تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 260 از 827 اولاول ... 160210250256257258259260261262263264270310360760 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,591 به 2,600 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    اون مدل از وسترنی که به شما پیشنهاد دادم مدل آداپتوری Elements هست نه My Book . چون شما برای ps3 میخواستید پس اجبارا باید usb2 باشه در صورتیکه تمامی مدلهای My Book ویندوزی usb3 هستن که به درد ps3 شما نمیخوره .با وجود مدل برتر گوفلکس مدل Expansion رو هم پیشنهاد نمیدم .

به دو علت سیگیت به شما پیشنهاد دادم

1. به توجه به اینکه یه هارد در شرایط خوب نگهداری عمری بیش از سه سال خواهد داشت پس اینترفیس usb2 خیلی قدیمی خواهد شد ولی شما میتونین با خرید کارتریج usb3 خیلی راحت هارد رو ارتقا بدین . در صورتیکه برای هارد اکسترنال وسترن چنین امکانی وجود ندارد . لازم به ذکر هست که گرچه در حال حاضر پیدا کردن کارتریج usb3 دشوار هست ولی قطعا تا چند سال دیگه این کارتریج خیلی راحت در بازار پیدا میشه .

2. تا اونجایی که میدونم و حدس میزنم از هارد اینترنال 7200 دور استفاده شده .
    ممنون اما یه سری مای بوک های قدیمی usb2 و ویندوزی هستن که تو بازار هم هست احتمالا چون توی سایت ها هت قیمتم حدود 120 ایناس
    Expansion چیش کم تر از گلوفلوکسه؟ اخه گوفلکس قیلفش ضایس اما اونکی خوبه
    --------------------------------------------
    واقا عمر هارد 3 ساله؟
    راستی مگه ربطی داره ps3 هارد 2tb یا 3tb نشناسه؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    320 هم هست؟تا 50000 تومن میشه یه چیز خوب گرفت؟
    یه سری اطلاعات مهم دارم میخوام بریزم توش
    سلام
    با توجه به اینکه 500 گیگ میخواهید احیانا هارد پرتابل (بدون آداپتور) مورد نظرتون هست .
    تا اونجایی که میدونم تفاوت قیمتی بین 320 گیگ و 500 گیگ خیلی زیاد نیست پس نمیصرفه که به جای 500 گیگ 320 گیگ بخرید . بودجه شما هم که خیلی کمه من خودم یه هارد 500 گیگ پرتابل سیگیت خریدم 78 هزارتومن .

نمیدوم اطلاعات شما چطوری هست که خیلی مهمه اگر خیلی محرمانه هست اجباراً باید وسترن رو بخرید که نرم افزار قفل گزاری محکمی داره ، ولی اگر محرمانه نیست و ترس شما به خاطر مسائل دیگری مثل زمین افتادن هارد و خراب شدن ناشی از آن هست باید هارد سیلیکون پاور از سری armor بخرید که ضد ضربه و ضد شوک هست .

خلاصه هاردهای پرتابل تنوع زیادی در بازار دارن ولی اگر کمی بودجه رو زیادتر کنین و در نگهداری هارد کوشا هستید من مدل My Passport Essential رو به شما پیشنهاد میدم که usb3 هم داره !!! ولی بدی این هارد این هست که به راحتی خط و خش میافته و کاریش هم نمیشه کرد .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون اما یه سری مای بوک های قدیمی usb2 و ویندوزی هستن که تو بازار هم هست احتمالا چون توی سایت ها هت قیمتم حدود 120 ایناس
    Expansion چیش کم تر از گلوفلوکسه؟ اخه گوفلکس قیلفش ضایس اما اونکی خوبه
    --------------------------------------------
    واقا عمر هارد 3 ساله؟
    راستی مگه ربطی داره ps3 هارد 2tb یا 3tb نشناسه؟
    خواهش میکنم

خب اگر فقط usb2 میخواهید و usb3 برای شما هیچ اهمیتی نداره و همچنین اگر شما mybook قدیمی ویندوزی دارای اینترفیس usb2 در بازار پیدا کردید میتونین همون وسترن رو بخرید .
    فقط یه نکته : از خرید هاردهایی که لیبل دارن مثل مدل elite که اتفاقا usb2 هست اجتناب کنید که احتمالاً ps3 اونو نمیشناسه .

مدل گوفلکس خیلی قشنگتر از مدل Expansion هست که هیچ به خاطر انعطاف پذیری بالا جایزه CES سال 2011 رو برده !!!

من نگفتم دقیقا سه سال ، بلکه گفتم که در شرایط خوب نگهداری عمری بیش از سه سال خواهد داشت حالا ممکنه 4 سال بشه یا 10 سال البته راجع به عمر مفید هارد نبایستی میگفتم چند سال ، عمر مفید هارد رو بر اساس ساعت کارکرد یا MTBF اعلام میکنن . مثلا عمر مفید هاردهای سری باراکودا حدوداً 700 هزارساعت هست حالا حساب کنین در روز چند ساعت از هارد کار میکشید و چندسال میشه !!! البته این برای شرایط خیلی ایده آل هست مثلا پاور عالی و بدون نقص و دمای کاملا متناسب و ..... که عمراً هارد دقیقا به 700 هزارساعت برسه !!!

البته دوست من ، اینکه گفتم بیش از سه سال ، بیشتر منظورم این بود که پس از چندسال دیگه usb2 حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت و مطمئنا منقرض خواهد شد و خرید هارد usb2 به صلاح نیست و حتی تفاوت قیمتی بین usb2 و usb3 چندان هم زیاد نیست . به همین خاطر روی مدل گوفلکس تاکید داشتم !!!
    Last edited by ata.royalfalcon; 12-08-2011 at 20:37.

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

کسی نیست بتونه راهنمایی کنه؟!!!

پروفشنال jojo_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    C:PROGRAM

پيش فرض

سلام
    با توجه به اینکه 500 گیگ میخواهید احیانا هارد پرتابل (بدون آداپتور) مورد نظرتون هست .
    تا اونجایی که میدونم تفاوت قیمتی بین 320 گیگ و 500 گیگ خیلی زیاد نیست پس نمیصرفه که به جای 500 گیگ 320 گیگ بخرید . بودجه شما هم که خیلی کمه من خودم یه هارد 500 گیگ پرتابل سیگیت خریدم 78 هزارتومن .

نمیدوم اطلاعات شما چطوری هست که خیلی مهمه اگر خیلی محرمانه هست اجباراً باید وسترن رو بخرید که نرم افزار قفل گزاری محکمی داره ، ولی اگر محرمانه نیست و ترس شما به خاطر مسائل دیگری مثل زمین افتادن هارد و خراب شدن ناشی از آن هست باید هارد سیلیکون پاور از سری armor بخرید که ضد ضربه و ضد شوک هست .

خلاصه هاردهای پرتابل تنوع زیادی در بازار دارن ولی اگر کمی بودجه رو زیادتر کنین و در نگهداری هارد کوشا هستید من مدل My Passport Essential رو به شما پیشنهاد میدم که usb3 هم داره !!! ولی بدی این هارد این هست که به راحتی خط و خش میافته و کاریش هم نمیشه کرد .
    کد:
    منظورم از اطلاعات عکس هستش(یه وقت پاک نشه/کلا محکم باشه) کمترین ظرفیت این هاردهای اکسترنال چنده؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    Northern Avizona

پيش فرض

مثل اینکه من خیلی تو خرید هارد عجله کردم! 5 ماه پیش هیتاچی 500 با گارانتی آواژنگ گرفتم 78 تومان اونم USB2 و حسابی صبر و حوصله به خرج میده تو کپی کردن و اطلاعات رو 10 درصد بیشتر از حجمی که روی هارد سیستم دارن کپی میکنه!

یه چیزی بگید دلگرمم کنید :(
    Last edited by 900913; 13-08-2011 at 01:35.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظورم از اطلاعات عکس هستش(یه وقت پاک نشه/کلا محکم باشه) کمترین ظرفیت این هاردهای اکسترنال چنده؟
    مدلي كه معرفي كردم فقط 500 گيگ هست و كمتر نداره .
    اگر واقعا حجم كمتري ميخواهيد از وسترن مدل WD Elements رو ميتونين بخرين كه از 250 گيگ الي 500 گيگ موجوده البته فقط usb2 هست . اين مدلهاي المنت هيچ نرم افزاري ندارن و قابليت قفل گذاري هم ندارن . حالا هم نميدونم در بازار اين حجم پيدا ميشه يا خير !!! همچنين با مدل WD Elements SE هم اشتباه نگيريد .

لينك
    کد:
    از سيگيت هم ميتونين پرتابل مدل FreeAgent GoFlex رو بخريد كه از 320 گيگ الي 1.5 ترا موجوده

کد:

---------- Post added at 07:33 AM ---------- Previous post was at 07:28 AM ----------

مثل اینکه من خیلی تو خرید هارد عجله کردم! 5 ماه پیش هیتاچی 500 با گارانتی آواژنگ گرفتم 78 تومان اونم USB2 و حسابی صبر و حوصله به خرج میده تو کپی کردن و اطلاعات رو 10 درصد بیشتر از حجمی که روی هارد سیستم دارن کپی میکنه!

یه چیزی بگید دلگرمم کنید :(
    سلام
    با نرم افزاري كه در پست زير معرفي شده سرعتشو تست كنيد و نتيجه رو در همون تايپيك آپلود كنيد تا با بقيه برندها مقايسه بشه !!!

کد:

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون از راهنماییت! سوال اخر اینکه اگه یه وقت کارکرده خواستم بگیرم(اگه صلاح بدونید) مشکلی نداره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنماییت! سوال اخر اینکه اگه یه وقت کارکرده خواستم بگیرم(اگه صلاح بدونید) مشکلی نداره؟
    اون ديگه قضيه اش خيلي فرق فوكوله !!! اگر ميخواي دست دو بخري بايد يه جور از سلامتيش مطمئن بشي . نرم افزارهاي مختلفي وجود داره كه ميتوان از سلامتيش و ميزان كاركرد مطلع شد ، ولي اگر فروشنده حرفه اي باشه و دستگاه مخصوص هم داشته باشه ميتونه تمام اينها مسائل رو مخفي كنه . مخصوصا تو اين بازار سردرگم ايران كه همه ميخوان سر هم رو شيره بمالن ، هارد خراب و بدسكتوري رو با دستگاه و نرم افزارهاي مخصوص اصلاح ميكنن و مشتري متوجه نميشه كه اين خرابه ، چند روز كه كار كرد اونوقت ميفهمه كه سرش چه كلاهي رفته . ولي اگر ميخواي دست دو بخري مهلت تست ازش بگير.

در هرحال من اصلا و ابدا خريد دست دو رو توصيه نميكنم اونهم هارد ، چون هارد يه قطعه مكانيكي و داراي قطعات متحرك هست و خيلي هم حساس . بعضي اوقات حتي بدون اينكه اثر ضربه روي بدنه اش مشخص باشه بدسكتوري داره و ...

اگر مشكل مالي دارين ميتونين از برند سيگيت بخريد كه نسبت به وسترن ارزانتر هست يا حتي از برندهاي ديگه غير از وسترن يا سيگيت انتخاب كنين ولي كمتر از 70 هزارتومن جايي نديدم ولي شما يكم بازار رو بگرديد
    Last edited by ata.royalfalcon; 13-08-2011 at 10:51.

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت

پيش فرض

اون ديگه قضيه اش خيلي فرق فوكوله !!! اگر ميخواي دست دو بخري بايد يه جور از سلامتيش مطمئن بشي . نرم افزارهاي مختلفي وجود داره كه ميتوان از سلامتيش و ميزان كاركرد مطلع شد ، ولي اگر فروشنده حرفه اي باشه و دستگاه مخصوص هم داشته باشه ميتونه تمام اينها مسائل رو مخفي كنه . مخصوصا تو اين بازار سردرگم ايران كه همه ميخوان سر هم رو شيره بمالن ، هارد خراب و بدسكتوري رو با دستگاه و نرم افزارهاي مخصوص اصلاح ميكنن و مشتري متوجه نميشه كه اين خرابه ، چند روز كه كار كرد اونوقت ميفهمه كه سرش چه كلاهي رفته . ولي اگر ميخواي دست دو بخري مهلت تست ازش بگير.

در هرحال من اصلا و ابدا خريد دست دو رو توصيه نميكنم اونهم هارد ، چون هارد يه قطعه مكانيكي و داراي قطعات متحرك هست و خيلي هم حساس . بعضي اوقات حتي بدون اينكه اثر ضربه روي بدنه اش مشخص باشه بدسكتوري داره و ...

اگر مشكل مالي دارين ميتونين از برند سيگيت بخريد كه نسبت به وسترن ارزانتر هست يا حتي از برندهاي ديگه غير از وسترن يا سيگيت انتخاب كنين ولي كمتر از 70 هزارتومن جايي نديدم ولي شما يكم بازار رو بگرديد
    پس چند روز دیگه بودجه رو تا 70000 میرسونم!ازخرید دست دوم هم منصرف شدیم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •