تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 36 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 357

نام تاپيک: محلول ماینوکسیدیل

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

تاثیر محلول ماینوکسیدیل بر ریزش مو

اولین اقدام متخصص پوست و مو در برخورد با افرادی که دچار ریزش مو هستند، توضیح درباره ی چگونگی ایجاد و پیشرفت این نوع ریزش مو و همراه نبودن آن با بیماری زمینه‌ای خطرناک است.
    در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به استفاده از دارو نباشد و برای کسانی هم که تمایل به استفاده از دارو دارند، این مساله را باید توضیح داد که تا حدودی ممکن است موها در اثر این دارو رشد نمایند، ولی رشد آنها هیچ گاه به اندازه ی زمان قبل از بلوغ نمی‌رسد و این یک حقیقت است. هدف ما جلوگیری از پیشرفت ریزش موهاست، نه رشد مجدد آنها.
    درمان ریزش ارثی - هورمونی مو در آقایان شامل استفاده از محلول ماینوکسیدیل (Minoxidil) موضعی و قرص‌های یک میلی‌گرمی فیناستراید خوراکی است که هر دو دارو به وسیله مراکز علمی جهان تایید شده اند و با هم استفاده می‌شوند.
    حداقل شش ماه زمان لازم است تا نتایج درمان ظاهر شوند و برای کسب نتیجه، مصرف داروها باید به طور مداوم در این مدت ادامه یابد.
    با انجام آزمایش ‌هایی مانند شمارش موها، اندازه‌گیری وزن موها، بررسی وضع تراکم موها و نیز عکس برداری از موهای سر می‌توان نتایج درمانی را ارزیابی کرد.

با استفاده از محلول 5 درصد ماینوکسیدیل، در 60 درصد آقایان درجاتی از رشد موها در ناحیه قله‌ ی سر دیده می شود. به طور کلی با استفاده از این محلول، تراکم موها 10 تا 12 درصد افزایش می‌یابد.
    بعد از توقف مصرف محلول ماینوکسیدیل، نتایج درمانی بعد از 4 تا 6 ماه از بین می‌رود.
    ضمنا محلول ماینوکسیدیل در پرپشتی موهای دو طرف ناحیه پیشانی تاثیری ندارد.
    استفاده از این محلول گاهی به تحریک پوست سر منجر شده و اصولا عوارض مهم دیگری ندارد.
    قرص‌های فیناستراید یک میلی‌گرمی در اکثر مردان مانع از پیشرفت ریزش موها می‌شوند و بعد از سه سال درجاتی از رشد موها دیده می شود. تنها عارضه مهم این دارو، کاهش میل جنسی در 2 درصد از افراد است که با قطع درمان و یا ادامه آن از بین می‌رود.
    دکتر حسن صیرفی - متخصص پوست و مو
    استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

زمان استفاده حداقل یک سال و ترجیحا 5 سال است ( برای کسانی که بعد از 4 ماه از درمان اولیه جواب قانع کننده ای گرفته باشند)
    و عوارض جانبی آن:

خارش - تحریک منطقه - خشک شدن پوست آن منطقه - قرمز شدن - پوسته پوسته شدن- رشد ناخواسته موی در مناطق دیگر بدن- بدتر شدن ریزش مو - افزایش وزن- تورم صورت دست و آرنج - مشکلات تنفسی و ریتم قلب- درد سینه و احساس سرگیجه از عوارض احتمالی گزارش شده این دارو هست.
    لینک اطلاعاتی کامل به انگلیسی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مقدار زمان ماندن محلول روی سر 10 تا 15 دقیقه مناسب است .

2. 4 کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

حموم چیه ؟
    آبم نباید بخوره به کلت
    دلت خوشه ها
    عزیزم شما از رو چه حسابی این حرفو می زنید؟ من کل بروشور فارسی و انگلیسیشو خوندم هیچ جا ننوشته نباید آب به موها بخوره!!! شما تجبره شخصیتونه یا جایی اینو شنیدین؟
    چون به نظرم حرفتون زیاد منطقی به نظر نمیاد.
    در ضمن دل خودت خوشه!!!

4. 2 کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

عزیزم شما از رو چه حسابی این حرفو می زنید؟ من کل بروشور فارسی و انگلیسیشو خوندم هیچ جا ننوشته نباید آب به موها بخوره!!! شما تجبره شخصیتونه یا جایی اینو شنیدین؟
    چون به نظرم حرفتون زیاد منطقی به نظر نمیاد.
    در ضمن دل خودت خوشه!!!
    دادش گلم هم خودم تجربه دارم،هم پسر عموم
    بنده خدا داشت نماز میخوند خواهرزادش اومد یه لیوان آب ریخت وسط کلش،دقیقا همونجا خالی شد بعد از حدود 1 سال که دوباره استفاده کرد درست شد
    ضمنا تو بروشور بخون،نوشته که تا چند ساعت سعی کنین سرتون رو روی بالش نزارین و فک کنم که ذکر کرده آب هم نخوره

6. این کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

دادش گلم هم خودم تجربه دارم،هم پسر عموم
    بنده خدا داشت نماز میخوند خواهرزادش اومد یه لیوان آب ریخت وسط کلش،دقیقا همونجا خالی شد بعد از حدود 1 سال که دوباره استفاده کرد درست شد
    ضمنا تو بروشور بخون،نوشته که تا چند ساعت سعی کنین سرتون رو روی بالش نزارین و فک کنم که ذکر کرده آب هم نخوره
    مرسی. اینم یه تجربس. چون من 3 ماه استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد! الانم ریزش موهام خیلی خیلی کمتر شده و هنوزم روزی 1 بار ازش استفاده میکنم.

8. 2 کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

توی کاتالوگش نوشته که حداقل باید 4 ساعت روی سر بمونه !! و در این مدت با بالش و کلاه تماس نداشته باشه..

10. این کاربر از golshahi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

توی کاتالوگش نوشته که حداقل باید 4 ساعت روی سر بمونه !! و در این مدت با بالش و کلاه تماس نداشته باشه..
    دمتون گرم عزیز. منم همینو میگم. اونجا بحثی از اینکه آب باعث زیاد شدن ریزش بشه نیومده! واسم عجیبه که بعضی از دوستان همچین مشکلی واسشون پیش اومده!

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

مرسی. اینم یه تجربس. چون من 3 ماه استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد! الانم ریزش موهام خیلی خیلی کمتر شده و هنوزم روزی 1 بار ازش استفاده میکنم.
    البته باید روزی 2 بار استفاده بشه

13. این کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

دمتون گرم عزیز. منم همینو میگم. اونجا بحثی از اینکه آب باعث زیاد شدن ریزش بشه نیومده! واسم عجیبه که بعضی از دوستان همچین مشکلی واسشون پیش اومده!
    خوب کاری نداره که شما شروع کن به امتحان کردن

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

راستی بچه ها یه سوال از شماها که ریزش مو دارین،از نظر میزان استرس چجور آدمی هستین ؟

15. این کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

امتحان کردم دوست من.
    استفاده کردم از ماینوکسیدیل و پنج شیش بارم 20 دقیقه الی نیم ساعت بعد استفاده رفتم حموم اما چیزی نشد!
    راستش من وقتی استرسم زیاده ریزش موهام هم زیاد میشه. مثلا وقت امتحانات آخر ترم!!!
    اما بقیه مواقع مثل الان که استرس خاصی ندارم خیلی کمتر میشه!

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من کمابیش استرس دارم ، ولی از وقتی شامپوی نیوا مو عوض کردم ریزش موم بیشتر شد
    اول از یه نوع شامپو نیوا استفاده می کردم که خوب بود ، ولی بعد یه مدت از اون نوع دیگه نیومد و برای موهای چرب یه نوع جدید ساختن
    از وقتی اونو استفاده کردم موهام وسطاش یه مقدار کم پشت تر شده.
    الان از هد اند شولدرز استفاده می کنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •