تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 502 از 827 اولاول ... 2402452492498499500501502503504505506512552602 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,011 به 5,020 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام .

در مورد هاردهای اکسترنال WD my book که از هاردهای اینترنال Green استفاده شده اگر جدیدترین مدل (مثلاً تولیدات 2012 به بعد) را بخرید همگی 64MB cache دارند ولی اگر تولیدات سالهای قبل و قدیمی بخرید با توجه به حجم ممکنه 32MB هم پیدا بشه . هاردهای GreenنRPM دقیقی ندارند و به اصطلاح IntelliPower هستند .
    در مورد backup plus desktop drive به احتمال زیاد 7200RPM و 64MB cache هستند . به دلیل rpm بالای این هاردها سرعت و گرمای بیشتری نسبت به WD my book دارند .

نکته : تولیدکنندگان هارد دیسک (مثل وسترن ، سیگیت) در مورد مشخصات و نوع هاردهای اینترنال بکار رفته برای ساخت هاردهای اکسترنال آمار و اطلاعات دقیق نمیدهند و هیچ تضمینی هم نمیدهند که مثلاً حتماً 7200RPM باشه و ممکنه این مشخصات تغییر کنه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (در آینده دیگه پسوند essential را روی جعبه ها نخواهیم دید)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعضی از این مدلها در بازار پیدا میشه . والا اگر قیمتها مناسب بود خودم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میخریدم (اگر بتونم پیداش کنم) ولی اگر میخواهید وسترن بخرید My Book essential را بخرید .

یه مدل دیگه ای هم هست که مخصوص mac هست (Backup Plus Desktop Drive for Mac) که تفاوتهایی از لحاظ نوع فرمت فرمت هارد و رنگبندی باکس و اینترفیس داره .

سلام
    دیروز یه دو ترا آداپتوری WD MY BOOK ESSENTIAL خریدم با گارانتی سازگار 395000 تومان ( البته من از تهران نخریدم ولی فکر میکنم از لحاظ قیمتی خوب خریدم، البته امیدوارم اینطور باشه ) و اعتبار گارانتی تا 12/2014 ولی با توجه به این پست هنوز پلمپش را باز نکردم و نگران این هستم که
    MY BOOK با MY BOOK ESSENTIAL فقط در جعبه تفاوت دارند با از لحاظ سخت افزاری هم متفاوتند؟ و کلا این دو مدل چه تفاوتی دارند؟
    64MB cache هست یا نه؟
    لطفا راهنمایی کنید
    Last edited by Arash1003; 29-01-2013 at 17:37.

2. این کاربر از Arash1003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    دیروز یه دو ترا آداپتوری WD MY BOOK ESSENTIAL خریدم با گارانتی سازگار 395000 تومان ( البته من از تهران نخریدم ولی فکر میکنم از لحاظ قیمتی خوب خریدم، البته امیدوارم اینطور باشه ) و اعتبار گارانتی تا 12/2014 ولی با توجه به این پست هنوز پلمپش را باز نکردم و نگران این هستم که
    MY BOOK با MY BOOK ESSENTIAL فقط در جعبه تفاوت دارند با از لحاظ سخت افزاری هم متفاوتند؟ و کلا این دو مدل چه تفاوتی دارند؟
    64MB cache هست یا نه؟
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام .
    ممکنه از لحاظ سخت افزاری متفاوت باشند مثلاً در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (4895) از قسمت info برنامه hdtune دو هارد my book و my book essential سه ترابایتی عکس گذاشتم . مدل جدید SATAIII هست و مدل قدیم SATAII هست . البته این مسئله در هاردهای اکسترنال خیلی مهم نیست و لازم نیست وسواس داشته باشید . در مورد cache هم به احتمال زیاد 64MB هست . از لحاظ شکل ظاهری (بغیر از جعبه) فرقی باهم ندارند .
    Last edited by ata.royalfalcon; 29-01-2013 at 18:03.

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام .
    ممکنه از لحاظ سخت افزاری متفاوت باشند مثلاً در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (4895) از قسمت info برنامه hdtune دو هارد my book و my book essential سه ترابایتی عکس گذاشتم . مدل جدید SATAIII هست و مدل قدیم SATAII هست . البته این مسئله در هاردهای اکسترنال خیلی مهم نیست و لازم نیست وسواس داشته باشید . در مورد cache هم به احتمال زیاد 64MB هست . از لحاظ شکل ظاهری (بغیر از جعبه) فرقی باهم ندارند .
    پس نظرتون اینه که SATAIII یا SATAII بودنش خیلی مهم نیست و بسم ا.. را بگم و بازش کنم
    راستی قیمتش خوبه یا نه؟

6. این کاربر از Arash1003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه eeeeeeehsan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید

حقیقتش می خواستم یه هارد اکسترنال بخرم، از وضعیت بازار و گرونی هم خبر دارم ولی هارد لپ تاپم پر شده.
    لپ تاپم usb3 هست پورتاش، هاردی هم که می خوام بخرم ترجیحاً usb3 باشه، چون سرعت رید و رایت واسم خیلی مهمه که بالا باشه.
    هاردمم رو انتقال میدم اینور انور گه گاهی، می خوام با کیفیت باشه.
    گارانتی هم زیاد واسم مهم نیست، نداشتم نداشت.
    حجمشم 1 ترا باشه، 500 گیگ کممه، 2 ترا هم زیاده واسم.
    اطلاعات هم در حد فیلم و سربال و آهنگ میریزم روش.

ممنون میشم یه هاردی رو بهم معرفی کنید، اگه هم خودتون دارید یه عکس از سرعت رید و رایتش با HDtune pro بذارید ممنون میشم.

تشکر.

آخر فروم باز peyman_nn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کردستان

پيش فرض

سلام
    لطفا هارد 3ترا خوب بهم معرفی کنید
    یک دونه Seagate Backup Plus Drive دارم که قبلا 340 خریدمش
    الان نمیدونم تو بازار چنده
    اگر usb3 هم باشه ممنون میشم
    برای ارشیو کردن سریال میخام
    ممنون میشم فوری جواب بدید با قیمت
    و اینکه ایا 4 ترا هم داریم ؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس نظرتون اینه که SATAIII یا SATAII بودنش خیلی مهم نیست و بسم ا.. را بگم و بازش کنم
    راستی قیمتش خوبه یا نه؟
    اکثر کمپانیهای سازنده درباره مشخصات هاردهای اینترنال بکار رفته مشخصاتی اعلام نمیکنند (به استثنای برخی مدلهای ویژه که مشخصات هارد صریحاً در سایت اعلام میشه) و تضمینی هم وجود نداره که دو هارد اکسترنال مشابه از یک نوع هارد اینترنال با مشخصات یکسان استفاده کنند.

برای مثال کمپانی وسترن در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (که در پایین هم نقل و قول کردم) درباره مشخصات هاردهای اینترنال بکار رفته اعلام کرده که فقط حجم را گارانتی میکنه و درباره rpm یا cache یا اینترفیس هارد اینترنال و سایر مشخصات هیچ تضمینی نمیده .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به همین خاطر هست که میگم درباره مشخصات سخت افزاری هاردهای اکسترنال زیاد وسواس نداشته باشبد . هارد شما حتی ممکنه SATAIII باشه . بازش کنید و ازش لذت ببرید .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید

حقیقتش می خواستم یه هارد اکسترنال بخرم، از وضعیت بازار و گرونی هم خبر دارم ولی هارد لپ تاپم پر شده.
    لپ تاپم usb3 هست پورتاش، هاردی هم که می خوام بخرم ترجیحاً usb3 باشه، چون سرعت رید و رایت واسم خیلی مهمه که بالا باشه.
    هاردمم رو انتقال میدم اینور انور گه گاهی، می خوام با کیفیت باشه.
    گارانتی هم زیاد واسم مهم نیست، نداشتم نداشت.
    حجمشم 1 ترا باشه، 500 گیگ کممه، 2 ترا هم زیاده واسم.
    اطلاعات هم در حد فیلم و سربال و آهنگ میریزم روش.

ممنون میشم یه هاردی رو بهم معرفی کنید، اگه هم خودتون دارید یه عکس از سرعت رید و رایتش با HDtune pro بذارید ممنون میشم.

تشکر.
    سلام .
    با توجه به اینکه جابجایی دارید بهتره که هارد اکسترنال پرتابل بخرید . مدلهای متنوعی در بازار هست ولی من WD my passport را پیشنهاد میدم . seagate backup plus portable drive هم خوبه ، مدلهای پیشنهادی ضد ضربه نیستند پس در هنگام کار و جابجایی دقت کنید .

سلام
    لطفا هارد 3ترا خوب بهم معرفی کنید
    یک دونه Seagate Backup Plus Drive دارم که قبلا 340 خریدمش
    الان نمیدونم تو بازار چنده
    اگر usb3 هم باشه ممنون میشم
    برای ارشیو کردن سریال میخام
    ممنون میشم فوری جواب بدید با قیمت
    و اینکه ایا 4 ترا هم داریم ؟
    با تشکر
    سلام .
    اگر با هارد اکسترنال Seagate Backup Plus مشکلی نداشتید و شما را اذیت نکرده بنظرم بهتره مجدداً همین مدل را بخرید . حدود 530 الی 540 هزارتومن هست . هارداکسترنال 4 ترابایتی هم هست ولی فکر نمیکنم براحتی دربازار پیدا بشه .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز peyman_nn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کردستان

پيش فرض

دوست دارم همشکل این نباشه
    دیگه تو بازار چی هست ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست دارم همشکل این نباشه
    دیگه تو بازار چی هست ؟
    پس WD my book را بخريد . البته مدلهاي قديمي تر WD my book essential بود كه جعبه اش سبز رنگ هست .

15. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه eeeeeeehsan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام .
    با توجه به اینکه جابجایی دارید بهتره که هارد اکسترنال پرتابل بخرید . مدلهای متنوعی در بازار هست ولی من WD my passport را پیشنهاد میدم . seagate backup plus portable drive هم خوبه ، مدلهای پیشنهادی ضد ضربه نیستند پس در هنگام کار و جابجایی دقت کنید .
    یعنــی برم دم مغازه بگم هارد WD my passport می خوام؟ مدلــی چیزی نداره؟!
    از سرعت رید و رایتشم بگیــد ممنون میشم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •