تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 716 از 827 اولاول ... 216616666706712713714715716717718719720726766816 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,151 به 7,160 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر دقت کرده باشید در هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال (و یا هر محصول دیگری) بعد از مدل نامبر و خط تیره (مثلاً WDBACW0030HBK-UESN) ، چهار حروف هم وجود دارد که مشخص میکند این مدل برای کدام مناطق و کشور ها اختصاص پیدا کرده است .
    اگر مدلهایی انتخاب کنید که مربوط به منطقه UESN هست آداپتور برق از نوع سه شاخه خواهد بود و اجباراً برای سازگاری با پریزهای برق ایرانی باید از تبدیلهای مناسبی استفاده کرد . همچنین بعضی از Regionـها مدت گارانتی بیشتری دارند. مثلاً برای کشورهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] /Japan سه سال وارانتی و Americas/ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دو سال وارانتی دارند .

بعضی از regionـها که در هارد های اکسترنال وسترن دیجیتال دیده میشود .

NESN PAN AMERICA
    SESN MULTI-CITY ASIA
    UESN UK
    BESN INDIA
    EESN EMEA
    AESN AUSTRALIA/NEW ZEALAND
    JESN JAPAN

از 12 هارد اکسترنال WD my book که دارم به جزء یکی از آنها که UESN هست بقیه EMEA هست . اکثر هارددیسکهای اکسترنال موجود در بازار ایران EMEA هست .

2. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه jabi7joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TehRan

پيش فرض

سلام..
    هارد سه ترا اکسترنال میخوام با آداپتور.. USB3 باشه.. حتما هستن همشون.. بهترین گارانتی چیه؟

یه دو ترا دارم.. وسترن مای بوک.. راضی ام..

حالا چی بگیریم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام..
    هارد سه ترا اکسترنال میخوام با آداپتور.. USB3 باشه.. حتما هستن همشون.. بهترین گارانتی چیه؟

یه دو ترا دارم.. وسترن مای بوک.. راضی ام..

حالا چی بگیریم؟
    سلام .

اگر از WD my book قبلی (دوترا) راضی بودید که میتونید بازهم my book بخرید . گارانتی هم من سـازگـار انتخاب میکنم .

ضمناً اگر بخواهید هر دو هارد اکسترنال WD my book را به سیستم متصل کنید بایستی Disk Signature را عوض کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . در غیر اینصورت دومین هارد در سیستم به حالت offline میرود .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه jabi7joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TehRan

پيش فرض

سلام .

اگر از WD my book قبلی (دوترا) راضی بودید که میتونید بازهم my book بخرید . گارانتی هم من سـازگـار انتخاب میکنم .

ضمناً اگر بخواهید هر دو هارد اکسترنال WD my book را به سیستم متصل کنید بایستی Disk Signature را عوض کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . در غیر اینصورت دومین هارد در سیستم به حالت offline میرود .
    ممنونم بابت جواب عزیز.. داستان دار شد که.. خب حالا فرض کنیم من نمی گفتم الان چی دارم.. شما چی پیشنهاد می کردین؟
    فقط بگم هر چی شما بگید همونو می گیرم..

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم بابت جواب عزیز.. داستان دار شد که.. خب حالا فرض کنیم من نمی گفتم الان چی دارم.. شما چی پیشنهاد می کردین؟
    فقط بگم هر چی شما بگید همونو می گیرم..
    همان WD my book رو انتخاب كنيد. اگر حتماً ميخواهيد از برند و مدل ديگر باشه ميتونيد Seagate Backup plus را انتخاب كنيد.

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه 22arash's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام
    نظرتون درباره هارد اکسترنال سونی مدل زیر چی هست ؟
    Sony HD-E1 External Hard Drive - 1T
    آیا نرم افزاری هست که بشه فهمید هارد داخلی ساخت کدوم شرکت است ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    نظرتون درباره هارد اکسترنال سونی مدل زیر چی هست ؟
    Sony HD-E1 External Hard Drive - 1T
    آیا نرم افزاری هست که بشه فهمید هارد داخلی ساخت کدوم شرکت است ؟

سلام .

1. با برنامه Crystal Disk Info میتونید برند و مدل هارد دیسک بکار رفته را مشخص کنید.
    2. اگر گارانتی معتبری دارد میتونید انتخاب کنید در غیر اینصورت از مدلهای دیگری مثل backup plus Slim و my passport ultra انتخاب کنید .

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال imnot12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

دوستان به نظر شما بهترین هارد کدوم مدل میتونه باشه؟
    میخوام عمر زیادی داشته باشه
    و اگه فایل ها حذف شدن حداقل بتونیم چنتاشو ریکاوری کنیم
    ار چند جا سوال گردم گفتن WD بهترینشه به نظر شما چطوره؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

چیزی که من شنیدم، ریکاوری اطلاعات هاردهای WD سخت تر از seagate است.

14. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب مدلهای اکسترنال WD کیفیت مناسبی دارند و گزینه مناسبی برای آرشیو دیتا هستند ولی اصولاً نمیتوان از برند و یا مدل خاصی نام برد که از هر لحاظی بهترین و بدون اشکال باشد.

فروشنده ها و اکثر کاربران (از جمله خودم) از هارد های اکسترنال WD راضی هستند ولی کمتر کسی هست که بداند تعمیرکاران (تعمیرکاران واقعی نه هر تعمیرکاری) از هارد های اکسترنال این برند متنفرند !

چیزی که من شنیدم، ریکاوری اطلاعات هاردهای WD سخت تر از seagate است.
    این موضوع بیشتر در حالتی هست که ماژول SATA to USB آسیب ببیند (توضیحات مفصل در اسپویل) که بازهم راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد مثلاً استفاده از ماژول SATA to USB هارد اکسترنال دیگر از همان مدل بطوری که کنترلر SATA to USB بکار رفته دقیقاً یکی باشند. به هر حال خرابی و از دست دادن دیتا در هر مدلی و از هر برندی وجود دارد نکته مهم نگهداری درست و مناسب هست تا احتمال خرابی به حداقل برسد .

محتوای مخفی: Hardware Encryption 

یکی از مهمترین خصوصیت هاردهای اکسترنال وسترن قابلیت Hardware encryption هست که بسادگی هر چه تمامتر میتوانید هارد را lock و داده ها را encrypt کنید. این قابلیت امنیت بالا به همراه سرعت بالا در کد و دیکد کردن اطلاعات فراهم میکند . در صورتیکه در روشهای نرم افزاری رمزگذاری داده ها (software encryption) سرعت کد و دیکد شدن بالا نخواهد بود مخصوصاٌ اگر از چندین الگوریتم قفل گذاری بطور همزمان (مثلاً ترکیبی از الگوریتم AES و Soernet و twofish) استفاده بشود فرایند کد و دیکد شدن اطلاعات کندتر خواهد شد . البته بستگي به توانايي هاي CPU و RAM هم دارد.

در مورد هارد ديسكهاي اكسترنال وسترن ديجيتال مثل my book و my passport بخاطر استفاده از كنترلرهاي SATA To USBـي كه از قابليت رمزگذاري پشتيباني ميكنند ، ديتاها بصورت كد شده بر روي هارد ديسك ذخيره ميشوند حتي اگر پسوردي ست نكرده باشيد.

چند نمونه كنترلرهای بکار رفته در این ماژولها JMS538S و INIC1607e و يا Symwave SW6316 هست كه از متد AES-128/256 برای رمزگذاری دیتا استفاده ميكند. همچنین اين كنترلرها قابلیت تایید هویت ، هنگامی که به سیستم متصل میشود (همان پسورد گذاشتن و lock کردن هارد دیسک اکسترنال) را دارند.

در عکس زیر کنترلر Symwave SW6316 بطور واضح دیده میشود اگر فرض كنيم كه Decryption key براي اون چيپ پيدا بشود و اگر فرض كنيم كه Decryption key براي تمام مدلها يكسان باشد پس هـك كردن قفل سخت افزاري امكان پذير خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرض كنيد كه هارد ديسك اكسترنالي داشته باشد كه اصلاً Hardware Encryption نداشته باشد . همچنين فرض كنيد كه ماژول SATA to USB قابل جدا شدن باشد (مثل مدلهاي Backup plus) . بر حسب اتفاق اگر كانكتور USB بشكند (يا هر اتفاق ديگري براي مجموعه USB اتفاق بيافتد) و خود هارد ديسك سالم و بدون مشكلي باشد ، خيلي ساده ميتونيد ماژول SATA to USB را جدا كرده و از طريق SATA به مادربرد متصل كنيد و به اطلاعات دسترسي داشته باشيد يا اينكه يك باكس هارد ديگر بخريد.

ولي در مورد هارد ديسكهايي كه اطلاعات آن توسط كنترلر SATA to USB رمزگذاري ميشوند حتي اگر ماژول SATA to USB هم جدا شدني باشد و بتوان از طريق SATA به مادربرد متصل كرد (مثل مدلهاي WD my book) بازهم نميتوان به اطلاعات دسترسي داشت (چون اطلاعات بصورت رمزگذاري شده ذخيره ميشود) . بماند كه در مدلهاي پرتابل (مانند my passport ultra) قسمت SATA to USB جزئي از برد اصلي هارد ديسك هست و جدا شدني نيست.

در نتيجه اگر به هر دليلي اجزاء مربوط به SATA to USB خراب بشود و اگر قبلاً پسوردي ست كرده باشيد امكان بازيابي اطلاعات غير ممكن هست پس در حفظ و نگهداري اين مجموعه خيلي بايد دقت كرد . ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ).

اگر پسوردي ست نكرده باشيد در زمانيكه اين قسمت به هر دليل خراب ميشود ميتوان از برد SATA To USB هارد اكسترنال ديگري استفاده كرد مشروط بر اينكه كنترلر SATA To USB بكار رفته بر روي اين برد دقيقاً از يك مدل باشند .

عكس زير دستگاه WD USB HDD Image Un-locker Pro-JMS538S هست كه مناسب براي هاردهاي اكسترنالي هست كه قسمت SATA To USB خراب شده كه داراي كنترلر JMS538S ميباشد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضعف ديگري كه هارد ديسكهاي اكسترنال پرتابل وسترن ديجيتال دارند اين هست كه USB Native هست . در نتيجه برای دسترسی به Firmware (جهت فيكس نمودن مشكلات احتمالي مربوط به Firmware) و یا ارسال یکسری از دستورات ATA به آن ، بايد به SATA تبديل شود و در نتيجه مثل عكس زير باید به قسمتهای از pcb لحیمکاری شود .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گاهی اوقات عدم کارکرد این هارد دیسکها ناشی از خرابی کنترلر مربوط USB to SATA Bridge هست . در هارد دیسکهایی مثل WD Elements که کنترلر اطلاعات را رمزگذاری نمیکند میتوان با استفاده از برد مربوط به هارد دیسک های اکسترنال دیگر و حتی بردهایی با اینترفیس SATA از همان خانواده (family) که مشخصات یکسانی دارند و با re-program کردن Rom و یا جابجا و لحیم کاری مجدد چیپی که Rom را در خود ذخیره میکند به اطلاعات دسترسی داشت . در مدلهایی که اطلاعات رمزگذاری میشوند باید از بردهایی با کنترلر SATA to USB یکسان استفاده شود . پس از تعویض بردها ، با reprogram کردن Rom شاید بتوان به اطلاعات دسترسی داشت.

16. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •