تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 26

نام تاپيک: گودی زیر چشم ناشی از عینک

پروفشنال mojtaba-civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام. من حدوداً 4 الی 5 ساله که عینک می زنم. عینکم هم خیلی سبکه. چشم هام هم نزدیک بین و شماره هاش هم 1.25 و 1.75 هست ولی اصلاً دچار کبودی و گودی نشدم. من همیشه عینک نمی زنم. مثلاً برای درس خوندن، تلویزیون تماشا کردن و کار با کامپیوتر. در مواقع دیگه اصلاً عینک نمی زنم.
    نمی دونم ولی سوال از عینک سازها و پزشکتون شاید مساله رو حل کنه.
    من با این نظر موافقم.
    دوستان عزیز، malkemid و mojtaba-civil

من مطمئنم که اگه نمی خواستید دوستتون رو راهنمایی کنید، هرگز براتون هم مهم نبود و پاسخی نمی دادید و از تجربیاتتون با دوستتون نمی گفتید. همه ما آرزوی سلامتی و تندرستی یکدیگر رو داریم و سعی می کنیم که اگه چیزی رو بلدیم به هم بگیم تا برای فرد سوال کننده مشکل ما پیش نیاد.ضمن تشکر از شما و از همه دوستانی که بی ادعا و با کمال میل، تجربیاتشون رو در اختیار دیگران می گذارند، خواهش می کنم با جملات بهتری پاسخ یکدیگر رو بدید.

دوست عزیز مطلبی که شما می گید درست نیست .
    در عیوب انکساری مشکل همینه که تصویر جلوتر (نزدیک بین ) و یا دورتر (دور بین ) از شبکیه تشکیل میشه . کار عینک و لنز هم همینه که بیاد این عیب را اصلاح کنه و تصویر واضح را روی شبکیه بندازه تا فرد بتونه بصورت واضح اشیاء را ببینه .
    در ضمن اگر هم قرار باشه به چشم فشار بیاد تا تصویر را روی شبکیه بندازه این عضلات مژگانی داخل چشم هستند که این کار را می کنند و ضخامت عدسی چشم را تغییر داده تا نقطه کانونی آن تغییر کنه و کره چشم حرکتی نداره که به داخل یا به بیرون حرکت کنه
    ممنون از نظرات خوبتون.
    در جواب شما 2 دوست محترم هم لازم میدونم تکرار کنم که اون دلیل رو به عنوان شوخی گفته بودم که متاسفانه لحنش یه مقدار جدی شد و شکلک خنده رو فراموش کردم.
    به خاطر این مسائل که اینجا پیش اومد، اون قسمت رو پاکش کردم.
    در ضمن، دیگه اینقدر میدونم که اگه قرار بود چشم جلو و عقب بره باید برای بعضیها بیرون اومدگی چشم ایجاد میشد(یه چیز تو مایه های چشم قورباغه).
    Last edited by mojtaba-civil; 10-08-2010 at 06:37.

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من اون مطلب به اصطلاح علمی رو به عنوان شوخی مطرح کرده بودم که الان دیدم که هم لحنش تا حدودی جدی بود و هم شکلک خنده که نشون بده اون قسمتش شوخیه رو یادم رفته بگذارم، واسه همینم به نظر شوخی نمیومد.
    متاسفانه چون شما از پستم ناراحت شدی ازش برای تمسخر من استفاده کردی، واسه همین اون دلیل رو پاک کردم.
    در ضمن شما که پستت خیلی بدتر از پست من بود.

اتفاقا اصلا هم شوخی نبود...اگه شوخی بود اونطور به من نمی پریدی و دلیل به اصطلاح علمیتو به رخ من نمی کشیدی!!شجاعت اعتراف به اشتباه رو داشته باش...همه اینجا هستیم که 4 تا کلمه یاد بگیریم.

در ضمن من با هر کس به فراخور رفتار خودش صحبت می کنم.

جالبه که دلیل علمی! تو پاک کردی ولی اون قسمتی که داشتی منو قورت میدادی و میدونی منو ناراحت کرده رو حذف نکردی...خودت پست اول من و پست اول خودتو بخون ببین من حق دارم ناراحت باشم یا نه.

------------------------------

من یه پرس و جو کردم بین دور و اطرافیها..1 نفر از دوستام فقط این مشکلو داشت اونم نمره چشمش بالا هست.و می گفت از این ماساژور چشم ها یه مدت استفاده می کنه تاثیر خوبی داشته

آخر فروم باز Maziar_69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان این بحث ها رو ول کنید حالا.
    میگم نظرتون در مورد عمل لیزیک چیه؟
    برگشت هم داره در طولانی مدت؟
    چرا با وجود این همه آدم عینکی تعداد خیلی محدودی این عمل رو انجام میدن؟

من از یکی شنیدم که برگشت داره. یعنی بعد چند سال که از عمل میگذره دوباره چشم ضعیف میشه.

داره خودمونی میشه amir marmoolak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

هیچکدوم از عینکهای امروزی به زیر چشم برخورد نمیکنه و اصلا ربطی به گودی زیر چشم نداره.
    اونایی که شماره چشمشون بالا هست ، زیر چشمشون یه کمی گود میشه. حالا اینجا کسی هست که تجربه استفاده از لنز رو داشته باشه؟ دکتر به من گفت روزی 3-4 ساعت مشکلی نداره. فقط میخوام بدونم که موقع ورزش میوفته یا نه؟ ورزش حرفه ای هم نمیکنم.
    در ضمن من راه حلی برای درمان گودی زیر چشم میخواستم نه اینکه علتش چیه

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

هیچکدوم از عینکهای امروزی به زیر چشم برخورد نمیکنه و اصلا ربطی به گودی زیر چشم نداره.
    اونایی که شماره چشمشون بالا هست ، زیر چشمشون یه کمی گود میشه. حالا اینجا کسی هست که تجربه استفاده از لنز رو داشته باشه؟ دکتر به من گفت روزی 3-4 ساعت مشکلی نداره. فقط میخوام بدونم که موقع ورزش میوفته یا نه؟ ورزش حرفه ای هم نمیکنم.
    خوب برای هر درمانی اول باید علت رو بدونی دیگه...

در مورد لنز امکان اینکه بیفته هست...

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اتفاقا اصلا هم شوخی نبود...اگه شوخی بود اونطور به من نمی پریدی و دلیل به اصطلاح علمیتو به رخ من نمی کشیدی!!شجاعت اعتراف به اشتباه رو داشته باش...همه اینجا هستیم که 4 تا کلمه یاد بگیریم.

در ضمن من با هر کس به فراخور رفتار خودش صحبت می کنم.

جالبه که دلیل علمی! تو پاک کردی ولی اون قسمتی که داشتی منو قورت میدادی و میدونی منو ناراحت کرده رو حذف نکردی...خودت پست اول من و پست اول خودتو بخون ببین من حق دارم ناراحت باشم یا نه.
    من که هر چی بگم تو بازم حرف خودتو میزنی.
    پس همون جوابتو ندم بهتره.
    تاپیک هم بیش از این به حاشیه نمیره.
    تو جواب پست بد منو با ناسزا دادی. نمیخوام جواب توهینتو با توهین بدم.
    اگه نظری که در مورد پستت دادم رو پاک نکردم دلیلش توهینت بود. اون پست من اونقدر تند نبود که جوابش اونجوری باشه.
    همین جا تمومش کنیم بهتره.
    موفق باشی...
    Last edited by mojtaba-civil; 10-08-2010 at 13:22.

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تو پست اولیم هم گفتم که امکان افتادن لنز تو ورزش زیاده. خود کسایی که دائما از لنز استفاده میکنن موقع ورزش لنز رو در میارن.
    در مورد اینکه لنز ممکنه روی کره چشم بچرخه یک مورد رو من خودم میدونم که اتفاق افتاده که اون در حال ورزش نبوده، در حال رانندگی بوده. دیگه ورزش که جای خود داره.
    واسه ورزش از لنز استفاده نکن.
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان این بحث ها رو ول کنید حالا.
    میگم نظرتون در مورد عمل لیزیک چیه؟
    برگشت هم داره در طولانی مدت؟
    چرا با وجود این همه آدم عینکی تعداد خیلی محدودی این عمل رو انجام میدن؟

من از یکی شنیدم که برگشت داره. یعنی بعد چند سال که از عمل میگذره دوباره چشم ضعیف میشه.
    اگه میخوای از شر عینک راحت بشی لیزیک دیگه خیلی قدیمی شده، عمل لازک بهتره. عوارض لیزیک رو هم نداره.
    یکی از دوستام پارسال لازک کرد خیلی راضی بود. شماره چشمهاش هم خیلی بالا بود، هر کدوم حدود8-9 بود.

داره خودمونی میشه amir marmoolak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

عمل لازیک که نمیشه چون باید تا 24 25 سالگی صبر کنم تا شماره ثابت بشه. عینک ادگارد داویدزی هم گرونه 160 170 هزار پولش میشه لنز هم اینجوری که میگید به درد نمیخوره فکر کنم ورزش نکنم سنگین تره. امان از چشم ضعیف. باز خوبه سربازی معافم

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

عمل لازیک که نمیشه چون باید تا 24 25 سالگی صبر کنم تا شماره ثابت بشه. عینک ادگارد داویدزی هم گرونه 160 170 هزار پولش میشه لنز هم اینجوری که میگید به درد نمیخوره فکر کنم ورزش نکنم سنگین تره. امان از چشم ضعیف. باز خوبه سربازی معافم
    آره دیگه...

من چی بگم که به خاطر 0.25 نمره سربازی معاف نشدم.
    سال 82 قبل از دانشگاه رفتم واسه معافی، بعد از 3-4 ماه دوندگی به خاطر اینکه مجموع نمره چشمهام 7.75 بود معاف نشدم، باید 8 میشد و تنها معاف از رزم شدم.
    بعد از دانشگاه هم دیگه دیدم معاف از رزم ارزش دوندگی نداره.
    تو هم یه چیز رو در نظر داشته باش، اگه معاف پزشکی بگیری بعدا برای استخدام مشکل پیدا میکنی. من قبل از دانشگاهم اینو نمیدونستم وگرنه دنبالش نمیرفتم.
    ادارات دولتی و خصوصی تو آگهیهای استخدامشون ذکر میکنن که یکی از مدارک مورد نیاز کارت پایان خدمته به استثنای معافیت پزشکی. براشون فرقم نداره که یه نفر پاش قطع شده یا چشمش ضعیفه. نظام وظیفه واسه همه معافهای پزشکی کارت پایان خدمت قرمز میده و ادارات هم ملاکشون کارت پایان خدمته نه نوع ناراحتی یا نقصی که فرد داره.

در ضمن عینک ادگار داویدزی واسه ورزشکارهای حرفه ای واجبه.
    من که یه عمر با عینک قدیمیم فوتبال و بسکتبال بازی کردم چیزیم نشد.
    یکی از دوستام هست که شماره چشمش از تو بالاتره، هر چشمش 8-9 با چند نمره آستیگمات. اونم با عینک قدیمیش فوتبال بازی میکنه.
    حالا خود دانی...
    Last edited by mojtaba-civil; 11-08-2010 at 21:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •