تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 795 از 827 اولاول ... 295695745785791792793794795796797798799805 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,941 به 7,950 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

اگه نباشه جاش خالی می مونه sorena_hi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

سلام من باید امروز هاردو تهیه کنم و بین اینترنال و اکسترنال موندم. میشه زودتر راهنمایی کنید بعلاوه سوالاتی که بالا پرسیدم.
    خب اینترنال دائم باید به برق باشه و هربار با ویندوز لود شه و خودش اصطحلاکشو بیشتر نمیکنه؟ و اینکه راحت تر بدسکتور نمیگیره؟ ضمنا برا کسی که به نت وصل میشه امکان دزدی اطلاعت یا آرشیو عکس شخصیش بیشتر نمیشه تا هارد اکسترنال؟
    یه سوال دیگه اگه هارد اکسترنال تو یه جایی مث کشو باشه که روزانه باز و بسته میشه، اشکال داره و باعث خرابیش میشه؟ یا در حالت روشن نباید جابه جاش کرد و تکون بخوره؟ ضمن اینکه اگه سیستم روشن باشه و کابل هارد و بعد روشن بودن متصل کنیم همین باعث خرابی هارد اکسترنال میشه؟ ممنونم

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اول ممنونم از توضیحات با حوصلتون. و بعد از کجا بفهمیم پرمیومه الان یکی تو سایت دیوار داره یه مدلشو میفروشه حدود صد و پنجاه میگه فقط دوبار به برق زده و روشن کرده حدود 8 ماه از گارانتیش مونده و جعبه اش مث اونی که تو دیجی کالا الان هست نیس ولی گارانتی یه شرکته و وقتی روی جعبه نگاه میکنی اون پایین کلمه پرمیوم رو میبینم ولی نه پشت جعبه تو مشخصات و نه روی خود دستگاه کلمه پرمیوم رو نمیبینم. البته من فقط عکسش رو دیدم. ضمنا چرا پرمیوم بهتره چون جدیدتره؟ آخه مغازه دارم میگفت الان خرابی زیادی داده این مدل و خود کسی که بک آپ گیری هارد قبلیمو انجام داد با اون دستگاههای گرون قیمت پیشرفته، گفت برو سه ماه دیگه میای اینجا دوباره. درصد خرابی وسترن خیلی زیاده.. به نسبت سیگیتی که گفته بود.

این سیستم اختصاصی یعنی چی؟ یعنی یه کامپیوتر جدا برا این کار دارین؟

آخه مثلا من برا آرشیو عکس میخوام و شاید تا مدتها هم به اون سر نزنم ولی باید دائم برقش روشن باشه درحالیکه من هارد اکسترنالمو تو کشو گذاشته بودم و هر وقت لازم داشتم برمیداشتم که رو میز حتی گردو خاکم روش نشینه و به نظر خودم مثل یه پرنس باهاش رفتار میکردم. البته فکر میکنم شاید محافظ برقم مارک خوبی نیس و دچار نوسان شده و هارد اینترنال که دائم باید روشن هم بمونه و هی روشن و خاموش شه با سیستم. خب احتمال استهلاکش بیشتر از هارد اکسترنال نیس؟
    درمورد محافظ برق چه نظری دارین؟ چه مارکی خوبه؟
    ممنونم
    و بعد از کجا بفهمیم پرمیومه
    ببینید من قبلاً هم گفتم هیچکدام از دو مدل گفته شده قدیم و جدید اسمی از کلمه پریمیوم در پسوند و پیشوند نیاورده فقط گفته my passport ultra . لینکی که صفحه قبل گذاشتم رو ببینید که لیستی از هارد های اکسترنال پرتابل فرمت شده با NTFS هست ، روی هرکدام از لینکها کلیک کنید تا عکسها رو ببینید آنوقت متوجه تفاوت ظاهری دو مدل قدیم و جدید my passport ultra میشید . عکسهایی که در سایتهای فروش اینترنتی دیده میشه شاید به روز (آپدیت) نباشه و در نتیجه نمیتونید مطمئن باشید مدل جدید هست یا خیر .

این سیستم اختصاصی یعنی چی؟ یعنی یه کامپیوتر جدا برا این کار دارین؟
    بله ، یه کامپوتر جداگانه دارم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درمورد محافظ برق چه نظری دارین؟ چه مارکی خوبه؟
    محافظ برق کار زیادی نمیکنه . بهتر هست استابیلایزر تهیه کنید .

سلام من باید امروز هاردو تهیه کنم و بین اینترنال و اکسترنال موندم. میشه زودتر راهنمایی کنید بعلاوه سوالاتی که بالا پرسیدم.
    خب اینترنال دائم باید به برق باشه و هربار با ویندوز لود شه و خودش اصطحلاکشو بیشتر نمیکنه؟ و اینکه راحت تر بدسکتور نمیگیره؟ ضمنا برا کسی که به نت وصل میشه امکان دزدی اطلاعت یا آرشیو عکس شخصیش بیشتر نمیشه تا هارد اکسترنال؟
    یه سوال دیگه اگه هارد اکسترنال تو یه جایی مث کشو باشه که روزانه باز و بسته میشه، اشکال داره و باعث خرابیش میشه؟ یا در حالت روشن نباید جابه جاش کرد و تکون بخوره؟ ضمن اینکه اگه سیستم روشن باشه و کابل هارد و بعد روشن بودن متصل کنیم همین باعث خرابی هارد اکسترنال میشه؟ ممنونم
    اگر استفاده زیاد ندارید همان اکسترنال رو تهیه کنید .

اگه هارد اکسترنال تو یه جایی مث کشو باشه که روزانه باز و بسته میشه، اشکال داره و باعث خرابیش میشه؟
    یعنی هیچ حای دیگه ای بغیر از کشو ندارید که هارد اکسترنال رو اونجا بذارید !؟

یا در حالت روشن نباید جابه جاش کرد و تکون بخوره؟
    در حالت روشن که اصلاً نباید جابجا یا تکان داده بشه . بنظرم میاد این کار رو قبلاً چندباری کردید .

اگه سیستم روشن باشه و کابل هارد و بعد روشن بودن متصل کنیم همین باعث خرابی هارد اکسترنال میشه؟
    خیر .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

تو این عکسی که خودتون قرار دادین و جدیده. طبق این آمار خرابی سیگیت و خرابی هاردهای وسترن بیشتر از بقیه اس. پس چرا توصیه نمیشه کسی از هاردهای توشیبا و هیتاچی استفاده کنه؟ من هرچی تو نت هم گشتم توصیه به استفاده از این برندهای ژاپنی رو ندیدم؟ با این که آمار خرابی وسترن الان هم زیاده ولی بازم توصیه به خرید اون میشه چرا؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

درصد خرابی وسترن خیلی زیاده.. به نسبت سیگیتی که گفته بود.
    اتفاقا تا اونجایی که من میدونم کاملا اوضاع برعکسه! وستـرن خیلی از سیـگیت بهتره.

پیشنهاد من به شما مدل 3 تـرابایتی WD my Book هستش( همون مدل های 3.5 اینچی آداپتوری)
    گفتم 3ترابایتی چون این حجم بهینه ترین نسبت قیمت به فضا رو داره. اگه با هزینه اش مشکل دارید 2ترابایتی بگیرید

6. این کاربر از behnamy01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

تاپیـک جالبی بود. آیا اطلاعاتی در مورد سـایر solution های ذخیره سازی به جز کامپـیوتر معمولی دارید که اینجا بهم بدید یا توی تاپیک جداگانه ای بنویسید؟ مثلا یک روش که میـدونم NAS هستش که یکبار بهش فکـر کردم دیدم خیلی گرون در میاد!! اصلا عاقلانه نیست! همـون خـرید سـرور خیلی بهتر در میاد! البته به نظرم اون سـرور بهتره حداقل 16 یا 24 درایو رو سـاپورت کنه (چه بهتر که از مدل های 36 درایـوی و Hot-swap باشه) که با افزایش تعداد هاردها قیمـت خود سـرور و RAM و CPU در مقابل هـاردها قیـمتش به صفر میل کنه.

یک سری راهکارهای دیگه ای هم دیده بودم توی سـایت های تولیدکننده سـرور مثل hp که مدلهای خاصی بودن که شبیه ســرور که چه عرض کنم شبیه یه غـول بودن که اندازه یک rack کـامل جا میگرفت! ایـن تجهیزات مخـصوص ذخیره سازی بودن و بعضی مدل هاشون 768TB فضای ذخیره سازی داشتن، همه هم hot-swap که راحت میتونستید درایوها رو تعویض کنید.

پ.ن: اتفاقا همین دوست بالاییمون توی 2 تا پست بالاتر لینک سـایتی رو گذاشتن که این سـایت خیلی برام جالبه. blackblaze.com رو میگم. مثلا عکـس های دیـتاسنترش رو که توی سـایتش گذاشته اگه بببنید متوجه میشید که اون تجهـیزاتش اصلا شبیـه سـرورهای rackmount معمولی نیستن و انگار تجهـیزات سفارشی هستن! اونا از چه راهکارهایی استفاده میکنن؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

محافظ برق کار زیادی نمیکنه . بهتر هست استابیلایزر تهیه کنید .
    واقعا ضرورت استفاده ازش چه قدره؟ شما خودتون از استابلایزر استفاده میکنید؟
    من یه مدل دیدم که فقط دوتا پریز خروجی داشت درحالیکه معمولا 6 تا سیم مختلف اعم از مودمو اسپیکرو .. به یه محافظ وصله روی میز کامپیوتر. این دستگاه چندان کوچیک هم نیس و به هرحال جاگیره. حالا یه سوال:
    میشه محافظ رو به یکی از پورت های این دستگاه وصل کرد و بازم ولتاژ رو تنظیم میکنه یا کار صحیحی نیس این همه اتصال؟
    ارزونترینشون هم حدود 400 هزارتومن قیمت داره..
    Last edited by sorena_hi; 29-06-2016 at 20:39.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واقعا ضرورت استفاده ازش چه قدره؟ شما خودتون از استابلایزر استفاده میکنید؟
    من یه مدل دیدم که فقط دوتا پریز خروجی داشت درحالیکه معمولا 6 تا سیم مختلف اعم از مودمو اسپیکرو .. به یه محافظ وصله روی میز کامپیوتر. این دستگاه چندان کوچیک هم نیس و به هرحال جاگیره. حالا یه سوال:
    میشه محافظ رو به یکی از پورت های این دستگاه وصل کرد و بازم ولتاژ رو تنظیم میکنه یا کار صحیحی نیس این همه اتصال؟
    ارزونترینشون هم حدود 400 هزارتومن قیمت داره..
    واقعا ضرورت استفاده ازش چه قدره؟
    اگر نوسان برق دارید (چشمک زدن و کم نور / پورنور شدن چراغها) استفاده از استابیلایزر ضرورت داره .

شما خودتون از استابلایزر استفاده میکنید؟
    ما از ترانس اتوماتیك فاراتل مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنیم . یعنی دقیقاً بعد از کنتور و قبل از اینکه برق وارد آپارتمان بشه . اینطوری تمام وسائل برقی از نوسانات محافظت میشن . البته این مدل رو چند سال پیش خریده بودیم و قیمت مناسبی هم داشت .

میتونید از سه راهی استفاده کنید اما سعی کنید لوارم برقی پرمصرف رو بهش متصل نکنید .
    نکته : اگر استابیلایزر فاراتل مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منظور شما باشه حداکثر جریان خروجی این دستگاه 5.5 آمپر هست . پس باید دقت کنید جمع کل جریانی که مصرف کننده ها از ترانس خواهند کشید بیشتز از 5.5 آمپر نشه . بعنوان مثال یه پرینتر سامسونگ دارم که در لیبل مشخصات 2.5 آمپر نوشته . من میتونم پرینتر رو به این استابیلایزر وصل کنم ولی فقط سه آمپر برای من باقی میمونه .

میشه محافظ رو به یکی از پورت های این دستگاه وصل کرد
    ترجیحاً از سه راهی های عادی استفاده کنید . چون این استابیلایزر اگر ولتاژ خروجی بیش از حد کم یا زیاد بشه (کمتر 180 و بیشتر 250 ولت) اتوماتیک قطع میکنه و نیازی به استفاده از محافظ برق نیست .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    من برای ارشیو فیلم وعکس به یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی یا نهایت 2 ترابایتی احتیاج دارم ،راستش نمیدونم چه ویژگی هایی در انتخابم باید لحاظ کنم ،لطفا یه مدل معرفی کنید ،البته زیبایی برام اهمیت نداره.

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

ما از ترانس اتوماتیك فاراتل مدل AVR25C استفاده میکنیم . یعنی دقیقاً بعد از کنتور و قبل از اینکه برق وارد آپارتمان بشه . اینطوری تمام وسائل برقی از نوسانات محافظت میشن .
    یعنی این مدل اینطوریه که محدودیت وصل کردن وسایل نداره یعنی نیازی به جمع کردن میزان آمپر کل وسایل منزل نیس و کل سیستم برق در ابتدای منزل وارد این سیستم میشه و تنظیم شده در اختیار بقیه وسایل قرار میگیره؟
    خب این خیلی بهتر از مدلیه که مثلا چند تا پریز داره و هی باید حواسمون به میزان آمپر وسایل باشه؟ درسته؟
    ضمنا چرا خیلیا مثل من از این وسایل بی اطلاع بودن و چرا تبلیغی ازش نمیشه و اینکه آیا برا همه منازل ضروریه بودنش؟

آخ یه سوال مهم داشت یادم میرفت.. من تازه یه هارد وسترن دیجیتال خریدم. من اصلا از امکاناتش مث بکاپ گیری و اینا نمیدونم باید چطور استفاده کرد رو جعبه اش کلمه پرمیوم بود ولی خود فروشنده ها فقط میگن اولترا.. اگه لینکی برا آموزش استفاده از امکانات این نسخه هست لطفا برام بذارین.
    ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه joibari2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام هارد پاسپورتی با ظرفیت بیش 4 گیگ هم هست؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •