تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 357 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 3561

نام تاپيک: Mafia II - نسخه PC

حـــــرفـه ای Spaniuly's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

13 پست ویژه

خوب با تشکر از هومان عزیز که لطف کرد و این پست رو رزرو کرد تا بتونم توی همین پست به مشکلات اجرای بازی بپردازم. من با اجازه دوستان و اساتید قصد دارم به همه سوال ها و مشکلاتی که پیرامون اجرای بازی هست تا حد توان پاسخ بدم. برای بازی هایی که بر روی PC کیفیت گرافیکی بالایی دارند و در عین حال استیم دارند و برای اجراشون به صورت رایگان باید به کرک و ... پناه برد , چینی پست راهنمایی لازم هست. اول می پردازیم به سیستم مورد نیاز بازی. حداقل برای اجرای این بازی توی کمترین گرافیک ممکن باید سیستم زیر رو داشته باشید.

Operating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7
    Processor: Pentium D 3Ghz or AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) or higher
    RAM: 1.5 GB
    Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro or better
    Hard Disc Space: 8 GB
    Sound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound card
    Peripherals: Keyboard and mouse or Windows compatible gamepad

همونطور که می بینید داشتن cpu حداقل دو هسته ای برای اجرای بازی الزامی هست یعنی اجرای بازی با cpu تک هسته ای تقریبا ممکن نیست مگه اینکه دیگه از اون تک هسته ای های خفن باشه که تازه اون موقع هم توی بدترین شرایط ممکن شاید بتونید فقط اجراش کنید. شما اگه سیستم فوق رو داشته باشید تنها قادرید بازی رو اجرا کنید و با نصف فریم بازی کنید تازه اگه روی مینیمم کیفیت بذارید تنظیمات گرافیکی رو

من بنچمارک خودم رو قرار می دم برای نمونه

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3
    Processor: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), 3.4GHz
    Card name: NVIDIA GeForce 9400 GT Driver Version: 6.14.0012.5896
    Memory: 2048MB RAM
    Res 640 x 480 75 Hz
    __________________________________________________ ________________

Average : 31.02 fps Rank : D

لازم به ذکر هست که نه تنها روی کمترین رزولیشن گذاشتم بلکه سایر تنظیمات گرافیکی هم روی مینیمم هست و یا خاموش یعنی کمترین تنظیمات ممکن هست و حتی Windowed ! ولی همونطور که می بینید فقط با 31 فریم در ثانیه می تونم بازی کنم. یک مقایسه کوچیک ثابت می کنه که بازی اصلا کارت های گرافیکی 128 بیت ریت یا پایین تر رو ساپورت نمی کنه. و جالبه توی سیستم مورد نیاز کارت گرافیک 8600 Ge Force درج شده. چیزی که شما باید به اون دقت کنید این هست که حتما باید کارت گرافیک شما DDR3 و همینطور بالای 128 بیت ریت باشه. نگاهی به سیستم توصیه شده بازی مشخص می کنه این قضیه رو

Operating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7
    Processor: 2.4 GHz Quad Core processor
    RAM: 2 GB
    Video Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 or better
    Hard Disc: 10 GB
    Sound Card: 100% DirectX 9.0c compliant card

تفاوتی که هست CPU چهار هسته ای شده و این رو مطمئن باشید یک CPU دو هسته ای مثل E 8400 یا E 8600 هم خیلی بیشتر و بهتر جواب میده. یا مثلا اینجا به کارت گرافیک GTX 9800 اشاره کرده که بنظر من اصلا ربطی نداره شما تصور کن کارت گرافیکی مثل 8800 Ultra که DDR3 هستند و 256 بیتی خوب معلومه به همین اندازه و بلکه هم بیشتر و بهتر جواب بده. من هدفم از این مقایسه ها کاملا زیر سوال بردن این سیستم مورد نیاز هایی هست که واقعا بدون دلیل و منطق و خیلی سرسری اعلام میشه و بعد اینکه شما بازی رو اجرا می کنید به مشکل بر می خورید. در نتیجه فکر می کنم توی این شرایط باید اطلاعات کاملی رو با توجه به یافته های تجربی بدست بیاریم.

تعداد زیادی بنچ مارک با سیستم های قوی گرفته شده و نکته جالب اینه که تمامی اونها با کارت های گرافیکی گرفته شده که بالای 256 بیت هستند. حتی یکی از اون بنچمارک ها رو که من نگاه می کردم تنها تفاوتش با سیستم من فقط کارت گرافیک بود CPU و RAM دقیقا مثل مال من بود ولی اون توی بالاترین تنظیمات گرافیکی و رزولیشن خیلی خیلی بیشتر از من فریم گرفته بود. من با جمع بندی همه نکات اعلام می کنم که برای اجرای بازی در حالت خوب و قابل قبول و قابل تحمل فقط و فقط باید به فکر خرید یک کارت گرافیک 256 بیتی یا بالاتر باشید. ظاهرا هم ATI مصلحت هست هم به لحاظ قیمت و هم کیفیت. CPU های قدرتمندی مثل i7 یا Phenom شش هسته ای خوب هستند و کیفیت بالایی رو به شما خواهند داد ولی حقیقتا داشتن یک Phenom 4 هسته ای خوب برای شما کافیه یا یک CPU مناسب و قدرتمند از اینتل.

خوشبختانه کسانی که توی اجرای بازی به مشکل برخوردند به مشکل افت فریم برخوردند نه کرش های ناگهانی ناشی از باگ گرافیکی. تمامی مشکلات ناشی از هنگ کردن ها و کرش ها مربوط میشه با استفاده از کرک نا سالم و نامناسب.

کرک ها بازی

آخرین کرک موجود، کـرک شده توسط اسکیدرو (Skidrow 1.02)

آپدیت اول : نحوه فعال کردن گیم پد

روش اول (فقط گیم پد های طرح 360 ساپورت میشه)
    اولا شما به گیم پد طرح خاصی نیاز دارید گیم پد های عادی توسط بازی ساپورت نمیشن و یا باید براشون برنامه نویسی devdata کرد. ولی برای گیم پد های طرح 360 مثل FGP 660 , FGP 666 میشه با وارد کردن فایل های زیر توسط بازی گیم پد رو شناسوند.

شما این فایل رو دانلود کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا داخل این فایل 2 تا پوشه هست محتویات هر کدوم رو در داخل پوشه خودش بریزید یعنی محتویات داخل system32 رو توی این مسیر کپی کنید
    C:\WINDOWS\system32

و اون فایل xbox360cemu رو توی پوشه C:\WINDOWS کپی کنید. حالا گیم پد طرح 360 شما در داخل گیم فعال هست

روش دوم (جدید هست و بهتر و اگه بتونید Devdata رو دستکاری کنید می تونید هر گیم پدی رو فعال کنید)

من با این روش گیم پد Viera ام رو فعال کردم و دارم حالشو می برم

این امولاتورش هست
    کد:
    فقط کافیه محتویات فایل فشرده رو توی پوشه pc بریزید.

DLC های بازی

صحبت از DLC و محتویات قابل دانلود شد. اینم از لینک دانلود اونها

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــ

و اضافه کردن مود گردش آزاد. که مجبور نیستید حتما یک مرحله رو لود کنید. و می تونید توی شهر گردش کنید از این می تونید برای پیدا کردن پوستر های مجرمین تحت تعقیب استفاده کنید.

فایل رو از حالت فشرده خارج کنید. دو فایل با نام های gui-main.sds و freeraid_main.sds مشاهده می کنید.
    فایل gui-main.sds رو باید تو مسیر زیر کپی کنید . یادتون نره از فایل اصلی پشتیبان تهیه کنید.
    mafia II\pc\sds_en\gui
    فایل freeraid_main.sds رو که در واقع حالت گردش آزاد رو اپدیت می کنه باید تو مسیر زیر کپی کنید:
    mafia II\pc\sds\missionscript

Jimmy's Vendetta DLC

دانلود با حجم 353 مگابایت

درست مثل DLC های قبلی شما باید فولدر داخل فایل فشرده رو توی مسیر زیر کپی کنید.
    C:\Program Files\2KGAMES\MAFIA II\pc\dlcs

دانلود DLC

راهنمای یافتن Wanted Poster ها

برای اینکه بتونین بازی رو 100% تموم کنید علاوه بر انجام مراحل باید یکسری مجله کذایی و یکسری wanted poster رو پیدا کنید . برای مجله ها می تونید از سیو کاملی که همینجا گذاشتم استفاده کنید ولی برای wanted poster ها شما می تونید فایل زیر رو دانلود کنید . با نصب این فایل خواهید دید که وقتی تو بازی وارد نقشه میشید روی نقشه محل wanted poster ها با علامت قرمز رنگی مشخص شده و شما به راحتی می تونید برید و wanted poster ها رو پیدا کنید.
    کد:
    فایل رو از حالت فشرده خارج کنید . دو فولدر می بینید . یکیش شامل فایل اصلی هستش که برای احتیاط گذاشته شده و دیگری حاوی فایل نقشه ویرایش شده است . خوب فایل موجود در فولدر Edited Map رو تو محل زیر کپی می کنید.
    pc\sds\mapa

ترینر بازی
    ترینر متناسب با کرک اسکیدرو که کامل هست

از دوست عزیزم sunrise07 هم تشکر می کنم بابت زحماتش توی این پست مطالب جالبی رو گذاشته که من از اونها استفاده زیادی کردم
    کد:
    توجه : بزودی توی این پست آموزش تصویری همراه با نکته های مورد نیاز برای پیدا کردن PB Magazine ها رو قرار می دم

دانلود ورژن جاوا برای گوشی موبایل

برای گوشی های رزولیشن 176 در 144
    کد:
    برای گوشی های رزولیشن 320 در 240
    کد:

نحوه استخراج موزیک ها و ویدیو های بازی

شاید شما هم بخواین آهنگاشو داشته باشید
    اول باید نرم افزار زیرو دانلود کنید :
    625 کیلو
    کد:
    کد:
    بعدش وارد مسیر زیر بشین :
    X:\Program Files\Mafia II\pc\sds\music\Game
    یا هر جا که موزیک هست
    حالا فایلای با پسوند fsb رو به تبدیل کنید

برای داشتن ویدیو های بازی هم اول نرم افزار زیرو بگیرید :
    کد:
    کد:
    بعد وارد مسیر زیر بشین :
    D:\Program Files\Mafia II\pc\sds\video
    خواستین ببینین خواستین تبدیل کنید.

با تشکر از Angel Of Darkness
    کد:
    دانلود های مهم توی این پست قرار داده میشه...
    Last edited by Spaniuly; 14-03-2011 at 21:14.

حـــــرفـه ای Spaniuly's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض Mafia II - نسخه PC

شناسنامه بازی

عنوان : Mafia II
    ژانر : اکشن
    توسعه دهنده : 2k چک
    ناشر : 2k Games
    تاریخ انتشار رسمی : 27 آگوست 2010
    سایر پلتفورم های موجود : X360 , PS3
    رتبه سنی : 18+ بزرگسالان

داستان بازی

پسری به اسم ویتو که فرزند مهاجری فقیر بود متولد شد. او که همیشه از زمان کودکی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود برای فرار از این دوران کودکی مصیبت بار به جاهایی که کشیده شد که در آن یاد گرفت به جای ولگردی در کوچه ها می تواند به مافیا بپیوندد. گروهی که با بودن در آن می تواند به زنگی جدیدی راه یابد. که در آن می تواند به آمال و آرزوهایش جامه عمل بپوشاند و به قول خودش تبدیل به مردی خود ساخته شود. ویتو بدی ها را از سرنوشت ناگوارش آموخت. حالا ویتو همراه دوست دوران کودکی اش جو به کار های خلاف همچون سرقت اتومبیل و اموال دست می زنند و به عنوان مافیا در خیابان ها شروع به قانون شکنی می کنند. این دو دیگر به عنوان مافیا فعالیت می کنند و در در دنیای خلاف و بزهکاری غرق شده اند. اما به قول معروف زندگی به عنوان یک مرد عاقل به آن فریبندگی نیست که به نظر می رسه.

اصطلاح مافیا اصولا به گروه و فرقه ای اطلاق می شه که در زمینه خلاف قوانین جامعه فعالیت می کنن و بصورت غیر قانونی اقدام به کار هایی همچون قاچاق کالا و حتی مواد می کنن. گروه مافیا امروزه در اکثر کشور های جهان وجود دارند. و یکی از مشکلات عمده داخلی حکومت ها محسوب میشن.

ویژگی های بازی

- تجربه مجازی از زندگی گانگستری : با داشتن خط داستان و زندگی به عنوان یک گانگستر گیمر حس واقعی قانون شکنی ها و سرقت ها و تعقیب و گریز ها را از نزدیک لمس کرده و با آنها درگیر می شود و در چالش های یک زندگی گانگستری قرار می گیرد.

- گیم پلی اکشن : بازی مافیای 2 با داشتن گیم پلی اکشن و شوتر خود گیمر را در قلب یک درگیری به تمام معنا و استفاده از اسلحه و ماشین ها قرار می دهد تا حس هیجان واقعی یک بازی اکشن شوتر را تجربه کند.

- موتور گرافیکی Illusion انحصاری 2k : با موتور پیشترفته گرافیکی انحصاری 2k موسوم به موتور توهم امکان بار گذاری و رندر شدن تصاویر با قدرت بالا فراهم آمده تا در انتقال محیط ها مشکلی برای فریم های ویدیویی پیش نیاید. این موتور برای ساخت بازی مافیای 2 کاملا مجهز و بهینه شد.

- بازگشت به میانه قرن 20 آمریکا : از آنجایی که داستان بازی مربوط به دهه های 40 و 50 قرن بیستم میلادی می باشد شما در داخل بازی می توانید جزئیات دقیقی از لباس و ماشین و تبلیغات و ساختمان های شصت سال پیش آمریکا را از نزدیک حس کرده و لمس نمایید.

- موسیقی متن دوران مافیایی : موسیقی خاصی که در پس زمینه بازی خواهید شنید حس جالبی از قرار گرفتن در لحظات گانگستر مآبی در گیمر ایجاد می کنه که شاید تا قبل از تجربه واقعی اون برای گیمر قابل وصف نباشه موسیقی ها و قطعات زیبا از هنرمندان بزرگ در زمینه موسیقی این سبک در بازی مافیای 2 متبلور خواهد شد.

دانلود باکس شات بازی

نسخه اروپایی (UK)

دانلود
    کد:

نسخه ایالات متحده (US)

دانلود
    کد:

اسکرین شات هایی بازی

برای مشاهد و دانلود تمامی اسکرین شات های بازی به لینک زیر مراجعه کنید.
    کد:

دانلود ویدیو هایی از بازی

ویدیوی آنونس بازی
    کد:

ویدیوی رسمی بازی
    کد:

ویدیوی E3 2010
    کد:

برای مشاهد و دانلود تمامی ویدیو های بازی به لینک زیر مراجعه کنید.
    کد:

حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی

Processor: Pentium D 3Ghz or AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) or higher
    RAM: 1.5 GB
    Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro or better
    Hard Disc Space: 8 GB
    Sound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound card

سیستم توصیه شده برای اجرای بازی در کیفیت مطلوب

Processor: 2.4 GHz Quad Core processor
    RAM: 2 GB
    Video Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 or better
    Hard Disc: 10 GB
    Sound Card: 100% DirectX 9.0c compliant card

پیش نمایش بازی

با سلام خدمت دوستای گل انجمن و عشق بازی. امروز با اجازه همه اساتید محترم در نظر دارم یک Review برای بازی به قلم خودم بنویسم. بازی مافیا رو من قبلا بازی نکرده بودم. هشت سال پیش کامپیوترم به قدری ضعیف بود که فقط بازی فیفا 2000 و هری پاتر تالار اسرار رو می تونستم بازی کنم. ولی دیروز موفق شدم بازی که سبک GTA رو داره بازی کنم بله مافیا 2 شباهت های فراوانی با GTA IV داره هم از لحاظ گیم پلی و هم داستان و هم گرافیک فانتزی. قبل اینکه بخوام به جزئیات بازی بپردازم و بازی رو مورد نقد و بررسی قرار بدم می خوام چند نکته رو عرض کنم. توی چند روز اخیر نقد ها و Review های مختلفی رو دیدیم. متاسفانه به نقد های هر سایتی نمیشه اعتماد کرد چون متاسفانه قالب کلی در نظر گرفته نمیشه. و متاسفانه با گیم برتر دیگه ای مقایسه میشه. GTA IV برای PC از روی XBOX360 پورت میشه ولی باز هم سایت ها این رو ایراد تلقی نمی کنن بازی دچار باگ گرافیکی میشه ولی نمره کمی بهش داده نمیشه. مشکلاتی به لحاظ کنترل داره ولی نادیده گرفته میشه و در نتیجه از بعضی سایت ها میاد و نمره 10 میگیره بازی GTA IV PC Version. در حالی که میان یه بازی مانند K&L یا Mafia II رو با بی انصافانه ترین نحو ممکن نقد می کنن. بنابراین من پریروز قسم خوردم که با دید مثبتی به سراغ این بازی برم بازی کنم و حتما براش نقد هم بنویسم. امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.

بررسی نکات گرافیکی

بازی رو نصب کردم دیروز و پس از اجرا دموی ابتدایی زیبای بازی رو دیدم وقتی یه بار دیگه لوگوی 2k رو دیدم یادم افتاد که باید با یک گرافیک بالا مواجه بشم و همینطور هم شد.بازی به لحاظ وضوح و تکسچر های چهره ها و نما ها و جزئیات شهر در حد بالایی قرار داره. گرافیک یکی از اساسی ترین رکن های بازی ها هست و رابط کاربری بسیار پر اهمیت منوی زیبا و روان بازی با جلوه های بصری مناسب با روح بازی بسیار امیدوار کننده هست آپشن های مناسب و متعادلی که برای تنظیم گرافیک بازی قرار داده شده به نظرم عالیه. گرچه گرافیک بالا نیاز به سیستم بالایی داره ولی توی گرافیک متعادل بازی بسیار زیبا به نظر می رسه شما مشکل به هم خوردگی فریم ها رو ندارید آبجکت ها بسیار مرتب و منظم دیده می شن و با این همه آبجکت موجود رندر بازی بسیار قابل قبول هست. ولی متاسفانه موتور گرافیکی بازی به اندازه ای بهینه نشده که بشه با سیستم های عادی به بالا خروجی تصویر خوبی داشت. به طور مثلا برای من که از CPU چهار هسته ای 3.2 GHz و کارت گرافیک 128 بیتی GeForce 9400 استفاده می کنم. بنچمارک گرفتنی توی کمترین تنظیمات گرافیکی 42 فریم بر ثانیه می گیرم. پس این نشون میده بازی واقعا به لحاظ گرافیکی سنگین هست و برای اجرای بازی در نهایت کیفیت حتما به یک کارت گرافیک فوق العاده قوی مثل سری GT انویدیا نیاز دارید تبلیغ لوگوی انویدیا در ابتدای بازی نیاز این مسئله رو تائید می کنه. در هر صورت شما می تونید کیفیت بازی رو تا نهایت بالا ببرید ولی اگه مثل من سیستم ابر رایانه ای ندارید نمی تونید با این شرایط بازی رو ادامه بدید و نهایتا مجبور خواهید شد کیفیت رو بیارید پایین تا افت فریم بوجود نیاد و بتونید روان بازی کنید اما توی همون کیفیت بالا برای لحظاتی شانس این رو دارید تا کیفیت واقعی و زیبای بازی رو مشاهده کنید و در موردش نظر بدید.

نمره گرافیک 8 از 10

بررسی نکات گیم پلی

بازی مافیا 2 از همون لحظه آغازین ما رو به یاد GTA IV میندازه با نگاهی کوتاه به اطراف و نحوه حرکتی و نمایش کلی بازی می تونید یک بازی اول شخص شوتر رو در نظر بگیرید که سر و کارتون با آدم های اطراف هست که می تونید بد باشید و همش ماشین بدزدید یا آدم ها رو کتک بزنید و یا پیرو روند داستان تصمیمات صحیح بگیرید. البته ناگفته نماند حتی به لحاظ گیم پلی میشه این رو در سطح بالاتری قرار داد چون شما در ابتدا تفنگ دارید و می تونید از اون استفاده کنید. و زمانی که بعدا در شهر هستید امکان جنگ حتی با مشت رو ندارید و بعد از اولین درگیری که در طول داستان هست شما نحوه جنگیدن تن به تن رو آموزش می بینید. شما در داخل میحط های بسته اجازه استفاده از مشت و لگد ندارید. البته شاید این به خاطر این هست که نتونید آبجکت های فضای بسته رو بهم بریزید ولی نباید از این هم بگذریم که شما در داخل محیط های بسته می تونید در رو باز یا بسته کنید کلید برق رو بزنید و چراغ رو خاموش روشن کنید از رادیو ها جوک باکس ها و ... استفاده کنید یا آبجکت هایی که در قالب یافته های شما هست از جمله عکس و مجله رو از روی میز و زمین بردارید. پس این شبهه نباید ایجاد بشه که فضای بسته یک محیط اجباری و یکنواخت هست. توی بازی ماشین سواری یکی از ارکان گیم پلی هست بسیار جالب هست که امکان تغییر نحوه رانندگی به شما داده شده شما می تونید یکی از گزینه های رانندگی رو انتخاب کنید : سیمولیشن و حالت عادی. شما اگه زیاد اهل ریسینگ نیستید و ماشین روندن براتون جریمه هست می تونید روی حالت نرمال قرار بدید. تا به سادگی بتونید ماشین رو به حرکت در بیارید و کنترل مناسبی روی اون داشته باشید ولی در حالت سیمولیشن رانندگی حالت واقعی تری داره و اینطور نیست که با سرعت بالا بتونید بپیچید بدون اینکه سر بخورید و مشکلی براتون پیش بیاد. در کل همیشه امکان انتخاب گزینه های مختلف در هر بازی برای گیم پلی یک پوئن مثبت هست. وسایل جنگی و اسلحه ها بسیار جالب هست امکان استفاده از کارواش ها محل های تعمیر و ارتقای اتومبیل تغییر رنگ و نو نوار کردن ماشین فروشگاه های خرید لباس. و حتی عوض کردن لباس در خانه از نکات دیگر مثبت هستش. شما حتی نمی تونید با لباس خواب به بیرون پا بذارید. و حتما باید لباس مورد نظرتون رو از داخل کمد انتخاب و بپوشید. چهره دوست داشتنی شخصیت اول یعنی ویتو اسکالتا نیز بسیار قابل توجه هست. در بازی چهره های کاراکتر ها بسیار مرتب و متشخص طراحی شده که حس جالبی در مورد تجربه یک بازی مافیایی داره. درگیری های فیزیکی هم بسیار خوب هست و بخصوص توی نبرد های تن به تن حرکات جالبی می تونه خلق بشه.

نمره گیم پلی 9.6 از 10

بررسی روند داستان

اگه بخواهیم در مورد داستان بازی صحبت کنیم شاید باعث لوس شدن و اسپویل شدن بازی بشه پس من نظر خودم رو با دلایل بیان می کنم که چرا معتقدم داستان بازی شاهکار هست. وقتی توی سال 2010 زنگی کنی و بازی هایی رو که انجام می دی با اطلاعات کمی از زبان بتونی داستانش رو تشخیص بدی و اهداف کاراکترت رو بفهمی این نشون میده که چقدر داستان با تلفیق گیم پلی و جلوه های بصریش تونسته باهات ارتباط برقرار کنه. کاتسنس های به موقع زیبا و شیوای بازی باعث میشه که فقط با دیدن اونها به کل قضیه پی ببری و وقتی این موفقیت کامل میشه که استفاده از جلوه های سمعی نیز به حد اعلای خودش برسه و دراختیار داستان قرار بگیره. داستان بازی گرچه بی شباهت به داستان IV نیست ولی قالب اون کاملا مجزا و منحصر به فرد هست مهاجرت به آمریکا برای رسیدن به یک زندگی بهتر موضوع جالبی هست و این قضیه رو از استقبال همه از سری بازی های GTA بخصوص IV میشه درک کرد. دوستی خیانت رفاقت زورگویی تلاش برای زنده ماندن و زنده نگه داشتن کسانی که به اونها عشق می ورزید مسایل عمیقی هست که در خط داستان اونها رو لمس می کنید و تحت تاثیر اونها هستید. داستان محوری بازی توی مافیا 2 خیلی بیشتر از بازی هایی مثل GTA IV یا GTA SA هست. بازی مافیا 2 گرچه امکان گشت و گذار رو داره ولی روند کلی داستان باعث شده که شما داستان خطی رو شاهد باشید. و اگر بارها بازی کنید به هیچ عنوان اتفاقی رو قبل از اتفاق دیگه تجربه نخواهید کرد. البته این مسئله برای یک بازی که اصولا خطی طراحی شده با قابلیت حرکت آزادانه کاملا منطقی هست. داستانی که بتونه در شما یک سوژه فکری باشه یک شاهکار محسوب میشه شاید بعد بازی کردن بازی مثل کرایزس یا فارکرای 2 و ... نخواهید در مورد داستانش با یکی دیگه بحث کنید ولی وقتی شما با علاقه می خواهید در مورد داستان مافیا 2 چیزهایی رو با دوستانتون بحث کنید. و به اشتراک بذارید نشون میده که داستان تونسته شما رو در خودش غزق کنه. و ایجاد علاقه کنه

نمره داستان 10 از 10

بررسی صداگذاری بازی

وقتی آدم بازی مثل فارکرای 2 رو بازی کنه انتظارش از یک صدا گذاری گیم بالا میره شایدم به حد اعلا برسه. ولی به عنوان یک بازی مجزا در حد مطلوب و نیاز صدا گذاری بازی عالی کار شده صدای رسا و متناسب با چهره و شخصیت و قیافه کاراکتر ها تونسته یک موفقیت در زمینه صدا ایجاد کنه امکان تنظیمات مفید و مناسب و به جای Audio در قسمت آپشن هم بسیار امیدوار کننده هست. موزیک های متن بازی و قابل پخش از جوک باکس ها رادیو ها و همچنین پخش های ماشین ها که کاملا سبک خاص داره و کاملا ما رو به میانه قرن بیستم می بره یکی از جلوه های ویژه سمعی بازی هست حس واقعی تجربه یک بازی با قالب مافیایی.

نمره صداگذاری 9.4 از 10

بررسی نکات کلی و جنبی

سازنده بازی یعنی 2k ذوق خوبی توی ساخت بازی به خرج داده وقتی توی منو شاهد گزینه هایی مثل Extras یا Downloadable Content هستیم و یا وقتی می خواهیم Story Mode رو بازی کنیم می تونیم درجه سختی تعیین کنیم براش لذت خاصی به آدم دست میده که حالا حالا ها با این بازی کار داریم. و قرار نیست بعد پایان بازی DVD هاش رو بندازیم ته کمد آرشیو سی دی هامون و یا برای جا باز کردن روی هارد اون رو پاک کنیم. اچیومنت های موجود در بازی به خوبی می تونه تاثیر مثبت به لحاظ روانی روی گیمر داشته باشه. تا لذتی که داره از بازی می بره چند برابر بشه. به هر حال لذتی که میشه توی این قحطی گیم جذاب از مافیا 2 برد خودش احساس جالبی داره که اون رو به همه گیم خور ها توصیه می کنم.

جمع بندی کلی

گرافیک : 8
    گیم پلی 9.6
    داستان : 10
    صداگذاری : 9.4
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ
    نمره کلی : 9.25

نقد و بررسی : آرمین (Spaniuly) - پنجم شهریور 89

لینک اصلی پست پیش نمایش
    کد:

منابع مورد استفاده در ایجاد تاپیک

tothegame.com
    gamespot.com
    Last edited by Spaniuly; 11-05-2011 at 13:35.

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

ممنون بابت تاپیک

یه پست میدم تا همه تاپیک رو ببینن...

دوستان از این به بعد بحثای مربوط به نسخه PC رو اینجا مطرح کنید!

4. 12 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

قبلا یه تاپیک پر طرف دار تر زده شده
    این یک تاپیک اسپمی هست
    کسایی که رو xbox بازی میکنن چه خاکی باید به سرشون بریزن؟
    Last edited by A.M.D.D.E.V.I.L; 17-08-2010 at 15:52.

6. این کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز smallfrank's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام

من دموی روسی رو دارم

وقتی میره تو بازی سه تا گزینه میاد
    اولی خوده بازیه
    دومی آپشنه .

وقتی رو اولی کلیک میکنم از بازی میاد بیرون

تا حالا کسی این مشکلو داشته؟

8. 2 کاربر از smallfrank بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

شما مشخصات سیستمتونو بگید لطفا

10. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه GUNSHIP's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    زاوه‌ا

پيش فرض

بهتر نیست این تایپیک رو به از بخش اخبار و رمز بازی ها خارج کنید و به بازي هاي كامپيوتري انتقال بدید؟؟؟
    Last edited by GUNSHIP; 17-08-2010 at 16:28. دليل: ...

12. این کاربر از GUNSHIP بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز smallfrank's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

بهتر نیست این تایپیک رو به از بخش اخبار و رمز بازی ها خارج کنید و به بازي هاي كامپيوتري انتقال بدید؟؟؟
    هنوز که بازی نیومده .هروقت بیاد میبرنش...

شما مشخصات سیستمتونو بگید لطفا
    CPU :AMD Dual Core 4000

Ram: 3 gig

VGA : ATi 4670 1G DDR III

14. این کاربر از smallfrank بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه GUNSHIP's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    زاوه‌ا

13

هنوز که بازی نیومده .هروقت بیاد میبرنش...

CPU :AMD Dual Core 4000

Ram: 3 gig

VGA : ATi 4670 1G DDR III

هدف از ایجاد تاپیک مجزا
    بنابه تصمیم مدیریت (دوست خوبم حسین Sam Fisher 10 این رو به من اطلاع داد) قرار شد جهت اجتناب از پست های مربوط به مشکلات اجرای بازی بر روی PC از جمله پچ و کرک و مشکلات ناشی از اجرای بازی تاپیک مجزا برای نسخه PC ایجاد بشه تا نظم تاپیک اصلی بازی
    پس وقتی قراره درباره مشکلات بازی که الان مشکلات دموی بازیه بهتره توی این انجمن نباشه.

راستی بازی روی کارت گرافیک های ATI چطوره مثل nvidia خوب میشه یا نه؟

16. این کاربر از GUNSHIP بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز popowoody's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    ایران ؛ مشهد - ⎠⏠⏝⏠⎝

پيش فرض

ایا بازی رو کارت گرافیک Nvidia GeForce GT 240 1GB کار میکنه ؟؟؟

18. 2 کاربر از popowoody بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •