تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 82

نام تاپيک: حوصلم نمياد درس بخونم چيكار كنم ؟

پروفشنال sinasalar2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ببین شما باید یکی دو ساعت با خودتون تو اتاق خلوت کنید، باید بشینید و اهدافتون رو تعیین کنید ، این که میخواید در اینده چی کاره بشید، راه رسیدن به اون شغل ایا از طریق درس خوندن هست یا نشستن پشت لپ تاپ و بازی کردن؟به خودتون بگید وقت برای فوتبال بازی کردن و گیم زدن همیشه هست ولی درس خوندن چطور؟
    برید الان از تمام کنکوریای سال های قبل بپرسید ببینید کدومشون میگن ما پشیمونیم از این که یه سال مدام درس خوندیم ... نه تنها این حرف رو نمیزنن بلکه میگن کاش بیشتر درس میخوندیم در واقع هیچ کس از درس خوندن بدی ندیده که شما بخواید از اون بدی ببینید ولی تا دلت بخواد ادم میارم که میگه کاش این الافی ها رو کم میکردم میشستم مثل ادم درسم رو میخوندم...
    خلاصه این که اگر امروز تلاشتون رو بکنید در اینده حسرت نمیکشید که ای کاش میشستم درس میخوندم،ای کاش ...
    در ضمن این به نظر من خیلی خوبه که تو تابستون به این رسیدید که حوصله ی درس خوندن ندارید و فرصت برای رفع این مشکل هست ولی خیلیا به مهر که میرسن و میخوان شروع کنن تازه به این میرسن که حوصله درس خوندن ندارن .اصلا تابستون رو گذاشتن برای رفع همین نقیصه ها دیگه
    این هم بگم که شما فعلا از خیلیا عقب نیستید ، به جرات میگم 5 تا 10 درصد از رقیباتون از تابستون شروع میکنن پس زیاد نگران این عقب موندگی هاتون نباشید

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

معذرت میخوام شما کجا شاگرد اول بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تا سوم راهنمايي شاگرد اول مدرسه نمونه دولتي شهرمون بودم اول دبيرستان هم نمونه دولتي از شاگرداي خيلي خوب بودم ولي از دوم مجبور شدم برم بزرگسال

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

من نمی گم خیلی بی حوصلم برای خوندن ، ولی برای اینکه انگیزه داشته باشم، اومدم تو کارنامه های سال 88 گشتم و رشته و شهری که دوست دارم رو همراه با رتبه ای که لازم دارم رو نوشتم. اونو هدف قرار دادم. بعد از اون دو تا اولویت بعدی هم برای خودم روی کاغذ، بزرگ نوشتم. تا هر وقت بی حوصله بودم به اون نگاه کنم. اولویت های بعدی هم باعث می شه که اگر هم تو آزمون های آزمایشی نتیجه دلخواهت رو نگرفتی، ولی بازم به اولویت ها امیدوار باشی. اینو بگم که این راه خیلی خیلی تاثیر داره.
    دوم اینکه یکی از دوستان گفته بودن با درس خونا هم صحبت بشین. حرفشون رو قبول دارم.
    من خودم و چند نفر دیگه از دوستان که همه می خونن در ارتباط هستیم، و تقریبا بقیه که چندان دلی به درس نمی دن رو نمی بینم. و این می تونه موقتی باشه و فقط یکسال اینطوریه . ضمنا اونقدرا هم سخت نیست دور بودن از بقیه ، چون ایام مدرسه که برسه، دوباره هر روز می بینیشون و فقط دو ماه نبینیشون آب از آب تکون نمی خوره.
    موفق باشین.

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

یه سری قرص هم هست خوب

پروفشنال Lady Negar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    زیرِ همان خیال ِسنگینِ بدبو

پيش فرض

مطمن شو واقعا هدفت رو دوست داری.
    شاید فقط گوول اسمش روو خوردی؟!!!!!جدی میگم.به حرفم فکر کن.نکنه یه روزی بفهمی این هدف واقعیت نبوده و اون روز دیر باشه!!!اینو به همه میگما!!

6. 2 کاربر از Lady Negar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مطمن شو واقعا هدفت رو دوست داری.
    شاید فقط گوول اسمش روو خوردی؟!!!!!جدی میگم.به حرفم فکر کن.نکنه یه روزی بفهمی این هدف واقعیت نبوده و اون روز دیر باشه!!!اینو به همه میگما!!

من اینو خیلی قبول دارم...دقیقاً مثال خودمه!!!!گول یه اسمو خوردم ،تو مدرسه درسم خوب بودا ولی واسه کنکور اصلاً نمیتونستم درس بخونم!!!!! سال اولی که کنکور دادم همش میگفتم باید پزشکی بخونم،چون همه میگفتن تو باید پزشکی بخونی!!!!!خودمم نمیدونستم چرا؟!!؟دو دیقه درس میخوندم میرفتم یه ساعت دور میزدم دوباره میومدم سر کتاب هنوز نخونده دوباره میرفتم سراغ یه کار دیگه!!!! تا یه ماه قبل از کنکورم همش دنبال شیوه درست درس خوندن بودم!!!همش میگفتم چرا نمیتونم درس بخونم؟!؟!اینقد اینو به خودم دیکته کردم که موقعایی هم که میخواستم درس بخونم نمیتونستم،چون تو ذهنم رفته بود که من حس درس خوندن ندارم!!!!تازه یه ماه قبل کنکور بود که فهمیدم من اصلاً به رشته تجربی علاقه ندارم و از اولم اشتباه کردم این رشته رو انتخاب کردم!!!کلاً کتابارو گذاشتم کنار،فاتحه کنکورو خوندم!!!!
    ولی سال دوم به خودم فهموندم که درسته من به رشتم علاقه ندارم ولی چون آیندم بهش بستگی داره و چاره ای ندارم جز اینکه تو همین رشته کنکور بدم (یعنی فرصت دوباره درس خوندن اونم تو یه رشته دیگه رو نداشتم) البته هدفم دیگه پزشکی نبود!!!!تصمیم گرفتم که مثه آدم درس بخونم و واقعاً تاثیر گذار بود !!!با اینکه درسا خیلی تکراری و بیخود بود ولی چون هدفم این بود که فقط کنکورو خوب بدم و بعدش برام مهم نبود،دنبال این نبودم که چه رشته ای قراره قبول بشم ،در اینصورت باید قید کنکورم میزدم چون به هیچکدوم از رشته های گروه تجربی علاقه نداشتم!!!به خاطر همین با علاقه درس میخوندم ،یعنی از درس خوندن خسته نمیشدم ...
    فک میکنم تو هدفت اشتباه کردی...یعنی انگیزه درس خوندن نداری به خاطر همین نمیتونی اونجوری که میخوای درس بخونی
    به نظرم باید هدفتو عوض کنی ،چون هدفت خیلی دوره!!!!رشته پزشکی...هدفیه که تو راههای رسیدن بهشو خوب نمیدونی ...اگه بدونیم جدیشون نمیگیری...باید هدفتو نزدیک تر کنی مثلاً هدفت این باشه که هرروز درس اون روزو کامل بخونی ،یه هدف روزانه !!!اگه از پسش بربیای بعدش میتونی هدفت واسه یه ماه معلوم کنی!!!مثلاً من باید توی این یه ماه یک دور کتاب زیستو بخونم...و اگه دیدی بازم میتونی به هدفایی که معلوم کردی برسی میتونی به هدف بزرگترت که رشته پزشکیه فک کنی...اینکارا دقیقاً همون راههای رسیدن به هدف بزرگتر یعنی رشته پزشکیه که خوب نمیدونستی...
    نمیتونی که همین جوری بشینی و به رشته پزشکی فکر کنی درحالی که واسه رسیدن بهش هیچ کاری نمیخوای انجام بدی...!!!به نظر من بهترین روش هدفای کوتاه مدته که رسیدن بهش آسونه ،پیش زمینه ای برای رسیدن به هدف بلند مدت!!!!
    با این سبک درس خوندن قید رشته پزشکیو باید بزنی!!!!
    یه جمله هست که میگه: یا به اندازه آرزوت تلاش کن ،یا به اندازه تلاشت آرزو کن!!!

8. 4 کاربر از Feryal777 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    2deep4u

پيش فرض

درس بخون یکی دو روز استراحت کن بعد درس بخون. من الان 5-6 تا کتاب تموم کردم. (کمه؟)

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ديروز حدود 20 دقيقه شيمي خوندم فكر كنم فردا بشه 30 دقيقه شيمي + 30 دقيقه زيست

بچه ها يه خبر بد براي خودم :

محتوای مخفی: 1 
    دوباره دارم با يكي دوست ميشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوباره دارم با يكي دوست ميشم
    خوبی؟!؟!حالت خوبه؟!!؟عقلت سرجاشه؟!!؟حالا خوبه گفتی من بیخیال همه چی شدم!!!بعدش این خبر بود دادی الان!؟!؟

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

خوبی؟!؟!حالت خوبه؟!!؟عقلت سرجاشه؟!!؟حالا خوبه گفتی من بیخیال همه چی شدم!!!بعدش این خبر بود دادی الان!؟!؟
    دست خودم نيست كه آخه

حالا با اين وضعيت نميشه روزي 7-8 ساعت درس خوند ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •