تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 713 از 827 اولاول ... 213613663703709710711712713714715716717723763813 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,121 به 7,130 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه هارد اکسترنال Silicon Power Armor A80 یک ترابایت خریدم
    می خوام از یه سری از اطلاعات کامپیوترم بک اپ بگیرم مثلا بعضی عکسهام و ... بعد دوباره یه سری عکس گرفتم بهش اضافه کنم البته فایل های دیگه ای هم هست
    برا بکاپ این نرم افزار پیدا کردم GoodSync که باهاش فایل های جدیم چک کنم وبه هارد اکسترنال اضافه کنم

حالا دوتا سوال
    1 این برنامه خوبه ؟ اگه بهتر سراغ دارید بگید

2 و مهم تر اینکه چون فایل ها متفاوت هستند میخوام از هم مجزا باشد حالا بهتره هارد اکسترنال پارتیشن بندی کنم یا مثلا فقط چهارتا فولدر مجزا بسازم ؟ کدوم اصولی تره ؟ از همه نظر

ممنون
    سلام .
    1. برنامه اي كه انتخاب كرديد بنظرم مورد مناسبي هست . البته بايد مدتي با آن كار كنيد و حتي برنامه هاي ديگري را هم تست كنيد و ببينيد با كداميك راحتتر هستيد و كداميك بيشتر انتظارات شما را برآورده ميكند.
    2. اينكه چند پارتيشن بسازيد و يا به روش فولدربندي اطلاعات را مرتب كنيد ، كاملاً سليقه اي هست و نميتوان دستور العمل واحدي براي همه تعيين كرد . بنظرم اگر حجم هر فايل كم هست (مثل فايلهاي TXT يا Doc و موردهاي مشابه) ميتونيد چند پارتيشن بسازيد ولي اگر حجم هر فايل زياد هست (مثلاً بلوري هاي چندگيگابايتي) هارد ديسك يك پارتيشن داشته باشد .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام .
    1. برنامه اي كه انتخاب كرديد بنظرم مورد مناسبي هست . البته بايد مدتي با آن كار كنيد و حتي برنامه هاي ديگري را هم تست كنيد و ببينيد با كداميك راحتتر هستيد و كداميك بيشتر انتظارات شما را برآورده ميكند.
    2. اينكه چند پارتيشن بسازيد و يا به روش فولدربندي اطلاعات را مرتب كنيد ، كاملاً سليقه اي هست و نميتوان دستور العمل واحدي براي همه تعيين كرد . بنظرم اگر حجم هر فايل كم هست (مثل فايلهاي TXT يا Doc و موردهاي مشابه) ميتونيد چند پارتيشن بسازيد ولي اگر حجم هر فايل زياد هست (مثلاً بلوري هاي چندگيگابايتي) هارد ديسك يك پارتيشن داشته باشد .
    سلام دوباره

من قبلا هارد اکسترنال نداشتم بدونم چجوریه تا این a80 که خریدم

موقع وصل کردن به کامپیوتر ، اونو به عنوان یه درایو کنار درایو های هارد اینترنال میزاره و یه درایو 931 گیگ میسازه حالا اگه من اونو پارتیشن بندی کنم مثلا سه تا 300 تایی بسازم موقع وصل کردن ، سه تا درایو بغل درایوها هارد داخلی اضافه میشه ؟

نمیشه یه کاری کرد که یه درایو درست بشه بعد داخلش بشه چندتا که شلوغ نشه ؟ یا به نحوی از بقیه درایو ها مجزا باشه ؟

درضمن برا جدا کردن از کامپیوتر باید قبلش چیکار کرد ؟ سیو تو ریموو هم نیست نداره ؟

با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب جواب سوال اخرمو پیدا کردم :

از اینجا خروج داره

Last edited by doost_el; 16-09-2014 at 12:39.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوباره

من قبلا هارد اکسترنال نداشتم بدونم چجوریه تا این a80 که خریدم

موقع وصل کردن به کامپیوتر ، اونو به عنوان یه درایو کنار درایو های هارد اینترنال میزاره و یه درایو 931 گیگ میسازه حالا اگه من اونو پارتیشن بندی کنم مثلا سه تا 300 تایی بسازم موقع وصل کردن ، سه تا درایو بغل درایوها هارد داخلی اضافه میشه ؟

نمیشه یه کاری کرد که یه درایو درست بشه بعد داخلش بشه چندتا که شلوغ نشه ؟ یا به نحوی از بقیه درایو ها مجزا باشه ؟

درضمن برا جدا کردن از کامپیوتر باید قبلش چیکار کرد ؟ سیو تو ریموو هم نیست نداره ؟

با تشکر

خب جواب سوال اخرمو پیدا کردم :

از اینجا خروج داره

سلام .

بله ، اگر سه پارتيشن بسازيد پس در my computer هر سه درايو ديده خواهد شد .

نميشه كاري كرد مگر اينكه از Disk management ويندوز letter پارتيشنها را برداريد و سپس طبق عكس زير بصورت يك فولدر پارتيشنها را mount كنيد . نکته مهم این هست که این روش مختص پارتیشنهای NTFS هست .

Eject USB كردن در WIN7 هارد ديسك اكسترنال را خاموش نميكند (پورت USB سيستم Power Down نميشود) . پس توصيه ميكنم طبق روش گفته شده در لينك زير رجيستري ويندوز را اصلاح كنيد تا پس از Safely Remove ، هارد ديسك اكسترنال پرتابل خاموش و Power Down شود (روش Global Setting را انجام بدهيد) .

5. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

درود.
    خواستم بپرسم که عمر هارد دیسک های اکسترنال محدوده ی خاصی داره؟ یعنی این رو که بر اثر هر اتفاقی ممکنه عمرشون تمام بشه بذاریم کنار ، به فرض اینکه هیچ اتفاقی واسه هارد نیوفته ، محدوده خاصی وجود داره که بگیم کلا این هارد ها 5 سال عمر می کنند مثلا. ؟
    و اینکه بین هارد های 3.5 و 2.5 تفاوتی در ماندگاری وجود داره؟ باز به فرض شرایط یکسان ، تفاوتی بینشون هست؟
    اینکه هارد 3.5 مستقیم به برق وصل میشه باعث میشه در برابر نواسان برق اسیب پذیر تر از 2.5 باشه که به سیستم وصل میشه یا نه؟

من هارد دیسک دو ترا لازم دارم برای آرشیو کردن فیلم هم می خوام. جا به جایی ندارم اصلا و مشکلی با اندزه اش ندارم. اما ماندگاری خیلی واسم مهم هست. این گزینه ها مد نظرم بود ، نظرتون در موردشون چیه و اگر گزینه بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید. نهایتا تا 350 می تونم بودجه بذارم.
    Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB

Western Digital Elements Portable Hard Drive - 2TB

Adata Dash Drive Elite NH03 - 2TB

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود.
    خواستم بپرسم که عمر هارد دیسک های اکسترنال محدوده ی خاصی داره؟ یعنی این رو که بر اثر هر اتفاقی ممکنه عمرشون تمام بشه بذاریم کنار ، به فرض اینکه هیچ اتفاقی واسه هارد نیوفته ، محدوده خاصی وجود داره که بگیم کلا این هارد ها 5 سال عمر می کنند مثلا. ؟
    و اینکه بین هارد های 3.5 و 2.5 تفاوتی در ماندگاری وجود داره؟ باز به فرض شرایط یکسان ، تفاوتی بینشون هست؟
    اینکه هارد 3.5 مستقیم به برق وصل میشه باعث میشه در برابر نواسان برق اسیب پذیر تر از 2.5 باشه که به سیستم وصل میشه یا نه؟

من هارد دیسک دو ترا لازم دارم برای آرشیو کردن فیلم هم می خوام. جا به جایی ندارم اصلا و مشکلی با اندزه اش ندارم. اما ماندگاری خیلی واسم مهم هست. این گزینه ها مد نظرم بود ، نظرتون در موردشون چیه و اگر گزینه بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید. نهایتا تا 350 می تونم بودجه بذارم.
    Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB

Western Digital Elements Portable Hard Drive - 2TB

Adata Dash Drive Elite NH03 - 2TB
    سلام .

محدوده خاصی ندارند. حتی در دیتاشیت هارد دیسکها هم چیزی در این باره گفته نشده . البته در طول یکسال ممکن هست هارد دیسک کارکردی نداشته باشد و یا ناچیز باشد . پس عمر مفید هارد دیسک را بر اساس میزان ساعت کارکرد ارزیابی کنید.

این پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بخوانید .

در نوسانات برقی ، ممکن هست خود سیستم و اجزاء مرتبط با آن هم آسیب ببینند !

با توجه به اینکه جابجائی ندارید و با اندازه آنهم مشکلی ندارید پیشنهاد میکنم انواع دسکتاپی را انتخاب کنید و از بین سه مدلی که لیست کردید WD my book را پیشنهاد میکنم .

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام .

Eject USB كردن در WIN7 هارد ديسك اكسترنال را خاموش نميكند (پورت USB سيستم Power Down نميشود) . پس توصيه ميكنم طبق روش گفته شده در لينك زير رجيستري ويندوز را اصلاح كنيد تا پس از Safely Remove ، هارد ديسك اكسترنال پرتابل خاموش و Power Down شود (روش Global Setting را انجام بدهيد) .

ممنون که راهنمایی میکنید

من این کارو انجام دادم حالا چجوری میشه فهمید کامل خاموش میشه ؟

اخه ظاهر کار مثل قبل می مونه ، هم چراغش خاموشه هم اون لرزش چرخیدن موتورش دیگه احساس نمیشه

( برا برگشتن به حالت قبل دوباره باید همون مسیرو طی کرد و به جای یک ، صفر گذاشت ؟ )

10. این کاربر از doost_el بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون که راهنمایی میکنید

من این کارو انجام دادم حالا چجوری میشه فهمید کامل خاموش میشه ؟

اخه ظاهر کار مثل قبل می مونه ، هم چراغش خاموشه هم اون لرزش چرخیدن موتورش دیگه احساس نمیشه

( برا برگشتن به حالت قبل دوباره باید همون مسیرو طی کرد و به جای یک ، صفر گذاشت ؟ )

وقتي كه چراغ Off و موتور Spin down شود پس هارد ديسك بطور كامل خاموش شده . اگر قبلاً هم اينطور بوده نيازي به ساخت Key جديد و ساير تغييرات در رجيستري نداشتيد . اگر قبلاً در رجيستري ويندوز اين Key وجود نداشته (منظور HubG) براي بازگشت به حالت قبل ميتونيد آن Key را حذف كنيد .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

شرمنده انقدر سوال میپرسم
    میگم بعد از اجکت کردن راهی هست که بدون قطع و وصل کردن کابل usb بشه دوباره درایو هارد دید ؟ یعنی دوباره فعالش کرد ؟

ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شرمنده انقدر سوال میپرسم
    میگم بعد از اجکت کردن راهی هست که بدون قطع و وصل کردن کابل usb بشه دوباره درایو هارد دید ؟ یعنی دوباره فعالش کرد ؟

ممنون
    برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را نصب كنيد ؛ پس از Eject كردن هارد ديسك اكسترنال ، طبق عكس زير روي !Return device back كليك كنيد و بررسي كنيد كه آيا مجدداً روشن ميشود يا خير !؟

15. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز capitan black's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    NEVER LAND

پيش فرض

دوستان عزیز بین دو هارد زیر کودوم رو پیشنهاد میکنید ؟

Adata DashDrive Durable HD710

Silicon Power Armor A80

سپاس

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •