تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 724 از 827 اولاول ... 224624674714720721722723724725726727728734774824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,231 به 7,240 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هارد western digital my book 2tb که با یک لغزش امکان خراب شدن داره برای چی می سازنش و آیا هارد های اینترنال هم مثل اینه و با لغزش امکان خراب شدنش هست؟
    پيشنهاد ميكنم چند پست اول اين تاپيك ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را مطالعه كنيد تا درباره ساختار و اجزاء تشكيل دهنده هارد ديسكها و علت حساسيت بالا نسبت به ضربه ، آشنايي پيدا كنيد . هارد ديسكهاي بكار رفته در انواع اكسترنال دقيقاً هماني هستند كه در داخل كيس و يا لپتاپ نصب ميشوند .

۳)لطفا یک هارد حداقل مقاوم در مقابل لغزش بهم معرفی کنید قیمت حدود ۳۰۰ هزار تومان یک ترابایت یا دو ترابایت ایکسترنال فقط برای فیلم های کنکور آسان است میخوام
    ميتونيد Silicon power Armor A80 بخريد . البته با اين بودجه نميتونيد دوترابايت بخريد .

يك نكته مهم در مورد هارد ديسكهاي اكسترنالي كه به اصطلاح ضد ضربه هستند :

اگر با ساختار هارد دیسکها آشنایی داشته باشید حتماً میدانید که فاصله slider (اسلایدر با هد فرق میکند) با media layer (لایه مغناطیسی که بر روی پلاتر ها قرار میگیرد) فوق العاده کم هست . در زمانیکه پلاتر با سرعت بالایی در حال چرخش هست اسلایدر بر روی لایه نازکی از هوا شناور میشود (مثل پرواز هواپیما بر روی باند) کافیست ضربه ای (حتی جزئی) وارد بشه تا اسلایدر با سطح media layer برخورد تا آنرا خراش دهد .

میزان خسارت وارده به خاطر head crash یا head slap بستگی به استحکام ساختار و اجزای داخلی مثل actuator assembly و spindle motor و وجود لایه های محافظ بر روی media layer و ضربه گیر لاستیکی/سیلیکونی در اطراف هارد (که باعث افزایش سایز ، وزن میشود و همچنین تهویه و کولینگ مشکلتر خواهد شد) دارد . میزان استقامت در برابر شوکهای وارده در هر هاردی میتواند متفاوت از مدل دیگر باشد . در کل تا زمانیکه ابزاری به نام هارد دیسک درایو به دست شما میرسه باید با نهایت دقت از آن استفاده و نگهداری کرد .

در مورد هارد ديسكهاي اكسترنال ضد ضربه باید گفت كه فقط باکس مستحکم و ضد آب دارند وگرنه هارد داخلي بکار رفته تفاوتی با انواع عادی ندارد در نتیجه در زمانهایی که هارد روشن و هد در حال tracking بر روی پلاترها هست نباید به هارد ضربه و شوكي وارد بشود . قابلیت ضد ضربه این هاردهای اکسترنال (وجود محافظهای ارتجاعی لاستیکی / سیلیکونی) بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد خاموش (non-operating) هست که هد در هد پارکینگ قرار گرفته و بر روی پلاتر نیست . حتی برندهای معتبری مثل buffalo در مدل extreme ministation که یک مدل ضد ضربه هست بوضوح تاکید کرده که این قابلیت فقط در حالت non operating تست و گارانتی شده . به هر حال اگر در مواقع حمل و نقل کمی بی احتیاط هستید این مدلها گزینه مناسبی هستند .

نقل و قول زیر از سایت بوفالو هست :

Test conducted on an industrial carpet in non-operating mode. MiniStation™ offers extra shock protection as compared to conventional hard drives; however, it does not guarantee prevention from damage to the cases, the internal hard drives, or the data in all environments or circumstances. Please do not drop hard drive intentionally. BUFFALO does not offer any additional warranty coverage for dropped drives
    ۴)یک هارد خوب یک یا دو ترابایت اینترنال حدود ۳۰۰ هزار تومان
    براي آرشيو ديتا و نصب بعنوان هارد ديسك دوم سيستم ، هارد ديسك WD Green پيشنهاد ميشود . در غير اينصورت اگر ميخواهيد روي اين هارد ديسك ويندوز (و يا هر سيستم عامل ديگر) ، نرم افزار نصب و اجرا كنيد بهتر هست كه مدلهاي پرسرعتتري انتخاب كنيد مثل يكي از مدلهاي زير :

Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 (دوترابايت)
    Seagate با مدل نامبر ST1000DM003 (يكترابايت)
    WD Blue با مدل نامبر WD10EZEX (نهايت يكترابايتي موجود هست) .

۵)یک امید که برم western digital my book 2tb رو بخرم چون یک هارد توی اتوبوس حداقل یکم تکون می خوره دیگه
    تا زمانيكه هارد ديسك خاموش باشد مشكلي با جابجايي نخواهيد داشت البته بشرطي كه احتياط كنيد و مثلاً زمين نندازيد .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

چرا اینقدر قیمت هارد اکسترنال بالاست من الان به یک 2 ترابایتی یا یک ترابایتی به عنوان هارد دوم و پشتیبانی اطلاعاتم نیاز دارم قیمت خوب و مناسب نمیدونم چی بگیرم ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چرا اینقدر قیمت هارد اکسترنال بالاست من الان به یک 2 ترابایتی یا یک ترابایتی به عنوان هارد دوم و پشتیبانی اطلاعاتم نیاز دارم قیمت خوب و مناسب نمیدونم چی بگیرم ؟
    براي هارد ديسك اكسترنال ميتونيد WD my book را انتخاب كنيد . البته مدلهاي ديگري هم مثل Seaget Backup plus desktop drive هم قابل انتخاب هست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

آقا عطا با تشکر از پاسخگویی تون
    من با توجه با راهنمایی شما رفتم western digital my book 2tb رو ۳۱۸هزار گرفتم قیمتش خوبه؟
    الان توضیحاتی دارین درباره این هارد که به fat فورمتش کنم یا نه ؟
    چی جوری eject تش کنم با ویندوز یا چیز دیگه ای؟ ممنون
    رغیر از این سوال ها راهنمایی دیگه که عمرش طولانی شه من تا به حال هارد ایکسترنال نداشتم
    Last edited by M-H2013; 17-11-2014 at 16:51.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا عطا با تشکر از پاسخگویی تون
    من با توجه با راهنمایی شما رفتم western digital my book 2tb رو ۳۱۸هزار گرفتم قیمتش خوبه؟
    الان توضیحاتی دارین درباره این هارد که به fat فورمتش کنم یا نه ؟
    چی جوری eject تش کنم با ویندوز یا چیز دیگه ای؟ ممنون
    رغیر از این سوال ها راهنمایی دیگه که عمرش طولانی شه من تا به حال هارد ایکسترنال نداشتم
    مبارك باشه .

اگر فقط در ويندوز استفاده ميكنيد توصيه ميكنم NTFS باشه . البته اين مدل از قبل پارتيشن بندي و با فايل سيستم NTFS فرمت شده و نيازي به انجام مجدد اينكار نيست . در مورد نحوه Safely remove كردن بايد برنامه هاي موجود در پارتيشن را نصب كنيد و سپس طبق عكس زير روی Wd Quick View راست کلیک و سپس Safely Remove را بزنید .

در مورد كاربرد برنامه هاي نصب شده و نحوه استفاده از آن در پست زير توضيح دادم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهنمایی دیگه که عمرش طولانی شه من تا به حال هارد ایکسترنال نداشتم
    1. تا حد امکان به پورتهای USB پشت کیس متصل شود .
    2. در زمانیکه هارد روشن و Head در حال Tracking بر روی پلاترها هست آنرا تکان ندهید و جابجا نکنید . اول هارد را در یک جای ثابت و محکم قرار بدید و سپس آنرا را روشن كنيد . هارد را در جایی قرار بدید که محل رفت و آمد اشخاص نباشد و یا بطور تصادفی دستتان به آن برخورد نکند .
    3. در زمانیکه هارد در حال read و write هست هیچگاه کابل USB را جدا نکنید .
    4. کابل USB را تا نزنید و نکشید که ممکن هست قطع شود . همچنین کانکتور USB را با ملایمت و عمود وارد پورت USB هارد اکسترنال کنید تا احیاناً دچار شکستگی یا خوردگی کانکتورها نشود. همچنین موقع جدا کردن کابل از سیستم (unplug کردن) ، قسمت پلاستیکی نزدیک به کانکتور را بگیرید و جدا کنید (کابل را نکشید) .
    5. هارد را در جای گرم (مثل خروجی فنها) قرار ندهید . دمای هارد را با استفاده از نرم افزارهای مناسب کنترل کنید و اجازه ندید که دمای آن بیش از حد بالا برود .
    6. پس از اتمام کار و قبل از جدا کردن کابل ، Safely Remove را فراموش نکنید .
    7. در موقع حمل و نقل و جابجايي دقت كنيد و زمين نندازيد.
    8. از آنتي ويروسهاي به روز استفاده كنيد و همچنين هارد اكسترنال را به سيستمهاي آلوده به ويروس متصل نكنيد .
    9. نکته مهم در مورد هاردهای اکسترنال آداپتوری : آداپتور را بر روی پریزهایی قرار بدید که به اصطلاح لق نباشه (محکم در جای خودش قرار بگیره) تا دچار قطع و وصلی نشود . همچنین ابتدا آداپتور را به خروجی برق متصل و سپس کابل USB را به سیستم متصل کنید . پس از Safely Remove كردن ابتدا كابل را از سيستم جدا و سپس آداپتور از برق جدا شود[/QUOTE]

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام دوستان

من یه هارد گوفلکس داشتم که رفت مرخصی. دادم تعمیر فردا مشخص می شه به چه صورت هست!!!! مشکلی که براش پیش اومد اینه که بدسکتور گرفت. و هر چی به دستگاه می زدم هارد رو می شناخت و پارتیشن هارو هم حتی میاورد اما اجازه باز شدنش رو نمی داد. حالا می خوام هارد بگیرم. تعمیرکار می گفت هارد های سیگیت و وسترن لپتاپی بسیار بد تعمیر هستن. بخصوص وسترن که می گفت برد زیرش یه تیکه هست. می گفت اگر پاسپورتی می خوای بگیری سعی کن هاردی رو بخری که هارد داخلش توشیبا باشه. می خوام بدونم نظر شما چیه؟؟؟؟ اصلا هارد لپتاپی بگیرم یا برم My Book بگیرم؟؟؟

باتشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه STTIGER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام آقا عطا میشه یه مدل هارد اکسترنال دسکتاپی معرفی کنید که دکمه خاموش و روشن داشته باشه تا هر وقت نیازی بهش نداشتیم خاموشش کنیم و نیاز به Safely remove و جدا کردن از پریز نباشه؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام آقا عطا میشه یه مدل هارد اکسترنال دسکتاپی معرفی کنید که دکمه خاموش و روشن داشته باشه تا هر وقت نیازی بهش نداشتیم خاموشش کنیم و نیاز به Safely remove و جدا کردن از پریز نباشه؟
    با اجازه آقا عطا.
    هاردهای WD my Book دکمه روشن و خاموش دارد که به شرطی که برنامه اش را نصب کرده باشی، میتوانی با فشردن و نگه داشتن دکمه اش، هارد را خاموش کنی.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    ميتونيد ADATA NH03 بخريد كه كليد ON/OFF دارد ولي بازهم بايد Safely remove شود قبل از اينكه كليد را OFF كنيد .

با اجازه آقا عطا.
    هاردهای WD my Book دکمه روشن و خاموش دارد که به شرطی که برنامه اش را نصب کرده باشی، میتوانی با فشردن و نگه داشتن دکمه اش، هارد را خاموش کنی.
    البته امير جان مدلهاي جديد WD my book ديگه اين كليد را ندارند . خريد مدلهاي قديمي كه اين كليد را هم داشتند توصيه نميكنم .

داره خودمونی میشه fuladpanjeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Marand

پيش فرض

سلام . من قصد خرید wd my book 3TB رو داشتم . به یکی از فامیلا سفارش داده بودم بگیره برام ، که انگار پیدا نکرده و Seagate Epansion 3TB گرفته . میخواستم بپرسم این هارد خوبه؟ راستش هیچ دکمه ای روش نداره . خیلی ساده ست تو فروم خونده بودم که مدل backup plus داغ می کنه . آیا این هارد هم این مشکل رو داره ؟ بیشتر برام حفاظت اطلاعات مهمه .

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •