تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 82

نام تاپيک: حوصلم نمياد درس بخونم چيكار كنم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حالا با اين وضعيت نميشه روزي 7-8 ساعت درس خوند ؟

نه متاسفانه!!!!اگه ذهنتو خیلی درگیر کنه که روزی 2 ساعتم نمیتونی بخونی!!!
    نمونشو من زیاد دیدم!!!!!

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

خوب والا منم همین طور بودم موقع کنکور ، و هنوز هم که که هنوزه بعد از 4 - 5 سال هنوز همون طورم !
    حقیقتش اینه که قابل تغییر نیست !!
    سعی کن موقع هایی که حوصله داری بخونی ، همون هم کفایت میکنه !
    برای این که بتونی خر خونی کنی ، باید شخصیتت رو عوض کنی ! ببین میتونی یا نه . باید از خرخونی کردن لذت ببری !

3. 3 کاربر از Sharim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

پ.ن »: بابا دلت خوشه ؟! ما باکسی هم دوست نشدیم اون موقع و درس نمیخوندیم ! حالا تو دیگه بگو درس رو گذاشتی اولویت آخر دیگه ؟!!
    بی خیال شو .
    هدفت هم باید واقعی باشه ، چرا میخای پزشکی قبول شی ؟ واقعا دوست داری این رشته رو ؟ میتونی کارد دست بگیری شکم یه بچچه رو بشکافی ، روده هاشو بکشی بیرون ؟ جدی میگم . خیلی ها رو میشناسم فقط به خاطر کلاس این رشته همه چیزشون رو روش گذاشتن و آخر هم فقط یک کلمه داشتن بگن : اشتباه کردیم !

بشین هدفت رو واقعا مشخص کن و ببین به چی علاقه داری ، حتی اگه نصف کل وقتت رو بگیره ، باز هم ارزش داره .

رک و پوست کنده بهت بگم : این انسانی که الان هستی هرگز موفق نخواهد شد .(دلیل خواستی بگو تا بگم واست)

5. 2 کاربر از Sharim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

پ.ن »: بابا دلت خوشه ؟! ما باکسی هم دوست نشدیم اون موقع و درس نمیخوندیم ! حالا تو دیگه بگو درس رو گذاشتی اولویت آخر دیگه ؟!!
    بی خیال شو .
    هدفت هم باید واقعی باشه ، چرا میخای پزشکی قبول شی ؟ واقعا دوست داری این رشته رو ؟ میتونی کارد دست بگیری شکم یه بچچه رو بشکافی ، روده هاشو بکشی بیرون ؟ جدی میگم . خیلی ها رو میشناسم فقط به خاطر کلاس این رشته همه چیزشون رو روش گذاشتن و آخر هم فقط یک کلمه داشتن بگن : اشتباه کردیم !

بشین هدفت رو واقعا مشخص کن و ببین به چی علاقه داری ، حتی اگه نصف کل وقتت رو بگیره ، باز هم ارزش داره .

رک و پوست کنده بهت بگم : این انسانی که الان هستی هرگز موفق نخواهد شد .(دلیل خواستی بگو تا بگم واست)
    يعني شما گلب ندارين و از عشگ و عاشگي خوشتون نمياد ؟

پزشكي رو دوست دارم چون خيلي علميه و كسايي كه خوندنش خيلي دانا هستن و خيلي موقعيت اجتماعي خوبي دارن . البته پزشك ها اوايل يخورده مشكل دارن
    حالا من به داروسازي و دندانپزشكي هم علاقه دارم ولي در بهترين حالت يا دندون ميخونم يا پزشكي
    اون چيزهايي هم كه ميگين رو هيچ مشكلي باهاش ندارم و همين الانش هم تو كامپيوترم كلي از اونجور فيلم ها دارم و با تماشاكردنشون هم هيچ حالت تهوع يا ترس بهم دست نميده ( اگه بده هم من باهاش دست نميدم ميگم نامحرمي )
    كلا از بچگي عاشق پزشكي بودم و اگه بگم چرا رفته بودم رياضي تا مهندس بشم همه ميخندن بهم
    برنامه فردا اينه بچه ها :

شيمي 2 + زيست 1 : هركدوم نيم كيلو

رياضي 3 تجربي : 1 ساعت

پروفشنال majid.khaledi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

دلیل حوصله نداشتن یک چیزه!اونم تنبلی!

اگه تونستین مهارش کنید خوب درس میخونید

بعضی هام از روی خوشی و واسه اینکه همه چیزو شوخی میگیرن و جدی نیستن نمیخونن!!

موفق باشین

8. این کاربر از majid.khaledi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز *Necromancer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Graveyard

پيش فرض

ببین شما باید یکی دو ساعت با خودتون تو اتاق خلوت کنید، باید بشینید و اهدافتون رو تعیین کنید ، این که میخواید در اینده چی کاره بشید، راه رسیدن به اون شغل ایا از طریق درس خوندن هست یا نشستن پشت لپ تاپ و بازی کردن؟به خودتون بگید وقت برای فوتبال بازی کردن و گیم زدن همیشه هست ولی درس خوندن چطور؟
    برید الان از تمام کنکوریای سال های قبل بپرسید ببینید کدومشون میگن ما پشیمونیم از این که یه سال مدام درس خوندیم ... نه تنها این حرف رو نمیزنن بلکه میگن کاش بیشتر درس میخوندیم در واقع هیچ کس از درس خوندن بدی ندیده که شما بخواید از اون بدی ببینید ولی تا دلت بخواد ادم میارم که میگه کاش این الافی ها رو کم میکردم میشستم مثل ادم درسم رو میخوندم...
    خلاصه این که اگر امروز تلاشتون رو بکنید در اینده حسرت نمیکشید که ای کاش میشستم درس میخوندم،ای کاش ...
    در ضمن این به نظر من خیلی خوبه که تو تابستون به این رسیدید که حوصله ی درس خوندن ندارید و فرصت برای رفع این مشکل هست ولی خیلیا به مهر که میرسن و میخوان شروع کنن تازه به این میرسن که حوصله درس خوندن ندارن .اصلا تابستون رو گذاشتن برای رفع همین نقیصه ها دیگه
    این هم بگم که شما فعلا از خیلیا عقب نیستید ، به جرات میگم 5 تا 10 درصد از رقیباتون از تابستون شروع میکنن پس زیاد نگران این عقب موندگی هاتون نباشید

اینا همش شعاره
    تا دلت بخواد آدم سراق دارم که نه تنها پشیمونن از اینکه کنکور دادن بلکه کلا پشیمونن از اینکه رفتن داشنگاه و الان بیکارن
    بعضی ها هستن که با اینکه مثلا به هنر علاقه دارن اما چون ریاضی منزلت خاصی داره از علاقه شون دور می شن می رن سراق چیزی که بهش علاقه ندارن
    در این صورت مشخصه که انگیزه هم ندارن

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:28 PM ----------

خوب والا منم همین طور بودم موقع کنکور ، و هنوز هم که که هنوزه بعد از 4 - 5 سال هنوز همون طورم !
    حقیقتش اینه که قابل تغییر نیست !!
    سعی کن موقع هایی که حوصله داری بخونی ، همون هم کفایت میکنه !
    خب با این اوصاف روزی چند ساعت خوندی؟ چی قبول شدی؟ الان چیکار می کنی؟
    برای نسل آینده راهنمایی بنویس

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

امروز اون برنامه اي كه قولش رو داده بودم رو بايد اجرا كنم

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

اقا بی خیال شو تو دکتر بشو نیست بیا بریم سرکوچه یه چرخی بزنیم

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اقا بی خیال شو تو دکتر بشو نیست بیا بریم سرکوچه یه چرخی بزنیم
    يعني بجاي درس خوندن و دكتر شدن برم سر كوچه وايستم ؟
    رفيق باب تر از شما نديدم تا حالا

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

بعضی ها هستن که با اینکه مثلا به هنر علاقه دارن اما چون ریاضی منزلت خاصی داره از علاقه شون دور می شن می رن سراق چیزی که بهش علاقه ندارن
    در این صورت مشخصه که انگیزه هم ندارن
    اون که بعله. اون قضیش جداست و اگر کسی الان اینجا هست که اینطوری تعیین رشته کرده، بگه تا ما هم الکی به خودمون زحمت ندیم.
    منم می شناسم خیلیایی که فقط برای اینکه بهشون بگن اوه طرف ریاضی رفته، طرف خر خونه، طرف مخه و اینا می رن رشته ریاضی. ولی الحمدلله من از اینا نیستم و برای همین انگیزه دارم . من یه رشته ای می خوام برم که مجبورم از رشته ریاضی برم، و البته به ریاضی و فیزیک به شدت علاقه دارم و خوب هم یاد می گیرم و شیمی رو کمتر دوست دارم. اما بذارین بگم اگه این رشته نبود ، اولویت بعدیم پزشکی بود. چون پزشکی هم وسعت زیادی داره و جذابه.
    حالا از اینها بگذریم. اگر واقعا رفتین دنبال علاقتون و الان حوصله ندارین همون کاری که گفتم انجام بدین، نه 100% ولی 40% بهتون کمک می کنه !

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

برای این که بتونی خر خونی کنی ، باید شخصیتت رو عوض کنی ! ببین میتونی یا نه . باید از خرخونی کردن لذت ببری !
    جمله قشنگی گفتی. من تا سال دوم دبیرستان نمی خوندم ولی نمرم خوب می شد. ولی بعضی از دوستان بهم گفتن، موفقیت در کنکور با استعداد رقم نمی خوره، بلکه با خرخونیه. و از سال سوم سعی کردم خرخونی رو شروع کنم و تا حدودی موفق بودم و تو امتحان نهایی نتیجم رو گرفتم و برای همین از خر خونی لذت می برم، چون نتیجش خیلی جالب می شه. گر چه تو پست قبلی هم اشاره کردم که علاقه خیلی مهمه. من تو درسایی که علاقه دارم، مخصوصا فیزیک و ریاضی، خیلی راحت خر خونی می کنم و شیمی کمتر. راستی ما ریاضی هستیم، ولی سال اول دبیرستان یادمه زیست رو با جون و دل می خوندم. اینم دلیلی که اولویت دومم رو تو پست قبل گفتم.
    موفق و پیروز باشید

---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:49 PM ----------

خب همه که نباید دکتر و مهندس بشن. شغل های دیگه هم برای جامعه ضروریه و اینم یکی از اوناست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •