تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 672 از 827 اولاول ... 172572622662668669670671672673674675676682722772 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,711 به 6,720 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مجدد جناب عطا هارد بنده مدل adata مدل classic ch11 بود داشت کارمیکرد از رو کیس افتاد رو زمین از اون موقع به بعد مشکل تو خوندن فایلها داره بعضی قسمت های هارد اطلاعات رو میخونه بعضی نه قفل میکنه هر کاری کردم درست نشد بردم تعمیر کنم طرف گفت فریم ور میزنم اگه درست شد 30 تومان بده اگه نشد هیچی زد ولی درست نشد تمام اطلاعات توش هم پاک شد البته اون قسمتهایی که میخون رو با بدبختی قبلا کپی گرفته بودم . بعدش گفتم راهی نداره این تعمیر بشه گفت میخوای بزاریم زیر دستگاه درست شه 100 تومان هزینه داره ببین برات ارزش داره اگه نشه هم میتونیم یه مرحله بریم جلوتر کارهای دیگه انجام بدیم از این حرفها منم دیدم ارزش نداره هارد رو ورداشتم اوردم .
    دیروز رفتم یه هارد 2 ترا به قیمت 395 مارک trancend گرفتم خدایی چه جنسی داره بدنش ادم میگیره دستش یه سرو گردن از تمام هارد هایی که تو دست گرفتم سر تر هستش فقط یه سوال رو کارت گارنتیش نوشته قبل از استفاده با FAT 32 فرمت کنیم من کردم منتها موقع فرمت گزینه
    QUICK رو ور نداشتم برای فرمت خیلی سریع فرمت شد ایا بدون اون گزینه دوباره فرمت کنم عمقی تر بهتره یا فرقی نداره؟ در ضمن کامپوتر من فقط پورت USB 2 داره دیشب یه فایل 11 گیگ CUT کردم از رو هارد خود کامپیوتر بر روی همین هارد سرعت ریختنش 20 مگا بایت بلاتر نمیرفت نزدیک 8 دقیقه طول کشید تا بریزه این سرعت پایین نیست ؟ ممکنه به خاطر فرمت FAT32 باشه ؟حتما حالا باید طبق برگه گارانتی همین فرمت بکنم یا اینکه فرمتش رو عوض کنم ؟اصلا عوض کنم سرعتش بالاتر میره؟ممنون میشم رانمایی کنید من رو تشکر
    سلام .

فقط یه سوال رو کارت گارنتیش نوشته قبل از استفاده با FAT 32 فرمت کنیم
    اگر از ویندوز استفاده میکنید ، بهترین و مناسبترین فایل سیستم برای هارد دیسک (اعم از اینترنال و اکسترنال) NTFS هست . حتماً و بدون هیچ شکی به NTFS کانورت کنید . اگر اطلاعاتی روی هارد دیسک موجود هست طبق توضیحاتی که در این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) گفته شده میتونید بدون از دست دادن دیتا به NTFS کانورت کنید . اگر هم اطلاعاتی ندارید از طریق Disk management میتونید بصورت NTFS فرمت کنید . فایل سیستم FAT32 معایب متعددی دارد که یکی از آنها عدم پشتیبانی از فایلهایی با حجم بیشتر از 4GB هست .

من کردم منتها موقع فرمت گزینه
    QUICK رو ور نداشتم برای فرمت خیلی سریع فرمت شد ایا بدون اون گزینه دوباره فرمت کنم عمقی تر بهتره یا فرقی نداره؟
    بین این دو حالت تفاوتهایی وجود دارد مثلاً در حالت Quick format سکتورهای هارد دیسک جهت فیکس نمودن (تا حد امکان) بدسکتوریهای احتمالی اسکن نمیشود . در این روش دیتاهای ذخیره شده نیز حذف نمیشوند بلکه فقط Journaling file system حذف میشود . به هر حال Quick format برای یک هارد دیسک نو که مشکلی از لحاظ بدسکتوری و ویروس و ... نداشته باشد کفایت میکند .

در ضمن کامپوتر من فقط پورت USB 2 داره دیشب یه فایل 11 گیگ CUT کردم از رو هارد خود کامپیوتر بر روی همین هارد سرعت ریختنش 20 مگا بایت بلاتر نمیرفت نزدیک 8 دقیقه طول کشید تا بریزه این سرعت پایین نیست ؟ ممکنه به خاطر فرمت FAT32 باشه ؟
    این سرعت برای سیستمی که USB2 دارد عادی هست . پیشنهاد میکنم یک کارت usb3 بخرید تا از سرعت بالای این اینترفیس بهره مند بشید .

2. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    EMAMZADEH DAVOOD

پيش فرض

ممنون از راهنمایی بنده اشتباه نوشتم FAT32 با NTFS فرمت کرده بودم رو گارانتی هم نوشته بود NTFS . راستی اون هارد ADTA رو بندازم دور یا امکان داره کاریش کرد ?

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنمایی بنده اشتباه نوشتم FAT32 با NTFS فرمت کرده بودم رو گارانتی هم نوشته بود NTFS . راستی اون هارد ADTA رو بندازم دور یا امکان داره کاریش کرد ?
    به خاطر آسیب سخت افزاری که بخاطر سقوط وارد شده تعمیر به صرفه نیست و شما کاری نمیتونید انجام بدید .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

یک سوال! که شاید به درد خیلی ها بخوره: این هاردهای سیلکان پاور یا برخی از این Adata ها که نوشته ضد ضربه یا ضد آب! واقعا تا چه حد ضربه رو تحمل میکنه؟ مثلا یکی از مدلهای Adata دور قابش یک نوار لاستیکی داره که تو آل دیجیتال گفته: "
    بدنه sh14 از ماده سيليکوني مقاوم در برابر ضربه و آب توليد شده " !!
    Last edited by noisymind; 03-05-2014 at 23:32.

7. 2 کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

یک سوال! که شاید به درد خیلی ها بخوره: این هاردهای سیلکان پاور یا برخی از این Adata ها که نوشته ضد ضربه یا ضد آب! واقعا تا چه حد ضربه رو تحمل میکنه؟ مثلا یکی از مدلهای Adata دور قابش یک نوار لاستیکی داره که تو آل دیجیتال گفته: "
    بدنه sh14 از ماده سيليکوني مقاوم در برابر ضربه و آب توليد شده " !!
    حقیقتو بهت بگم که سیلکون پاور به اصطلاح ضد ضربه داشتم که از دستم افتاد و دیگه کار نکرد ...

9. 4 کاربر از sasan.69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام دوستان

من یه هارد اکسترنال [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرفتم که قابلیت backup و security هم داره و توش یه سری برنامه بودش برای قفل کردن هارد و ...

سوالم اینکه این برنامه ها وقتی میخوای نصبش کنی روی خود هارد اینترتال و درایو c نصب شده حالا اگر من این هارد رو به به کامپیوتر یا ویندوز دیگه بزنم آیا بازم پسورد میخواد یا نه طرف راحت میتونه وارد هارد بشه ؟

و آیا با خود این برنامه ها هم میشه غیر از پسوردی که وقت وصل کردن هارد به usb ازمون میخواد قسمت های مشخصی از هارد (مثلا پوشه ها ) رو قفل کرد یا نه ؟ اگر نمیشه این کار رو کرد برنامه ای هستش که باهاش بشه پوشه های مشخصی رو قفل کرد و امنیتشم بالا باشه ؟

------------------

اگر کسی بلده میشه در مورد این برنامه ها که برای خود هارد هستش یه توضیحی بده تا ما هم یاد بگیریم :

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان

من یه هارد اکسترنال [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرفتم که قابلیت backup و security هم داره و توش یه سری برنامه بودش برای قفل کردن هارد و ...

سوالم اینکه این برنامه ها وقتی میخوای نصبش کنی روی خود هارد اینترتال و درایو c نصب شده حالا اگر من این هارد رو به به کامپیوتر یا ویندوز دیگه بزنم آیا بازم پسورد میخواد یا نه طرف راحت میتونه وارد هارد بشه ؟

و آیا با خود این برنامه ها هم میشه غیر از پسوردی که وقت وصل کردن هارد به usb ازمون میخواد قسمت های مشخصی از هارد (مثلا پوشه ها ) رو قفل کرد یا نه ؟ اگر نمیشه این کار رو کرد برنامه ای هستش که باهاش بشه پوشه های مشخصی رو قفل کرد و امنیتشم بالا باشه ؟

------------------

اگر کسی بلده میشه در مورد این برنامه ها که برای خود هارد هستش یه توضیحی بده تا ما هم یاد بگیریم :
    سلام .

براي unlock كردن هارد ديسك اكسترنال به هر سيستمي كه متصل كنيد نياز به وارد كردن پسورد هست .

قابليت hardware encryption كل هارد ديسك اكسترنال را رمزگذاري و قفل ميكند . اگر ميخواهيد فقط پوشه هاي خاصي را رمزگذاري كنيد بايد از نرم افزارهاي ديگري مثل True Crypt استفاده كنيد .

اين پست زير را بخونيد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

قابليت hardware encryption كل هارد ديسك اكسترنال را رمزگذاري و قفل ميكند . اگر ميخواهيد فقط پوشه هاي خاصي را رمزگذاري كنيد بايد از نرم افزارهاي ديگري مثل True Crypt استفاده كنيد .
    z
    دادا دمت گرم از بابت راهنمایی که کردید ، ولی این نرم افزاری که معرفی کردید یک مشکلی داره متاسفانه درایو مجازی که میسازه قابل پاک شدنه اگه امکانش هست نرم افزار بهتری بهم معرفی کنید . مرسی از لطفتون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

z
    دادا دمت گرم از بابت راهنمایی که کردید ، ولی این نرم افزاری که معرفی کردید یک مشکلی داره متاسفانه درایو مجازی که میسازه قابل پاک شدنه اگه امکانش هست نرم افزار بهتری بهم معرفی کنید . مرسی از لطفتون
    فكر نميكنم چنين چيزي وجود داشته باشد . تا اونجايي كه ميدونم اگر از روشهاي software encryption براي رمز گذاري يك پوشه خاص استفاده كنيد ، آن پوشه (يا درايو مجازي) به هر حال قابل حذف شدن هست مگر اينكه مثلاً hidden كنيد يا اينكه در ظاهر مثل يك عكس معمولي باشد ولي كاربر حرفه اي ممكن هست آنرا پيدا كند . به هر حال ميتونيد يه تاپيك در انجمن " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " بزنيد شايد مورد مناسبتري پيشنهاد بدهند .

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه beny98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خیلی دور،خیلی نزدیک!

پيش فرض

با سلام
    برای کار نرم افزار نیاز به هارد اکسترنال ی ترا دارم ک در حال حاضر این سه مدل نظرمو جلب کردن

اطلاعاتم نیازی به رمزنگاری پیسرفته ندارن و از لحاظ حساسیت نه خیلی حساس هست نه خیلی بی اهمیت(حساسیت متوسط)
    به نظر شما با توجه به اختلاف قیمت بین المنتز و مای پس یا سیلیکن کدومشون ارزش خرید دارن؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •