تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: داوطلب کدام رشته در کنکور 90 هستید؟

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ریاضی

238 64.67%
  • تجربی

91 24.73%
  • انسانی

26 7.07%
  • هنر

13 3.53%
صفحه 1 از 515 123451151101501 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 5146

نام تاپيک: ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

داره خودمونی میشه Mr.Unco's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    دبی -شیراز در حال رفت و آمد|نام:آنکو|سن:26 سال

13 ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

سلام بر تمامی دوستان وکنکوری های گرامی

مدیر گرامی انجمن فرموده بودند بعد از کنکور آزاد می توانید تاپیک کنکور 90 را ایجاد کنید.

کنکور آزاد به اتمام رسید با کسب اجازه از ایشان تایپک کنکور 90 را افتتاح میکنیم

با تشکر از Marichka (مدیر بازنشسته)

با آرزوی موفقیت برای کنکوری ها 89

توجه مهم!!
    با توجه به بالا بودن فعالیت در این تاپیک و افزایش روزانه تعداد زیادی پست به اون دوستانی که از لحن نا مناسب استفاده کنند یا به هر نحوی خارج از چارچوب قوانین انجمن فعالیت کنند در وهله ی اول اخطار دریافت می کنند و در صورت ادامه ی رویه دسترسی اونها به این انجمن محدود خواهد شد!

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)

2- پرسش و پاسخ های شخصی رو فقط در پیغام خصوصی پیگیری بفرمایید.

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.

4- برای معرفی نمونه سوالات آزمون ها هم از تاپیک استیکی که به همین منظور در همین زیرشاخه قرار داره استفاده بفرمایید و این قبیل موارد رو در این تاپیک ارسال نکنید.

موفق باشید
    Last edited by Mr.Unco; 27-09-2010 at 15:48.

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

یعنی تاپیک کنکور 89 دیگه بسته میشه

---------- Post added at 09:37 AM ---------- Previous post was at 09:36 AM ----------

برای اینکه این پستم اسپم نباشه چند تا توصیه کوچیک:
    1-وقت خودتون رو تو این تاپیک ها هدر ندید.اما اگه یه جو رقابت در عین حال دوستانه باشه واقعا عالیه(مثل تاپیک کنکور 89).یعنی اگه وقتتون گرفته نشه واقعا مفیده!
    2-زیاد جو گیر نشید و از ساعت مطالعه کم شروع کنید و کم کم زیادش کنید
    3-این کتاب و اون نکنید.یه کتابی رو که میخرید تا آخرش بخونید
    4-هر آزمونی که میرید با برنامش پیش برید واز برنامش عقب نیفتید!
    5-برای مدرسه وبرنامه های عقب نیفتید(چون همون طور که میدونید تمامی امتحانات امسال پیش به صورت هماهنگ برگزار می شود)
    6-برای کنکوری های 89 دعا کنید

احتمالا من هم از مهر بهتون می پیوندم!
    برای همتون(هممون) آرزوی موفقیت میکنم!!

آخر فروم باز elendil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشاوره، طراحی سازه ، تاسیسات ، تهویه مطبوع

پيش فرض

این پست برای نکات مشاوره ای رزرو شده

------

کنکوری های 90 اگه کاری هم داشتین پخ بدین یاهو در خدمتیم
    Last edited by elendil; 11-07-2010 at 12:57.

4. 7 کاربر از elendil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

دفتر برنامه ریزی:
    ترجیحا "خودم می توانم" انتشارات خیلی سبز. کلا خیلی فرقی نمی کنه. چندتا برگه a4 هم می تونن از عهده ی نقش دفتر برنامه ریزی بر بیان! خیلی بیش تر از این که به درس خوندن اهمیت بدن، به ثبت ساعات مطالعه اسون اهمیت می دن! مهم درس خوندنه نه این مخلفات!!!
    برنامه های تلویزیونی:
    خیلی خودتون رو درگیر مشاورهای برنامه ی فرصت برابر و گزینه2 نکنید! مخصوصا آقای نیکخو! این رو هم بدونین که حرفایی که این مشاورها توی برنامه هاشون می زنن طوری جهت میدن بهشون که به درد فلان دانش آموز خودشون بخوره! هر بار هم که یه مشاور اومد و یه برنامه ی خوددرآوردی گفت، جوگیر نشین و برنامه های قبلی خودتون رو به هم نریزین.
    کتاب:
    اسیر حس "کتاب کمک آموزشی طلب" وجودتون نشین! باور داشته باشین که مهم ترین چیز کتاب درسیه! نگین بروببینیم بابا، حرف تکراری نزن!!! من کاملا به یقین رسیدم که بهترین کتاب برای کنکور همون کتاب درسیه! فقط باید به کتاب درسی اعتماد بکنید. مخصوصا توی دروس شیمی و فیزیک و باز هم مخصوصا شیمی.
    اگه یه دفعه یکی از راه رسید و از یه کتابی تعریف کرد جوگیر نشین! به همونی که دارین اعتماد بکنید!
    مهم ترین عامل موفقیت در کنکور:
    تفکر مثبت و امید، حتی در بدترین شرایط! باور کنید معجزه می کنه!
    Last edited by Amir_oscar; 13-07-2010 at 19:19.

6. 12 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)
    منظور از رشته تحصیلی اسم کتاب مربطه هست دیگه؟وگرنه من رشته ریاضی که قرار نیس سوال غیر ریاضی تو این بخش بپرسم
    حالا سوال ریاضی تو بخش ریاضی و فیزیک و شیمی هم هست.واسه زبان و ادبیات هم تو بخش زبان و ادبیات.
    بعد عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟
    همش تو یه تاپیک باشه بهتر نیس؟سوال تخصصی که نیس بابا همین درسای خودمونه دور هم جمع هستیم...متفرق شیم تو بخشای دیگه که فکر نکنم به جواب برسیم
    با تشکر از ایجاد تاپیک
    ===
    ویرایش:
    در ضمن به نظرم بچه هایی که پست رزرو میکنین که سوال بپرسن بچه ها ازتون رشتتون رو هم بگین لااقل بدونیم
    کلا فکر کنم هر کی معرفی کنه خودشو خوب باشه. معرفی من که تو امضامه.

8. 6 کاربر از eshghe abi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه مهسا.ش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

کنکوری های 90 به نظر من از همین الان شروع کنید به درس خوندن...! من که پشیمونم از تابستون نخوندم
    کاش زمان بر میگشت به 1سال قبل...... یه توصیه به اونا که می خوان برای سال دوم کنکور بدن امسال هرچی اوردین برین....چون سال دیگه بدتر میدین....هرسال داره سخت تر میشه......
    Last edited by مهسا.ش; 11-07-2010 at 13:05.

10. 12 کاربر از مهسا.ش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز elendil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشاوره، طراحی سازه ، تاسیسات ، تهویه مطبوع

پيش فرض

پست برای معرفی/پیشنهاد کتاب های کمک آموزشی ( آموزش - بانک تست - کتاب کوچک - ... ) رزرو شد

خب حالا یواش یواش شروع میکنیم به معرفی کتاب ها و به درد بخور ها

ادبیات : اولا بگم شما اگه 4تا منبع ادبیات ادب2-3-پیش + زبان فارسی رو حفظ کنید برید کنکور بدید بیشتر از 7 8 تست نمیتونید بزنید پس حتما یه جای کار لنگ میزنه اونجا کجاس

اوالا این درس از سال 82 به این ور که سبک و سیاق سوال ها عوض میشه دیگه حفظی نیست و یه درس کامل مفهومی شده پس در نتیجه باید مفهوم جملات رو بفهمید نه اینکه معنیش رو توی کتاب قرابت معنایی هامون سبطی یه داستانک قشنگ اومده که من فقط یه قسمتشو میگم میرداماد میمیره بعد توی قبر جواب فرشته رو که ازش سوال میکنه اینطوری میده " اسطقسی ست بدو داد جواب / و اسطقسات دگر زو متقن " فرشته هم نمیفهمه میره پیش خدا و این داستان ادامه دارد نکته اینه که شما معنی این کلمات رو هم بدونین باز متوجه مفهوم نمیشین پس باید یا یه نفر همیشه پیشتون باشه بهتون کمک کنه روزی حداقل نیم ساعت تا 1 ساعت باهاش بحث کنید چرا فلان بیت اینطور شد اون یکی این مفهوم رو نداد یــــــــا یه کتاب داشته باشین

خب داستان سرایی کافیه برا ادبیات بریم سراغ معرفی کتاب

1 - برای قرابت معنایی : اول از همه OTN کتاب مفهومش رو حتما بگیرین ( اولا که بر خلاف کتاب هامون سبطی خیلی کم حجمه و دوما فوق العاده راحت تر میشه تمومش کرد ) بعدش هامون سبطی رو بگیرین

2 - املا : حتما کتاب املای هامون سبطی اگه اشتباه نکنم جلدش هم سبز رنگ بود

3 - آرایه ها : اگه مشکل دارین توش یا جزوه مناسب ندارین آرایه های کلک ساجدی توصیه میشه

پ.ن 1 : ساجدی رو به اشتباه هامون گفتم

4 - زبان فارسی : اولا که حتما حتما کتاب درسیتون رو کامل بخونین بعد اینکه خوندین OTN کتاب زبان فارسی یا همون 5مبحث زبان فارسی 120% توصیه میشه بگیرین و کار کنین + سریع هم تمومش میکنین چون کم حجمه ( کلا OTN توی مباحث کوچک فوق العاده هستش )

5 - واژگان + اعلام هم کتاب اضافی نمیخواد از همین الان بشینین درست حسابی بخونین این 6تا تست دیگه واقعا آب خوردنه زدنشون به خودتون هم هی تلقین نکنین که من نمیتونم حفظ کنم حفظیاتم ضعیفه و .... !!!!!

6 - فک کنم ادبیات تموم شد توی فرصت بعدی تا جایی که برسم درس های بعدی رو هم آپدیت میکنم

عربی : درسی که میشه تو 9 ماه کار کردن راحت بالای 80 درصد زدش

1 - خب اولا که قبل از هر کاری سعی کنین یه جوری کتاباهای هدف داره سهیلا خاک باز رو بخرین 4جلده و واقعا هم فوق االعاده هستن حتما کار کنین باهاشون منصوباتش واقعا بی نظیره یکی از جلداش هم در مورد جمله هست که جمله اسمیه فعلیه رو توضیح داده شاید به نظرتون مهم نباشه ولی توی ترکیب خیلی به دردتون میخوره

2 - یه گاج سفید بگیرین مبحث مبحث که پیش میرین طی سال تحصیلی ( حالا اگه توی پیش عربی دارین خیلی بهتر اگه هم ندارین بر اساس آزمونی که پیش میرین ) اول از همه کتاب درسی رو بر اساس اون مبحث آزمون میخونین یه خط از کتاب درسی نباید جا بیفته بعدش برای نکات قواعد میاین توی گاج تستا رو بررسی میکنین

3 - برای ترجمه شما نیاز دارین که قواعد رو بلد باشین فک نکنین اگه 4تا نکته حفظ کردین وتست ترجمه رو درست زدین بدون دونستن قواعد بوده یا مثلا قواعد فقط نکته ای بلد بودنش کافیه کامل باید فرا بگیرینش چون قواعد زیر بنای 50 60 درصد عربیتون توی کنکور به تنهایی هستش

4 - متن رو که نظر خاصی ندارم ولی شاید همون گاج سفید بتونه کمک کنه شایدم عربی به زبان ساده ایاد فیلی در کل متن رو هم باید به طور کامل برای خودتون ترجمه کنین هم اینکه تجزیه هم ترکیب اینطوری با یه متن 4خطی توی 1 الی 1 ساعت و نیم کل عربی رو دوره کردین ( البته از الان توصیه نمیشه همه این کارا رو بکنین به نظر من ترجمه کافیه بعد از عید کامل همه این کارا رو بکنین )

5 - تعریب که با مبحث ترجمه هست که توضیح دادم

دینی :

1 - اول از همه یه گاج سفید بعدش هم هر درس رو بنا به آزمون از هر کتاب ( 2 یا 3 یا پیش ) کامل میشینین تستای گاج رو توی کتاب توی اون صفحه و اون خطی که مربوط به تست میشه پیاده میکنین یعنی تست و نکتش رو با خط کشیدن زیر کلمه - جمله - پاراگراف - تیتر ( این تیتر ها خیلی مهمن شاید اگه خوب فرا بگیرینشون میتونین با تستا راحت تر برخورد کنین )

2 - من خودم تا اواسط آبان دینی 2 و 3 رو 32 تا درسش رو کامل تموم کردم بر اساس این روش و فقط پیش مونده بود

3 - سعی کنید آیه و متن رو متعادل بخونین جوری نشه که به امید این باشین امسال بیشتر از متن میاد یا بیشتر از آیه میاد

4 - توی 3تا کتاب بعضا آیه های تکراری داریم ولی تستای متفاوت ازشون توی کنکور اومده برا همین باید بدونین این آیه تو این کتاب مورد بحثش اینه ولی این یکی چیز دیگه ای رو تست میخواد

5 - مطمئنا خودتون میدونین بین آیه و متن باید ارتباط برقرار کنید

6 - آیه هایی که خود کتاب نزده حفظی رو حفظ نکنید ولی معنیش رو بلد باشین (یه کم در حد اپسیلون به عربیتون کمک میکنه )

7 - وقتی که مورد 1 رو اجرا کردین خوندن هر درس با همه تستاش به طور کامل بیشتر از نیم ساعت طول نمیکشه ( برای طولانی ترین درس ها ) اگه یه روز در میون یا هر روز دینی رو بخونین خیلی کمک میکنه بهتون چون معارف که تموم میشه کار اصلیش دوره کردنش تا کنکور شروع میشه

زبان :

کلا نظری ندارم چون توی کل سال به اندازه انگشتای 2تا دستام هم نخوندمش اثرات یک دهه توی کلاس های زبان بودن

تخصصی ها

ریاضی

به زودی آپدیت میکنم

تا آخر تابستون که تستای 89 هم به کتابا اضافه بشه به فکر خرید نباشین
    Last edited by elendil; 08-10-2010 at 18:40.

12. 10 کاربر از elendil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اینم لیست کتاب های پیشنهادی از طرف من:
    (قبلش اشاره کنم سال گذشته خیلی کتابای زیادی گرفتم و خیلی هاشون آشغال بودند!که اسم اونا رو اینجا نیاوردم ولی واقعا وقتم رو گرفتن و تا حدودی بهم ضربه زدن!اسم کتابایی هم که اینجا میارم برای تبلیغ نیست)
    (اینا رو میگم که میخوام _به دلیل صرفه جویی در هزینه و وقت_ اشتباه من رو تکرار نکنید)
    ریاضیات:
    ریاضی2 ،حسابان ،دیفرانسیل:کتاب های ریاضی و دیفرانسیل و حسابان کتابای انتشارات رمزینه عالی هستند.کتاب دیفرانسیل2 انتشارات کوله پشتی هم خیلی کتاب مفیدیه.این کتاب بین بچه های تیزهوشان خیلی طرفدار داره!
    هندسه پایه:مبتکران تالیف فرهاد ابولقاسمی
    هندسه تحلیلی:کتاب کلاس رمزینه+تست گاج سفید
    ریاضیات گسسته:کتاب کلاس رمزینه+تست گاج سفید
    جبر و احتمال:مبتکران تالیف فرهاد ابولقاسمی(عکس هندوانه روی جلدش کشیده شده)
    آمار ومدل سازی:هر کتابی گرفتید مهم نیست.فقط متن کتاب رو خوب بخونید ویه کتاب تست داشته باشید از روش تست بزنید.

فیزیک:
    فیزیک پایه:گاج سفید یه جلدش سواله(سراسری،آزاد،سنجش) یه جلد دیگرش پاسخنامه تشریحی داره و درسنامه ها هم تو جلد پاسخ تشریحیه
    فیزیک پیش هم همین گاج سفید یه جلد سوال و یه جلد پاسخ تشریحی
    این کتاب به درد کسانی میخوره که فیزیک متوسطی دارن و با خوندن درسنامه به خوبی کنار میان و سریع میرن سراغ تست

شیمی:هم آموزش هم تست کتابای مهندس بازرگانی انتشارات مبتکران.البته اینو بگم اگه زیاد شیمیتون ضعیف نیست نیازی نیست کتاب اموزشش رو بخرید همون کتاب تست کفایت میکنه.درسنامه های خیلی خوبی داره.

زیست شناسی:سری کتاب های تست زیست شناسی انتشارات خیلی سبز

ادبیات:(اگه میخواهید ادبیات رو درصد بالای تو کنکور بزنید این کتاب رو مبحثی بخونید.یعنی صرفا با خوندن کتاب درسی نمیتونید درصد بالایی برای خودتون تضمین کنید)
    املا ولغت هامون سبطی انتشارات دریافت
    قرابت معنایی هامون سبطی انتشارات دریافت
    آرایه ادبی رمزینه
    زبان فارسی همگامان یا رمزینه
    تاریخ ادبیات کلک معلم یا گاج
    برای شعر حفظی هم از روی کتاب بخونید(از کنکور 86 شعر حفظی نیومده پس امکان داره کنکور90 دیگه بیاد)

عربی:به نظر من خرید کتاب در عربی سلیقه ای هست . هرکس باید با توجه به سطحی که قرار داره کتاب بگیره.کتاب عربی به زبان تالیف ساده ایاد فیلی(برای همه سطح ها) و تست گاج سفید توصیه میشه.

دینی:کتاب جامع دینی وزندگی انتشارات همگامان (تجربه شخصی:وقت خودتون رو با دین وزندگی انتشارات خیلی سبز وگاج سفید هدر ندید)

زبان انگلیسی:کتاب جامع انگلیسی کنکور خیلی سبز+درک مطلب مبتکران تالیف شهاب اناری(تجربه شخصی:این کتاب از end reading بهتره)

دفتر برنامه ریزی:خودم میتوانم انتشارات خیلی سبز/کتاب مشاوره:کتاب کنکورت را قورت بده از انتشارات خیلی سبز

توجه مهم:متن کتاب رو هیچ وقت فراموش نکنید.چه تو درس های عمومی چه اختصاصی.مثلا تمرین های کتاب ریاضیات وهندسه و یا تمرین های آخر فصل فیزیک وبه خصوص خود آزمایی ها شیمی.اگه کنکور های سالهای قبل رو ببینید مشاهده میکنید بعضا از تمارین کتاب حتی بدون تغییر عدد اومدن تبدیل به تست کردن و تو کنکور ازش سوال اومده!یا اینکه دقیقا خود متن کتاب ازش سوال طرح کردن!

الآن چون اول راه هستید تعویض کتاب ضرر کمی بهتون میزنه ولی وسط سال زیاد خودتون رو با کتاب خریدن مشغول نکنید هر کتابی رو دارید اونو خوب بخونید.هرچی کتاب اضافی بیشتر داشته باشید استرس خوندن اون درس رو بیشتر دارید(تجربه شخصی)
    یعنی اگه یکی آذر ماه اومد یه لیست کتاب گذاشت زیاد بهش اهمیت ندید و کتابای خودتون رو بخونید.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم به چیزی که دوست دارید برسید
    Last edited by Amirdb; 22-05-2011 at 17:17. دليل: اضافه کردن درس

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سعی کنید تو این یکسال این مواردی رو که میگم رعایت کنید.

1-حتما حتما یک برنامه جامع برای درس خوندن داشته باشید؛اینطور نباشه که امروز رو با برنامه ی موسسه ی A پیش برید و فردا رو با برنامه موسسه B و پس فردا رو با برنامه ای که خودتون میریزید!این رو بدونید که چند برنامگی یکی از موانع مهم پیشرفت در تحصیل و قبولی در کنکوره.

2-همیشه در کنار درس،تفریحتون رو هم در حد اعتدال داشته باشید و به هیچ وجه از همه ی تفریحاتتون نگذرید چون که اگه بخواهید تو این یک سال یه ریز فقط و فقط درس بخونید و درس بخونید بدون شک وسطای راه خسته میشید و از درس خوندن هم زده،فقط این رو در نظر داشته باشید که استراحت و تفریحتون طوری باشه که به درستون هم آسیبی وارد نکنه(به قول معروف نه سیخ بسوزه نه کباب!)

3-کلاس های کنکور به هیچ وجه تضمینی برای قبولی شما در کنکور نیستند.بهتره تا اونجا که ممکنه به این کلاس ها نرید و به جاش از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید.مطمئن باشید که تاثیر درس خوندن به تنهایی خیلی خیلی بیشتر از درس خوندن گروهیه(ولی بازم اگه کسی احساس می کنه که رفتن به کلاس کنکور براش مفیده می تونه در این کلاس ها شرکت داشته باشه)

---------------------

اولا شرمنده ام که نتونستم پستم رو تکمیل کنم....
    ثانیا دیدم نزدیکای کنکوره و همه جا صحبت از کنکور و کنوریهاست!

بچه ها اومدم اینو بگم که کنکور آخر دنیا نیستش...
    بعد کنکور خیلی مهمتر از قبلش هست!
    نمیدونم چجوری براتون بگم..!
    کنکور ارزش این رو نداره که به خاطرش 1 سال از عمرت رو براش هدر بدی....
    اینو از کسایی که پشت کنکور موندن و الان دارن تو دانشگاه درس می خونن هم میتونین سوال کنید.

ایشالا که با توکل بر حضرت حق سر جلسه کنکور برید و آزمونتون رو بدید، من هم از همین جا برای همتون آرزوی موفقیت در این آزمون بزرگ رو میدم...آزمونی که انصافا سرنوشت آدم رو واسش رقم میزنه...
    امیدوارم سرنوشتتون قشنگ رقم بخوره....
    یا علی/
    Last edited by Masoud-Susa; 27-06-2011 at 13:07.

15. 7 کاربر از Masoud-Susa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه iman0007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    دیوونه خونه

پيش فرض

سلام.
    با اجازه ی بزرگتر ها...
    چیزایی که من اینجا میگم،کارهایی که اگه الان خودم بر میگشتم عقب انجام میدادم.

1.سعی کنید توی تابستون بیشتر درس های پایه رو بخونید.مخصوصا سوم،چون تازه برای امتحان نهایی خوندینش،در نتیجه راحت میتونید با یه مرور،برید سراغ تست ها.به نظر من واقعا مهمه که اکثر اختصاصی های پایه رو تو تابستون بخونید.خود من طبق برنامه ی مدرسه پیش رفتم و تابستون بیشتر پیش خوندم.نتیجه اش این شد که تازه بعد از عید من خوندن فیزیک 3 و شیمی 2 رو شروع کردم،که واقعا برام سخت بود چون هیچ چیزی ازشون یادم نبود.
    2.زیاد روی ساعت خوندن حساس نباشید.کسانی که از تابستون با برنامه درس بخونن،از نظر زمانی وقت کم نمیارن.بیشتر روی کیفیت مطالعه دقت کنید.مطمئن باشید اصلا وقت کم ندارید.
    3.من،با اینکه بعضی ها میگن عمومی ها رو باید بزارید برای بعد از عید مخالفم.هرچند 2 ماه آخر باید وقت بیشتری بزارید رو عمومی ها،ولی از همین اول باید عمومی ها رو بخونید.منظورم اینه که از هر درسی اون مباحثی که نیاز به تمرین زیاد داره رو باید از همین حالا شروع کنید.مثلا از ادبیات آرایه ،قرابت،زبان فارسی .از دینی،ایات .از عربی قواعد.از زبان reading و cloze.
    4.من خودم قلمچی امتحان میدادم و میتونم بگم در کل ازش راضیم.ولی چیزی که همیشه باید یادتون باشه،اینه که اگه امروز یه درسی رو می خونید،اگه برای دوره کردنش برنامه نداشته باشید،بخش زیادی از زحماتتون به باد میره.من خودم با دوره کردن میونه ی خوبی نداشتم،نتیجه اش این بود که با اینکه تو قلمچی نتیجه ی نسبتا خوبی میگرفتم ولی بعد از عید خیلی از درس ها رو طوری یادم رفته بود که مجبور شدم دوباره بخونمشون.
    5.اگه یه جزوه رو 3 بار یا 4 بار خوندید،به طوری که کامل روش مسلط شدید،از قسمت هایی که فکر میکنید ممکنه یادتون بره،مثل فرمول ها،نمادها،نکته های مهم و.....خلاصه برداری کنید.ماه آخر خیلی بدردتون میخوره.
    6.اگه بتونید بین خودتون یه فضای رقابتی بوجود بیارید،خیلی براتون مفیده.

بیشتر از این چیزی یادم نمیاد.
    موفق باشید...

17. 18 کاربر از iman0007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •