تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 820 از 827 اولاول ... 320720770810816817818819820821822823824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,191 به 8,200 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام دوستان
    من ساتا کنترلر هارد اکسترنال 4 ترا سیگیت ام خراب شد،یازش کردم،با این تبدیل usb-sata زدم،دقیقا همون مشکل 512e داره و نشون نمیده(بصورت 3 درایو خالی و بدردنخور تو device management یا minitools نشون میده) واسه خوندن اطلاعاتش چکارکنم بدون باکس و خرید محدد ساتا کنتلر(اگه تازه پیدا بشه)

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من ساتا کنترلر هارد اکسترنال 4 ترا سیگیت ام خراب شد،یازش کردم،با این تبدیل usb-sata زدم،دقیقا همون مشکل 512e داره و نشون نمیده(بصورت 3 درایو خالی و بدردنخور تو device management یا minitools نشون میده) واسه خوندن اطلاعاتش چکارکنم بدون باکس و خرید محدد ساتا کنتلر(اگه تازه پیدا بشه)
    دقیقا همون مشکل 512e داره
    سلام .

اگر درست متوجه منظور و مشکل شما شده باشم ، هاردهای اکسترنال پرحجم (مدلهای قدیمی مخصوصاً) برای اینکه قابل استفاده در ویندوزهای قدیمی مثلاً XP‌ (که از GPT پشتیبانی نمیکنن) باشه با استفاده از تکنیکهای خاصی در قسمت SATA to USB کاری میکردند که 512 بایت به 4096 بایت شبیه سازی بشه و در نتیجه در حالت MBR‌ بیشتر از دو ترابایت قابل پارتیشن بندی و استفاده باشه .

مشکل شما احتمالا این هست که هارد دیسک بصورت MBR‌ هست و همانطوریکه میدونید در حالت MBR‌ نمیتوان به بیشتر از دوترابایت دسترسی داشت (اگر GPT‌ کنید کل اطلاعات از بین میره).

برای حل این مشکل و دسترسی به اطلاعات شما باید یا تبدیل رو تعمیر کنید و یا اینکه هارد اکسترنال مشابه با مدلی که دارید پیدا کنید و از تبدیل استفاده کنید . دقت کنید که احتمالاً مدلهای جدید هاردهای اکسترنال دیگه این قابلیت شبیه سازی رو ندارند چون معمولاً کسی از ویندوزهای قدیمی (که از GPT‌ پستیبانی نمیکنند) استفاده نمیکنند .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ممنون
    آره عزیز همین مساله هست..فقط یک سوال،اگه داک بگیرم مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابلیت ایمولیت برمیگرده یا باهمینم نمیخونه؟ ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    آره عزیز همین مساله هست..فقط یک سوال،اگه داک بگیرم مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابلیت ایمولیت برمیگرده یا باهمینم نمیخونه؟ ممنون
    سایت اصلی رو بررسی کردم . فقط گفته در ویندوز ، لینوکس و مک قابل استفاده هست ولی نگفته کدام نسخه از ویندوز . اگر به XP‌ اشاره میکرد پس حتماْ از قابلیتی که قبلاً اشاره کردم پشتیبانی میکرد . ولی از اونجایی که به نوع ویندوز اشاره نکرده نمیتونم با قطعیت بگم که این مدل مشکل شما رو برطرف میکنه یا خیر ولی من بعید میدونم قابلیت شبیه سازی رو داشته باشه .

قبلاْ در سایت وسترن دیجیتال برای مدلهای my book اشاره میکرد که این مدل در ویندوز XP‌ هم قابل استفاده هست ولی الان پایینترین ویندوز 7 هست که نشون میده مدلهای جدید این قابلیت شبیه سازی رو دیگه ندارند .

شما یا باید تبدیل رو تعمیر کنید یا هارد اکسترنال مشابه با مدل خودتان تهیه کنید (از لحاظ تاریخ تولید دقت کنید) .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ممنون بازهم
    فقط ی سوال دیگه، این تعییر cluster بدم با برنامه 3rd party مثل wizard home درست میشه یانه؟ مشکل که دارم اینه که رو قلش 4 گیگ امتحان کردم ودرظاهر اطلاعات دست نخورده بود ولی پرازمشکل بود که رفتم واسه چک دیسک ساعتهاست داره ادامه میده یعنی پس شعار no data loss with cluster changing این برنامه ها همگی دروغه؟ یا شانسی اینجورشده فلش؟ جون میخام هارد 4 ترابزنم باکلی اطلاعات، نمیخام طوریش بشه دیگه و کلا پیشنهاد رو cluster size واسه هارداکسترنال آرشیو فیلم و موسیقی و برنامه و... چند هست و MBR or GPT بهتره برای هارداکسترنال در کل؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون بازهم
    فقط ی سوال دیگه، این تعییر cluster بدم با برنامه 3rd party مثل wizard home درست میشه یانه؟ مشکل که دارم اینه که رو قلش 4 گیگ امتحان کردم ودرظاهر اطلاعات دست نخورده بود ولی پرازمشکل بود که رفتم واسه چک دیسک ساعتهاست داره ادامه میده یعنی پس شعار no data loss with cluster changing این برنامه ها همگی دروغه؟ یا شانسی اینجورشده فلش؟ جون میخام هارد 4 ترابزنم باکلی اطلاعات، نمیخام طوریش بشه دیگه و کلا پیشنهاد رو cluster size واسه هارداکسترنال آرشیو فیلم و موسیقی و برنامه و... چند هست و MBR or GPT بهتره برای هارداکسترنال در کل؟
    نه ، سایز کلاستر موضوع کاملاً متفاوتی از سکتور سایز هست و ربطی به هم ندارند (در این مشکلی که دارید) . تنها راه حلی که دارید یا تعمیر اون تبدیل هست یا تهیه هارد اکسترنال مشابه با مدلی که دارید هست . البته پیشنهاد میکنم بفرستید مراکز تخصصی حرفه ای . خودشون بهتر میدونند چیکار کنند (تبدیل و باکس رو هم باید با خودتون ببرید) .

کلا پیشنهاد رو cluster size واسه هارداکسترنال آرشیو فیلم و موسیقی و برنامه و... چند هست
    مقدار پیش فرض ویندوز که معمولاً 4096 بایت هست رو در نظر بگیرید .

و MBR or GPT بهتره برای هارداکسترنال در کل؟
    اگر فقط در PC‌ یا لپتاپ استفاده میکنید و قصد ندارید به TV‌ یا هر دستگاه دیگه ای وصل کنید و اگر از سیستمهای عامل قدیمی و متفرقه استفاده نمیکنید پس GPT در غیر اینصورت MBR .
    البته همانطوریکه قبلاً هم گفتم مدلهای جدید اکسترنال این قابلیت شبیه سازی رو دیگه ندارند و در نتیجه اگر حجم هارد بیشتر از دوترابایت هست اجباراً باید بصورت GPT‌ باشه تا بتونید به تمام حجم دسترسی داشته باشید .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام خسته نباشید

بنده میخوام یه هارد 2 ترا بخرم

کاربرد و استفاده من فقط میخوام به ----- وصل کنم و رکورد کنم ..یعنی بیشتر رکورد و پلی کنم

خیلی کم جابجایی دارم

خودم نظرم وسترن هست...ایا شما این مدل را تایید میکنید؟؟ خوبه بخرم

مدل اداپتوری بخرم یا اکسترنال بهتره ؟؟

خیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنید

2ترا به من 800 قیمت دادن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

4 ترا ۷۰۰و۸۰۰ توشیپوریادیوارتهران بودهاردوسترن وتوشیبا وسیگیت(۳ترا ودوتراهم ارزونترداشت)...بااینقیمت دلارکه بالاترهم میره،ظرفیت بالاتربگیر ک دیگه بعدانمیتونی آپگریدکنی...اداپتوری یعنی 3.5" ومدل2.5" یعنی اطلاعات وبرق هردوازطریق کابلUSB میگیره وب اداپتورنیازی نداره....البته باکس هم میتونی بکیری اگه هارد عادی بود(اکسترنال نبود) واکسترنالش کنی.
    Last edited by amirbahalegharn; 11-09-2018 at 21:11.

12. این کاربر از amirbahalegharn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بنده به تازگی هارد 2 ترا my pass western خریدم

استفادم فقط به ر س ی و ر وصل هست برای رکورد و پلی ...موقع استفاده چه نکاتی رعایت کنم که هارد اسیب نبینه و طول عمر یشتری داشته باشه

ممنون از دوستان راهنمایی کنید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوستان یه هارد 200 گیگ اینترنال دارم قدیمیه و بلا استفاده.

الان میخوام به ر س ی و ر وصل کنم و استفاده کنم

این تبدیل sata به usb از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟

ایا میتونم با استفاده از این تبدیل هارد وصل کنم به ر س ی و ر ؟؟ مشکلی پیش نمیاد ؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •