تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 725 از 827 اولاول ... 225625675715721722723724725726727728729735775825 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,241 به 7,250 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام . من قصد خرید wd my book 3TB رو داشتم . به یکی از فامیلا سفارش داده بودم بگیره برام ، که انگار پیدا نکرده و Seagate Epansion 3TB گرفته . میخواستم بپرسم این هارد خوبه؟ راستش هیچ دکمه ای روش نداره . خیلی ساده ست تو فروم خونده بودم که مدل backup plus داغ می کنه . آیا این هارد هم این مشکل رو داره ؟ بیشتر برام حفاظت اطلاعات مهمه .

با تشکر
    سلام .

میخواستم بپرسم این هارد خوبه؟
    بله ، میشه گفت هارد اکسترنال مناسبی هست ولی معمولاً مدلهای Expansion نسبت به مدلهای Backup plus نه تنها شکل ظاهری غیر جذاب و ساده تری دارند بلکه هیچ نرم افزاری برای بکآپ گیری و مدیریت هارد دیسک ندارند که مسئله مهمی نیست و میتوانید از نرم افزارهای مشابه دیگری که در اینترنت هم فراوان هست استفاده کنید . به همین دلیل هست که قیمت کمتری در مقایسه با Backup plus دارند. هارد دیسک بکار رفته هم همانی هست که در Backup plus استفاده شده و بنابراین از نظر کیفیت و سرعت تفاوتی ندارند .

راستش هیچ دکمه ای روش نداره .
    WD my book که انتخاب کرده بودید هم دکمه ای ندارد (البته مدلهای جدید) .

تو فروم خونده بودم که مدل backup plus داغ می کنه . آیا این هارد هم این مشکل رو داره ؟
    بله ؛ این مدل و حتی مدلهای Backup plus های دسکتاپی اگر به مدت طولانی در حال Read/Write باشند گرم میکنند. توصیه میکنم از فن استفاده کنید.

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه fuladpanjeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Marand

پيش فرض

ممنون .ا
    مشکل نرم افزار حل شد . تو سایت سیگیت برنامه seagate dashboard رو دانلود کردم . میشه حالت sleep تنظیم کرد (power save). هر چند من تاثیری تو عملکرد هارد ندیدم و مثل سابق داشت کار می کرد .
    فقط دو تا سوال . اون نرم افزار که معرفی کردید (USB Safely Remove) هارد رو خاموش می کنه .. آیا بعد از خاموش کردن نیازی به درآوردن آداپتور هست؟
    وقتی هارد رو eject کردم و دوباره استارت کردم ، کیبرد و موس هم چند دقیقه قطع میشه ! راهی نیست؟
    الان حدود 2 ساعتی میشه دارم کپی می کنم . دما به 58 درجه رسیده . فن مخصوصی وجود داره برای این کار؟ از این فن های داخل کیس 2 تا اضافه دارم (البته نمیدونم دقیقا کجا وصل میشن)

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل نرم افزار حل شد . تو سایت سیگیت برنامه seagate dashboard رو دانلود کردم . میشه حالت sleep تنظیم کرد (power save). هر چند من تاثیری تو عملکرد هارد ندیدم و مثل سابق داشت کار می کرد .
    برای مدلی که دارید پیشنهاد میکنم از برنامه Seagate Drive Settings ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) استفاده کنید . اگر بازهم موثر نبود Power option ویندوز را هم تست کنید (عکس زیر) .

اون نرم افزار که معرفی کردید (USB Safely Remove) هارد رو خاموش می کنه .. آیا بعد از خاموش کردن نیازی به درآوردن آداپتور هست؟
    حتماً آداپتور را از برق دربیارید. برای سهولت میتونید از سه راهی های کلیددار (که حتماً کیفیت خوبی داشته باشند و کلیدها پس از مدتی استفاده خراب نشوند) استفاده کنید.

برای روشن کردن باید ابتدا به برق متصل و سپس کابل USB به سیستم متصل کنید . برای جدا کردن هم پس از Safely remove ، کابل USB را جدا و سپس آداپتور را از برق جدا کنید .

وقتی هارد رو eject کردم و دوباره استارت کردم ، کیبرد و موس هم چند دقیقه قطع میشه ! راهی نیست؟
    منهم این مشکل را دارم البته نه با هارد دیسک اکسترنال . وقتیکه آمپلیفایر و اسپیکر را روشن میکنم کیبرد کلاً قطع میشه و باید حتماً کیبرد را جدا و متصل کنم تا درست بشه . علتشو دقیقاً نمیدونم !

الان حدود 2 ساعتی میشه دارم کپی می کنم . دما به 58 درجه رسیده . فن مخصوصی وجود داره برای این کار؟ از این فن های داخل کیس 2 تا اضافه دارم (البته نمیدونم دقیقا کجا وصل میشن)
    دما بالا هست . حتماً از فن استفاده کنید . فن مخصوصی برای این مدل هارد اکسترنال موجود نیست (یا من تابحال ندیدم) . از همین فن داخل کیس هم میتونید استفاده کنید و آنرا در مجاورت منافذ و شبکه های تهویه هارد اکسترنال قرار بدید . برای روشن کردن هم میتوانید از پاور کیس سیم بگیرید (دقت کنید تا اتصالی و یا خرابکاری نشود) .

5. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Marand

پيش فرض

سلام . دو روزه دارم اطلاعات رو به هارد کپی می کنم . دما موقع کپی دیگه از 51-52 بیشتر نرفته فعلا . و همه چی طبیعی . تو این دو روز 2-3 بار هارد صدای بوق داده . مشکل خاصی وجود داره؟ به پشت کیس وصل کردم و USB 2 هست .
    Seagate Expansion 3TB

ممنون از پاسخ

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام . دو روزه دارم اطلاعات رو به هارد کپی می کنم . دما موقع کپی دیگه از 51-52 بیشتر نرفته فعلا . و همه چی طبیعی . تو این دو روز 2-3 بار هارد صدای بوق داده . مشکل خاصی وجود داره؟ به پشت کیس وصل کردم و USB 2 هست .
    Seagate Expansion 3TB

ممنون از پاسخ
    سلام .

شاید این صدا مربوط به لحظه ای باشه که هارد دیسک از حالت Standby خارج و فعال (Spinup) شده که اگر اینطور باشه عادی هست .

این دمای 51-52 بنظرم هنوز بالاست ، از فن استفاده نمیکنید ؟

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Marand

پيش فرض

نه تو حالت کپی صدا میده .
    یک فن کیس وصل کردم(با USB) اما دورش خ پایینه . زیاد تاثیری نداره .

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

البته امير جان مدلهاي جديد WD my book ديگه اين كليد را ندارند . خريد مدلهاي قديمي كه اين كليد را هم داشتند توصيه نميكنم .
    ممنون عطا جان.
    دکمه که کارش خوب بود. چرا حذفش کردند؟!
    اینکه گفتی خرید سری قبلی را توصیه نمیکنی به خاطر چیه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام خواستم بپرسم چه فرقی بین هارد المنت و مای پاسپورتی الترا هست میارزه 20تومن بدم الترا بگیرم یا همون المنت خوبه ؟
    به غیر نرم افزار های امنیتی در الترا و شکل وقیافش چه تفاوتی با المنت داره من اصلا برام نرم افزار ها و شکل وقیافه مهم نیست اما میترسم بعدا پشیمون شم اگه فرقشون تو همیناست که المنت بگیرم.چون چند جا دیدم نوشته بود اترا ضد شوک وگرد خاکه صحت داره ایا؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون عطا جان.
    دکمه که کارش خوب بود. چرا حذفش کردند؟!
    اینکه گفتی خرید سری قبلی را توصیه نمیکنی به خاطر چیه؟
    یکسری از مدلهای قبلی ، مشکل قطع و وصلی داشتند. برای هاردهای اکسترنالی که دارم با آپدیت Firmware گرچه تعداد دفعات قطع و وصلی خیلی کم شده ولی هنوز به صفر نرسیده (این مشکل قطع و وصلی هم روی کنترلر NEC و هم روی کنترلر FRESCO LOGIC رو دارم) . بغیر از آپدیت Firmware روش دیگه ای هم هست که در تاپیک زیر گفته شده که هنوز تست نکردم ولی در مدل جدیدی که خریدم این مشکل را تابه حال ندیدم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد حذف دکمه ، شاید برای کاهش دادن هزینه های تولید بوده ! بنظر من وجود این دکمه اصلاً نیازی نبوده چون مستقل از نرم افزار هم که کار نمیکرد و اگر نرم افزار هم نصب میشد ، خیلی راحتتر از داخل ویندوز میتوان هارد را Safely remove کرد.

نه تو حالت کپی صدا میده .
    یک فن کیس وصل کردم(با USB) اما دورش خ پایینه . زیاد تاثیری نداره .
    صدای بوق معمولاً نشانه خوبی نیست . این صدا هم دلایل متفاوتی دارد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . Smart Status را هم چک کنید. مشکلی در عملکرد آن ندارید ؟ مثلاً کندی بیش از حد و یا هنگ کردن سیستم.

در صورت امکان با گارانتی مشورت کنید . البته معمولاً گارانتیها جواب دقیقی نمیدهند اگر به کلینیکهای تخصصی دسترسی دارید میتونید جهت بررسی دقیقتر مراجعه کنید .

سلام خواستم بپرسم چه فرقی بین هارد المنت و مای پاسپورتی الترا هست میارزه 20تومن بدم الترا بگیرم یا همون المنت خوبه ؟
    به غیر نرم افزار های امنیتی در الترا و شکل وقیافش چه تفاوتی با المنت داره من اصلا برام نرم افزار ها و شکل وقیافه مهم نیست اما میترسم بعدا پشیمون شم اگه فرقشون تو همیناست که المنت بگیرم.چون چند جا دیدم نوشته بود اترا ضد شوک وگرد خاکه صحت داره ایا؟
    سلام .

همانطوریکه خودتان هم گفتید به جزء شكل ظاهر و نداشتن نرم افزارهاي بكاپ گيري و مديريت هارد ديسك و نداشتن قابليت رمزگذاري سخت افزاري در مدلهاي elements ، تفاوتي با مدلهاي my passport ultra ندارند.

چون چند جا دیدم نوشته بود اترا ضد شوک وگرد خاکه صحت داره ایا؟
    هارد دیسک بکار رفته که مشابه هم هست و در واقع برای کمپانی اصلاً نمیصرفد که برای مدلهای مختلف اکسترنال هارد دیسک جداگانه و متفاوتی طراحی و تولید کند پس نمیتوان گفت که در مدلهای ultra از هارد دیسکهای بهتری (مثلاً ضد شوک) استفاده شده. ایندو مدل فاقد ضربه گیرهای لاستیکی/سیلیکونی هستند (مشابه انواع ضد ضربه) و هیچکدام هم ضد آب و یا خاک نیستند.

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

یکسری از مدلهای قبلی ، مشکل قطع و وصلی داشتند. برای هاردهای اکسترنالی که دارم با آپدیت Firmware گرچه تعداد دفعات قطع و وصلی خیلی کم شده ولی هنوز به صفر نرسیده (این مشکل قطع و وصلی هم روی کنترلر NEC و هم روی کنترلر FRESCO LOGIC رو دارم) . بغیر از آپدیت Firmware روش دیگه ای هم هست که در تاپیک زیر گفته شده که هنوز تست نکردم ولی در مدل جدیدی که خریدم این مشکل را تابه حال ندیدم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد حذف دکمه ، شاید برای کاهش دادن هزینه های تولید بوده ! بنظر من وجود این دکمه اصلاً نیازی نبوده چون مستقل از نرم افزار هم که کار نمیکرد و اگر نرم افزار هم نصب میشد ، خیلی راحتتر از داخل ویندوز میتوان هارد را Safely remove کرد.

صدای بوق معمولاً نشانه خوبی نیست . این صدا هم دلایل متفاوتی دارد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . Smart Status را هم چک کنید. مشکلی در عملکرد آن ندارید ؟ مثلاً کندی بیش از حد و یا هنگ کردن سیستم.

در صورت امکان با گارانتی مشورت کنید . البته معمولاً گارانتیها جواب دقیقی نمیدهند اگر به کلینیکهای تخصصی دسترسی دارید میتونید جهت بررسی دقیقتر مراجعه کنید .

سلام .

همانطوریکه خودتان هم گفتید به جزء شكل ظاهر و نداشتن نرم افزارهاي بكاپ گيري و مديريت هارد ديسك و نداشتن قابليت رمزگذاري سخت افزاري در مدلهاي elements ، تفاوتي با مدلهاي my passport ultra ندارند.

هارد دیسک بکار رفته که مشابه هم هست و در واقع برای کمپانی اصلاً نمیصرفد که برای مدلهای مختلف اکسترنال هارد دیسک جداگانه و متفاوتی طراحی و تولید کند پس نمیتوان گفت که در مدلهای ultra از هارد دیسکهای بهتری (مثلاً ضد شوک) استفاده شده. ایندو مدل فاقد ضربه گیرهای لاستیکی/سیلیکونی هستند (مشابه انواع ضد ضربه) و هیچکدام هم ضد آب و یا خاک نیستند.
    ببخشید زیاد سوال میپرسم اما تو دیجی کالا زده
    مقاوم در برابر شوک
    مقاوم در برابر لغزش
    مقاوم در برابر خش
    اینم لینکش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مطاله بفرمایید اگه صحت داره تا الترا بگیرم به جای المنت اگه واقعا
    مقاوم در برابر شوک
    مقاوم در برابر لغزش
    مقاوم در برابر خش
    اینا رو داره چون المنت اینا رو نداره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •