تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: سوال درباره سوزش معده

اگه نباشه جاش خالی می مونه oranoos2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض سوال درباره سوزش معده

سلام دوستان
    من الان چند وقتی است که در معده ام احساس سوزش می کنم و اگر مواد ترش بخورم این سوزش بیشتر می شود الان هم که ماه رمضان است یک همچین حسی رو دارم
    به نظر شما ممکن زخم معده باشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درمان سوزش معده

بیست سال پیش، برای درمان زخم معده از كِرِم هایی استفاده می شد كه چربی و كلسترول بالایی داشتند، در نتیجه باعث بروز حملات قلبی می شدند. ولی امروزه برای درمان زخم معده، از آنتی بیوتیك استفاده می شود.

سال 1983، دكتر باری مارشالBarry Marshall متوجه شد كهعامل ایجاد زخم معده، عفونت ایجاد شده توسط هلیكو باكتر پیلوری است و می توان با مصرف آنتی بیوتیك آن را درمان كرد. ولی بقیه او را مسخره كردند و به این حرف او خندیدند.
    اما اكنون مردم این مسئله را قبول دارند و می دانند

هر كسی كه دارای زخم و سوزش معده باشد و آزمایش خونی او نیز برای هلیكو باكتر مثبت باشد، بایستی آنتی بیوتیك مصرف كند.

تحقیقات اخیر نشان داده كه 19 نوع میكروب در معده انسان زندگی می كنند. این میكروب ها در بزاق دهان نیز وجود دارند، بنابراین می توانند با بوسیدن منتقل شوند. انواع هلیكوباكتر در معده سگ، گربه، خوك، میمون، موش، مرغ و سایر پرندگان كشف شده است.

روش های استاندارد برای درمان سوزش و زخم معده:

- مصرف كلاری ترومایسین (Clarithromycin)500 میلی گرمی ، روزی دو بار به مدت یك هفته.
    - مصرف مترونیدازول (Metronidazole)500 میلی گرمی، روزی دو بار به مدت یك هفته.
    - مصرف اُمپرازول (Omeperazole)20 میلی گرم یك بار در روز.
    وقتی شخصی سوزش معده داشته باشد ولی عفونتی در او دیده نشود، شاید پزشك تشخیص دهد كه بهGERD 1مبتلاست و بایستی همواره داروهای معده را برای تسكین درد مصرف كند.
    برای تشخیص این بیماری، ابتدا بایستی توسط پزشك دو نوع آنتی بیوتیك و یك نوع داروی معده حداقل به مدت یك هفته برای فرد تجویز شود.
    اگر آنتی بیوتیك ها علائم سوزش را كاهش ندادند، فرد باید آمپی سیلین و یك نوع داروی معده را به مدت شش هفته مصرف كند.
    اگر باز هم جواب نداد و سوزش معده ادامه داشت، پزشك می تواند تشخیص دهد كه فرد دارایGERD* است كه درمانی هم برای آن وجود ندارد.

پی نوشت :
    *GastroEsophaggeal Reflex Disease : در این بیماری محتویات درون معده به مری برمی گردد كه به علت ضعیف بودن ماهیچه بین مری و معده می باشد یعنی این دریچه به درستی نمی تواند بسته شود. همچنین باعث التهاب مری می شود.

منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام دوستان
    من الان چند وقتی است که در معده ام احساس سوزش می کنم و اگر مواد ترش بخورم این سوزش بیشتر می شود الان هم که ماه رمضان است یک همچین حسی رو دارم
    به نظر شما ممکن زخم معده باشه
    هر سوزش معده ای دلیل به زخم معده نیست .
    سوزش معده در اثر برگشت مواد غذایی به مری و التهاب معده می تواند باشد .
    در ماه رمضان هم به علت بهم ریختن نظم غذایی و خالی بودن طولانی مدت معده و بدنبال آن ورود حجم زیادی از مواد غذایی به معده این علائم تشدید می شود .

5. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

سلام
    خوردن میوه های سفت و مواد غذایی نسبتا سفت می تواند باعث اذیت معده و سوزش آن شود

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    خوردن میوه های سفت و مواد غذایی نسبتا سفت می تواند باعث اذیت معده و سوزش آن شود
    درسته بعضی از میوه ها و مواد غذایی می توانند باعث تشدید این حالت درفرد بشوند . میوه جات ترش و سبزیجات تند از این موارد می باشند .

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

درسته بعضی از میوه ها و مواد غذایی می توانند باعث تشدید این حالت درفرد بشوند . میوه جات ترش و سبزیجات تند از این موارد می باشند .
    من علاقه شدیدی به خیار و مواد ترش دارم آنقدر که خوارکی های ترش میخورم به شیرینی جات علاقه ندارم خیلی کم مصرف می کنم کلا مواد سفت را خیلی دوست دارم فکر کنم که همین طوری که پیش بروم باید فاتحه معده را بخوانم
    من شنیده ام افرادی که گروه خونی b دارند دستگاه گوارش ضعیفی دارند آیا درست است ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من علاقه شدیدی به خیار و مواد ترش دارم آنقدر که خوارکی های ترش میخورم به شیرینی جات علاقه ندارم خیلی کم مصرف می کنم کلا مواد سفت را خیلی دوست دارم فکر کنم که همین طوری که پیش بروم باید فاتحه معده را بخوانم
    من شنیده ام افرادی که گروه خونی b دارند دستگاه گوارش ضعیفی دارند آیا درست است ؟
    نوع و میزان و نظم مواد غذایی خورده شده تاثیر زیادی در ایجاد و یا بهبود علایم ناراحتی های معده دارند .
    در مورد ارتباط گروه خون وناراحتی های معده تا آنجا که بخاطر دارم گروه خونی A می باشد که با ناراحتی های معده و سرطان معده ارتباط می تونه داشته باشه

10. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •