تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: مشکل در نصب Gentoo ...!؟!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض مشکل در نصب Gentoo ...!؟!

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام کاربران و اساتید انجمن گنو لینوکس...!

چند وقت پیش یه DVD ه Gentoo از فروشگاه Sito سفارش داده بودم ولی... برام نفرستادن...!

به خاطر همین مجبور شدم برم از اینترنت دانلودش کنم...!

اول جنتو Minimal رو دانلود کردم که 100 مگ حجم داشت...! بعد از این که اجراش کردم دیدم رابط گرافیکی نداره...! مجبور شدم برم DVD ش رو که 2.5 گیگ حجم داره رو به هر بد بختی که شده دانلود کنم...! بعد از این که دانلود شد ، رایت و اجراش کردم...! ولی... وقتی می خواد بالا بیاد ارور میده...!

این هم ارورش...! :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حدود پنجاه شصت خط (شاید هم بیشتر...!) از این ارور رو صفحه چاپ میشه...! بعد از چند ثانیه که Enter رو میزنم...! دوباره بقیه فایل ها لود میشه ولی باز هم ارور میده...! (اگه لازمه بگید تا متن کامل ارور اونها رو هم بنویسم...! مربوط میشه به سرویس و...!)

در آخر هم وقتی سیستم عامل میخواد بیاد بالا... یه ارور دیگه میده... که مربوط میشه به Login ...!

لطفاً کمکم کنید...! خسته شدم از این همه ارور...! دلم واسه اون همه وقتی که سر دانلود 2.5 گیگ گذاشتم می سوزه...!

پیشاپیش از کمکتون ممنونم...!
    Last edited by !Plus; 07-08-2010 at 16:10.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alyssa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

اون اررور مربوط به اینکه شما فضای کافی بر رو ی هارد ندارید و یا اینکه نمی تونه عملیات کپی رو برروی هارد (شاید هم رم؟!) انحان بده کاش می شد کل اررور رو این جا بذارید ...
    در ضمن قبل از نصب جنتو هند بوکش رو بخونید وگرنه با مشکل رو برو خواهید شد ....

3. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

در ضمن اگر می خواهید سیستم شما بالاترین performance و optimization رو داشته باشه بهتر بود که از مینیمال اینکار رو انجام بدید البته کار کردن با مینیمال واقعا سخته برای رابط گرافیکی هم باید یکبار دیگه سیستم rebuild بشه چرا چون تنظیماتی می خواد که باید اون رو انجام بدید
    و هم چنین کرنل رو باید کانفیگ کنید ...

یه نکته دیگه اینکه اگر سیستم شما سرعت بالای سی پی یو داره اقدام به نصبش کنید چون بر اسا س کامپایل بسته بر اساس نوع سی پی پو انجام میشه که خیلی طول میکشه ... .
    باز هم تاکید می کنم هند بوک رو.حتما مطالعه کنید ...

5. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اون اررور مربوط به اینکه شما فضای کافی بر رو ی هارد ندارید و یا اینکه نمی تونه عملیات کپی رو برروی هارد (شاید هم رم؟!) انحان بده کاش می شد کل اررور رو این جا بذارید ...
    در ضمن قبل از نصب جنتو هند بوکش رو بخونید وگرنه با مشکل رو برو خواهید شد ....
    ممنون از راهنمایی تون... اتفاقاً 5 گیگ از هاردم رو واسه اینکار خالی کردم...! یعنی الان 5 گیگ فضای خام رو هاردم هست که هیچ فایل سیستمی نداره و آماده واسه فرمت شدنه...! قبل از این که این پنج گیگ رو درست کنم... دو تا پارتیشن رو هاردم درست کردم یکی حجمش 4.5 گیگ بود و فایل سیستمش Ext3 بود و یکیش هم 0.5 گیگ بود با فایل سیستم Swap ...!

ولی اون موقع هم همین ارور ها رو میداد...!

در ضمن اگر می خواهید سیستم شما بالاترین performance و optimization رو داشته باشه بهتر بود که از مینیمال اینکار رو انجام بدید البته کار کردن با مینیمال واقعا سخته برای رابط گرافیکی هم باید یکبار دیگه سیستم rebuild بشه چرا چون تنظیماتی می خواد که باید اون رو انجام بدید
    و هم چنین کرنل رو باید کانفیگ کنید ...

یه نکته دیگه اینکه اگر سیستم شما سرعت بالای سی پی یو داره اقدام به نصبش کنید چون بر اسا س کامپایل بسته بر اساس نوع سی پی پو انجام میشه که خیلی طول میکشه ... .
    باز هم تاکید می کنم هند بوک رو.حتما مطالعه کنید ...
    متأسفانه خیلی انگلیسی بلد نیستم... و نمی تونم هند بوک رو مطالعه کنم...! (هند بوک فارسی پارسیکس رو خوندم...! قبلاً هم با UBUNTU کار کرده بودم...!)

من همونی رو که مخصوص CPU مه رو دانلود کردم...! (x86)

نمیشه نسخه مینیمال رو نصب کنم و بعد از روی DVD آپدیتش کنم و رابط گرافیکی و برنامه های مورد نیاز و... رو بهش اضافه کنم...؟

ممنون...!
    Last edited by !Plus; 07-08-2010 at 19:36.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

ممنون از راهنمایی تون... اتفاقاً 5 گیگ از هاردم رو واسه اینکار خالی کردم...! یعنی الان 5 گیگ فضای خام رو هاردم هست که هیچ فایل سیستمی نداره و آماده واسه فرمت شدنه...! قبل از این که این پنج گیگ رو درست کنم... دو تا پارتیشن رو هاردم درست کردم یکی حجمش 4.5 گیگ بود و فایل سیستمش Ext3 بود و یکیش هم 0.5 گیگ بود با فایل سیستم Swap ...!

ولی اون موقع هم همین ارور ها رو میداد...!

متأسفانه خیلی انگلیسی بلد نیستم... و نمی تونم هند بوک رو مطالعه کنم...! (هند بوک فارسی پارسیکس رو خوندم...! قبلاً هم با UBUNTU کار کرده بودم...!)

من همونی رو که مخصوص CPU مه رو دانلود کردم...! (x86)

نمیشه نسخه مینیمال رو نصب کنم و بعد از روی DVD آپدیتش کنم و رابط گرافیکی و برنامه های مورد نیاز و... رو بهش اضافه کنم...؟

ممنون...!
    نه اینکار رو نمی تونید انجام بدید . چون دوباره باید به اینترنت وصل بشید و آپدیت کنید . تاکیدم برای خوندن هند بوک به خاطر اینکه نمی خوام به دردسر بیفتید .

با خواندن هند بوک هم زبان شما تقویت میشه و هم می تونید ادامه کار رو انجام بدید .

اما یه توزیع سنگین است که باید ماهر باشید با اون دست و پنجه نرم کنید .

اون دو هند بوک که خوندید کمک زیادی به شما نخواهد کرد (اما بازم کار خوبیه که خوندید)

8. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

خواهش می کنم
    یادم رفت به شما بگم که حجمی که در نظر گرفتید خیلی کم است و حداقل باید نزدیک به 10 گیگ برای روت خودتون در نظر بگیرید
    و گرنه هیچ کاری نخوهاید تونست انجام بدید .
    چون بسته ها رو آن پک می کنه و شروع به کامپایل می کنه و همین با عث می شه فضا کم بیاد .
    شما باید فضای بیشتری در تظر بگیرید.

10. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

جدای از بحثی که در جریان هست، یک مطلبی رو خیلی عامیانه بگم.
    میشه گفت جنتو پیشرفته ترین توزیع لینوکس هست، البته هستند توزیع های دیگری هم ولی خوب مطرحترینشون جنتو هست، اگر تجربه ی کمی در استفاده از لینوکس دارید، اصلا توصیه نمی کنم به سمت این توزیع برید، چون ممکن هست نظرتون رو راجع به لینوکس عوض کنه! می دونید دیگه منظورم چی هست، همون قضیه ی افراط و تفریط!
    نمی دونم چقدر تجربه دارید، من تجربه ی خودم با جنتو بر می گرده به تقریبا 2 یا 3 سال پیش، برام جالب بود ولی خسته کننده، البته بعد از نصب شما یک توزیع مناسب دارید مخصوصا حس خوبی داره که سیستم عامل شما یک توزیع شخصی سازی شده توسط خودتون هست! اما هیچ وقت نتونست من رو راضی کنه! تجربه من بعد از اون همه سختی محدود شد به یکی دو هفته! و بعد برگشتم به اوبونتو!
    در کل اگر تجربه ی کمی دارید الآن سراغ جنتو نرید، کمی بیشتر متمایل بشید به سمت لینوکس و بعد.
    در ضمن یک مطلب خیلی مهم! در نصب جنتو شما باید و باید مطالعه ی کافی داشته باشید! حالا چه دفترچه ی خودش و چه منابع آنلاین! حتما مطمئن شید که کاملا واقف هستید به همه چیز و بعد برید سراغ نصب و الا نصب این توزیع می تونه چند هفته طول بکشه!

12. 2 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

هنوز هم مشکلم برطرف نشده...!

این متن تقریباً کامل خطا ها ست...! :

کد:
    اگه مشکل تایپی داشت ببخشید...! نوشته ها خیلی سریع رد می شدند و نمی شد همشون رو نوشت...!

به نظر من همه این مشکلات به خاطر همون مشکل اول به وجود اومدن...! وقتی نسخه مینیمال رو اجرا می کنم...! هیچ مشکلی به وجود نمی آد...! همه مراحل خودش خود به خود طی میشه...! ولی...

راستی تو قسمت login وقتی نام کاربری رو root وارد می کنم... ازم پسورد می خواد...! پسوردش رو هم هر چی میزنم کار نمی کنه...!

لطفاً کمکم کنید... به نظر شما مشکل از کجاست...؟

ممنون...!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

جدای از بحثی که در جریان هست، یک مطلبی رو خیلی عامیانه بگم.
    میشه گفت جنتو پیشرفته ترین توزیع لینوکس هست، البته هستند توزیع های دیگری هم ولی خوب مطرحترینشون جنتو هست، اگر تجربه ی کمی در استفاده از لینوکس دارید، اصلا توصیه نمی کنم به سمت این توزیع برید، چون ممکن هست نظرتون رو راجع به لینوکس عوض کنه! می دونید دیگه منظورم چی هست، همون قضیه ی افراط و تفریط!
    نمی دونم چقدر تجربه دارید، من تجربه ی خودم با جنتو بر می گرده به تقریبا 2 یا 3 سال پیش، برام جالب بود ولی خسته کننده، البته بعد از نصب شما یک توزیع مناسب دارید مخصوصا حس خوبی داره که سیستم عامل شما یک توزیع شخصی سازی شده توسط خودتون هست! اما هیچ وقت نتونست من رو راضی کنه! تجربه من بعد از اون همه سختی محدود شد به یکی دو هفته! و بعد برگشتم به اوبونتو!
    در کل اگر تجربه ی کمی دارید الآن سراغ جنتو نرید، کمی بیشتر متمایل بشید به سمت لینوکس و بعد.
    در ضمن یک مطلب خیلی مهم! در نصب جنتو شما باید و باید مطالعه ی کافی داشته باشید! حالا چه دفترچه ی خودش و چه منابع آنلاین! حتما مطمئن شید که کاملا واقف هستید به همه چیز و بعد برید سراغ نصب و الا نصب این توزیع می تونه چند هفته طول بکشه!
    ممنون...!

متأسفانه تجربه زیادی تو لینوکس ندارم...! ولی تحقیق کردم...! دیدم جنتو از همه ش بهتره...! همه حرفه ای ها از جنتو استفاده می کنن...! یه جورایی خودش هم حرفه ای ه...! خیلی هم قدرتمنده...! خیلی قشنگه...! کلاً ازش خوشم میاد...!

کد:
    به نظر شما من با چه توزیعی از لینوکس شروع کنم بهتره...؟ (البته غیر از اوبونتو...!)

راستی... یه توزیع لینوکس دارم... واسه شرکت گوگل ه...! اسمش GoodOS ه...! نظرتون راجع بهش چیه...؟

باز هم ممنون...!
    Last edited by !Plus; 08-08-2010 at 12:18.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

ممنون...!

متأسفانه تجربه زیادی تو لینوکس ندارم...! ولی تحقیق کردم...! دیدم جنتو از همه ش بهتره...! همه حرفه ای ها از جنتو استفاده می کنن...! یه جورایی خودش هم حرفه ای ه...! خیلی هم قدرتمنده...! خیلی قشنگه...! کلاً ازش خوشم میاد...!

کد:
    به نظر شما من با چه توزیعی از لینوکس شروع کنم بهتره...؟ (البته غیر از اوبونتو...!)

راستی... یه توزیع لینوکس دارم... واسه شرکت گوگل ه...! اسمش GoodOS ه...! نظرتون راجع بهش چیه...؟

باز هم ممنون...!
    بله جنتو توزیع حرفه ای است که باید حتما به اون مسلط باشید .

می دونید مشکل از فضای کمی بوده که در نظر گرفته اید و همین باعث شده که شاید پکیج ها کامپایل نشدند و همون یا عث مشکل شدند.

در ضمن شما از روت نباید لوگین بشید (خودتون هم می دونید) از شما سوال می کرد که چه پسوردی برای روت در نظر گرفته اید که احتمالا اون رو جا انداخته اید .(شاید) در ضمن شما از سطح کاربری شروع به کار کنید و هر کار با روت رو با تغییر به سوپر یوزر انحام دهید .
    مینیمال خوبی ش همینه که از اول همه کار ها رو خودتون و مرحله به مرحله تحت command line انجام میدید .

باز هم به شما میگم اگر هند بوک رو مطالعه نکنید ممکن است با مشکلات بیشتر مواجه شوید .(اصلا قصد این ندارم که منصرفتون کنم فقط دارم برای راحتی خودتون و جلوگیری از اعصاب خوردی! ناشی از باگ ها)

به نظر من شما می تونید review های مربوط به لینوکس ها (- اوبونتو(یا یوبونتو!) مطالعه کنید .
    این کار کمک زیادی به شما می کنه .

با در بین توزیع های مشهور بگردید ( منهای حرفه ای ها) و یکی رو انتخاب کنید و سعی کنید مسلط بشید.

توزیع های مبتنی بر سورس و کامپالشون زمان زیادی می بره ....

شما باید یه پارتیشن با حجم بالا انتخاب کنید و دوباره اگر حوصله دارید نصب کنید.

16. این کاربر از Alyssa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •