تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 803 از 827 اولاول ... 303703753793799800801802803804805806807813 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,021 به 8,030 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام
    کسی از قابلیت های Seagate Personal Cloud 2-Bay CS4000201 - 4TB چیزی میدونه؟
    1.راستیتش من یه هارد مرکزی میخوام که بتونم تمام اطلاعاتمو بریزم توش و هر موقع بخوام از گوشی یا لب تاب یا تلویزیون از اطلاعاتم استفاده کنم،حالا قابلیت ابری هم داشته باشه که چه بهتر،این دستگاه همچین کاریو میکنه؟
    2.با پورت usb میشه وصل شد به کامپوتر یا فقط مخصوص اتصال فلشو ایناس؟
    3.بستر ارتباطیش اینترنت هست یا وای فای؟چون گفته شده قابلیت دسترسی به اطلاعات از راه دور،من زیاد از NAS اطلاعات ندارم میپرسم،میخوام ببینم حتی زمانیکه نزدیکه هاردم هستم باید با اینترنت از اطلاعاتم استفاده کنم؟
    4.و اینکه این دستگاه 2تا سینی برای هارد داره،میشه هر دوش مخصوص اطلاعات باشه یا یکیش باید حتما بکاپ گیری کنه؟
    آقا قهرید مگه جواب نمیدین

علاوه بر سوال بالاکه خیلی مهمه برام یه سوال دیگه ام هست
    من یه هارد پرتابل 2ترا از بین برند سیگیت یا وسترن هم میخوام،خودم یه مدل سیگیت دیدم از نظر ظاهری خوشم اومده ولی وسترن یه مزیت خوب داره قابل رمز گذاری هست،آیا سیگیت هم این قابلیتو داره؟
    کلا اساتید کدوم مدل حال حاضرو بین این دو برند پیشنهاد میکنن؟
    سیگیت بکاپ اولترا اسلیم گرفتم امیدوارم خوب باشه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام
    کسی از قابلیت های Seagate Personal Cloud 2-Bay CS4000201 - 4TB چیزی میدونه؟
    1.راستیتش من یه هارد مرکزی میخوام که بتونم تمام اطلاعاتمو بریزم توش و هر موقع بخوام از گوشی یا لب تاب یا تلویزیون از اطلاعاتم استفاده کنم،حالا قابلیت ابری هم داشته باشه که چه بهتر،این دستگاه همچین کاریو میکنه؟
    2.با پورت usb میشه وصل شد به کامپوتر یا فقط مخصوص اتصال فلشو ایناس؟
    3.بستر ارتباطیش اینترنت هست یا وای فای؟چون گفته شده قابلیت دسترسی به اطلاعات از راه دور،من زیاد از NAS اطلاعات ندارم میپرسم،میخوام ببینم حتی زمانیکه نزدیکه هاردم هستم باید با اینترنت از اطلاعاتم استفاده کنم؟
    4.و اینکه این دستگاه 2تا سینی برای هارد داره،میشه هر دوش مخصوص اطلاعات باشه یا یکیش باید حتما بکاپ گیری کنه؟
    آقا قهرید مگه جواب نمیدین
    1. بله ، بیشتر NASـها میتونن اینکارها رو انجام بدن .
    2. فقط مخصوص اتصال فلش مموری و یا هارد اکسترنال هست . یعنی نمیتونید مثل هارد دیسکهای اکسترنال معمولی به PC یا لپتاپ وصل کنید . از اونجایی که USB3 هم هست شما میتونید از این طریق با سرعت بیشتری در مقایسه با Ethernet ، اطلاعات رو از هارد اکسترنال به NAS منتقل کنید .
    3. این مدل NAS رو باید به روتر وصل کنید . هر دستگاهی که میخواهید به این NAS وصل بشه رو باید از طریق کابل شبکه به روتر متصل کنید . اگر روتر هم WiFi داشته باشه که نیازی نیست با کابل به روتر وصل بشید . نیاز به اینترنت بیشتر برای مواردی هست که شما نزدیک NAS نیستید پس باید از طریق اینترنت به NAS متصل بشید .
    4. این مدل NAS از RAID 0 , 1 پشتیبانی میکنه . اگر حداکثر حجم رو میخواهید باید روی RAID 0 پیکر بندی بشه .
    توصیه میکنم دفترچه راهنمای این مدل رو کامل مطالعه کنید تا با نحوه پیکر بندی و استفاده آشنا بشید .

برای 4 ترابایت میتونید Western Digital My Cloud رو هم انتخاب کنید . این مدل فقط یک هارد دیسک چهارترابایتی داره . این مدل Ethernet gigabit داره که سرعت بهتری در مقایسه با سیگیتی که شما انتخاب کردید داره البته به شرطی که شما روتر Ethernet gigabit داشته باشید .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سیگیت بکاپ اولترا اسلیم گرفتم امیدوارم خوب باشه
    متاسفانه حین ریختن اطلاعات یه بوقی میزد و چن ثانیه ای به اصطلاح سکته میزد هارد،یعنی مشگلش چی هست؟کلی اطلاعاتم ریختم توش
    1. بله ، بیشتر NASـها میتونن اینکارها رو انجام بدن .
    2. فقط مخصوص اتصال فلش مموری و یا هارد اکسترنال هست . یعنی نمیتونید مثل هارد دیسکهای اکسترنال معمولی به PC یا لپتاپ وصل کنید . از اونجایی که USB3 هم هست شما میتونید از این طریق با سرعت بیشتری در مقایسه با Ethernet ، اطلاعات رو از هارد اکسترنال به NAS منتقل کنید .
    3. این مدل NAS رو باید به روتر وصل کنید . هر دستگاهی که میخواهید به این NAS وصل بشه رو باید از طریق کابل شبکه به روتر متصل کنید . اگر روتر هم WiFi داشته باشه که نیازی نیست با کابل به روتر وصل بشید . نیاز به اینترنت بیشتر برای مواردی هست که شما نزدیک NAS نیستید پس باید از طریق اینترنت به NAS متصل بشید .
    4. این مدل NAS از RAID 0 , 1 پشتیبانی میکنه . اگر حداکثر حجم رو میخواهید باید روی RAID 0 پیکر بندی بشه .
    توصیه میکنم دفترچه راهنمای این مدل رو کامل مطالعه کنید تا با نحوه پیکر بندی و استفاده آشنا بشید .

برای 4 ترابایت میتونید Western Digital My Cloud رو هم انتخاب کنید . این مدل فقط یک هارد دیسک چهارترابایتی داره . این مدل Ethernet gigabit داره که سرعت بهتری در مقایسه با سیگیتی که شما انتخاب کردید داره البته به شرطی که شما روتر Ethernet gigabit داشته باشید .
    کاملا مفید و کامل گفتین،ممنونم ازتون

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میشه لطفا یه نرم افزار قوی برای چک کردن هارد بهم معرفی کنین که خیالم راحت بشه،اگه مشگلی داره هادم ببرم نمایندگی،اگه نه اطلاعاتمو بریزم داخلش

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

میشه لطفا یه نرم افزار قوی برای چک کردن هارد بهم معرفی کنین که خیالم راحت بشه،اگه مشگلی داره هادم ببرم نمایندگی،اگه نه اطلاعاتمو بریزم داخلش
    نرم افزار که زیاده ولی میتونید از Hard Disk Sentinel یا HD Tune Pro استفاده کنید.

7. این کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

متاسفانه حین ریختن اطلاعات یه بوقی میزد و چن ثانیه ای به اصطلاح سکته میزد هارد،یعنی مشگلش چی هست؟کلی اطلاعاتم ریختم توش
    برنامه HD Tune Pro رو اجرا کنید و برید به قسمت Disk monitor و دکمه Start رو بزنید و شروع کنید به Copy/Paste با حجم زیاد . بررسی کنید آیا در هنگام Copy/Paste قطع و وصلی دیده میشه یا خیر ؟ یعنی نباید خطوط سیاه وسطهای Disk monitor که نشاندهنده قطعی ارتباط هست دیده بشه .

برای مثال عکس زیر مربوط به انتقال حدود 3.5 گیگ فایل از فلش مموری به هارد دیسک لپتاپ هست و همانطوریکه دیده میشه قطعی نداره و به هم پیوسته هست (از دقیقه 0 الی 3.45) .
    بعد از دقیقه 3.45 هنوز شروع به انتقال دیتا نکرده بودم و مربوط به فعالیت Read و Write ویندوز هست .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برنامه HD Tune Pro رو اجرا کنید و برید به قسمت Disk monitor و دکمه Start رو بزنید و شروع کنید به Copy/Paste با حجم زیاد . بررسی کنید آیا در هنگام Copy/Paste قطع و وصلی دیده میشه یا خیر ؟ یعنی نباید خطوط سیاه وسطهای Disk monitor که نشاندهنده قطعی ارتباط هست دیده بشه .

برای مثال عکس زیر مربوط به انتقال حدود 3.5 گیگ فایل از فلش مموری به هارد دیسک لپتاپ هست و همانطوریکه دیده میشه قطعی نداره و به هم پیوسته هست (از دقیقه 0 الی 3.45) .
    بعد از دقیقه 3.45 هنوز شروع به انتقال دیتا نکرده بودم و مربوط به فعالیت Read و Write ویندوز هست .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یله متاسفانه قطع و وصلی داشت،نه تنها هارد جدیده که هارد قبلیمم که داشتم از اون اطلاعات میریختمم بعد مدتی خطوط سیاه دیده شد
    هارد قدیمیم سیگیت وایرلس 1ترا
    هارد جدید سیگیت بکاپ اولترا اسلیم 2ترا
    حالا این مشگل یعنی چی؟به هارد ربط داره؟چه باید کرد
    راه دیگه ای واسه مطمئن شدن نیس؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یله متاسفانه قطع و وصلی داشت،نه تنها هارد جدیده که هارد قبلیمم که داشتم از اون اطلاعات میریختمم بعد مدتی خطوط سیاه دیده شد
    هارد قدیمیم سیگیت وایرلس 1ترا
    هارد جدید سیگیت بکاپ اولترا اسلیم 2ترا
    حالا این مشگل یعنی چی؟به هارد ربط داره؟چه باید کرد
    اگر سیستم دیگه ای دارید پیشنهاد میکنم روی سیستم دیگه هم تست کنید .
    فقط دقت کنید از منوی بالا و سمت راست برنامه ، هارد اکسترنال مورد نظر رو انتخاب کرده باشید و همچنین انتقال دیتا از هارد دیسک اینترنال سیستم به هارد دیسک اکسترنال باشه .
    اگر بازهم قطعی داشت بهتر هست با گارانتی صحبت کنید . من تا بحال این مورد قطع و وصلی رو نداشتم هم روی هارد دیسکهای اکسترنال و هم اینترنال و چون شما گفتید بوق میزنه و سکته داره گفتم این تست رو بگیرید برای اطمینان از عملکرد هارد اکسترنال که قطعی داره .
    در قسمتهایی که قطعی داره صدای غیر عادی مثلاً تق شنیده نمیشه ؟

برید به قسمت Heath برنامه HD Tune و بررسی کنید آیا Warning داره یا خیر ، مخصوصاً قسمت Calibration Retry Count .

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر سیستم دیگه ای دارید پیشنهاد میکنم روی سیستم دیگه هم تست کنید .
    فقط دقت کنید از منوی بالا و سمت راست برنامه ، هارد اکسترنال مورد نظر رو انتخاب کرده باشید و همچنین انتقال دیتا از هارد دیسک اینترنال سیستم به هارد دیسک اکسترنال باشه .
    اگر بازهم قطعی داشت بهتر هست با گارانتی صحبت کنید . من تا بحال این مورد قطع و وصلی رو نداشتم هم روی هارد دیسکهای اکسترنال و هم اینترنال و چون شما گفتید بوق میزنه و سکته داره گفتم این تست رو بگیرید برای اطمینان از عملکرد هارد اکسترنال که قطعی داره .
    در قسمتهایی که قطعی داره صدای غیر عادی مثلاً تق شنیده نمیشه ؟

برید به قسمت Heath برنامه HD Tune و بررسی کنید آیا Warning داره یا خیر ، مخصوصاً قسمت Calibration Retry Count .
    چرا اتفاقا اون یبار که مرتب پشت هم بوق میزد تق تق هم میکرد،دست که گذاشتم رو هارد ریپ میزد و لرزش داشت،من احساسم اینه سیستمم مشگل داره و ضعیف هست،رو سیستم دیگه امتحان میکنم ببینم چی میشه
    فقط میخوام ببینم هارد بصورت کلی مشگلی داره یا نه،مثلا بدسکتور یا ... که تخصصی و من نمیدونم
    حالا بجز این کاره آخری که گفتینو الان انجام میدم کاره دیگه ایم هست؟میخوام یجورایی چکاب کاملش کنم،قلب و ریه روده اینا

Sent from my iPhone using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تاپیک جامع &gt;&gt; هارد اکسترنال &lt;&lt;

تو تستی که رو سیستم دیگه انجام دادم دیگه مشگل قطع و وصل تو disk monitor مشاهده نشد
    اما current pending sector
    استاتوس warning هست!

Last edited by alone one; 04-01-2017 at 00:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •