تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: کدام گرایش مهندسی برق دارای بازار کار بهتری است؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض کدام گرایش مهندسی برق دارای بازار کار بهتری است؟

لطفا به ترتیب بهترین گرایش های برق را از از نظر بازار کار بنوسید.(گرایش های برق عبارتند از الکترونیک,قدرت,مخابرات,کنت ل,مهندسی پزشکی)
    لطفا بدون تعصب نظرتون رو بیان کنید تا بچه هایی که اطلاعی تو این زمینه ندارن بتونن از این پست استفاده کنند.

در آغاز فعالیت albert&amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

1 قدرت

رشته اصلی خودم الکترونیکه اما به نظر من و به نظر خیلی ها گرایش قدرت از همه بهتره از لحاظ کار بعد از اون الکترونیک دومه البته کنترل به دلیل اینکه از رشته الکترونیک گرفته شده در رده آخر و رشته مخابرات در رده سوم قرار داره!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

به نظر من همه گرایشهای برق خوبن و به هر کدوم که علاقه داشته باشی و مهارت میتونه براتون بازار کار خوبی داشته باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه Capcom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

رشته اصلی خودم الکترونیکه اما به نظر من و به نظر خیلی ها گرایش قدرت از همه بهتره از لحاظ کار بعد از اون الکترونیک دومه البته کنترل به دلیل اینکه از رشته الکترونیک گرفته شده در رده آخر و رشته مخابرات در رده سوم قرار داره!!!
    کنترل از الک گرفته شده؟!!!!
    حتما کنترل مدرن / صنعتی / دیجیتال / ترمودینامیک / ابزار دقیق/ تحقیق در عملیات جز رشته الکترونیک هستن!!! lol

اگه نباشه جاش خالی می مونه Aristar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    تو قلب دوستان

پيش فرض

کنترل از الک گرفته شده؟!!!!
    حتما کنترل مدرن / صنعتی / دیجیتال / ترمودینامیک / ابزار دقیق/ تحقیق در عملیات جز رشته الکترونیک هستن!!! lol
    این دوستمون درست گفتن کنترل از الکترونیک گرفته شده ! خوب اگه شما خودتون کنترل خونده باشین می تونین بفهمین مباحث درسیش خیلی نزدیک به الکترونیکه ! البته این به معنای ضعف کنترل نیست مثل مخابرات که خیلی سخت تر و مهم تر هستش !
    من خودم الکترونیک می خونم ولی برخلاف نظر دوستمون در بازار کار ترتیب اینطوره :
    کنترل
    مخابرات
    قدرت
    الکترونیک
    مهندسی پزشکی

علت اینکه من رتبه ها رو این طوری دادم ، اشباع شدنه الکترونیک و قدرته و الا قبلاً قدرت و الکترونیک بازار کار خوبی داشتن ولی جدیداً کنترل (به دلیل کاربرد تو کارخونه ها) و مخابرات به دلیل گسترش روزافزون اینترنت و ارتباطات در کشور بازار خوبی دارن !

در اخر این رو هم بگم اینها نظر شخصی من به عنوان یه کارشناس الکترونیک هستش و شاید بعضی برخلاف من بگن!

6. این کاربر از Aristar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

کی گفته مخابرات بازار کارش بیشتر از قدرته که شما همچین حرفی می زنید؟
    بازار کار قدرت با فاصله ی خیلی زیاد از بقیه بهتره به این زودی ها اشباع نخواهد شد.البته درس های گرایش قدرت خیلی خشک و بدون جذابیت هست و اصولا دیگه گرایش قدرت خیلی پیشرفت نخواهد کرد وبیشتر یک گرایش سنتی محسوب میشه.
    بعد از قدرت الکترونیک و کنترل قرار داره 0از لحاظ بازار کار) که اون وقت بستگی داره بخوای تا چه مقطعی بخوای ادامه بدی.کنترل برای کارشناسیش اصلا بازار خوبی نداره واما با کارشناسی ارشدش خیلی بهتر میشه.الکترونیک اما بر عکسه .یعنی تو ایران الکترونیک تا کارشناسی کاربرد داره و برا ارشد درسا اصلا تو ایران کاربردی نداره چون تو ایران اصلا فناوری طراحی مدار مجتمع و قطعات نیمه هادی رو نداریم.
    مخابرات هم در رده آخر قرار داره که علتش هم خیلی واضحه :محدود بودن صنایع مرتبط با آن.مخابرات رو اصلا برا بازار کار نخون چون بیشتر اونایی که مخابرات می خونن بیشتر به ادامه تحصیل و کارای پ÷وهشی دانشگاهی فکر می کنن.
    ترتیب جذابیت رشته هم کاملا برعکس بازار کاره یعنی:
    مخابرات
    کنترل
    الکترونیک
    قدرت

درمورد مهندسی پزشکی خیلی اطلاع ندارم اگه یکی اطلاعاتی در موردش داره لطفا بیاد اظهار نظر کنه..

داره خودمونی میشه arian_mj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

فقط مخابرات عشقه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مدیران این بخش باید برا این مقایسه بین رشته ها یه فکری بکنن چون هر وقت یه عضو جدید وارد میشه همین سوالو می پرسه
    واما جواب:
    ببین بازار کار کسیو میخواد که کار بلد باشه شما هر گرایشی باشی کار بلد باشی برات کار هست و ربطی به گرایش نداره ولی
    1.الکترونیک:زمینه کاری عمدش 2 چیزه اول ساخت قطعه که کشور ما تو این زمینه تعطیله و دوم طراحی مدار که خیلی از استادهای دانشگاهم بلد نیستن ( بیشتر تحلیل مدار بلدن که اونم زیاد بدرد نمیخوره ) در کل بیشتر کسایکه الکترونیک میخونن تو کارهای تعمییرو عیب یابی یا طراحی دیجیتال(مثل میکرو) کار میکنن
    2.قدرت:خوبی این گرایش که میتونه ضعفش هم باشه اینکه زیاد تغییر نمیکنه(برخلاف بقیه گرایشها که هر روز پیشرفت میکنن) و این باعث میشه که ایران نسبت به سایر گرایشها زیاد عقب نمونه ویه خوبی دیگه ای که داره اینکه اینجا ایرانه یعنی برای ساخت یه شبکه توزیع اول میان پستو میسازن و بعد به مشکل میخورن میدن به یه شرکت دیگه اونجا براشون این شبکه رو تحلیل میکنن و اشکالاتو پیدا میکنن و دوباره میان پستو اصلاح میکنن(سر یه پست ساده چون قبلش کار کارشناسی انجام نمیدن چقدر کار ایجاد میشه) و تقریبا نسبت به بقیه گرایشه بازار کارش بهتره
    3.مهندسی پزشکی: تو این چند سال اخیر بازار کارش بهتر شده چون هرکسی از راه امده یه شرکت واردات تجهیزات پزشکی زده و چون برا وارد کردن و همچنین خدمات پس از فروش به مهندس پزشکی احتیاج دارن کارش بهتر شده
    4.کنترل:بازار کارش بد نیست ولی شرکتای بزرگ کاراشونو به شخص یا شرکت کوچیک نمیدن و برا کار با درامد خوب بهتره وارد شرکتهای بزرگ هم بشی
    5.مخابرات:؟؟؟؟

درکل تو ایران بیشتر مواقع به تکنسین احتیاج دارند و مهندسو فقط برا سرپرستی کارگرها و کلاس استخدام میکنن چون کار یه مهندسو یه تکنسین بهتر انجام میده

10. 2 کاربر از Nakh0d4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

در این مورد خیلی تاپیک زده شده
    خیلیا میگن باید کار بلد باشی که کاملا هم درسته ولی اگه بخواهیم کلی بگیم جواب یه چیزه دیگس ( چون اگه بخواهیم اون جوری برسی کنیم پارتی از همه چیز مهم تره )
    یکی دیگه از دوستان گفته بود چون قدرت و الکترونیک اشباع شدند در نتیجه بازار کار زیادی ندارند ( در مورد الکترونیک درسته چون به شدت اشباع شده و خیلی از دانشگاه ها این رشته رو دارند ولی قدرت هنوز به اون شکل در نیومده )
    چون ما تو ایرانیم قدرت بازار کارش بهتره ( البته برای پسرا ، چون این گرایش برای دختر هیچ بازار کاری نداره ، و فقط تو دانشگاه دولتی این گرایش ، دختر رو هم پذیرش میکنه ، دانشگاه آزاد تو این گرایش اصلا دختر نمیگیره ) همین خودش یه دلیله که این گرایش مثل الکترونیک زیاد نشده )
    موفق باشین

12. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ضمن تایید حرف های Nakh0d4 باید بگم که تو زمینه کنترل (طبق تجربه ی شخصی) شرکت های بزرگ سابقه ی کاری بالا یی مخوان و یاد داشتن plc و hmi و مباحث ابزار دقیق جز شرط های اصلیشون برا استخدامه که برای کسی که تازه از محیط دانشگاه در اومده و سابقه کاری نداره خیلی مقدور نیست مگه اینکه پارتی داشته باشه که یه بحث دیگه است...
    درمورد الکترونیک هم با حرفای MOHAMMAD2010 به شدت موافقم.به خصوصض اینکه الکترونیک انتخاب اول خیلی از دختر هاست بازارش به شدت اشباع شده (برای کارای شرکتی)
    راستی من شنیدم که برای کارای تعمیرات دستگاه های پزشکی بیشتر از مهندسای الکترونیک استفاده می کنن,کسی می دونه که این درسته یا نه؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •