تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 504 از 827 اولاول ... 4404454494500501502503504505506507508514554604 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,031 به 5,040 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از راهنمایی های شما
    امروز به زیتون کامپیوتر زنگ زدم گفت فقط مای بوک وسترن داره 3 تراش رو میده 650
    فکر کنم 2 تا مدل دیگه ی سیگیت بکاب پلاس - و سیگیت goflex هم باشه
    فر وشنده میگفت همین مای بوک هم به زور پیدا میشه

به نظر شما خوبه ؟ یا بازم برم تو کار بکاب پلاس
    همانطوریکه قبلاً هم گفتم اگر مشکلی با seagate backup plus ندارید بهتره که همین مدل را بخرید در غیر اینصورت اگر حاضر هستید 650 هزارتومن خرج کنید میتونید my book یا my book essential را بخرید . خرید seagate goflex را هم پیشنهاد نمیدم .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام آقا عطا این تست سلامت هارد 3 ترا وسترنم هست :

اون اخطاری که داده در اثر چی بوجود اومده ؟ مشکلش جدیه ؟ با برنامه hard disk sentinel هم تست کردم سلامتش 100% هست !؟ چه جوری یا با چه نرم افزار خاصی میشه اون ارور رو رفع کرد ؟

این هم تست سرعت read هست که به پورت usb 2 وصل کردم که در مقایسه با هارد شما سرعتش خیلی کمتره اینم بگم که هادم تقریبا" پر هست و 80 gb فضای خالی . سرعتش طبیعیه ؟ مشکلی نداره ؟

اینم بگم که لپتابم ویندوز سون داره وقتی این هاردو بهش وصل میکنم و پسووردو میزنم و هارد بالا میاد بدونه اینکه از روی هارد برنامه ای اجرا کنم تقریبا" حدود 10/15 دقیقه هارد چراغش خاموش روشن میشه و از هارد صداهایی در میاد ولی در ویندوز xp اینطور نیست. علت اینو چطور ارزیابی میکنی ؟
    با تشکر از راهنمایی همیشگی شما

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا عطا این تست سلامت هارد 3 ترا وسترنم هست :

اون اخطاری که داده در اثر چی بوجود اومده ؟ مشکلش جدیه ؟ با برنامه hard disk sentinel هم تست کردم سلامتش 100% هست !؟ چه جوری یا با چه نرم افزار خاصی میشه اون ارور رو رفع کرد ؟

این هم تست سرعت read هست که به پورت usb 2 وصل کردم که در مقایسه با هارد شما سرعتش خیلی کمتره اینم بگم که هادم تقریبا" پر هست و 80 gb فضای خالی . سرعتش طبیعیه ؟ مشکلی نداره ؟

اینم بگم که لپتابم ویندوز سون داره وقتی این هاردو بهش وصل میکنم و پسووردو میزنم و هارد بالا میاد بدونه اینکه از روی هارد برنامه ای اجرا کنم تقریبا" حدود 10/15 دقیقه هارد چراغش خاموش روشن میشه و از هارد صداهایی در میاد ولی در ویندوز xp اینطور نیست. علت اینو چطور ارزیابی میکنی ؟
    با تشکر از راهنمایی همیشگی شما
    سلام .
    1. در مورد ultra dma crc error count با اطمینان نمیشه گفت که هارد مشکل داره . این CRC که مخفف Cyclic redundancy check هست به معنی بررسی و اصلاح اطلاعات پس از ترانسفر شدن آن هست و وجود این error به معنی مردود شدن (failed) این فرایند چک و تایید هست . این مسئله چندین علت میتونه داشته باشه مثلاً وجود مشکل در کابل یا وجود نویز از یک منبع ناشناخته و ... بنظرم مورد خاصی نیست . یکبار یه مشکلی پیش اومده و دیگه هم تکرار نشده . هر چند وقت یکبار کنترل کنید آیا مقدارش بیشتر میشه یا خیر . مقدارش هم دیگه صفر نمیشه مگر اینکه با دستگاههای خاصی مثل pc3000 اسمارت هارد ریسیت بشه .

2. من هاردمو به پورت usb3 لپتاپ متصل کرده بودم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) به همین خاطر سرعتش بالا بوده . سرعت read هارد شما هم با توجه به اینکه به usb2 متصل کردید خوبه . یکنواخت بودن نمودار هم نشاندهنده این هست که هارد شما براحتی سقف سرعت usb2 را پر کرده .

3. چندین علت میتونه داشته باشه . آنتی ویروس را طوری تنظیم کنید که با هارد اکسترنال کاری نداشته باشه . قابلیت scheduled defragmenation را خاموش کنید . البته پیشنهاد میدم دستور perfmon.exe /res را در run تایپ کنی تا برنامه resource monitor اجرا بشه (این برنامه فقط در win7 هست) و از قسمت disk بررسی کن که کدام برنامه به هارد اکسترنال دسترسی داره که باعث فعالیت هارد میشه . اون صدا ها هم مشکلی نداره .

5. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال miladddd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    میخوام از یه آشنا یه هارد اکسترنال adata 640 بگیرم
    گارانتیش تموم شده ولی سالمه
    چقدر میارزه؟
    با چه برنامه ای تستش کنم که از سلامتش مطمئن بشم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    میخوام از یه آشنا یه هارد اکسترنال adata 640 بگیرم
    گارانتیش تموم شده ولی سالمه
    چقدر میارزه؟
    با چه برنامه ای تستش کنم که از سلامتش مطمئن بشم؟
    سلام .
    میتونید با برنامه HD tune از قسمت health سلامتی هارد را بررسی کنید . قیمت دقیق نمیتونم بدم این بستگی به سلامتی هارد و میزان کارکرد و تمیزی و نداشتن خط و خش روی بدنه هارد داره .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

تست read برای هارد Seagate Backup Plus Drive 2tb
    (کل فضای هارد خالی بود و عکس بدترین تست انتخاب شد)

Last edited by ahmadamirnaseri; 02-02-2013 at 18:52.

9. این کاربر از ahmadamirnaseri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تست read برای هارد Seagate Backup Plus Drive 2tb
    (کل فضای هارد خالی بود و عکس بدترین تست انتخاب شد)

ممنون از بابت تستی که گذاشتید . برای مقایسه بهتر من هم تست read هارد وسترن my book essential 2TB را میزارم . هارد اکسترنال seagate back up plus سرعت بالاتری دارد .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال miladddd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام .
    میتونید با برنامه HD tune از قسمت health سلامتی هارد را بررسی کنید . قیمت دقیق نمیتونم بدم این بستگی به سلامتی هارد و میزان کارکرد و تمیزی و نداشتن خط و خش روی بدنه هارد داره .
    اگه هاردش 2 سال کار کرده باشه، ولی سالم باشه و توی تست ها هم بد نباشه و معمولی باشه 195 میارزه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه هاردش 2 سال کار کرده باشه، ولی سالم باشه و توی تست ها هم بد نباشه و معمولی باشه 195 میارزه؟
    با توجه به 640 گيگ و سالم بودنش 195 هزار تومن ميارزه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام من بین این دوتا هارد موندم که کدومو بخرم اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنماییم کنه جفتشونم 426000 تومنه
    2TB EXT USB3.0 3.5` BACKUP PLUS SEAGATE HARD
    2TB EXT USB3.0 3.5` MY BOOK ESSENTIAL WD HARD

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •