبکه 3G ارتباط تصویری برقرار کنند و در آیفون علاوه بر آن از طریق اینترنت Wi-fi و در صورتی که گوشی مقابل نیز آیفون باشد بصورت رایگان می توان از طریق آنچه FaceTime نامیده می شود ارتباط تصویری برقرار کرد . این موضوع خود ابتکاری است که اپل در مدل آیفون 4 معرفی کرده است و علیرغم نظرات متفاوتی که پیرامون آن ارایه می شود خود یک نکته ی مثبت به شمار می رود .

بنابراین :
    iPhone4 : 7/10
    I9000 : 10/10
    Last edited by Mohammad; 23-08-2010 at 23:04.

13. 7 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض صفحه نمایش

صفحه نمایش

یکی از موارد مهم در گوشی های لمسی صفحه نمایش آنها می باشد و این اهمیت زمانی دو چندان می شود که در مورد دو گوشی آیفون 4 و I9000 صحبت شود !
    از لحاظ مشخصات اسمی آیفون از صفحه نمایش 3.5 اینچی از نوع S-IPS LCD با رزیلوشن 640x960 (که به Retina Display معروف است ( استفاده می کند . در مقابل I9000 از صفحه نمایش بزرگ 4 اینچی از نوع SuperAMOLED با رزیوشن 480x800 بهره می برد . مشخصات اسمی هر دو کاملا قابل توجه است و نشان می دهد هر دو به خوبی به صفحه نمایش توجه لازم را داشته اند .
    برای مقایسه این دو در عمل کامل ترین مطلب رو Stream عزیز بصورت کاملا علمی و منطقی نوشتن که من با اجازه خودشون یه کپی از مطلب و لینک رو اینجا قرار می دم . نظر من نیز کاملا یکسان :

آیفون به خاطر رزولوشن بالاتر، و رندر کردن داینامیک تکست ها و Object ها در اون رزولوشن ( یکی از شاهکارهای نرم افزاری در iOS 4.0 ) ، از نظر Sharpness کاملا نسبت به گالاکسی برتری داره.
    گالاکسی به خاطر استفاده از OLED ، رنگ های سیاه تاریک تر و سفید روشن تری داره.
    گالاکسی به خاطر یکنواخت تر بودن Illumination و روشنایی بیشتر، تولید رنگ های زیباتری داره در حالی که آیفون به خاطر استفاده از یکی از پیشرفته ترین پنل های IPS دنیا، گرادیان رنگ های طبیعی تر و پخته تری داره.
    گالاکسی توی زاویه های دید مختلف ، افت روشنایی کمتری نسبت به آیفون داره ولی افت گرادیان رنگ ها و کیفیت رنگ نسبتا بالاتری داره (مشکل فعلی همه OLED های دنیا) ، در حالی که آیفون در زاویه دید های مختلف افت روشنایی بیشتری داره (محدودیت همه LCD ها) ولی افت رنگ کمتری داره (مزیت IPS)
    زیر نور آفتاب هر دو افت می کنند، و اونجا هم هر دو عملکرد تقریبا مشابهی دارند (هر کدوم توی یک چیز بهتر و یک چیز بدتر هستند)

تاچ هر دو صفحه بسیار خوب و بی عیب و نقص هست و شاهد تجربه ای عالی در این زمینه خواهید بود . هر دو بصورت خازنی می باشند .
    با توجه به رزولوشن و سایز صفحه ها آیفون با دارا بودن 326 پیکسل در اینچ برتری محسوسی نسبت به I9000 دارد که حتی بعضا بدلیل پایین بودن این نسبت در I9000 پیکسل ها قابل مشاهده هستند .
    در پایان این قسمت نیز می توان به سایز صفحات اشاره کرد که البته در این زمینه دیدگاه های متفاوتی وجود دارد . کار کردن با صفحه ای به بزرگی 4 اینچ مسلما برای هر کسی لذت بخش است اما شاید بعنوان یک وسیله ی قابل حمل برای هر فردی ایده آل نباشد .
    در مجموع اختلاف فاحشی در این زمینه بین دو گوشی وجود ندارد و هر دو عملکردی کاملا قابل قبول در نوع خود دارند .

iPhone : 9/10
    I9000 : 9/10

Last edited by Mohammad; 23-08-2010 at 23:03.

15. 6 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض دوربین

دوربین

امروزه دوربین جزیی جدایی ناپذیر از تلفن های همراه است و در چند ساله اخیر شاهد پیشرفتی چشم گیر در آنها بوده ایم بطوری که بعضا به معیاری برای انتخاب تلفن های همراه تبدیل شده اند .
    گرچه استفاده اصلی از دو گوشی مورد بحث عکس و فیلم برداری نیست اما طبیعتا انتظار از آنها در هر زمینه ای بالاست .

با توجه به اینکه این دو گوشی در دسترس نیست بنابراین معیار مقایسه نمونه عکس های متعددی است که در سطح اینترنت وجود دارد .
    لازم به ذکر است که علیرغم مشخصات اسمی دوربین ها هر کدام از الگوریتمی متفاوت برای گرفتن عکس استفاده می کنند بنابراین عملکرد متفاوت آنها قابل پیش بینی است. هر دو از دوربینی 5 مگاپیکسلی با قابلیت عکس برداری با رزیلوشن 2592x1944 و فیلم برداری بصورت 720p@30fps بهره می برند .
    از لحاظ رابط کاربری و قابلیت ها I9000 برتری نسبی به iPhone 4 دارد و در مقابل iPhone 4 دارای یک فلش LED برای عکس و فیلم برداری است .

در عکس هایی که در فضای باز گرفته شده است و نور کافی وجود دارد iPhone در نگاه اول دارای روشنایی بهتر و جزئیات بیشتری است و در مقابل I9000 صرفا نویز کمتر . شاید انتخاب در این حالت کمی سلیقه ای باشد اما عکس های iPhone بهتر به نظر می آیند .

در عکس های Close Up در صورتی که تنها جزئیات مد نظر باشد ( به مانند متن ) iPhone عملکرد بهتری خواهد داشت اما در صورتی رنگ حضوری موثر داشته باشد با توجه به تمایل iPhone برای پر رنگ جلوه دادن عکس ها I9000 عملکرد بهتری دارد . ممکن است در بعضی حالات این تمایل iPhone باعث زیبایی غیر واقعی عکس شود اما در بیشتر موارد تاثیری معکوس دارد . در صورت حضور رنگ زرد انتقال پر رنگ تر رنگ ها محسوس تر است که خود نکته ای منفی در دوربین iPhone به شمار می آید .

در عکس های گرفته شده در فضاهای بسته و در حضور نور کافی گرچه هر دو به نوعی منتقل کننده ی تصویری غیر واقعی هستند اما iPhone با پر رنگ کردن رنگ ها فاصله ی بیشتری با واقعیت در عکس ایجاد می کند . در این زمینه عکس های I9000 با انتقال رنگ ها بصورتی ملایم تر تصویری بهتر را اریه می دهد .

iPhone : 7/10
    I9000 : 8/10

داستان فیلم برداری نیز تقریبا مشابه است .
    در فیلم های گرفته شده با iPhone شاهد جزئیات بیشتر و رنگ هایی پر رنگ تر خواهیم بود . ضمن اینکه از تمامی زاویه دید لنز برای فیلم برداری استفاده نمی شود اما در مقابل به هنگام فیلم برداری می توان از فلش استفاده کرد و همچنین قابلیت touch focus در هنگام فیلم برداری بصورتی مطلوب نیز وجود دارد . I9000 از فوکوس اتوماتیک بصورت پیوسته بهره می برد.

در هنگام فیلم برداری و پردازش حین آن هر دو از دو الگوریتم متفاوت استفاده می کنند که در زمینه عملکرد I9000 نتیجه ای مطلوب تر در پی دارد . همچنین iPhone در هنگام فیلم برداری از فضای دیدی در حدود 75% زمان عکس برداری استفاده می کند که این امر ضمن راحت تر کردن کنترل فیلم برداری و پردازش راحت تر به همان نسبت از فضای دید پیشرو می کاهد . گرچه این مورد بعضا در دوربین ها فیلم برداری نیز مشاهده می شود اما به هر حال شاید برای کاربران چندان خوشایند نباشد .

آخرین نکته در این قسمت قابلیت ویرایش فیلم در قسمت دوربین iPhone می باشد که می توان بلافاصله پس از ضبط فیلم ویرایش هایی اولیه بر روی آن انجام داد .
    بنابراین :

iPhone : 8/10
    I9000 : 8/10

17. 5 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض مالتی مدیا

مالتی مدیا

در این قسمت به بررسی قابلیت های این دو گوشی در زمینه های پخش آهنگ و فیلم و نمایش عکس می پردازیم .
    اپل با تولید iPod دارای تجربه گرانبهایی در زمینه نرم افزار پخش آهنگ می باشد و مسلما یکی از بهترین آنها اما در اینجا I9000 نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد . از لحاظ نرم افزاری شاید به سختی بتوان برتری بین آنها پیدا کرد و تنها کیفیت و بلندی صدا تمایز دهنده ی آنهاست جایی که در یک کلمه آیفون عالی و گالاکسی بسیار خوب است .

iPhone : 10/10

در زمینه پخش فیلم برتری نسبی با I9000 می باشد چرا که در کنار رابط کاربری کارآمد صفحه نمایش بزرگ آن لذت فیلم دیدن را چند برابر می کند ! در مقابل آیفون با رابط کاربری ساده تر ( و البته کارامد ) و صفحه نمایش منحصر به فرد خود عملکرد مناسبی دارد . در اینجا دوام باتری آیفون در پخش فیلم بیشتر از رقیب خود است که با توجه به اندازه صفحه نمایش ها چندان غیر منتظره نیست .

iPhone : 8/10

گالری از دیگر مواردی است که در بخش مالتی مدیا جای دارد . در نگاه اول رابط کاربری I9000 با افکت هایی سه بعدی جذابتر است و آیفون همچنان در عین سادگی و زیبایی کارامد . در I9000 عکس ها بصورت تمام صفحه نمایش داده نمی شوند و قابلیت زوم تا 100% وجود دارد . در مقابل در آیفون عکس ها بصورت تمام صفحه نمایش داده می شوند و قابلیت زوم به 100% محدود نیست . در گالری I9000 شما می توانید به ویرایش عکس نیز بپردازید و در مقابل در آیفون می بایست اقدام به تهیه نرم افزار فتوشاپ البته به صورت رایگان کنید . سایر قابلیت ها به مانند ارسال سریع تصویر و ... به خوبی در هر دو وجود دارد .

iPhone : 9/10

در زمینه قابلیت های مالتی مدیا دو مورد تاثیر گذار دیگر نیز وجود دارند : iTunes و میزان حافظه که در هر دو مورد دیدگاه های متفاوتی وجود دارد .

قرارگیری نرم افزار iTunes به منظور انجام امور مرتبط با انتقال فایل های متفاوت به محصولات اپل گرچه در نگاه منتقدان یک محدودیت بزرگ حساب می شود اما از نگاهی دیگر قرار دادن این نرم افزار کمک شایانی به قانون کپی رایت و استفاده قانونی از فیلم ، آهنگ و نرم فزار کرده است . همچنین استفاده از یک نرم افزار با چنین قابلیت هایی می تواند باعث ایجاد هر چه بیشتر نظم و یکپارچگی در محتویات شود . به هر حال شاید با توجه به فراگیر نبودن این قانون منطقی دیدگاه اول بیشتر مورد توجه باشد !

در زمینه میزان حافظه و با توجه به قابلیت I9000 در استفاده از مموری کارت ، حافظه این گوشی تا 48 گیگ قابل افزایش است . در دیدگاه سنتی میزان حافظه بیشتر برابر استفاده از محتویات بیشتر است که بیشتر شامل عکس ، فیلم و یا آهنگ بیشتر می شود . در دیدگاه مدرن تر میزان حافظه کمرنگ تر خواهد بود چرا که شما می توانید بصورت مستقیم از اینترنت براحتی آهنگ مورد نظر رو بر روی گوشی گوش و یا فیلم مورد نظر را تماشا کنید . این قابلیت که مسلما به اینترنت پر سرعت و نرم افزار مناسب احتیاج دارد بطور گسترده رو به افزایش است . در حال حاضر این قابلیت در آیفون وجود دارد .
    Last edited by Mohammad; 28-08-2010 at 18:51.

19. 5 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •