تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: فرق keypress با key down

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

14 فرق keypress با key down

سلام کسی می تونه توضیح بده که اینکه میگن رویداد key pressقبل از keydownاجرا میشه یعنی چی؟مثلا اگه ما یه کد تو keypress بنویسم چه فرقی می کنه تا توی keydown بنویسِم تو روال کار تاثیر داره؟ چون در هر دو صورت داریم دکمه رو فشار میدیم اگه با مثال واسم توضیح بدین ممنون میشم!

داره خودمونی میشه Dark.Lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    C:\Windows\Temp

پيش فرض

یه مثال می زنم که خودتون باید آزمایشش کنید!
    ابتدا یک عدد بازی GTA IV خریداری و نصب کنید!
    حال در زمان سوار شدن به تاکسی،
    اگر KeyPress رخ بدهد، به عنوان مسافر سوار می شود و
    اگر KeyDown رخ بدهد، به عنوان راننده سوار می شود! (درکش یکم سخته)
    حالا به غیر از این،
    مثلا خاصیت KeyPress کلید های جهتی را پشتیبانی نمی کند....
    بعد چیز دیگه ای هم که هست اینه که با استفاده از خاصیت KeyPress می شه جلوی اجرا شدن دستورات KeyDown را در برخی مواقع گرفت (چون زودتر اتفاق می افتد....)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

آره این مثالی که زدین واسم واقعا گنگ بودچرا یعنی چی؟!اما جمله آخرتون تقریبا نزدیک به جواب من بود اینکه میگین که با استفاده از خاصیت KeyPress می شه جلوی اجرا شدن دستورات KeyDown را در برخی مواقع گرفت من دقیقا می خوام بدونم این یعنی چی میشه یه مثال ملموس بزنید ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه L u K e !'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Qazvin

پيش فرض

رویداد KeyDown وقتی که کلید پایین باشه دائم اجرا می شه
    ولی KeyPress وقتی کلید رو فشار می دی فقط یه بار اجرا می شه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

مرسی دوستان از پاسخ اگه بازم کسی هست که راجب روال اجرایی بهتر توضیح بده ممنون میشم،و اما یه سوال دیگه کد مربوط به ترکیب چند تا کلید مثلا ctrl+alt+delet رو چطور تو رویداد key down می نویسن؟!!

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام.
    KeyPress (زمانی که کلیدی از صفحه کلید زده شد) ، KeyDown (زمانی که کلیدی از صفحه کلید پایین بود)
    رویداد KeyDown وقتی که کلید پایین باشه دائم اجرا می شه
    ولی KeyPress وقتی کلید رو فشار می دی فقط یه بار اجرا می شه
    تست شد. فرقی نمیکنه.
    Keypress و Keydown کلید هایی هستند که پی در پی بعد فشردن کلید اجرا میشن فقط Keyup اینطور عمل نمیکنه.

چیز خاصی نداره.شما راحت با یه خط کد میتونید بفهمید KeyPress چیکار میکنه و KeyDown چی کار.
    KeyDown به منظور فشرده شدن کلید های کنترل و شیفت و ... به کار میره و شما برای کلید هایی مثل A,a,B,b,C,c,... بهتره که از KeyPress استفاده کنید چون KeyDown روی کوچک و بزرگ بودن حروف تاثیری نمیگذاره.وبرای کلید های Ctrl,Shift,...بهتر از KeyDown استفاده کنید چون KeyPress ساپورت نمیکنه.

مرسی دوستان از پاسخ اگه بازم کسی هست که راجب روال اجرایی بهتر توضیح بده ممنون میشم،و اما یه سوال دیگه کد مربوط به ترکیب چند تا کلید مثلا ctrl+alt+delet رو چطور تو رویداد key down می نویسن؟!!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید و سربلند.
    Last edited by عــــلی; 08-07-2010 at 19:43.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام.
    تست شد. فرقی نمیکنه.
    Keypress و Keydown کلید هایی هستند که پی در پی بعد فشردن کلید اجرا میشن فقط Keyup اینطور عمل نمیکنه.
    keyPress يعني وقتي كليد و فشار ميدهي وkeydown يعني وقتي كليد فشرده رو نگه ميداري وkeyUp يعني كليدي كه پايين نگه داشتي رو رها ميكني
    اين درستتر نيست؟

داره خودمونی میشه Dark.Lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    C:\Windows\Temp

پيش فرض

keyPress يعني وقتي كليد و فشار ميدهي وkeydown يعني وقتي كليد فشرده رو نگه ميداري وkeyUp يعني كليدي كه پايين نگه داشتي رو رها ميكني
    اين درستتر نيست؟
    این موردی که شما گفتید دقیقا همون چیزیه که در بازی GTA IV شاهدش هستیم!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

چیز خاصی نداره.شما راحت با یه خط کد میتونید بفهمید KeyPress چیکار میکنه و KeyDown چی کار.
    KeyDown به منظور فشرده شدن کلید های کنترل و شیفت و ... به کار میره و شما برای کلید هایی مثل A,a,B,b,C,c,... بهتره که از KeyPress استفاده کنید چون KeyDown روی کوچک و بزرگ بودن حروف تاثیری نمیگذاره.وبرای کلید های Ctrl,Shift,...بهتر از KeyDown استفاده کنید چون KeyPress ساپورت نمیکنه.
    ممنون بابت توضیحاتتون اما من بیشتر منظورم این بود که بدونم اینکه در بسیاری از جاها تاکید شده بر اینکه key pressقبل از key down اجرا میشه دقیقا یعنی چی و این روند ترتیبی بودن رو با مثالی درک کنم مسلما این مسئله در بعضی مواقع اهمیت داره حالا جدا از اینکه بعضی از کلیدها در یکی پدیرفتست و در دیگری نه

keypress يعني وقتي كليد و فشار ميدهي وkeydown يعني وقتي كليد فشرده رو نگه ميداري وkeyUp يعني كليدي كه پايين نگه داشتي رو رها ميكني
    اين درستتر نيست؟
    دوست عزیز این توضیح درسته اما در عمل منم فرقی در رفتار دو رویداد key pressو key down نمی بینم چون همونطور که گفتن فرقی نداره اگر یک کدی رو تو فرایند key pressبنویسیم و بعد اونو نگه داریم پایین چون بازم همون کاریو میکنه که همین کد رو تو رویداد key down اون کلید بنویسیم !!

کد:
    مرسی از لطف و پاسختون اما این قطعه کد این سه کلید رو به صورت جداگانه به کار میگیره من می خوام اینکار در آن واحد انجام بشه یعنی به محض فشار دادن این سه کلید یه اتفاق بیفته مثل خود ویندور تازه حتی وقتی این کد رو اجرا می کنم هم اتفاق جالبی می افته ویندوز عمل می کنه نه فرم!! ویندوز task manager رو اجرا می کنه!راه حل چیه؟
    Last edited by zero&one; 10-07-2010 at 14:32.

کاربر فعال انجمن دات نت عــــلی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    زیر سایه عرش الهی

پيش فرض

سلام.
    اين درستتر نيست؟
    KeyPress (زمانی که کلیدی از صفحه کلید زده شد) ، KeyDown (زمانی که کلیدی از صفحه کلید پایین بود)
    توضیح داده شده بود.

ممنون بابت توضیحاتتون اما من بیشتر منظورم این بود که بدونم اینکه در بسیاری از جاها تاکید شده بر اینکه key pressقبل از key down اجرا میشه دقیقا یعنی چی و این روند ترتیبی بودن رو با مثالی درک کنم مسلما این مسئله در بعضی مواقع اهمیت داره حالا جدا از اینکه بعضی از کلیدها در یکی پدیرفتست و در دیگری نه
    ببینید یه مثال ساده براتون بزنم.
    مثلاً شما برای اجرا کردن تسک منیجر ابتدا کلید های Alt و Shift رو نگه میدارید بعد کلید del رو میزنید اگه این ترتیب رو رعایت نکنید و اول Del رو بزنید میبینید که تسک منیجر اجرا نمیشه.و ترتیب اینها به این صورته که شما نمیتونید به برنامه بفهمونید که وقتی کاربر اول Del رو زد و بعد Shift رو زد کد اجرا بشه این غیر استاندارده!
    مرسی از لطف و پاسختون اما این قطعه کد این سه کلید رو به صورت جداگانه به کار میگیره
    خوب من گفتم شما با مفهیم and و or اشنایی داریم واسه همین جداگانه نوشتم:
    کد:
    ویندوز task manager رو اجرا می کنه!راه حل چیه؟
    این یه کلید ترکیبیه ویندوزه که با کلید های Ctrl +Alt + Del اجرا میشه و کاری به برنامه شما نداره باید اجرا بشه.
    موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •