تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: تفاوت موتور های پردازشگر صدا و تصویر در برندها و مشاوره خرید LCD

آخر فروم باز ahriman323's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض تفاوت موتور های پردازشگر صدا و تصویر در برندها و مشاوره خرید LCD

سلام
    از بین ایکس ویژن- سونی - ال جی -و جی وی سی یک lcd میخوام بگیرم
    37 الی 42 اینچ قیمت هم زیر 1تومن با گارانتی
    استفاده هم تصویر ماهواره شبکه های معمولی

و اما مسئله اصلی :بین این برندها تفاوت موتور های پردازشگر صدا و تصویر در حد زیادی هست که بخوام هزینه بیشتری کنم یا همه را در سطح هم میبینید
    خودم موتور براویا سونی را تو tv های crt که دیدم یک سر و گردن بالاتر از سامسونگ و ال جی بوده میخواستم ببینم تو lcd ها هم همین طور هست

و دوم اینکه بهتره رو کاغذ شرایط را سنجید یا کیفیت رنگ تصویر را تو فروشگاه مقایسه کرد

و سوم اینکه با توجه به زیاد بودن نور فروشگاه که تو این تاپیک گفته شده
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چجوری میشه کیفیت تصویر بهتر را تشخیص داد؟

و چهارم اینگه فول اچ دی بودن برای تصاویر معمولی ماهواره(شبکه های ایرانی) بهتر هست یا هزینه اضافی اینو بخاطر این میگم که هرچی رزولشن بالا تر بره پیکسل ها هم ریز تر میشند بنابر این به نظر من کیفیت بهتر میشه

2. این کاربر از ahriman323 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

همه عوامل موثر در کیفیت تصویر رو نمیشه به پردازنده پنل نسبت داد بعضی وقتها کیفیت قطعات به کار رفته و استفاده از تکنولوژی های جدید در بعضی قطعه ها میتونه تاثیر مثبت روی کیفیت تصویر داشته باشه.
    راجع به TV لامپی سونی و مقایسه اون با بقیه برندها به نظر من نمیشه این برتری رو تعمیم داد چون تکنولوژی به هیچ وجه استاتیک نیست و دائم در حال پیشرفته ممکنه چیزی که تا دیروز دارای نقص بوده یک دفعه متحول بشه....
    راجع به مقایسه تو فروشگاها تو آمریکا و کشورهای اروپایی اتاقهایی با نور شبیه سازی شده منازل به همراه پلیرها و فیلمهایی که شامل چندین نوع سناریو مختلف تصویری میشن در اختیار خریدارا قرار میگیره ولی متاسفانه تو ایران حتی امکان دیدن نمایشگرهای متفاوت از برندهای مختلف در شرایط مکانی یکسان هم دشوار هست و در صورت وجود هم فروشنده ها تمایلی ندارن که اجازه بدن شما پنلهارو با فیلمهای دلخواهتون تست کنید و حتی کنترل TV رو هم با اکراه به شما میدن (البته اگه راضی به اینکار بشن!!) به نظر من بهترین راه تحقیق توی نت هست (البته از مراجع معتبر طبیعتا قابل اطمینان تر هست)...
    به طور کلی نظر شخصی من این هست که اگر میخواین با TV فقط برنامه های معمولی (SD) نگاه کنید بهتره دنبال یکی از پنلهای سامسونگ باشید چون عملکرد پردازنده های سامسونگ در بزرگنمایی تصاویر و Deinterlace کردن سیگنالهای SD در رنج قیمت مشابه با سایر برندها بهتر هست.

4. 8 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض دوست من سلام

چند سوال دارم این واقعیته lcd ها بعد از 3 سال تصویرشون تیره تر میشه اگه روزی 10 ساعت کار کنند ؟ ایا پلاسما اینطوری نیست یعنی اصلا تصویرش تکون نمیخوره ؟ سوال دوم - بالاخره من نفهمیدم پلاسمای پاناسونیک خوبه یا نه ؟ سوال سوم دوست من روشنترین تصویر با تنظیمات زیاد بالاخره مال کدوم تلویزیون ال سی دی یا پلاسما هست ؟ سوال چهارم کدوم تلویزیون ورودی وخروجیهای پشتش کامل هست من حداقل 3 تا avi میخواستم سوال پنجم کدوم تلویزیون از نظر usb فول هست

6. این کاربر از kisiya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ahriman323's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

همه عوامل موثر در کیفیت تصویر رو نمیشه به پردازنده پنل نسبت داد بعضی وقتها کیفیت قطعات به کار رفته و استفاده از تکنولوژی های جدید در بعضی قطعه ها میتونه تاثیر مثبت روی کیفیت تصویر داشته باشه.
    راجع به TV لامپی سونی و مقایسه اون با بقیه برندها به نظر من نمیشه این برتری رو تعمیم داد چون تکنولوژی به هیچ وجه استاتیک نیست و دائم در حال پیشرفته ممکنه چیزی که تا دیروز دارای نقص بوده یک دفعه متحول بشه....

به طور کلی نظر شخصی من این هست که اگر میخواین با TV فقط برنامه های معمولی (SD) نگاه کنید بهتره دنبال یکی از پنلهای سامسونگ باشید چون عملکرد پردازنده های سامسونگ در بزرگنمایی تصاویر و Deinterlace کردن سیگنالهای SD در رنج قیمت مشابه با سایر برندها بهتر هست.

ایکس ویژن از لحاظ موتورهای پردازشش به پای سامسونگ رسیده تو محدوده قیمت من؟ (پنل هاش که تحقیق کردم بچه ا گفتن یکی هست)
    چون فروشگاه سام نداره!

سونی و ایکس ویژن را مقایسه ای ازشون ندیدم جایی نمیدونم تکنولوژیشون خیلی با هم تفاو داره یا نه

8. این کاربر از ahriman323 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

چند سوال دارم این واقعیته lcd ها بعد از 3 سال تصویرشون تیره تر میشه اگه روزی 10 ساعت کار کنند ؟ ایا پلاسما اینطوری نیست یعنی اصلا تصویرش تکون نمیخوره ؟ سوال دوم - بالاخره من نفهمیدم پلاسمای پاناسونیک خوبه یا نه ؟ سوال سوم دوست من روشنترین تصویر با تنظیمات زیاد بالاخره مال کدوم تلویزیون ال سی دی یا پلاسما هست ؟ سوال چهارم کدوم تلویزیون ورودی وخروجیهای پشتش کامل هست من حداقل 3 تا avi میخواستم سوال پنجم کدوم تلویزیون از نظر usb فول هست
    1.نتیجه بررسی اکثر سازمانهای تحقیقاتی نشون میده که بیشتر لامپهای CCFL بعد از 12 هزار ساعت درخششون نصف میزان اولیه میشه حالا 12 هزار ساعت رو تقسیم به میزانی که ممکنه به طور متوسط در روز TV نگاه کنید بکنید تا حدودا این زمان رو به دست بیارین.
    2.معمولا بعضی مدلهای پنلهای پلاسمای پاناسونیک هر ساله جوایز متعددی از وبسایتها و مجله های منتقد در صنایع الکترونیک کسب میکنن ولی با این وجود هیچ محصولی کامل نیست شما باید با توجه به شرایط و سلیقه خودتون تشخیص بدین که به درد شما میخوره یا نه.
    3.معمولا بالاترین برایتنس رو TV ـهای LCD با بک لایت CCFL دارن ولی میزان برایتنس اکثر پنلهای LCD در حد هم هست و از 500cd/m^2 بالاتر نمیره تا اونجا که من آمار دارم شارپ , سونی , فیلیپس , پاناسونیک و سامسونگ همشون LCD ـهایی با پیک برایتنس نزدیک به 500 کاندلا دارن... تا به این لحظه کاملترین گزینه برای تنظمات تصویر مربوط به بعضی مدلهای High end ال جی و پایونیر بوده.
    4.معمولا مدلهای سامسونگ از نظر تعداد ورودی و خروجی و پشتیبانی از فرمتهای صوتی و تصویری بین بقیه برندها کاملتر هستن یه نکته دیگه اینکه تا اونجا که من اطلاع دارم بین برندهای مختلف اکثر مدلهای سامسونگ و سونی از طریق ورودی کابل کامپوننت سیگنالهای 1080p رو پردازش میکنن در حالیکه بقیه برندها معمولا قبول نمیکنن (البته استاندارد نهایی این کابلها 1080i هست ولی ظاهرا پهنای باند دریافت 1080p رو هم تحت شرایطی داره البته کیفیتش کمی پائینتر از HDMI هست)

ایکس ویژن از لحاظ موتورهای پردازشش به پای سامسونگ رسیده تو محدوده قیمت من؟ (پنل هاش که تحقیق کردم بچه ا گفتن یکی هست)
    چون فروشگاه سام نداره!

سونی و ایکس ویژن را مقایسه ای ازشون ندیدم جایی نمیدونم تکنولوژیشون خیلی با هم تفاو داره یا نه
    من از مدلهای Xvision اطلاع دقیقی ندارم ولی چند وقت پیش یک مدل Xvision خریدم که وضوح حرکتی خیلی بدی داره و روی رزولوشن های HD هم زیاد جالب نیست و معمولا تصویر موج داره.
    Last edited by *Alucard*; 08-08-2010 at 00:42.

10. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •