تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789
نمايش نتايج 81 به 90 از 90

نام تاپيک: آورکلاکe5200

آخر فروم باز ali_disslove's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

ببخشید من اون دفعه که این کاو کردم دیگه صفحه بالا نیومد و با 2-3 تا ریست بالا اومد از یه بچه ها پرسیدم گفت این کار cpu رو میسوزونه و شانس اوردی نسوخته واسه همین منم بی خیالش شدم و گفتم عجب غلطی کردم

حالا دوباره امروز به کلم زدو نشستم پاش اونایی که گفتید رو disable کردم و این دفعهcpu frequency رو روی 260 گذاشتم رم اوتوماتیک روی 867 رفت ونتونستم کمترش کنم اون 1.3 که گفتید بزارم نبود و cpu overclocking voltage c رو یه بار روی +50 و یه بار روی +100 گذاشتم اما روی هیچ کدوم از حالت ها 30 دقیقه با prime تست گرفتم هیچ اروری نداد اما روی +100 دما 8-9 درجه ای بالا تر بود

حالا این عکس ها رو هم گذاشتم --خوبی بوده اورم ؟نسوزه ؟اشکال نداره ولتاژ 1.3 ندادم و +50 اضافه کردم ؟

دوستم راست میگه این کار عمر cpu رو کم میکنه ؟

یکی هم میگفت باید ولتاژ رو دستی به رم بدی وگرنه ولتاژ اضافی میکشه و رم میسوزه

اینم بگم که ویندوز سون به cpu امتیاز 6 میداد اما حالا 6.6 و رم تغییری نکرده از لحاظ امتیازی

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

اینم عکس ها یکیش +50 و اون که دمای بالاتری داره +100 هست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز esfehanei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

ای بابا
    شما آور کردی؟
    من هنوز تو پاورم موندم
    نمی دونم توانش چیه

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

حالا دوباره امروز به کلم زدو نشستم پاش اونایی که گفتید رو disable کردم و این دفعهcpu frequency رو روی 260 گذاشتم رم اوتوماتیک روی 867 رفت ونتونستم کمترش کنم اون 1.3 که گفتید بزارم نبود و cpu overclocking voltage c رو یه بار روی +50 و یه بار روی +100 گذاشتم اما روی هیچ کدوم از حالت ها 30 دقیقه با prime تست گرفتم هیچ اروری نداد اما روی +100 دما 8-9 درجه ای بالا تر بود
    شما بايد ضريب رم را حين اوركلاك كاهش بدي تا فركانس رمها از 800 حتي الامكان بيشتر نشه
    در مورد ولتاژ دادن هم حتما سعي كنيد با كمترين ولتاژ پردازنده را پايدار كنيد.مثلا اگر 30 دقيقه با +50 ميلي ولت پايدار بود يگه لازم نيست ولتاژ را اضافه كنيد چون تنها مزيت اينكار بالا رفتن دماي پردازنده شماست
    مثلا در يكي از همين شاتهايي كه گذاشتي با ولتاژ +100 ميلي ولت دماي پردازنده در فول لود رفته روي 84 درجه كه اصلا دماي مطلوبي نيست!!

دوستم راست میگه این کار عمر cpu رو کم میکنه ؟
    اگر اوركلاك منطقي و علمي باشه خير مشكلي پيش نمياد مثلا دماي پردازنده شما نبايد بالاي 78 درجه بشه كه الان حدود 84 درجه هست

یکی هم میگفت باید ولتاژ رو دستی به رم بدی وگرنه ولتاژ اضافی میکشه و رم میسوزه
    بايد ولتاژ را از حالت AUTO خارج كنيد كه چنين مشكلي پيش نياد

ضمنا لطفا ديگه عكس ها را در RAPIDSHARE آپديت نكنيد
    حتي الامكان در يك آپلود سنتر عكس يا حدعقل 4SHARE بذاريد چون رپيدشير فراي هر دانلود 15 دقيقه TIME OUT ميذاره

4. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

شما بايد ضريب رم را حين اوركلاك كاهش بدي تا فركانس رمها از 800 حتي الامكان بيشتر نشه
    در مورد ولتاژ دادن هم حتما سعي كنيد با كمترين ولتاژ پردازنده را پايدار كنيد.مثلا اگر 30 دقيقه با +50 ميلي ولت پايدار بود يگه لازم نيست ولتاژ را اضافه كنيد چون تنها مزيت اينكار بالا رفتن دماي پردازنده شماست
    مثلا در يكي از همين شاتهايي كه گذاشتي با ولتاژ +100 ميلي ولت دماي پردازنده در فول لود رفته روي 84 درجه كه اصلا دماي مطلوبي نيست!!

اگر اوركلاك منطقي و علمي باشه خير مشكلي پيش نمياد مثلا دماي پردازنده شما نبايد بالاي 78 درجه بشه كه الان حدود 84 درجه هست

بايد ولتاژ را از حالت AUTO خارج كنيد كه چنين مشكلي پيش نياد

ضمنا لطفا ديگه عكس ها را در RAPIDSHARE آپديت نكنيد
    حتي الامكان در يك آپلود سنتر عكس يا حدعقل 4SHARE بذاريد چون رپيدشير فراي هر دانلود 15 دقيقه TIME OUT ميذاره

ایول شما مهندس کامپیوتری ؟خیلییییی اطلاعاتت بالاست

برا همین چند کیلوبایت 15 دقیقه؟عجب نامردیه این راپید -چشم از این به بعد لینک مستقیم میدم

ببخشید خوب همین افزایش ولتاژ حالا هر چه قدرم کم فکر کنم یه کم باعث کاهش عمر بشه درسته ؟

ولتاژ رم کدومه ؟چند بزارم ؟این nb voltage و sb voltage و غیره چی هست ؟دستش نزارم ؟

اینکه رم هی فرکانسش میره بالا رو چی کار کنم نمیتونم روی 800 یا 667 نگهش دارم همین طوری که اون 200 رو بالا میبرم اینم برا خودش بالا میره کم ترم نمیشه--این بعث آسیب رم میشه یا کاهش راندمان یا جفتش ؟

حالا میخوام یه فن بخرم و بازم ببرم بالا اما وقتی روی 280 گذاشتم فرکانس رم رفت روی 1000 و cpu روی 2700 رفت اما ویندوز شدیدا هنگ بود و آخرشم یه صفحه آبی اومد یه چیزایی نوشت بعدشم خود به خود ریست کرد منم این دفعه +100 زدم اما دیگه وارد ویندوز هم نمیشد تااینکه دوباره کمش کردم --حالا به فرض من بخوام فنو عوض کنم . ببرم تا 3700 باید چی کار کنم ؟این محدودیت که هی رم میره بالا دلیلش چیه ؟مشکل از رمه یا مادربورد ؟چه جوری میشه درستش کرد ؟

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

ای بابا
    شما آور کردی؟
    من هنوز تو پاورم موندم
    نمی دونم توانش چیه
    از من میشنوی اور کن بره چی کار توانش داری اور کن اگه دیدی هنگ کردو کند شدو ریست کردو صفحه آبی اومد برش گردون به عقب

مطمئن باش هیچ اتفاقی نمیفته

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

ببخشید خوب همین افزایش ولتاژ حالا هر چه قدرم کم فکر کنم یه کم باعث کاهش عمر بشه درسته ؟
    نه اين مقدار مشكلي بوجود نمياره

ولتاژ رم کدومه ؟چند بزارم ؟این nb voltage و sb voltage و غیره چی هست ؟دستش نزارم ؟
    اينها را لازم نيست ولتاژ بدي
    فقط از AUTO خارج كن كه روي MANUAL باشه
    يعني SYSTEM VOLTAGE CONTROL از AUTO خارج بشه

اینکه رم هی فرکانسش میره بالا رو چی کار کنم نمیتونم روی 800 یا 667 نگهش دارم همین طوری که اون 200 رو بالا میبرم اینم برا خودش بالا میره کم ترم نمیشه--این بعث آسیب رم میشه یا کاهش راندمان یا جفتش ؟
    خوب اين طبيعي هست و توضيحش هم مفصل هست هم وقت گير
    شما بصورت پيش فرض بذارش روي 667 و بعد اوركلاك را انجام بده
    اگر فركانسش از 860 بالاتر نره و ولتاژ هم ندي مشكلي براش پيش نمياد

حالا میخوام یه فن بخرم و بازم ببرم بالا اما وقتی روی 280 گذاشتم فرکانس رم رفت روی 1000 و cpu روی 2700 رفت اما ویندوز شدیدا هنگ بود و آخرشم یه صفحه آبی اومد یه چیزایی نوشت بعدشم خود به خود ریست کرد منم این دفعه +100 زدم اما دیگه وارد ویندوز هم نمیشد تااینکه دوباره کمش کردم --حالا به فرض من بخوام فنو عوض کنم . ببرم تا 3700 باید چی کار کنم ؟این محدودیت که هی رم میره بالا دلیلش چیه ؟مشکل از رمه یا مادربورد ؟چه جوری میشه درستش کرد ؟

با فن 30-40 تومني رسيدن به فركانس 3.7 كار چندان سختي نيست ولي براي كاربرد 7/24 بهتر هست از اين فركانس بالاتر نريد چون در دراز مدت عمر پردازهد كم ميشه(منظور از دراز مدت بالاي 1.5 سال هست)
    اون ارور هم بخاطر بالا رفتن فركانس رمها هست
    براي اينكه اين مشكل پيش نياد بايد فركانسش را بذاري روي 533
    ولي مثلا من مي تونم پردازنده را در فركانس 3.7 و رمها را هم در همون فركانس 800 فيكس كنم
    شما اول فن را بگير بعد من به شما ميگم چيكار كني

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

نه اين مقدار مشكلي بوجود نمياره

اينها را لازم نيست ولتاژ بدي
    فقط از AUTO خارج كن كه روي MANUAL باشه
    يعني SYSTEM VOLTAGE CONTROL از AUTO خارج بشه

خوب اين طبيعي هست و توضيحش هم مفصل هست هم وقت گير
    شما بصورت پيش فرض بذارش روي 667 و بعد اوركلاك را انجام بده
    اگر فركانسش از 860 بالاتر نره و ولتاژ هم ندي مشكلي براش پيش نمياد

با فن 30-40 تومني رسيدن به فركانس 3.7 كار چندان سختي نيست ولي براي كاربرد 7/24 بهتر هست از اين فركانس بالاتر نريد چون در دراز مدت عمر پردازهد كم ميشه(منظور از دراز مدت بالاي 1.5 سال هست)
    اون ارور هم بخاطر بالا رفتن فركانس رمها هست
    براي اينكه اين مشكل پيش نياد بايد فركانسش را بذاري روي 533
    ولي مثلا من مي تونم پردازنده را در فركانس 3.7 و رمها را هم در همون فركانس 800 فيكس كنم
    شما اول فن را بگير بعد من به شما ميگم چيكار كني
    [/COLOR]

دوست عزیز من گذاشتم رو 667 و بعد 200 رو افزایش دادم اما باز هم رم خیلی بالاتر از 800 رفت

فن 30-40 هزاری واسه 3.7؟من همین حالا تا 3.5 رفتم با فن خودش دما هم 75 بالاتر نرفت--فن ارزون تر نمیشه ؟برا 200 مگاهرتز ارزش نداره بالا 10 تومن پول بدم

میخوام اول از اینکه تا نزیکای 4 میره مطمئن شم و بعدا فن رو خریداری کنم

الان با 3500 که گذاشتم و ولتاژ رم رو روی چند بزارم ؟یا روی اوتو ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز من گذاشتم رو 667 و بعد 200 رو افزایش دادم اما باز هم رم خیلی بالاتر از 800 رفت
    خوب بذارش روي 533!!!

فن 30-40 هزاری واسه 3.7؟من همین حالا تا 3.5 رفتم با فن خودش دما هم 75 بالاتر نرفت--فن ارزون تر نمیشه ؟برا 200 مگاهرتز ارزش نداره بالا 10 تومن پول بدم

میخوام اول از اینکه تا نزیکای 4 میره مطمئن شم و بعدا فن رو خریداری کنم
    پردازنده و مادربرد خيلي مشكلي ندارند ولي چون كمترين ضريب رم شما 1 هست پس رم شما از 3.8 بيشتر محدوديت ايجاد مي كنه

الان با 3500 که گذاشتم و ولتاژ رم رو روی چند بزارم ؟یا روی اوتو ؟
    گفتم كه با كمترين ولتاژي كه سيستم پايدار هست

10. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

خوب بذارش روي 533!!!

پردازنده و مادربرد خيلي مشكلي ندارند ولي چون كمترين ضريب رم شما 1 هست پس رم شما از 3.8 بيشتر محدوديت ايجاد مي كنه

گفتم كه با كمترين ولتاژي كه سيستم پايدار هست

1-خوب آخه اصلا دست من نیست مقدارش من هر چی از 200 بالاتر میرم اینم برا خودش بالا تر میره کمتر از 667 هم نداره --همین جوری که گفتید اول گذاشتم روی 667 و بعد 200 رو زیاد کردم اما بازم این زیاد شد--مشکل این چیه که هی میره بالا منم نمیتونم دستکاریش کنم با اینکه روی manual هست

2-من دقیقا نمیدونم کدوم ماله پردازندس کدوم رم----همه واسه پردازنده 1.3 و غیره دارند اما من +50 +100 +150 دارم --این همونه ؟پس چرا ماله من این شکلیه ؟
    ولتاژ رم کدومه ؟5تا ولتاژ هست اینجا nb-sb کدوم ؟

3-این ضریب رم چیه ؟چه جوری عوضش کنم ؟مارکش بده که ضریبش اینه ؟من الان گذاشتم رم رو روی 800 پس چرا cpu z 403 نشون میده ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

1-خوب آخه اصلا دست من نیست مقدارش من هر چی از 200 بالاتر میرم اینم برا خودش بالا تر میره کمتر از 667 هم نداره --همین جوری که گفتید اول گذاشتم روی 667 و بعد 200 رو زیاد کردم اما بازم این زیاد شد--مشکل این چیه که هی میره بالا منم نمیتونم دستکاریش کنم با اینکه روی manual هست
    معمولا اكثر مادربردها اين ضريب رم را در فركانس 533 هم دارند.حتما شما نمي تونيد در اين فركانس فيكسش كنيد

2-من دقیقا نمیدونم کدوم ماله پردازندس کدوم رم----همه واسه پردازنده 1.3 و غیره دارند اما من +50 +100 +150 دارم --این همونه ؟پس چرا ماله من این شکلیه ؟
    ولتاژ رم کدومه ؟5تا ولتاژ هست اینجا nb-sb کدوم ؟
    MEMORY VOLTAGE مربوط ميشه به ولتاژ رم كه نيازي به تغيير نداره
    VCORE OVER VOLTAGE مربوط ميشه به پردازنده

3-این ضریب رم چیه ؟چه جوری عوضش کنم ؟
    مادربرد شما در اين زمينه يكم ناقص هست و تمامي ضرايب را نداره

من الان گذاشتم رم رو روی 800 پس چرا cpu z 403 نشون میده ؟
    در پلتفرم DDR فركانس نهايي رمها دو برابر فركانس واقعي چيپ ها هست
    پس يعني 403 در 2 ضرب ميشه كه فركانس نهايي 806 را ميده

پ.ن : به نظر من همين فركانس 3.3 هم كاراييي خيلي خوبي را به شما ميده و با فن استوك نيازي به اوركلاك بيشتر نيست

13. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

معمولا اكثر مادربردها اين ضريب رم را در فركانس 533 هم دارند.حتما شما نمي تونيد در اين فركانس فيكسش كنيد

MEMORY VOLTAGE مربوط ميشه به ولتاژ رم كه نيازي به تغيير نداره
    VCORE OVER VOLTAGE مربوط ميشه به پردازنده

مادربرد شما در اين زمينه يكم ناقص هست و تمامي ضرايب را نداره

در پلتفرم DDR فركانس نهايي رمها دو برابر فركانس واقعي چيپ ها هست
    پس يعني 403 در 2 ضرب ميشه كه فركانس نهايي 806 را ميده

پ.ن : به نظر من همين فركانس 3.3 هم كاراييي خيلي خوبي را به شما ميده و با فن استوك نيازي به اوركلاك بيشتر نيست

آره خوب ولی خوب میخواستم دیگه تا آخرشو یاد بگیرم که دیگه وقتی نکشید و دیدم ازم مفت میخرند و احتیاج به عوض کردنشه یه اور درستو حسابی 4 به بالا بدم تا دیگه هر وقت جونش در اومد

حالا من این 1.3 رو واسه cpu ندارم این +50 که اضافه میکنم همینه ؟همینو بزارم روی +50 یعنی بهش ولتاژ دادم ؟

صفحه 9 از 9 اولاول ... 56789

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •