تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 38 از 39 اولاول ... 28343536373839 آخرآخر
نمايش نتايج 371 به 380 از 382

نام تاپيک: Align کردن هاردهای وسترن دیجیتال و رفع مشکل کمبود سرعت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام من هارد های مای بوک 3 ترا و 4 ترا و هارد سیگیت 3 ترا رو میزنم align نمیشه و رنگ سبز نیستن اما هارد 1ترای پاسپورتی سبز میشه دلیلشون چی هست ایا مشکلی ایجاد نمیکنه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من هارد های مای بوک 3 ترا و 4 ترا و هارد سیگیت 3 ترا رو میزنم align نمیشه و رنگ سبز نیستن اما هارد 1ترای پاسپورتی سبز میشه دلیلشون چی هست ایا مشکلی ایجاد نمیکنه
    سلام .

پايين برنامه نوشته كه alignment is not required كه معني آن كاملاً مشخص هست و نيازي به Align شدن نيست . دليلش اين هست كه سيستم اين هارد ديسك را بصورت يك 4K واقعي ميبيند نه شبيه سازي شده (به خاطر تبديلاتي كه در ماژول SATA to USB انجام ميشود - [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . اگر هارد ديسك ها را از باكس خارج كنيد و از طريق SATA به مادربرد متصل كنيد اين برنامه خواهد گفت كه يا Align هست و يا نيست .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Memonex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوستان مشکل چیه طبق عکس یه درایو اون وسط align نیست... عجیبه با ویندوز سون پارتیشن بندی کردم قبلا و ویندوز فعلی هم سونه قاعدتا نباید اینطوری میشد... به نظر شما ارزش داره که align بشه یا اصلا هیچ تاثیری نداره توی سرعت؟

مدل هارد وسترن Green
    یعنی هیچ کس نبود جواب مارو بده؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

امروز میخواهم یک باکس واسه هارد بخرم که مدل هاردم در اینجا بحث شده بود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سوالم اینجاست اینو به چه صورت فرمت کنم و به چه طریقی لوکال باشه یا پریمری و کلا میخواهم یک پارتیشن کنم دیتای هم روش ندارم سرعت برام مهمه

ضمنا میخواستم نطرتون رو در این مود رو هم بدونم
    1هارد وسترن پاسپورتی دارم ایا پاسپورتی رو بزارم برای فایلهای دانلودی و این هارد قبلی لب تپ با باکس جدید رو بزارم برای فایلهای شخصی خانوادگی چون زیاد ازش استفاده نمیکنم
    کدام سرعتشون بیشتر هست و امنیت بیشتری پیدا میکنه
    ضمنا باکس هم سوال کردم usb3هسته

فقط برای فایلهای که دانلود میشن استفاده میکنم ممکنه 24 ساعته روشنه باشه ضرری نداره

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروز میخواهم یک باکس واسه هارد بخرم که مدل هاردم در اینجا بحث شده بود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سوالم اینجاست اینو به چه صورت فرمت کنم و به چه طریقی لوکال باشه یا پریمری و کلا میخواهم یک پارتیشن کنم دیتای هم روش ندارم سرعت برام مهمه

ضمنا میخواستم نطرتون رو در این مود رو هم بدونم
    1هارد وسترن پاسپورتی دارم ایا پاسپورتی رو بزارم برای فایلهای دانلودی و این هارد قبلی لب تپ با باکس جدید رو بزارم برای فایلهای شخصی خانوادگی چون زیاد ازش استفاده نمیکنم
    کدام سرعتشون بیشتر هست و امنیت بیشتری پیدا میکنه
    ضمنا باکس هم سوال کردم usb3هسته

فقط برای فایلهای که دانلود میشن استفاده میکنم ممکنه 24 ساعته روشنه باشه ضرری نداره
    1. یک پارتیشن بصورت Primary و یا logical (برای هارد اکسترنال چندان فرقی ندارد) بسازید و اگر فقط در ویندوز استفاده میکنید با فایل سیستم NTFS آن پارتیشن را فرمت و اطلاعات موجود را به روش فولدربندی مرتب کنید .
    2. بنظرم فایلهای شخصی خانوادگی مهمتر از فایلهای دانلودی هستند چون فکر نمیکنم بتونید مجدداً دانلود کنید پس هارد دیسکی را برای اینکار انتخاب کنید که سالمتر هست .
    3. در مورد اینکه کدام پرفورمنس بهتری دارد با روشی که قبلاً هم گفتم از هر دو هارد دیسک تست بگیرید و نتایج را باهم مقایسه کنید .
    4. استفاده 24 ساعته مشکلی ندارد ولی به هرحال مثل هر قطعه دیگر عمر دائمی ندارند و در اثر کارکرد طولانی مدت فرسوده میشوند .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Memonex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام به همگی من طبق پستی که قبلا دادم ولی جوابی نگرفتم امروز بالاخره تصمیم گرفتم پارتیشنی که مشکل Align داره رو درست کنم واسه همین نرم افزار WD Align رو نصب کردم ولی حالا می بینم که نوشته نیازی به الاین نیست به نظر شما کدوم نرم افزار اطلاعاتش درسته؟ اینم بگم که با msinfo32 هم آفست های دیسک رو چک کردم که واسه همون پارتیشن دوم بر 4096 بخش پذیر نبود

آقا عطای عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by Memonex; 03-02-2015 at 17:40.

9. این کاربر از Memonex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همگی من طبق پستی که قبلا دادم ولی جوابی نگرفتم امروز بالاخره تصمیم گرفتم پارتیشنی که مشکل Align داره رو درست کنم واسه همین نرم افزار WD Align رو نصب کردم ولی حالا می بینم که نوشته نیازی به الاین نیست به نظر شما کدوم نرم افزار اطلاعاتش درسته؟ اینم بگم که با msinfo32 هم آفست های دیسک رو چک کردم که واسه همون پارتیشن دوم بر 4096 بخش پذیر نبود

آقا عطای عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام .

پیشنهاد میکنم با برنامه های دیگری مثل MiniTool Partition Wizard Professional (آخرین ورژن) تست کنید که آیا به Align کردن نیاز هست یا خیر . آفستهای پارتیشنهای اول ، دوم و سوم که تقسیم بر 1024 بشه عدد صحیح بدست میاد پس نشاندهنده Align بودن پارتیشنها هست . بااینحال با نرم افزارهای دیگه هم تست کنید تا مطمئن بشوید .

32,768/1024=32
    332,860,631,040/1024=325,059,210
    665,721,262,080/1024=650,118,420

11. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام
    هارد وسترن بلک 2ترا گرفتم ویندوز 8.1 روش ریختم اما موقع جا به جا کردن مثلا یک فایل 2گیگا بایتی بین درایوها در 2-3 ثانیه اول سرعت 140-130 مگ بر ثانیه هست اما شروع میکنه سریع سرعت کم میشه و تا آخر اتمام جا به جائی حدود 30 مگ میشه!!!
    فکر کردم هارد مشکل داره با یک هارد نو وسترن بلو عوض کردم و مجدد ویندوز نصب کردم اما اینم زیاد فرقی نکرد و سرعتش حدود 40-30 مگ بر ثانیه هست.!!!
    در صورتی که من با 2-3 تا از نرم افزارهای معروف تست سرعت هارد سرعت این هاردهارو چک کردم سرعتی که تو این نرم افزارها نشون میداد حداکثر حدود 185 مگ بر ثانیه بود و میانگین سرعت 100-90 مگ بر ثانیه
    اما در واقعیت وقتی فایل حجیمی بین درایورها جا به جا میکنم سرعت خیلی پائینه 40-30 مگ بر ثانیه!
    دلیل این مشکل چیه؟
    آیا احتیاجی بهalign هست؟

دوستانی که ویندوز 8.1 دارند و ترجیحا هاردشون وسترن دیجیتال هست اگر امکانشو داشتن بین درایوهاشون یک فایل حجیم جا به جا کنند و سرعتشو به من بگن ممنون میشم

با سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    هارد وسترن بلک 2ترا گرفتم ویندوز 8.1 روش ریختم اما موقع جا به جا کردن مثلا یک فایل 2گیگا بایتی بین درایوها در 2-3 ثانیه اول سرعت 140-130 مگ بر ثانیه هست اما شروع میکنه سریع سرعت کم میشه و تا آخر اتمام جا به جائی حدود 30 مگ میشه!!!
    فکر کردم هارد مشکل داره با یک هارد نو وسترن بلو عوض کردم و مجدد ویندوز نصب کردم اما اینم زیاد فرقی نکرد و سرعتش حدود 40-30 مگ بر ثانیه هست.!!!
    در صورتی که من با 2-3 تا از نرم افزارهای معروف تست سرعت هارد سرعت این هاردهارو چک کردم سرعتی که تو این نرم افزارها نشون میداد حداکثر حدود 185 مگ بر ثانیه بود و میانگین سرعت 100-90 مگ بر ثانیه
    اما در واقعیت وقتی فایل حجیمی بین درایورها جا به جا میکنم سرعت خیلی پائینه 40-30 مگ بر ثانیه!
    دلیل این مشکل چیه؟
    آیا احتیاجی بهalign هست؟
    دوستانی که ویندوز 8.1 دارند و ترجیحا هاردشون وسترن دیجیتال هست اگر امکانشو داشتن بین درایوهاشون یک فایل حجیم جا به جا کنند و سرعتشو به من بگن ممنون میشم
    با سپاس فراوان
    سلام .

سرعت ترانسفر ديتا بين درايوهاي يك هارد ديسك بسيار پايينتر از زماني هست كه بين دو هارد ديسك جابجا ميكنيد . علت اين مسئله رو هم در اين پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توضيح دادم . هارد ديسك مشكلي نداره و نيازي به Align هم ندارد .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام ممنون از شما
    میشه بفرمائید سرعت شما چنده؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •