تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 39 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 382

نام تاپيک: Align کردن هاردهای وسترن دیجیتال و رفع مشکل کمبود سرعت

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

این فضای خالی (unallocated) که بعد و قبل از پارتیشن بعد از الاین کردن به وجود می یاد طبیعیه ؟
    حالا موقع پارتیشن بندی یا الاین میگی؟
    تو الاین که پارتیشنی ساخته یا کم نمیشه
    حتما منظورت پارتیشن بندی هست اره ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

حالا موقع پارتیشن بندی یا الاین میگی؟
    تو الاین که پارتیشنی ساخته یا کم نمیشه
    حتما منظورت پارتیشن بندی هست اره ؟
    منظورم بعد از الاین کردنه. بعد از الاین کردن توی Disk Management فضای unallocated قبل و بعد از پارتیشنها در حد یک مگ و دو مگ دیده می شه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danial_4139's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دوستان هارد وسترن با این شماره شناسایی ( WDC WD5000 AADS ) هم نیاز به الاین نیاز داره ؟ منظورم تو ویندوز 7 هست چون دیگه کاری با XP ندارم .

من قبلآ سیگیت باراکودا 7200 داشتم در مقایسه با اون به نظرم سرعت زیاد فرقی نداره مثلآ نصب ویندوز 7 تو 20 دقیقه صورت میگره که تو اون یکی هم همین مقدار بود .

unallocated داشتن هارد یعنی درست پارتیشن بندی نشدن و یه باگ تو روند پارتیشن بندی شدن هارد ! بهتره حتمآ با یه برنامه درست حسابی هارد رو پارتیشن بندی کنید نه با خود ویندوز که مشکل unallocated پیش نیاد به خصوص برای وسترن اونم از نوع گرین !
    Last edited by Danial_4139; 10-09-2010 at 21:53.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت

پيش فرض

منظورم بعد از الاین کردنه. بعد از الاین کردن توی Disk Management فضای unallocated قبل و بعد از پارتیشنها در حد یک مگ و دو مگ دیده می شه.
    خب من اشاره کرده بودم که احتمال داره بعد از پارتیشن بندی اطلاعات درایو از بین بره
    و ممکنه مشکلاتی برای درایوها بوجود بیاد
    شما بهتره یه بار از اول با خود ویندوز پارتیشن بندی کنید
    و یا حداقل اون درایوهای خراب شده را پاک کرده و از نو ایجاد کنید
    بعد درایو خالی را الاین کنید چند ثانیه الاین میشه
    دوستان هارد وسترن با این شماره شناسایی ( WDC WD5000 AADS ) هم نیاز به الاین نیاز داره ؟ منظورم تو ویندوز 7 هست چون دیگه کاری با XP ندارم .

من قبلآ سیگیت باراکودا 7200 داشتم در مقایسه با اون به نظرم سرعت زیاد فرقی نداره مثلآ نصب ویندوز 7 تو 20 دقیقه صورت میگره که تو اون یکی هم همین مقدار بود .

unallocated داشتن هارد یعنی درست پارتیشن بندی نشدن و یه باگ تو روند پارتیشن بندی شدن هارد ! بهتره حتمآ با یه برنامه درست حسابی هارد رو پارتیشن بندی کنید نه با خود ویندوز که مشکل unallocated پیش نیاد به خصوص برای وسترن اونم از نوع گرین !
    من قبل از این وسترن 500 گیگ داشتم
    نه نیازی به الاین نداشت
    سرعتش خوب بود و بدون مشکل

در ضمن کی گفته سرعتش کمه ؟
    سرعتش خوبه شاید کمی از وسترن یا سامسونگ کمتر باشه
    که اونم ظاهرا بچه ها میگند بلک ها سریعترند
    در عوض گرین عمر بیشتری داره

مورد بعدی unallocated
    تا حالا شونصد بار unallocated سرم اومده
    به قول شما یک باگ هست
    چون چندین بار وقتی سیستم جمع میکردم و هار و همه چی اکبند بود، نیز قسمتی از هار unallocated بود
    خب راهش هم همینه که از اول پارتیشن بندی بشه و یا حداقل قسمتهای خراب شده از اول پاک شده و ایجاد بشند
    مورد دوستمون هم که قابل پیشبینی بود و سر من هم اومده بود .
    موفق باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

از گل محمدی عزیز تشکر میکنم بابت آموزش من 4 ماه پیش یک دونه 1 ترا خاویار سبز خریدم به عنوان هارد دوم روی xp با یک پارتیشن هیچ مشکلی نداشت تست هم گرفتم سرعتش حدود 80 مگ در ثانیه بود. بعد که اومدم دو پارتیشنش کردم و xp روش نصب کردم دقیقا ویندوز 5 دقیقه طول میکشید بیاد بالا رفتم تو سایت سازگار دیدم نوشته که واسه xpباید Align کنی من هم این کار رو کردم و توپ توپ شد. یک نکته هم اینکه تا پارتیشنها رو بهم نریختید مشکلی نداره و نمی خواد با فرمت کردن دوباره Align کنید خودم چند بارویندوز عوض کردم هیچ مشکلی پیش نیومد راستی این روش فقط واسه ویندوز xp هست و این موضوع رو و واسه سون اینکار تاثیری نداره.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    عجیبه اینجا گفته ویندوز نداشته باشی ولی تو xp استفاده کنی باید align کنی ولی من این کار رو نکرده بودم و سرعتش خوب بود:

کد:

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid_Y2K's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

ببخشید من از اسمبلی چیز زیادی یاد ندارم. منم این هارد گرین 1.5 وسترن خریدم .مادربرد من مدلش Abit A-N78HD هست و یک هارد دیسک مکستور 160gig دارم مدلش Maxtor 6V160E0 هست فکر کنم ساتا وصل باشه.
    حالا سوالم اینجاست که اونو چطوری به کامپیوترم وصل کنم چون هیچ کابلی مثل اونی که به این هارد مکستور وصل هست داخل کیس مشاهده نمیشه همین طور اون قسمتی که از پاور به هارد وصل میشه باید اونها رو تهیه کنم؟
    بعد وقتی راهنماییم کردین به نظر شما این دو رو میشه در کنار هم داشت اگه میشه این هارد جدیده رو هارد اصلی قرار بدم یا اون هارد قدیمی رو ؟
    لطفا بنده را راهنمایی کنید.
    در ضمن نمیدونم سوالم رو باید اینجا مطرح می کردم یا جای دیگه
    ممنون

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

ببخشید من از اسمبلی چیز زیادی یاد ندارم. منم این هارد گرین 1.5 وسترن خریدم .مادربرد من مدلش Abit A-N78HD هست و یک هارد دیسک مکستور 160gig دارم مدلش Maxtor 6V160E0 هست فکر کنم ساتا وصل باشه.
    حالا سوالم اینجاست که اونو چطوری به کامپیوترم وصل کنم چون هیچ کابلی مثل اونی که به این هارد مکستور وصل هست داخل کیس مشاهده نمیشه همین طور اون قسمتی که از پاور به هارد وصل میشه باید اونها رو تهیه کنم؟
    بعد وقتی راهنماییم کردین به نظر شما این دو رو میشه در کنار هم داشت اگه میشه این هارد جدیده رو هارد اصلی قرار بدم یا اون هارد قدیمی رو ؟
    ممنون
    هارد جدیدی که گرفتی با کابل ساتا وصل میشه و از پاور هم کابل مخصوص میاد میره تو سکوت برقش. اگه نداره که مادربوردت قدیمیه نمیشه وصل کنی !!!!
    دوستمون تو پست بعدی تبدیل معرفی کرده. ممنون. قیمتش فکر میکردم بیشتر از اینا باشه و اصلا صحبت تبدیل رو نکردم. چه ارزونه!!!
    Last edited by alireza1411; 05-10-2010 at 21:06.

8. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت

پيش فرض

از گل محمدی عزیز تشکر میکنم بابت آموزش من 4 ماه پیش یک دونه 1 ترا خاویار سبز خریدم به عنوان هارد دوم روی xp با یک پارتیشن هیچ مشکلی نداشت تست هم گرفتم سرعتش حدود 80 مگ در ثانیه بود. بعد که اومدم دو پارتیشنش کردم و xp روش نصب کردم دقیقا ویندوز 5 دقیقه طول میکشید بیاد بالا رفتم تو سایت سازگار دیدم نوشته که واسه xpباید Align کنی من هم این کار رو کردم و توپ توپ شد. یک نکته هم اینکه تا پارتیشنها رو بهم نریختید مشکلی نداره و نمی خواد با فرمت کردن دوباره Align کنید خودم چند بارویندوز عوض کردم هیچ مشکلی پیش نیومد راستی این روش فقط واسه ویندوز xp هست و این موضوع رو و واسه سون اینکار تاثیری نداره.
    کد:
    عجیبه اینجا گفته ویندوز نداشته باشی ولی تو xp استفاده کنی باید align کنی ولی من این کار رو نکرده بودم و سرعتش خوب بود:

کد:
    خب اره ظاهرا در سون مشکلی نداره
    البته منم اشاره کردم ممکنه در الاین کردن درایوها بهم بریند
    نه اینکه بگم حتمی هست
    البته من هربار ویندوز نصب میکنم الاین هم میکنم
    ممنون
    ببین مادربورد شما شبیه این عکس هست ؟

به احتمال قوی ساتا داره
    پورتهای ساتا در عکس پیائین و سمت چپی ها هستند
    همون 6 تا سیاه
    که ممکنه در بردها رنگش فرق کنه
    خب پس شما مشکل خاصی ندارین (البته گفتین هارد قبلی هم ظاهرا ساتا هست)
    شما باید 2 تا کابل بگیرین
    یکی کابل دیتا ساتا و یکی کابل تبدیل برق ساتا
    قیمتش هم 500 یا 1000 تومنه

عکس از کابل دیتای ساتا ‌:

عکس از کابل تبدیل برق ساتا :

Last edited by golmohammadi; 13-10-2010 at 00:14.

10. 3 کاربر از golmohammadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

به نظر من هم هاردهای وسترن فوق العاده هستن و هم از لحاظ سرعت

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. می شه توضیح بدید چرا اینجوری می شه؟ یعنی چرا شرکت سازنده، ساختار هاردش رو اینطوری طراحی کرده که باید Align بشه؟ نوع بلکش هم همین طوره؟ آبی اون چه طور؟ در واقع، این مطلب یک مزیت برای وسترن محسوب می شه؟ من به تازگی 500 گیک گرین رو گرفتم که اولش توی ذوقم خورد ولی نمی دونم بالاخره ازش راضی باشم یا نه؟ فعلاً روش ویندوز 7 نصب هست. راستی اگر روی درایو دیگرش یه ویندوز 7 دیگه نصب کنم، سرعت پایین نمی یاد و احتیاج به Align پیدا نمی کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •