تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 50 از 50

نام تاپيک: پر شدن فضای درایو ویندوز

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

بله همون طور که دوستمون گفتند اون 17 درصد مربوط می شه System Restore و شما باید اون رو غیر فعال کنی و با برنامه های مخصوص از سیستم بک آپ بگیری

البته هنوزم برای من جای تعجبه که چه جوری 17 مال System Restore هست چون طبق این عکس همچین چیزی امکان نداره

ولی شما بازم این دستور رو تو داس اجرا کن و فایلی رو که می ده بیرون تو یه سایت مثل اینجا آپلود کن تا برای دانلود معطل 4shared نشیم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شاید ویروسی چیزی خودش رو گذاشته اونجا که حجم پوشه این قدر زیاد شده
    کد:

2. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Among The Hidden

پيش فرض

MR Cracker عزیز، تعجبی نداره، چون این یک تنظیم در رجیستری هست که به صورت Default مثل برای شما 12 درصد هست، اما من سیستم خودم رو 3 درصد گذاشتم و برای Lailast هم شاید 17 درصد باشه.
    کلیدش در رجیستری:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\SystemRestore

مقداری با نام DiskPercent که الان برای شما 12 هستش عددش.

Leilast عزیز شما اگر کارهایی که گفتم انجام بدین مشکلتون برطرف میشه، در ضمن عکسی که MR Cracker گذاشتند رو ببینید، برای شما احتمالا بیشتر از 12 درصده؛ از همین کلیدی که در رجیستری گفتم مقدارش رو مثلا 5 بذارید.
    اگر جایی رو متوجه نشدین یا بد توضیح دادم بگین تا راهنمایی کنم، مشکلتون حتما رفع میشه با این کار.

4. این کاربر از SiyahVash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

قبل از اینکه system restor رو غیر فعال کنم باید یه نرم افزار بهینه ساز نصب کنم
    شما چی پیشنهاد میکنید؟توی همین سایت لینکی چیزی از خود برنامه و راهنماش هست ؟

---------- Post added at 03:42 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

MR Cracker عزیز، تعجبی نداره، چون این یک تنظیم در رجیستری هست که به صورت Default مثل برای شما 12 درصد هست، اما من سیستم خودم رو 3 درصد گذاشتم و برای Lailast هم شاید 17 درصد باشه.
    کلیدش در رجیستری:

مقداری با نام DiskPercent که الان برای شما 12 هستش عددش.

Leilast عزیز شما اگر کارهایی که گفتم انجام بدین مشکلتون برطرف میشه، در ضمن عکسی که MR Cracker گذاشتند رو ببینید، برای شما احتمالا بیشتر از 12 درصده؛ از همین کلیدی که در رجیستری گفتم مقدارش رو مثلا 5 بذارید.
    اگر جایی رو متوجه نشدین یا بد توضیح دادم بگین تا راهنمایی کنم، مشکلتون حتما رفع میشه با این کار.
    میشه آدرس جایی رو که باید برم و این دستور رو بزنم به من بدین
    فکر میکنم مال من اصلا محدودیتی نداشته باشه چون تو ویندوز قبلی که تا 70 درصد هم رفته بود

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Among The Hidden

پيش فرض

دوست عزیز، احتیاجی نیست شما System Restore رو غیرفعال کنید، من سعی کردم خیلی ساده توضیح بدم، کارهایی که گفتم انجام بدین تا درست بشه.
    البته نصب یک بهینه ساز که مسلما توصیه میشه، نه فقط برای این مسئله، TuneUp Utilities برنامه خوبیه تو این زمینه، آخرین ورژنش رو میتونید از اینجا دانلود کنید:

کد:

7. این کاربر از SiyahVash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Among The Hidden

پيش فرض

شما در Run (از Start) تایپ کنید Regedit
    برنامه ویرایش رجیستری باز میشه، حالا از سمت چپ HKEY_LOCAL_MACHINE رو باز کنید،؛ بعد پوشه Software رو از زیرمجموعه ش باز کنید، به همین ترتیب این آدرس رو دنبال کنید
    وقتی روی پوشه SystemRestore قرار گرفتید، سمت راستتون چند تا مقدار می بینید، DiskPercent رو پیدا کنید، روش دوبار کلیک کنید و به جای هر عددی که هست (برای شما احتمالا علامت بی نهایت!!) بزنید 5
    حالا OK کنید و برنامه رو ببندید.
    حالا به مسیری که دفعه پیش گفتیم برید:
    کلیک راست روی My Computer، گزینه Properties، برگه System Restore، دکمه Settings؛ حالا اینجا باید Max برابر با 5 درصد باشه، اگر نبود احتمالا باید Restart کنید.
    دوباره یادآوری می کنم که پست صفحه قبلمو بخونین، توضیح دادم که چجوری Restore Pint های قبلی رو پاک کنید تا فضا آزاد شه.

9. این کاربر از SiyahVash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

باز یه مشکل جدید!
    max فضای system restor من هم 12همون درصد هست
    البته این فضا رو کم کردم و روی همون 5 گذاشتم ,حدود 500mb فضا آزاد شد ولی هنوز 11.7 درصد فضای system volume information هست.
    الان فضایsystem restor رو روی5درصد گذاشتم 11.7درصد فضا ی اضافه دارم.
    دیوونه شدم!

کد:
    کد:
    Last edited by leilast; 06-09-2010 at 19:26. دليل: اصلاح اطلاعات

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Among The Hidden

پيش فرض

اگر Restore Point های قبلی رو پاک کردین و این عکس بعد از پاک کردنشونه (یعنی بعد از پاک کردن هم یک گیگ فضا رو اشغال کرده) فکر می کنم باید با یک آنتی ویروس قوی اسکنش کنید؛ البته تا حالا اگه می خواستین اسکن کنید هم احتمالا بخاطر عدم دسترسی نمی شد فایل های داخلش رو اسکن کرد، ولی اگه دستوری که MR Cracker گفتند رو انجام دادین و دسترسی بهش فعال شده می تونید حالا این کار رو با یک آنتی ویروس یا Trojan Remover قوی و به روز انجام بدین.
    فقط مطمئن هستین که Restore Point های قبلی رو پاک کردین؟؟!!!!

روی درایو C راست کلیک کنید، گزینه Properties رو انتخاب کنید، بعد دکمه Disk Cleanup رو بزنید، حالا تو پنجره "Disk Cleanup for C" به برگه More Options برین و آخرین دکمه ...Clean up مربوط به قسمت System Restore رو بزنید، میپرسه که می خواید غیر از آخرین Restore Point بقیه رو پاک کنید، شما هم Yes رو میزنید.

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

آقا یه اشتباه لپی
    این این 12 درصد با اون 17 درصد فرق داره
    12 درصد کل فضای قابل استفاده برای System Restore حدود 5 گیگابایته
    یعنی 12 از کل دیسکه
    ولی اون 17 درصد مال فضای اشغال شده توسط System Restore هست
    یعنی 17 از 8.8 گیگ
    فکر نمی کنم دیگه لازم باشه اون دستور آخری رو تو داس وارد کنی

13. 2 کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

من نسخه های قبلی رو پاک نکرده بودم,الان پاک کردم درست شد,خیلی خوشحالم
    فقط یه سوال کوچولوی دیکه
    این فضا ممکنه دوباره زیاد بشه ,یعنی ممکنه دوباره به غیر از آخرین نسخه, system restorنسخه های جدیدتر رو هم نگه داره؟
    اگه این طور باشه هر وقت فضام خیلی زیاد شد باید از همین disk cleanup استفاده کنم پس؟

اینم عکسش!
    کد:
    در ضمن تشکر ویژه از جنابMR cracker و SiahVash

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    Among The Hidden

پيش فرض

من بیشتر از شما خوشحالم فکر کنم!!
    شما اگه System Restore رو خاموش نکنید (که گفتم نکنید بهتره) به صورت خودکار هر از گاهی Restore Point اضافه میشه، ولی چون فضای این کار رو 5 درصد کردیم دیگه مثل قبل نمیشه.
    البته هر کاربری باید هر چند وقت یکبار این پاکسازی ها رو انجام بده (مثل Cleanup، Defragmant، ChkDisk و ...) برای همین هم که اینقد ذهن کاربرها مثل شما درگیر نشه که بخوان حواس و وقتشون رو برای این کارها بذارن، برنامه های بهینه ساز درست شدن.
    همین برنامه که تو پستهای قبلی گفتم (Tuneup Utilities) تمام این کارها و حتی بیشتر رو انجام میده و یک قسمت به نام "One Click Maintenance" هم داره که همونطور که از اسمش معلومه کافیه اجراش کنید تا خودش تمام مشکلات رو پیدا کنه و اگه بخواین حل کنه.
    اینم لینک دانلودش:

کد:
    اگه دانلودش کردین و برای استفاده از قسمت های مختلفش سوال یا مشکلی داشتین بگین تا راهنمایی کنیم.
    Last edited by SiyahVash; 07-09-2010 at 11:10.

16. 2 کاربر از SiyahVash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •