تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 368 از 827 اولاول ... 268318358364365366367368369370371372378418468 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,671 به 3,680 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

با اجازه از استاد عطا
    من 5 ماه پیش سیلیکون پاور A80 گرفتم.
    1- این مدل ضد ضربه هست. یکی دو بار بد جور در حال کپی کردن اطلاعات، زمین خورد ولی خوشبختانه هیچیش نشد. حسابشو واسه من پس داده.
    2- از بابت سرعت هم خیالت راحت راحت. از هارد دسکتاپ 2 ترایی WD که دارم، سریعتره.
    3- وزنش حدود 2 برابر هاردهای WD و Seagate هست. اما به نظرم ضد ضربه بودنش ارزششو داشته باشه.
    4- به HD Media Player هم بدون هیچ مشکلی وصل میشه و مشکلی از بابت عدم شناسایی هارد وجود نداره.
    5- اون زمان من 750 رو 104 خریدم ولی الان 500 رو 203 قیمت دارم که به نسبت اون زمانی که من خریدم خیلی خیلی بالاست. اما خب قیمت همه ی هاردها بالا رفته.

توصیه کلی: قیمتش رو با هاردهای دیگه یه مقایسه کن. اگه قیمتش مناسب بود، تو خریدش شک نکن.
    ممنون دوست عزیز متاسفانه از شانس گند من این مدل وحشتناک بالا رفته من یک ترا میخوام الان سایت چاره زده 287 مجبورم بیخیالش شم برم وسترن یا سیگیت بگیرم اینجاست که باید گفت "مملکته داریم!؟"
    راستی سرعتش چطوره تو یو اس بی 2 و 3 هر کدوم چطوره؟
    یه سوال دیگه اینکه ظرفیت دقیقش چقده
    مثلا من یه هارد 500 دارم اما ظرفیت دقیقش میشه 465 گیگ
    آیا اینم 930 گیگ هست یا بالا پایین داره؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

ممنون دوست عزیز متاسفانه از شانس گند من این مدل وحشتناک بالا رفته من یک ترا میخوام الان سایت چاره زده 287 مجبورم بیخیالش شم برم وسترن یا سیگیت بگیرم اینجاست که باید گفت "مملکته داریم!؟"
    راستی سرعتش چطوره تو یو اس بی 2 و 3 هر کدوم چطوره؟
    یه سوال دیگه اینکه ظرفیت دقیقش چقده
    مثلا من یه هارد 500 دارم اما ظرفیت دقیقش میشه 465 گیگ
    آیا اینم 930 گیگ هست یا بالا پایین داره؟
    دوست گرامی چیزی که باید به اون توجه داشته باشی، اینه که سرعت انتقال اطلاعات بیش از اینکه به هارد بستگی داشته باشه، به سیستمی که با اون کار میکنی (مشخصا مادربرد و رم سیستم)، مرتبط هست. من از A80 در حالت USB2 چندین تست مختلف روی سیستم های مختلف گرفتم. بین سیستم های مختلف، تفاوتی در حد 5، 6 کیلوبایت در ثانیه وجود داره. به همین خاطر مقایسه ی سرعت هاردهای مختلف، تا زمانی که روی یک سیستم خاص و به صورت منسجم انجام نشه، فاقد ارزش علمی هست.

فقط برای اینکه سئوال شما رو جواب داده باشم، بگم که توی تست های سرعتی که انجام دادم، Write حدود 18 هست و Read هم حدود 29 هست. اما باز هم تاکید میکنم که روی سیستم های مختلف، چند کیلوبایت بالا، پایین میشه. در حالت USB3 با لپ تاپ دوستان کار کردم اما از اون جایی که خودم ندارم، نمیتونم عدد دقیقی بگم. تنها بگم که در حالت USB3، سرعت Read و Write چیزی حدود سه برابر هست. البته این جمله رو هم اضافه کنم که اگه میخوای سرعت USB3 رو به معنای واقعی حس کنی، باید هارد SSD داشته باشی تا سرعتی در حد ده برابر رو تجربه کنی.

در مورد ظرفیت هارد هم یک قاعده ی کلی میگم، شما برای هر نوع حافظه ای از قبیل فلش، هارد و... میتونی استفاده کنی. چیزی که باید بدونی اینه که واحد ظرفیت حافظه برای "برقی ها" و "کامپیوتری ها" متفاوت هست و این تفاوت ظرفیتی هم که همه رو سردرگم میکنه، از همین جا نشات میگیره. این تفاوت به صورت زیره:

برقی ها به هر 1000 بایت یک کیلوبایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 بایت یک کیلوبایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 کیلوبایت یک مگابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 کیلوبایت یک مگابایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 مگابایت یک گیگابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 مگابایت یک گیابایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 گیگابایت یک ترابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 گیگابایت یک ترابایت میگن.

حالا موضوع از این قرار هست که ما موقع کار با کامپیوتر همیشه با "واحد های کامپیوتری" سر و کار داریم؛ یعنی 1024 تایی. اما ظرفیت هاردها متداول هست که به صورت "واحدهای برقی" یعنی 1000 تایی عنوان میشه. بنابراین وقتی مثلا ما هارد یک ترا میخریم، این یک ترا به صورت واحدهای برقی محاسبه شده و قطعا این، اون عددی نیست که ما توی کامپیوتر میبینیم. برای تبدیل این عدد، باید اون رو به واحد های 1024 تایی تقسیم کنیم. یک ترا با توجه به عباراتی که بالا نوشتم، یعنی هزار میلیارد بایت (1,000,000,000,000). حالا...

اگه میخوای ببینی چند کیلوبایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 1 بار به 1024 تقسیم کنی.
    اگه میخوای ببینی چند مگابایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 2 بار به 1024 تقسیم کنی.
    اگه میخوای ببینی چند گیگابایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 3 بار به 1024 تقسیم کنی.

که اگه عدد 1,000,000,000,000 رو 3 بار به 1024 تقسیم کنی، عدد 931.3225746154785 بدست میاد. یعنی شما ظرفیتی که توی کامپیوتر میبینی، چیزی حدود 931 گیگ هست.

موفق باشی

3. 5 کاربر از armin100 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

دوست گرامی چیزی که باید به اون توجه داشته باشی، اینه که سرعت انتقال اطلاعات بیش از اینکه به هارد بستگی داشته باشه، به سیستمی که با اون کار میکنی (مشخصا مادربرد و رم سیستم)، مرتبط هست. من از A80 در حالت USB2 چندین تست مختلف روی سیستم های مختلف گرفتم. بین سیستم های مختلف، تفاوتی در حد 5، 6 کیلوبایت در ثانیه وجود داره. به همین خاطر مقایسه ی سرعت هاردهای مختلف، تا زمانی که روی یک سیستم خاص و به صورت منسجم انجام نشه، فاقد ارزش علمی هست.

فقط برای اینکه سئوال شما رو جواب داده باشم، بگم که توی تست های سرعتی که انجام دادم، Write حدود 18 هست و Read هم حدود 29 هست. اما باز هم تاکید میکنم که روی سیستم های مختلف، چند کیلوبایت بالا، پایین میشه. در حالت USB3 با لپ تاپ دوستان کار کردم اما از اون جایی که خودم ندارم، نمیتونم عدد دقیقی بگم. تنها بگم که در حالت USB3، سرعت Read و Write چیزی حدود سه برابر هست. البته این جمله رو هم اضافه کنم که اگه میخوای سرعت USB3 رو به معنای واقعی حس کنی، باید هارد SSD داشته باشی تا سرعتی در حد ده برابر رو تجربه کنی.

در مورد ظرفیت هارد هم یک قاعده ی کلی میگم، شما برای هر نوع حافظه ای از قبیل فلش، هارد و... میتونی استفاده کنی. چیزی که باید بدونی اینه که واحد ظرفیت حافظه برای "برقی ها" و "کامپیوتری ها" متفاوت هست و این تفاوت ظرفیتی هم که همه رو سردرگم میکنه، از همین جا نشات میگیره. این تفاوت به صورت زیره:

برقی ها به هر 1000 بایت یک کیلوبایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 بایت یک کیلوبایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 کیلوبایت یک مگابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 کیلوبایت یک مگابایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 مگابایت یک گیگابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 مگابایت یک گیابایت میگن.
    برقی ها به هر 1000 گیگابایت یک ترابایت میگن. در حالی که کامپیوتری ها به هر 1024 گیگابایت یک ترابایت میگن.

حالا موضوع از این قرار هست که ما موقع کار با کامپیوتر همیشه با "واحد های کامپیوتری" سر و کار داریم؛ یعنی 1024 تایی. اما ظرفیت هاردها متداول هست که به صورت "واحدهای برقی" یعنی 1000 تایی عنوان میشه. بنابراین وقتی مثلا ما هارد یک ترا میخریم، این یک ترا به صورت واحدهای برقی محاسبه شده و قطعا این، اون عددی نیست که ما توی کامپیوتر میبینیم. برای تبدیل این عدد، باید اون رو به واحد های 1024 تایی تقسیم کنیم. یک ترا با توجه به عباراتی که بالا نوشتم، یعنی هزار میلیارد بایت (1,000,000,000,000). حالا...

اگه میخوای ببینی چند کیلوبایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 1 بار به 1024 تقسیم کنی.
    اگه میخوای ببینی چند مگابایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 2 بار به 1024 تقسیم کنی.
    اگه میخوای ببینی چند گیگابایت توی کامپیوتر میشه، باید اونو 3 بار به 1024 تقسیم کنی.

که اگه عدد 1,000,000,000,000 رو 3 بار به 1024 تقسیم کنی، عدد 931.3225746154785 بدست میاد. یعنی شما ظرفیتی که توی کامپیوتر میبینی، چیزی حدود 931 گیگ هست.

موفق باشی
    ممنون بازهم به خاطر اطلاعات جامع و کاملی که ارائه کردی
    راستش من یه ترنسند 500 دارم که 2 سال بیشتره که گرفتم روی لپ تاپ داغون خودم سرعت 24-25 میده و این سرعت برای Read و Write تقریبا یکیه و فرقی نداره قبلش یه سیگست 500 داشتم که در حد 30 سرعت میداد اما آب روش ریخت و کلا از بین رفت!
    این قضیه برقی و کامپیوتری هم در نوع خودش مکافاتیه و به نظرم یه جورایی با این قانون دارن کم فروشی میکنن!
    قطعه کامپیوتری باید تحت استاندارد کامپیوتری تولید و معرفی شه
    اما با این حال اون سیگیت خدا بیامرز هم با این که 500 بود اما ظرفیتش تقریبا 470 گیگ بود منم به خاطر همین این سوال رو پرسیدم شاید عجیب به نظر بیاد اما همون 5 گیگ برا منی که الان لنگ فضا برا ذخیره سازی هستم خیلیه!

آخر فروم باز amirkhan_0o0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تو لباسم!!

پيش فرض

بچه ها کدوم هارد اکسترنال بدون آداپتور کمترین مشکل رو از لحاظ برق با تلویریون و ماه--واره داره
    تی وی سامسونگ و ----- آی--کلاس
    یو اس بی 3 بودن مهمه
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه n-95's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    مازندرا ن - بهشهر

پيش فرض

هارد یک ترا الان تقریبا چنده !؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    لطفا نوع هارد (پرتابل یا دسکتاپ) را مشخص کنید .

---------- Post added at 12:40 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

بچه ها کدوم هارد اکسترنال بدون آداپتور کمترین مشکل رو از لحاظ برق با تلویریون و ماه--واره داره
    تی وی سامسونگ و ----- آی--کلاس
    یو اس بی 3 بودن مهمه
    ممنون
    نمیشه با قاطعیت مدلی رو پیشنهاد کرد ولی به نظر من اگر برای TV یا ----- هارد پرتابل میخواهید سیگیت از سری goflex رو بخرید .

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال iOS hormozan m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    AHWAZ

پيش فرض

سلام.

WD MY BOOK 1TB 170

WD MY PASSPORT 250

10. این کاربر از hormozan m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ba maram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

WD MY BOOK 1TB 170

WD MY PASSPORT 250
    فرقشونم می گید چیه با هم ؟؟
    مرسی

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فرقشونم می گید چیه با هم ؟؟
    مرسی
    سلام
    مدل my book هارد آداپتودار هست ولی مدل my passport هارد پرتابل و بدون آداپتور هست و تفاوت این دو را در پست زیر به طور کامل توضیح دادم . (البته اون زمانی که این تفاوت رو توضیح میدادم قیمتها اینجوری بالا نبود).

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

برقی یا کامپیوتری؟
    سلام
    من برام سؤاله که هاردی که توسط یه شرکت نامدار ساخته میشه، واحدهای دیجیتال را درست ننویسه.
    یعنی میشه مثلاً سیگیت وقتی مینویسه یک ترابایت، منظورش 903بیلیون بایت باشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •