تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 449 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 4487

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی محصولات COMODO - || آرشیو شماره 1 ||

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض تاپیک اختصاصی محصولات COMODO - || آرشیو شماره 1 ||

در این تاپیک فقط سوالات و مشکلات خودتون رو در مورد Comodo Internet Security مطرح کنید. اگر در مورد بقیه محصولات کمودو سوال و یا اشکالی دارید در تاپیک خودش مطرح کنید.

چرا از Comodo Internet Security استفاده کنیم؟
    CIS یک محصول رایگان است که میتونه سیستم شما را با لایه های محافظتی که داره در مقابل حملات هـــکر ها و مخربها محافظت کنه.
    در حال حاضر هنوز هم آنتی ویروسهایی وجود دارند که با وجود داشتن دیتابیس خوب و یا هوش مصنوعی مناسب نمیتونند از سیستم کاربران در مقابل ویروسها و تروجانهای ناشناخته محافظت بکنند و هر روز شاهد این مسئله هستیم که سیستم یکی از همین کاربران به 1 کرم و یا مخربی آلوده شده و با وجود داشتن آنتی ویروس آپدیت شده و چندین آنتی اسپای ور نتونسته جلوی خرابکاریهای مخرب رو بگیره.

Comodo Internet Security در مقابل ویروسها, تروجانها, اکسپلویت ها, کرمها و انواع و اقسام مخربهای دیگه شیوه ی دیگری را پیش گرفته. این بسته امنیتی در مرحله اول با آنتی ویروس و هوش مصنوعی که داره اقدام به مقابله با مخربهای جدید میکنه. آنتی ویروسی که داخل این بسته امنیتی قرار داره اتوماتیک آپدیت میشه و حتی در صورت نداشتن اینترنت میتونید آپدیت های اون رو از سایت اصلی Comodo دانلود کرده و آنتی ویروس را آپدیت کنید.

در مرحله دوم توسط +Defense که جزوی از سیستم دفاعی فایروال کمودو است اقدام به جلوگیری از خرابکاریهایی که یک مخرب میتونه روی سیستم انجام بده میکنه. به این صورت که پیغامهای +Defense با توضیحات مختصر و مفیدی که به کاربران میده این نکته رو متوجه شما میکنه که مخربی که تونسته از database و Signatures و یا حتی Heuristic بگذره چه خرابکاریهایی را میتونه به سیستم شما وارد کنه.

+Defense دارای لیست سفید برنامه ها و پروسه هایی هست که در سیستم هر کاربر میتونه وجود داشته باشه. اگر شما یک نرم افزار, درایو, آپدیت ویندوز و یا هر برنامه های که با امضای دیجیتالی ثبت شده باشه را بخواهید در سیستم خودتون دانلود و یا اجرا کنید هیچ پیغامی را از طرف +Defense مشاهده نخواهید کرد. اما زمانی که یک ویروس و یا تروجان و هر مخرب دیگه ای بخواد در سیستم شما اجرا بشه و چون مخربها نمیتونند sign شده باشند و امضای دیجیتالی داشته باشند به شما پیغام میده این برنامه سایگن نشده است و امضای دیجیتالی نداره.

همانطور که از عکس بالا مشخص است یک برنامه و یا پروسه ای که امضای دیجیتالی نداره خواسته در سیستم اجرا بشه. شما در این پیغام 3 انتخاب دارید. یا اجازه اجرا شدن به این پروسه ناشناخته را میتونید بدید و یا اجازه اجرا شدن را با انتخاب Block بهش ندید.

حالت سومی که جزو لایه دفاعی سوم Comodo Internet Security حساب میشه انتخاب گزینه ی Sandbox خواهد بود. Sandbox یک محیط محافظت شده است که اجازه اجرای تمامی برنامه ها و پروسها و حتی ویروسها و انواع و اقسام مخربها رو میده اما هیچ کدام از اینها به سیستم شما دسترسی ندارند. به این صورت که فرقی نمیکنه آنتی ویروس Comodo ویروسی را تشخیص نده و همچنین فرقی هم نمیکنه که از هوش مصنوعی و +Defense رد بشه. در هر صورت این مخربها در داخل یک محیط محافظت شده قرار میگیرند و هیچ دسترسی به سیستم شما ندارند.

برای جلوگیری از حملات نتورک و همچنین نظارت داشتن بر اطلاعات ورودی و خروجی Firewall خوبی که در این بسته امنیتی به رایگان در اختیار شما قرار میگیره میتونه از سیستم شما محافظت کنه.

لایه دفاعی دیگری هم به اسم Memory Firewall در این بسته امنیتی وجود داره. کار این قسمت اینه که از رم شما و پروسه هایی که در رم شما اجرا شدند در مقابل حملات buffer overflow محافظت کنه.

عکسی از محیط برنامه ...

تمام این امکانات همه و همه بصورت رایگان از طرف Comodo ارائه شده. شما با این بسته امنیتی رایگان میتونید سیستمتون رو بیشتر از حدی که چندین نرم افزار پولی میتونند محافظت کنند, محافظت کنید. تنها کاری که شما باید انجام بدید چند ساعت وقت گذاشتن و آشنا شدن با این نرم افزار قوی است تا در مقابل 99.99 درصد مخربها بتونید امنیت داشته باشید.

تمام عکس هایی که در این پست قرار دادم مربوط به نسخه 5 این بسته امنیتی میباشند که تا این لحظه در مرحله آزمایشی قرار داره. تمام محصولات Comodo قراره که همین ظاهر یا اینترفیس را داشته باشند.

صفحه اصلی جهت دانلود Comodo Internet Security
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Comodo Internet Security در دو نسخه ی 64 بیتی و 32 بیتی وجود داره و بر روی سیستم عامل های Windows XP, Windows Vista و Windows 7 قابل نصبه.

حداقل نیاز سخت افزاری جهت نصب این بسته امنیتی داشتن 128 مگابایت رم و 210 مگابایت فضای خالی هاردیسک است.
    Last edited by M E H R A N; 08-07-2010 at 14:47.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

1. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    3. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    4. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    5. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    6. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    7. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    8. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    9. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    10. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    11. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    12. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    13. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    14. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    15. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    16. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    17. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    18. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    19. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    20. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    21. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    22. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    23. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] l
    24. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    25. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انگلیسی
    26. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    27. فیلم آموزشی: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    28. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    29. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    30. چرا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    31. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    32. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    33. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    34. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    35. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    36. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    37. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    38. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    39. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    40. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دراین توضیح داده شده که چطور متخصصان میتونند مشکلات کامپیوتری شما را با نصب یک برنامۀ رایگان از طرف کمودو حل کنند. شما هر مشکلی داشته باشید میتونید با خوندن و انجام دادن دادن آن کامپیوتر خودتون رو دست متخصصان COMODO بسپارید تا اونها از راه دور مشکلات کامپیوتری شما را حل کنند.
    41. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    42. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    43. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    44. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    45. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    46. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    47. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    48. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    49. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    50. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    51. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    52. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    53. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    54. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by M E H R A N; 27-10-2010 at 01:31.

داره خودمونی میشه SIAMAK88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من قبلا کسپرسکی و نورتون و نود32 رو داشتم , اخیرا هم avg رو نصب کردم
    اما از اونجایی که علافه خاصی به فایروال comodo داشتم این آنتی ویروس رو گرفتم
    مشکلی که من با avg دارم اینه که وقتی میخوام با v.p.n کانکت بشم اجازه نمیده و باید فایروال کلا یا disable بشه یا بر روی allow all تنظیم بشه که اجازه کار با v.p.n رو بده حتی تو قسمت دسترسی برنامه ها هم نمیشه کاری کرد
    حالا میخواستم بدونم comodo هم اینجوریه ؟ فایروالش میتونه به v.p.n ارور بده و اجازه دسترسی به نت رو نده ؟ یا جایی هست که براش تعریف کنیم بهش اجازه دسترسی رو بده ؟
    پی نوشت : الان تست کردم به خوبی v.p.n رو به عنوان یه کانکشن شناخت و اجازه دسترسی رو بهش داد و مثل سایر درگاههای ارتباطی تحت نظر گرفت
    سوال دومم اینه که در مقابل آنتی ویروسهای معروف این برنامه حرفی برای گفتن داره و میشه بهش به عنوان یه محافظ اعتماد کرد ؟ منظورم اینه که در مقابل ویروسهای منتشر شده عملکرد خوبی رو نشون داده ؟
    با تشکر
    Last edited by SIAMAK88; 09-07-2010 at 16:18.

4. این کاربر از SIAMAK88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

پيش فرض

آیا استفاده از این نرم افزار در کنار آنتی ویروس Kaspersky 2011 مفید هست یا خیر؟

کشور سازنده این نرم افزار؟

چند سال هست که این نرم افزار به وجود اومده؟

آیا از طریق شبکه هم می‌تونیم بقیه سیستم‌ها رو آپدیت کنیم یا اینکه هر سیستم به صورت مجزا بایستی به اینترنت کانکت بشه؟

منظورم اینه که من خودم به صورت دستی سیستم‌های دیگه رو آپدیت نکنم.

شاد باشید

6. این کاربر از mjzaret بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

من قبلا کسپرسکی و نورتون و نود32 رو داشتم , اخیرا هم avg رو نصب کردم
    اما از اونجایی که علافه خاصی به فایروال comodo داشتم این آنتی ویروس رو گرفتم
    مشکلی که من با avg دارم اینه که وقتی میخوام با v.p.n کانکت بشم اجازه نمیده و باید فایروال کلا یا disable بشه یا بر روی allow all تنظیم بشه که اجازه کار با v.p.n رو بده حتی تو قسمت دسترسی برنامه ها هم نمیشه کاری کرد
    حالا میخواستم بدونم comodo هم اینجوریه ؟ فایروالش میتونه به v.p.n ارور بده و اجازه دسترسی به نت رو نده ؟ یا جایی هست که براش تعریف کنیم بهش اجازه دسترسی رو بده ؟
    پی نوشت : الان تست کردم به خوبی v.p.n رو به عنوان یه کانکشن شناخت و اجازه دسترسی رو بهش داد و مثل سایر درگاههای ارتباطی تحت نظر گرفت
    سوال دومم اینه که در مقابل آنتی ویروسهای معروف این برنامه حرفی برای گفتن داره و میشه بهش به عنوان یه محافظ اعتماد کرد ؟ منظورم اینه که در مقابل ویروسهای منتشر شده عملکرد خوبی رو نشون داده ؟
    با تشکر
    سلام سیامک عزیز.
    خوب شد خودت امتحان کردی و جواب V.P.N رو پیدا کردی.
    اما در مورد سوال دومت بهت پیشنهاد میکنم قسمت Sandbox را در توضیحات پست اول نوشتم کمی با دقت تر بخونی. البته بعدا فیلم های آموزشی رو در مورد این تکنولوژی قرار میدم و در فیلم کاملا نشون داده میشه که Sandbox جطوری کار میکنه.

آنتی ویروسی که در بسته امنیتی کمودو وجود داره, حتی اگر هیچ ویروس و مخربی رو تشخیص نده 99.99 درصد سیستم شما در مقابل حمله هر مخربی ایمن هست. لایه های دفاعی و محافظتی کمودو را به همین دلیل توضیح دادم.

برای نمونه شما برو و هر برنامه معروفی رو که دوست داشتی روی فایل اجراییش کلیک راست کن و Properties را بزن. در این قسمت شما به وضوح متوجه میشید که اکثر برنامه های معروف, میتونم بگم 98 یا 99 درصدشون امضای دیجیتالی دارند و سایگن شدند. بطور نمونه...

بحث اینکه امضای دیجیتالی چیه رو میتونی با کمی تحقیق و گوگل کردن متوجه بشی اما فقط این رو بدونید که هیچ ویروس و تروجانی تا بحال گزارش نشده که امضای دیجیتالی داشته باشه. پس زمانی که یک برنامه که دارای امضای دیجیتالی است در سیستمی که CIS روش نصبه اجرا بشه بدون مشاهده پیغامی از طرف CIS براحتی اجرا میشه, چون کمودو هم میدونه که ویروسها, تروجانها, کرمها و انواع و اقسام مخربها نمیتونند امضای دیجیتالی داشته باشند.

اما زمانی که یک فایل اجرایی, بخواد از هر طریقی در همین سیستم و با داشتن CIS بدون داشتن امضای دیجیتالی اجرا بشه و درجه ی خطرناک بودنش خیلی بالا باشه. مثلا بخواد تمام اطلاعات درایو سی یا دی رو پاک کنه و یا بخواد فایل های exe رو آلوده به کدهای خودش بکنه , CIS اون فایل اجرایی رو اتوماتیک در Sandbox اجرا میکنه و به سیستم نمیتونه هیچ آسیبی برسونه. و تا زمانی که شما وارد تنظیمات CIS نشدید و با آگاهی خودتون اون رو از محیط Sandbox یا ایزوله شده خارج نکردید خطری سیستم شما رو تهدید نمیکنه.

اما گاهی وقتها بعضی از تروجانها هستند که درجه خطرناک بودنشون در حد قرار گرفتن در استارت آپ سیستم و دزدیدن اطلاعات شماست و همانطور که گفتم چون امضای دیجیتالی ندارند, در صورت اجرا شدن این نوع از مخربها کمودو به شما پیغامی رو که در پست اول نشون دادم به شما نشون میده و در پیغام هم اگر دقت کنید و بخونید نوشته که این فایل امضای دیجیتالی نداره و تصمیم گیری در مورد اون فایل رو بر عهده خودتون میزاره.

اما گاهی وقتها پیش میاد که شما برنامه ای رو اجرا کنید و مطمئن هم باشید که اون برنامه یک برنامه سالم هست مانند SuperAnti Spyware اما فایل اجرایی این برنامه امضای دیجیتالی نداره. پس اگر شما بخواهید که همچین برنامه هایی را اجرا کنید اتوماتیک وارد Sandbox میشند؟ یا اینکه از اجرای اونها در سیستم جلوگیری میکنه؟

اینجا باید بگم که خیر همچین اتفاقی نمیوفته و اگر هم بیوفته خیلی نادره. چون کمودو هر روز لیستی از برنامه هایی که شناخته شده هستند اما امضای دیجیتالی ندارند را همراه با آپدیت وارد لیست خودش میکنه تا در هنگام نصب و یا اجرای این برنامه ها به مشکلی بر نخورید. white list کمودو فقط با آنالیز کردن برنامه ها آپدیت میشه و امکان نداره که ویروس و یا تروجانی وارد لیست سفید کمودو بشه.

در کل این بحث در مورد امضای دیجیتالی و Sandbox برای بهتر متوجه شدنش احتیاج به کمی تحقیق و مطالعه داره و اگر هنوز براتون خوب جا نیوفتاده پیشنهاد میکنم بعدا که فیلم های آموزشی و همچنین تستی را گذاشتم دانلود کنید تا دقیقا تمام جزئیات براتون مشخص بشه.

به همین دلیل Comodo Internet Security حتی اگر آنتی ویروس هم نداشته باشه 99.99 درصد هیچ مخربی نمیتونه به سیستم شما آسیب برسونه. به شرطی که طرز کار و نوع پیغام را هم بخونید و متوجه بشید که کمودو ازتون چی میخواد.

اما اگر فقط بخوایم در مورد آنتی ویروسش تصمیم بگیریم و کسی باشید که دوست دارید آنتی ویروس بهتون بگه این مخرب بود پاکش کردم و این مخرب بود نشناختم و اجازه دادم در سیستم شما اجرا بشه در این صورت آنتی ویروس کمودو از لحاظ شناسایی و دیتابیس به آنتی ویروسهایی مانند ناد32, کسپرسکی, اویرا, اواست و یا نورتون نمیرسه. چون این آنتی ویروس یک آنتی ویروس جوان است و حدود 1 ساله که پا به دنیای واقعیه آنتی ویروسها گذاشته اما در همین 1 سال تونسته خوب پیشرفت کنه و هیچ بعید نیست که در آینده آنتی ویروسهای نامبرده شده در از لحاظ دیتابیس در مقابلش کم بیارند.

دلیل این حرف هم اینه که چون کمودو به دلیل رایگان بودن, سکـــسی بودن از لحاظ اینترفیس و قدرت دفاعی بی نظیر +Defense و همچنین اولین Sandbox اتوماتیک در دنیا طرفداران زیادی رو هر روز به طرف خودش کشیده و هر روز هم به این جمع اضافه میشند. از طرفی دیگه کمودو قراره که در نسخه ی 5 این برنامه بغیر از دیتابیس آفلاین از آنالیز آنلاین که با عنوان Cloud Antivirus شناخته میشه استفاده کنه. از طرفی هم Behavior Blocker به یکی از لایه های دفاعیش افزوده میشه. دیگه از این بیشتر چی میخوایم؟ همه اش هم رایگان.

اگر هم از نسخه ی Complete که فقط از نظر سرویس دهی و ساپورت آنلاین با نسخه ی رایگان فرق میکنه استفاده کنید و لایسنش را برای مدت 1 سال بخرید در صورت آلوده شدن سیستم شما کمودو گارانتی کرده که سیستم کاربران را از آلودگی پاک کنه و اگر به هر علتی نتونست 500 دلار بعنوان خسارت به کاربرانش پرداخت میکنه.

آیا آنتی ویروسی میشناسید که بگه اگر سیستم شما با وجود استفاده کردن از آنتی ویروس شرکت ما آلوده شد 1 دلار خسارت به شما پرداخت میکنم؟ جواب ایمیل ها رو هم بعضی ها نمیدند.

آیا استفاده از این نرم افزار در کنار آنتی ویروس Kaspersky 2011 مفید هست یا خیر؟

کشور سازنده این نرم افزار؟

چند سال هست که این نرم افزار به وجود اومده؟

آیا از طریق شبکه هم می‌تونیم بقیه سیستم‌ها رو آپدیت کنیم یا اینکه هر سیستم به صورت مجزا بایستی به اینترنت کانکت بشه؟

منظورم اینه که من خودم به صورت دستی سیستم‌های دیگه رو آپدیت نکنم.

شاد باشید
    سلام دوست عزیز.

خیر این برنامه فقط باید تنها استفاده بشه. اگر دوست ندارید که از آنتی ویروس CIS استفاده کنید میتونید اون رو در هنگام نصب برنامه تیکش را بردارید و بعد از نصب فقط از آنتی ویروسهایی استفاده کنید که بصورت Suite نیستند مانند KAspersky Antivirus, Avast Free, Avira Personal Edition Free, Eset NOD32 Antivirus و آنتی ویروسهای مشابه. Internet Security یا Security Suite ها به هیچ وجه نباید در کنار این برنامه نصب بشند چون نه تنها امنیت شما را بیشتر نمیکنه بلکه باعث اختلال در هر دو برنامه میشه و امنیت سیستم شما پایین میاد.
    اگر پستی را که در جواب سوال سیامک عزیز دادم یکم با دقت بخونید متوجه میشید که این برنامه به هیچ برنامه جانبی دیگه احتیاج نداره و فقط هم باید تنها استفاده بشه.

دفتر رسمی Comodo در واشینگتن قرار داره اما در کشورهای زیر هم دفاتر رسمی داره و فعالیت میکنه...

Salt Lake City, USA
    Manchester, UK
    Bradford, UK
    Iasi, Romania
    Odessa, Ukraine
    Chennai, India
    Beijing, China

تیم امنیتی کمودو از سال 1998 شروع به فعالیت کردند و اینطور که من یادم میاد اولین برنامه شون رو یعنی فایروال کمودو را در سال 2002 ارائه کردند.

کمودو با نامهای زیر هم فعالیت میکنه...

Comodo® - Comodo CA Ltd. & Comodo Security Solutions, Inc.
    TrustLogo® - Comodo CA Ltd.
    Painless PCI® - Comodo CA Ltd.
    InstantSSL® - Comodo CA Ltd.
    Corner of Trust™ – Comodo CA Ltd.
    HackerGuardian™ – Comodo CA Ltd.
    HackerProof™ - Comodo CA Ltd.
    IDAuthority® - Comodo CA Ltd.
    ThreatCast® - Comodo Security Solutions, Inc.
    TrustFax® - Comodo Communications, Inc.

در مورد آپدیت شبکه ای خبری ندارم. دوست عزیز این برنامه یک برنامه کاملا حرفه ایه و فکر نکنم برای استفاده کردن در شبکه انتخاب درستی کرده باشید حتی اگر آپدیت شبکه ای هم ممکن باشه.

Sandbox, +Defense, Application Excutable Control چیزی نیست که بدرد شبکه میخوره. اینها بدرد کسی میخورند که میخوان اختیار کامل سیستمشون رو در درست بگیرند.

موفق باشید.
    Last edited by M E H R A N; 09-07-2010 at 20:30.

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

13

از اینکه به سوالاتم پاسخ دادید تشکر می‌کنم.

سعی می‌کنم در آینده‌ای نزدیک این برنامه رو دانلود کنم و روی سیستمم نصب کنم.

مطمئن باشید که در ادامه راه و استفاده از این برنامه به راهنمایی‌های شما احتیاج داریم.

شاد باشید

9. 5 کاربر از mjzaret بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SIAMAK88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

خب این برنامه شد محافظ سیستم من
    دیروز بعد از نصب مجدد ویندوز نصبش کردم و نامردی نکرد یه 87 مگ آپدیت گذاشت رو دستمون
    حالا سوالم اینه که این آپدیتها کجا ذخیره میشه که بعدا اگه ویندوز عوض کردم دوباره نیاز به نصب مجدد نباشه ؟
    موقع نصب آپدیتها تو این مسیر C:\ProgramData\COMODO\tmp یه سری فایل بود ولی بعد از نصب و ری استارت غیبشون زد , احتمال میدم همون فایلهای آپدیت باشن که از دستم رفته
    یه مشکلی هم با برنامه KMPLAYER داشت و نمیذاشت اجرا بشه آخر سر با کلی کلنجار تو قسمت +Defense تونستم بفهمونم که کاری باهاش نداشته باشه , یه پیغام میداد که میخواد برنامه رو تو sandbox اجرا کنه اوکی میکردم اما برنامه اجرا نمیشد آخر سر از لیست sandbox و my pending files خارجش کردم تا اجرا شد

مشکل بعدی که نمیشه بهش مشکل هم گفت این بود که تو فول اسکن سیستم اکثر کیجنها رو حتی تو فایل زیپ به عنوان تروجان شناخت اما در پایان کار ازم پرسید که چه بلایی سرشون بیارم منم یه سریها که لازم داشتم گفتم کاری نداشته باشه بقیه رو هم دادم تو قرنطینه حالا دنبال این قرنطینه میگردم پیداش نمیکنم شاید یه زمانی خواستم یکیشونو از قرنطینه خارج کنم
    پی نوشت : تو قسمت آنتی ویروس یافت شد , کلا دارم بهش علاقه مند میشم برنامه جالبیه

درخواست آخرمم راجب sandbox هست , اگه ممکنه اون فیلم آموزشی رو قرار بده تا خوب جا بیافته برام

آخر سر هم باید ببخشی سرتو درد آوردم و ممنون از استارت این تاپیک و اطلاعاتی که در اختیارمون میزاری , دست مریزاد
    Last edited by SIAMAK88; 10-07-2010 at 13:42.

11. 8 کاربر از SIAMAK88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

Comodo Internet Security Manual Update

1.چطوری میتونم دیتابیس را آفلاین یا روی یک سیستم دیگه آپدیت کنم؟
    > در ادامه توصیح خواهم داد.
    2.آیا میتونم همه دیتابیس را دانلود کنم؟
    >بله شما میتونید کل دیتابیس را دانلود کرده و آنرا جایی نگه دارید.
    3.آیا میشه برای دانلود دیتابیس از دانلود منیجر استفاده کرد؟
    > بله شما میتونید از دانلود منیجر با پشتیبانی Resume استفاده کنید.

برای دانلود آپدیت آنتی ویروس به اسم bases.cav میتونید یکی از لینک های زیر را برای دانلود کردن انتخاب کنید. bases.cav را شما هر زمان که دانلود کنید آخرین دیتابیس را تا زمان دانلود شدنش خواهد شد.

لینک های زیر همه یکی هستند اما سرورهاشون فرق میکنه. اگر میبینید که سروری سرعت دانلودش کمه, میتونید سرور نزدیکتر به محل زندگی تون رو انتخاب کنید.

برای دانلود دیتابیس نسخۀ 5 آنتی ویروس کمودو فقط از لینک زیر اقدام کنید.

کد:

اگر با دانلود دیتابیس از سرور کمودو مشکل داشتید به تاپیک زیر مراجعه کنید

بهترین راه دانلود فایل آپدیت آفلاین کمودو مخصوص سرعت پایین اینترنت

کد:

بعد از اینکه bases.cav را دانلود کردید وارد Safe Mode بشید و بعد برید به مسیری که CIS را در آنجا نصب کردید. اگر ویندوز شما در درایو C نصب شده باشد و موقع نصب CIS هم مسیر آنرا تغییر نداده باشید در آن صورت مسیر زیر را در سیف مد باز کنید.

C:\Program files\comodo\comodo internet security\scanners

برای باز کردن مسیر بالا میتونید به این شیوه هم عمل بکنید. در Run تایپ کنید...

کد:
    و Enter کنید.

بعد از رفتن به مسیر بالا دیتابیس قدیمی را که در همین مسیر وجود داره پیدا کنید و اسم اون رو از bases.cav به bases.old تغییر بدید و یا اینکه کلا میتونید آنرا پاک کنید و یا از داخل این فولدر به جایی دیگه منتقلش کنید.

حالا bases.cav جدید و دانلود شده را در در همین فولدر کپی کنید و کامپیوتر خودتون را بصورت معمولی ریستارت کنید.

جهت مطلع شدن از آخرین آپدیت میتونید به سایت زیر برید.

کد:
    نکته> این روش فعلا برای CIS نسخه های 3 و 4 کار میکنه اما معلوم نیست که برای نسخه جدید 5 که هنوز ارائه نشده و در حالت آزمایشی قرار داره هم کار بکنه.

پست ویرایش شد و لینک دانلود دیتابیس نسخۀ 5 هم اضافه شد.

Last edited by M E H R A N; 16-10-2010 at 15:02.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

Malware/ False Positive

هیچ آنتی ویروسی تا بحال وجود نداشته که بتونه تمام مخربها را از روی Database یا هوش مصنوعی تشخیص بده. تمام آنتی ویروسهایی که کل قدرتشون رو بر روی Database متمرکز کردند در شناسایی ویروسها, تروجانها و بقیه مخربهای جدید همیشه موفق نیستند. شاید شما و یا یکی از دوستان شما تا بحال این مورد را تجربه کرده باشید که با وجود داشتن آنتی ویروسهایی که همیشه جزو TOP 3 ها در تست های بعمل آمده از آنتی ویروسها قرار میگردند سیستم باز هم آلوده شده باشه.

هد چند که CIS تمام قدرتش رو مانند آنتی ویروسهایی که نامشون رو نمیبرم فقط بر روی Database و Signatures متمرکز نکرده اما اگر بخواهیم فقط آنتی ویروس و دیتابیس کمودو را در نظر بگیریم در آنصورت آنتی ویروس کمودو هم از این قاعده مستثنی نیست و همیشه فایل های آلوده ای وجود خواهند داشت که توسط آنتی ویروس شناسایی نشند.

بعضی وقتها هم آنتی ویروس کمودو مثل همه آنتی ویروسهای دیگه ممکنه بعضی فایل ها را که سالم هستند به اشتباه, آلوده تشخیص بده. به این نوع تشخیص های نادرست و اشتباه Flase Positive گفته میشه.

در هر دو صورت یعنی چه آنتی ویروس فایلی را تشخیص نده و چه به اشتباه تشخیص بده سایت زیر را باز کنید.

کد:
    اگر آنتی ویروس قدر به تشخیص فایل آلوده ای نیست با انتخاب Malware/Suspiciou و وارد کردن فایلتون و بعد نوشتن آدرس ایمیلتون میتونید اون رو برای تیم آنلایز Comodo بفرستید تا بررسی بشه و اگر فایل واقعا آلوده بود توسط آپدیت های بعدی به دیتابیس Comodo اضافه بشند.

اما اگر فکر میکنید که بعضی از فایل هایی که دارید آلوده نیستند و آنتی ویروس کمودو آنها را به اشتباه تشخیص میده, اولین کاری که باید بکنید مطمئن شدن از تصمیمی است که میخواهی بگیرید. برای مطمئن شدن از اینکه اون فایل ها سالم هستند اول فایل مورد نظرتون را در سایت زیر بصورت آنلاین اسکن کنید.

کد:

اگر آنتی ویروسهایی مانند Kaspersky, NOD32 و یا Symantec هم اون فایل رو آلوده تشخیص دادند در اون صورت مطمئن باشید که فایلی که شما فکر میکنید سالم هست واقعا یک فایل آلوده هست و بیخودی فایل را برای کمودو ارسال نکنید و یا سعی نکنید اون فایل را در لیست سفید آنتی ویروس وارد کنید تا بقول بعضی ها بهش گیر نده.

اما اگر با تحقیق و آنالیزی که خودتون کردید متوجه شدید آنتی ویروسهای نامبرده شده هم اون فایل رو تشخیص نمیدند و فقط Comodo و بعضی آنتی ویروسهای دیگه هستند که اون فایل رو آلوده میدونند در این صورت میتونید با انتخاب قسمت False-Positive در سایتی که معرفی کردم و انتخاب فایلتون و نوشتن آدرس ایمیلتون اون رو برای بررسی مجدد برای کمودو بفرستید تا در صورت تشخیص اشتباه اون در در آپدیت های بعدی از دیتابیسشون پاک کنند.

یک راه دیگه هم برای فرستادن فایل به Comodo وجود داره و این همون قسمتی است که CIS را با اکثر آنتی ویروسها متمایز میکنه. شما وقتی ویروسی را که توسط آنتی ویروس کمودو تشخیص داده نشه را در سیستمی که CIS روش نصبه اجرا کنید با پیغامهایی از طرف Sandbox یا +Defense موجه میشید. یکی از این پیغامها میتونه پیغام زیر باشه.

اگر دقت کنید متوجه میشید که فایل IC.exe که یک ویروس واقعی هست در این سیستم توسط کاربر اجرا شده. +Defense در پیغام با توضیحی کوتاه و مفید میگه: قسمت بررسی هوش مصنوعی +Defense یک مخرب احتمالی را در این مسیر پیدا کرده. به هر حال اگر شما نمیدونید که فایل IC.EXE ویروس است یا نه, لطفا اون رو برای بررسی برای Comodo ارسال کنید.

در اینجا شما با تیک زدن قسمت Submit the file to COMODO for analysis میتونید فایل آلوده ی ناشناخته را برای کمودو ارسال کنید. بعد از انتخاب این قسمت اجرا کردن اون فایل با توجه به اخطاری که +Defense در مورد احتمال آلوده بودن به شما نشون داده بر عهده خودتون هست.

Sandbox > اجازه اجرا شدن به اون فایل را داخل یک محیط محافظت و ایزوله شده بهش میده و در صورت آلوده بودن فایل هیچ خطری سیستم شما را تهدید نمیکنه.
    Allow > اجازه اجرا شدن را بهش میده.
    Block > از اجرا شدن فایل جلوگیری میکنه

ویرایش:

روش دیگر فرستادن فایل های آلوده از طریق قسمت Antivirus است. به این صورت که CIS را باز کنید و وارد قسمت Antivirus بشید. در آنجا بر روی Submit Files کلیک کنید تا پنجرۀ مربوط به انتخاب کردن فایل ها براتون باز بشه.

از قسمت سمت چپ پنجرۀ باز شده فایلتون رو پیدا کنید و به قسمت راست انتقال بدید. بعد بر روی Submit As کلیک کنید تا منویی براتون باز بشه. در این منو شما 2 تا انتخاب دارید.

False-Positive: اگر آنتی ویروس فایل سالمی رو به اشتباه تشخیص میده این قسمت را انتخاب کنید.

Suspicious: اگر آنتی ویروس فایل آلوده ای را تشخیص نمیده و دوست دارید کمودو این فایل رو در صورت آلوده بودن اون رو به دیتابیس اضافه کنه این قسمت رو انتخاب کنید.

راه دیگری که برای فرستادن فایل های آلوده و مخرب به کمودو دارید اینه که اول فایل آلودۀ خودتون رو که در اختیار دارید در سایت VirusTotal آپلود کنید تا بصورت آنلاین اسکن بشه. دقت بکنید که موقع اسکن کردن فایلتون در VirusTotal همیشه Reanalyse را کلیک کنید تا فایلتون دوباره اسکن بشه و از اسکن هایی که قبلا کسان دیگه ای انجام دادند استفاده نکنید چون ممکنه اون اسکنی که کس دیگری انجام داده مدت زمانش خیلی قدیمی باشه.

بعد لینک گزارش تهیه شده در سایت VT را کپی کنید و در انجمن کمودو تاپیک زیر پیست کنید.

کد:
    Last edited by M E H R A N; 06-10-2010 at 02:07.

آخر فروم باز wordship's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اقا مارو هم به فکر استفاده از این محصول انداختی
    راستی internet security pro
    چه مزیت هایی نسبت به Internetsecurity داره؟
    گفتم شاید مثله اویرا فری و پرمیوم باشه

15. 3 کاربر از wordship بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •