تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تا حالا تلاشی برای کاهش تایم رندر با v-ray انجام داده اید

راي دهنده
46. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بلی

30 65.22%
  • خیر

16 34.78%
صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 34

نام تاپيک: **کاهش زمان رندر v-ray در حد تیم ملی**

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض ذستت درد نکنه ولی

سلام به همگی
    ممنون از بچه هایی که کمک کردن
    من دربه در دنبال راهایی برای کاهش تایم رندر هستم
    این شده دقدقه این هفته من
    ولی قول میدم هرچی می دونم اینجا بذارم تا بچه های دیگه هم استفاده بکنن
    این مقاله انگلیسی را از بچه های مجید انلاین گرفتم
    که تایم رندر منو فعلا نصف کرده
    بازم اگه چیزی بلده حتی در حد یک تیک یا عدد دریغ نکنین

In this tutorial we will examine ways to efficiently render a static scene from multiple views.
    This is the scene we will use for the tutorial:
    We want to efficiently render several views of this scene, using the irradiance map.
    The different irradiance map modes will help us in this task.
    First open the [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

By default the irradiance map mode is set to Single frame. This allows us to render the scene from any view, but every time the irradiance map will be computed from scratch. There are two cameras in the scene. Render each of them:

We could render a single view, save the irradiance map, and tell V-Ray to use that map, instead of computing a new one the next time. Since the irradiance map from the last rendering is still in memory (we have the Don't delete option in the On render end group set), all we have to do is open the Advanced irradiance map parameters rollout and click the Save to file button. Choose a file name, for example "test", and save the irradiance map.

Now that we have map saved to disk, we have to tell V-Ray to use that map. Change the irradiance map mode to From file, click the Browse button and select the file we just saved. Re-render the image. Notice that now V-Ray does not calculate an irradiance map, but skips directly ahead to the rendering.

Since no irradiance map is computed, the rendering is very fast. What if we want to render the first view at this moment? This is what happens:

Clearly this is not what we want, but why does it happen? The irradiance map is only partially view-independent - meaning that a single sample in the irradiance map is valid for any view, but the samples for a given view are optimally generated for that view only. V-Ray will not calculate the irradiance map for parts of the scene that are out of view. If you check the Show samples option in the Indirect illumination rollout and render the scene, you can see where the actual samples are:

Is it possible to render this new view using the old samples and add new ones only where it is necessary? The answer is "yes". Just set the irradiance map mode to Incremental add to current map. Remember that the current irradiance map is still in memory. Render the view:

V-Ray has added more samples to the irradiance map. Here is a comparison of the old map (green samples) and the new map (red samples):

Now, let us see what the scene looks like with the this map. Save the irradiance map to the same file, set the mode to From file, turn off Show samples and render:

In fact it is not necessary to go through the whole save/load procedure every time. Set the mode again to Incremental add to current map. Change the current view to perspective view and render some more random views - simply change the view and render. Do this several times. Here are the views I rendered: (click an image for a larger rendering):
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

After you render some views, save the irradiance map to a file by clicking the Save to file button. Save it to the same file as before. We are going to need this map in a moment.

As a comparison, here is the last of these images, re-rendered with the irradiance map mode set to Single frame (which means that a completely new irradiance map was generated):

Notice the increased render time - generating a new map is more costly than using the one already in memory as a basis.

Let's go back to the saved irradiance map. Now it contains information for quite a large portion of our scene. We can use that to render other views without adding any more irradiance samples. Set the mode to From file. Choose a view that is roughly similar to a view you have rendered before and render:

Note that we did not do any irradiance calculations for this image! We used only the irradiance map that we have computed so far. This is possible because the irradiance map already contained enough information to render this view, even though we have not rendered it before.

If the irradiance map did not contain enough information, we would get artifacts as before, and would have to use the Incremental add to current map mode to fill in the missing information.

As a conclusion, here is a basic workflow that can be used to render a static scene from multiple views:

• First prepare the scene (geometry, materials, lighting etc)
    • Adjust the irradiance map settings for the required level of detail (e.g. chose a suitable preset) and tune the other render parameters.
    • Clear any previous irradiance map from memory in order to avoid weird results
    • Set the irradiance map mode to Incremental add to current map
    • Render as many views as you need. The first one will be slow, since a full irradiance map will be computed. Each of the next views will be faster depending on how relevant the memory irradiance map is to that view.
    • You can save the accumulated irradiance map to a file. That map can be used to render quickly other views of the scene, if required later on. To load the saved map, you need to set the mode to From file, enter the correct file name and render any image. You can then set the mode back to Incremental add to current map and continue rendering other views. If you are sure the map already contains enough information, you can simply leave the mode to From file.

Note that if you make any changes in the scene (e.g. add/delete objects, change materials or lights etc) the irradiance map that is in memory will no longer be relevant to the scene and you will need to reset the irradiance map and start all over again.

.

ای کاهش این مطالب رو به صورت فارسی هم می زاشتید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض کمک درباره Vray assistant

من سرچ کردم یه برنامه با این مشخصات برای کاهش زمان رندر پیدا کردم
    Vray assistant
    آيا كار با vray را بصورت آماتور انجام مي دهيد و مايل هستيد كه صحنه هايي كه ايجاد مي كنيد واقعي تر باشند؟آيا با تنظيمات رندر vray آشنايي كمتري داريد و يا اگر آشنايي هم اگر داريد صحنه هاي ايجاد شده زياد باب طبع شما نيست؟آيا....
    اين پلاگين يك پلاگين بينظير براي vray است كه بصورت اتوماتيك تنظيمات پيچيده رندر vray را انجام مي دهد.شما با داشتن اين پلاگين مي توانيد بهترين و قدرتمندترين تنظيمات موتور رندر كننده vray را بدن آنكه اطلاع كافي از آن داشته باشيد انجام دهيد.براي شروع فقط كافي است كه به اين پلاگين دستور دهيد كه صحنه مورد نظر شما داخلي است يا خارجي .سايز صحنه خود را انتخاب و كيفيت مورد نظر خود را برگزينيد. click Render.That is all.enjoy.
    با اين پلاگين ديگر نيازي به صرف وقت اضافي نيست.vray assistant به طور اتوماتيك همه ي پارامترهاي مورد نظر شما را تنظيم خواهد كرد تا بهترين كيفيت را به شما عرضه كند.
    VrayMasters ،حالا شما يك assistantي داريد كه بهترين و بيشترين كمك را در كار با vray به شما خواهد كرد.
    با داشتن اين پلاگين و نيز vray realtime شايد ديگر نيازي به شركت در كلاسهاي آموزش vray نداشته باشيد.و مي توانيد واقعي ترين صحنه هايي را ايجاد كنيد كه مطمئنا تشخيص آن با واقعيت كار آساني نخواهد بود.

Original Scene render : (Archinteriors Vol 17-Scene 5)
    GI : Irradiance map + Ligthcache
    Rendertime : 20 min 43 s

vray assistant render with default settings (Quality : Ultra)
    GI : Irradiance map + Ligthcache + detail enhance

Rendertime : 6 min 43 s

Result : Vray assistant achieved render more than 3 x FASTER

لطف کنید اگه لینک این برنامه را دارید بزارید ،راجب نحوه نصب و اسفاده از اون هم اگه مطلبی دارید ممنون میشم بزارید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض کمک درباره حوه نصب

این لینک پلاگین

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای نصب و استفاده ازش هم توی سایت خود پلاگین یه آموزش هست که خیلی خوبه

کد:
    اینم یه نمونه از سرعت و کیفیت با این پلاگین:

Original Scene render
    GI : Irradiance map + Ligthcache
    Rendertime : 20 min 43 s

SolidRocks render with default settings (Quality : Ultra)
    GI : Irradiance map + Ligthcache + detail enhance
    Rendertime : 6 min 43 s

من این پلاگین رو دانلود کردم ولی نمودونم باید چه جوری از اون اسفاده کنم فایل من به صورت SolidRocksB097.mzp است . باید چه کار کنم ؟ وار سایت آموزش هم شدم ولی نحوه نصب رو آموزش نداده بود .اگه لطف کنید راجب نحوه نصب ، برای چه ورژنی از مکس میشه نصب کرد ، و کلا استاده از اون توضیحی بدید ممنون میشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

امروز می خوام یه ابزر مخفی در v-ray رو براتون آشکار کنم که شاید بسیاری از v-ray کارها هم از وجودش بی خبر باشند .
    خوب اسم این ابزار پنهان v-ray ، که برای مشاهده تصاویر رندر شده در v-ray frame buffer ( کلید f9 ) به صورت لایه ای مانند لایه های فتوشاپ که کاربردش در مقایسه رندر های مختلف ( تست رندر ) میباشه VRAY_VFB_HISTORY نام داره . در واقع میشه گفت توسعه یافته ram player در منوی رندرینگ مکسه .

خوب برای فعال کردن این ابزار در ویندوز xp مراحل زیر را دنبال کنید:

1- روی My computer راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید .
    2- به تب Advanced رفته و از دکمه پایین ENVIRONMENT VARIABLES راانتخاب کنید .
    3- از پنجره باز شده در زیر تنظیمات مربوط به System Variables روی دکمه new کلیک کنید .

4- حالا در قسمت Name عبارت VRAY_VFB_HISTORY را عینا تایپ کنید . و مقدار Value را 1 قرار دهید .
    5- حالا ok کرده و مکس را اجرا کنید ( اگر مکس قبلا در حال اجرا بوده ، از آن خارج شده و دوباره اجرا نمائید ).
    6- موتور رندر را در حالت v-ray تنظیم کنید .
    7- در حالی که در تنظیمات v-ray ، فریم بافر فعال است کلید f9 را برای رندر بفشارید .
    8- حال ، متوجه می شوید که آیکون جدیدی به قسمت زیر ( محل آیکون ها و ابزار تصاویر ) پنجره v-ray Frame buffer اضافه شده است .
    با کلیلک کردن روی این آیکون پنجره جدیدی به روی شما گشوده می شود که هر گز آنرا ندیده بودید ( احتمالا )
    حال می توانید از قابلیت های جدید آن استفاده کنید .

شاد باشید .

منبع : patoghu.com

.
    ببخشید که من پشت سر هم دارم مشکلاتم رو می گم .من این کارو کردم ولی چیزی برام ظاهر نشد میشه بگید این کار رو با چه ورژنی از ویری و مکس انجام داده اید

5. 2 کاربر از w13rasol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام
    ببخشید دیر شد
    من از نسخه وی ری 2009 , sp5 استفاده می کنم

.

7. این کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام
    ببخشید دیر شد
    من از نسخه وی ری 2009 , sp5 استفاده می کنم

.
    سلام اقا مرتضی شما این برنامه Vray assistant را دارید امکان داره لینک اون رو می زارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    میشه آدرس دقیق لینکvray assistant برام بفرستی به ایمیل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    هر چی می گردم پیدا نمی کنم
    ممنون می شم

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

http://rapidshare.com/files/408199488/SolidRocksB097_en.zip.html

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:05 AM ----------

لینک اینه (با تشکر از شهاب خان) :
    کد:

11. این کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز night lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

من این پلاگین رو دانلود کردم ولی نمودونم باید چه جوری از اون اسفاده کنم فایل من به صورت SolidRocksB097.mzp است . باید چه کار کنم ؟ وار سایت آموزش هم شدم ولی نحوه نصب رو آموزش نداده بود .اگه لطف کنید راجب نحوه نصب ، برای چه ورژنی از مکس میشه نصب کرد ، و کلا استاده از اون توضیحی بدید ممنون میشم
    این فایلو باید با winrar اکسترکت کنید .
    این پلوگین برای vray نیست چون وی ری خودش یه پلوگینه . این پلوگینه مکس هستش . اون سایت بالا به این نکته اشاره کرده که گمراه کنه کسایی رو که میخوان دانلود کنن از اینترنت .

خوب حالا چجوری نصبش کنیم؟
    ابتدا فایله SolidRocksB097.mzp رو با winrar اکسترکت کنید . بعد فایلهای اکسترکت شده رو به پوشه مکس انتقال بدید . فایل داخل پوشه macroscripts رو که در پوشه ui قرار دارد رو دقیقا در فولدر macroscripts در فولدر مکس تو درایو c قرار داره به همین نام کپی کنید .
    بقیه فایلارو فقط توی max root فولدر کپی کنید .(فولدر خوده مکس)
    حالا وارد مکس بشید و منوی MAXscript گزینه runScript رو بزنید و آدرس فایله SolidRocksB09x رو که در فولدر macroscripts قرار داشت وو قبلا کپی کردید رو بدید . حجمش 310kb هست .
    حالا یه toolbar براش درست کنید تو مکس و حالشو ببرید .

این ورژن lلایت هستش ولی کرک شده . که فکر کنم کامل کار کنه .

گفتم بزار روش ساخت تولبارم بگم شاید یکی بلد نباشه مثل من
    ابتدا تو مکس وارد customize user interface بشید سپس وارد تب toolbar بشید .
    new... رو بزنید و یه اسم بدید و ok کنید . یه تولبار ساخته میشه . حالا اینو یه جا سیو کنید . هیچ پنجره ای رو نبندید .
    حالا از سمت چپ همین تب تولبار دنبال گزینه SR_B09x بگردید . وقتی پیداش کردید اونو درگ کنید و بندازید داخل تولباری که ساختید . حالا تولبارو دارید
    لذتشو ببرید .
    Last edited by night lord; 05-09-2010 at 14:41.

13. این کاربر از night lord بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز night lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

به این تاپیک یه سر بزنید :

کد:

15. این کاربر از night lord بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •