تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: درمان عفونت و ریشه دندان

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض درمان عفونت و ریشه دندان

با دروود
    چند سالی پیش یکی از دندانهای آسیابی من دچار پوسیدگی شد و پزشک مرا به درمان ریشه (عصب کشی)فراخواند اما از آن رو که می ترسیدم دندان را از دست بدهم از ان خودداری کردم و به تدریج بیش از نیمی از دندنام را از دست دادم!حال به چند پزشک مراجعه کرده ام اما آنها با دیدن عکس(رادیولوژی)از درمان باز ماندند و تنها راه را کشیدن دندان بیان کرددند و نیز فرمودند که دندان دچار "کیست"شده است!
    حال اگر برایتان میسر است بفرمایید اساسا کیست دندان چیت؟و نیز آیا هیچ راهی جز کشیدن نیست و به هیچ راهی نمی توان دندان را نگه داشت؟
    با سپاس
    Last edited by saeed258s; 29-07-2010 at 11:04.

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    فکر کنم دندان عقل رو میفرمایید
    دندان عقل سومین دندان اسیا هست
    دندان عقل اغلب پیشنهاد به کشیدن داده میشود چرا که گذشتگان ما فک بزرگ تری داشتند ولی به مرور زمان فک کوچکتر شده و فضای زیادی برای رویش دندان موجود نیست و مشکلات متعددی از قِ بَ ل ِ این دندان برای ما عارض می گردد.

كيست مي‌تواند از بافت نرم اطراف دندان عقل ايجاد شود که ممکن هست سبب تخريب استخوان، اتساع فك، جابجايي يا تخريب دندان کناری شود. خارج كردن دندان عقل براي جلوگيري از تخريب استخواني بيشتر،‌ واجب است.
    Last edited by eMer@lD; 29-07-2010 at 15:22.

3. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با دروود
    من چنان نمی اندیشم که دندان عقل باشد!زیرا که این دندان ،دندان آسیاب نخستین و یا آسیاب دوم می باشد!با این حال تناه راه درمان همان کشیدن است و راهی جز این نمی توان یافت؟
    اما حال آیا این خطر وجود دارد که عفونت این دندان وارد خون شود و به قلب و یا دیگر جاهای داخلی بدن آسیب وارد نماید؟و اساسا اگر این درمان کمی به درازا کشیده شود،احتمال چه خطر هایی می رود؟اگر پوسدگی دنان نادیده انگاشته شود،آیا می توان از پیشرفت آن پیشگیری نمود؟برای نمونه با دهان شویه یا مسواک زدن هاتی پی در پی...؟

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

درود
    چرا اینگونه نمیاندیشی ؟کمی اینگونه بیاندیش.
    بلی تمام آسیبهایی که ذکر نمودید امکان پذیرند
    اگر پوسدگی دندان نادیده انگاشته شود، گاهی میتوان از پیشرفت آن جلوگیری به عمل نمود اما بسیار نادر است این !
    مسواک پی در پی فقط منجر به آسیب نرسیدن به دندان های دیگر می شود .
    ارجح است به پزشک خویش اعتماد نموده و از شر دندان مزاحم و درد آور خلاص گردید
    Last edited by eMer@lD; 31-07-2010 at 13:55.

6. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دروود بر شما
    دشواری همین جا است!که نمی خواهم دندانم را از دست بدهم و از همین رو در پی درمانی و درمانگری برای آن می باشم!!اما شوربختانه هنوز نیافته ام....!!

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دروود بر شما
    دشواری همین جا است!که نمی خواهم دندانم را از دست بدهم و از همین رو در پی درمانی و درمانگری برای آن می باشم!!اما شوربختانه هنوز نیافته ام....!!
    دوست عزیز از دست دندان خیلی نا خوشاینده درسته ولی خود شما مقصرید و اگر همان چند سال پیش دندان را درست درمان می کردید الان به این روز نمی افتادید
    در هر صورت گاهی اوقات اونطور که شما می خواهید نیست و کار از کار می گذره . به نظر بنده شما با یک دکتر دیگر هم مشورت کنید و دز صورتیکه جواب همان بود دیگه چاره ای نیست . کار تخصصی می باشد و بنده بشتر از این نمی توانم نظری بدم .

9. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. آیا دندان پزشک های دیگه می تونن از فاصله دور و بادیدن عکس رادیولوژی نظر بدن؟ دندانپزشک ها این کار رو می کنن؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. آیا دندان پزشک های دیگه می تونن از فاصله دور و بادیدن عکس رادیولوژی نظر بدن؟ دندانپزشک ها این کار رو می کنن؟
    البته برای بهترین تصمیم گیری معاینه خود بیمار همراه با مشاهده عکس بهترین کاره ولی فکر کنم در مورد وضعیت ریشه دندان و وجود کیست عکس خیلی می تونه کمک کننده باشه .

12. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

عذر میخوام یعنی دندون عقل رو نکشی دندان هات خراب میشه؟
    من بابام نکشیده هنوز

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزیز از دست دندان خیلی نا خوشاینده درسته ولی خود شما مقصرید و اگر همان چند سال پیش دندان را درست درمان می کردید الان به این روز نمی افتادید
    در هر صورت گاهی اوقات اونطور که شما می خواهید نیست و کار از کار می گذره . به نظر بنده شما با یک دکتر دیگر هم مشورت کنید و دز صورتیکه جواب همان بود دیگه چاره ای نیست . کار تخصصی می باشد و بنده بشتر از این نمی توانم نظری بدم .
    دروود
    سخن شما درست است!
    پیش از این به یک پزشک دیگر رفتم و ایشان فرمودند "ترمیم سودی ندارد و تنها پول بیشتری خواهی پرداخت!ارزشش را ندارد..."و من برداشتم این است که درمان هم می توان کرد اما ایشان کشیدن را راه بتری دانسته اند..

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •