تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 38

نام تاپيک: سوالاتی در مورد لنز چشمی

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    2 ساله بودم که تاب خورد زیر چشم راستم ! 3 شماره ضعیف شد ... یعنی تا حالاش من از عینک استفاده کردم که یکیش شماره صفره و اون یکی 2(چون فاصله شماره هازیاد میشه دکتر گفته باید شماره 2 بزنی و 3 اذیتت می کنه و سردرد میاره،سه هم زدم همون طور شد که دکتر گفت)
    خلاصه که چشم شماره 3 من 2 هستش...و خیلی مشکلات دارم.بعد از 2-3 ساعت مطالعه سر درد و ...
    اپتومترسیت گفت لنز بزنی خیلی بهتره برات و این مشکل کمتر بودن شماره عینک از چشم هم حله.
    من سفارش دادم و امروز گرفتم.از صبح تا حالا هرچی ور میرم که بره تو چشمم نمیشه !!! آخه شما چطوری لنزو تو چشم میذارین ؟ ممکنه دقیقا و مرحله به مرحله راهنمایی کنید؟
    بعد از کلی ور رفتن چندباری لنز رو زمین افتاد که با محلول چند قطره روش می ریختم نمی دونم تمیز میشه این جوری یا نه؟ الان یه مایع زرد رنگ از گوشه چشمم زده بیرون...کار دست خودم دادم؟! لنز رو هم آخر نشد جا بندازم...
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    راستی لنز من Biofinity (cooper vision)هستش.سه تا هم بهم داده گفته 4 ماه یه بار عوض کن.حالا که نتونستم جا بندازم پشیمون شدم میشه پس داد یا هر لنزی رو واسه چشم هر کس می سازن و قابل استفاده بقیه نیست؟

1 هفته پیش دقیقا همین ساعت من همین مشکل تو رو داشتم ولی الان 5 دقیقا ای میزارم و ور میدارم

مگه بهت سی دی آموزش را ندادن ؟ اگه ندادن حتما برو از فروشنده بگیر چون خیلی کمکت میکنه

بشین روی صندلی جلوی یه میز و یه آینه هم رو به روت بزار
    2- یه دست مال کاغذی روی میز بزار که اگه لنز افتاد روی زمنین نیوفته وبیوفته روی دستمال کاغذی
    3- رفلکس طبیعی چشمه که موقعه ای که میخواد چیزی بره تو چشمت پلک ها بسته میشه ولی کم کم باید عادت کنی که پلکت را موقعه گزاشتن نبندی ( چارشم فقط تمرینه ) شبه اولی عذابی شده بود واسه ما چه گزاشتن چه ور داشتن

البته شاید تا الان که این پست را میخونی دست راه افتاد باشه

2. این کاربر از Firebirds بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsan-inventor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

1 هفته پیش دقیقا همین ساعت من همین مشکل تو رو داشتم ولی الان 5 دقیقا ای میزارم و ور میدارم

مگه بهت سی دی آموزش را ندادن ؟ اگه ندادن حتما برو از فروشنده بگیر چون خیلی کمکت میکنه

بشین روی صندلی جلوی یه میز و یه آینه هم رو به روت بزار
    2- یه دست مال کاغذی روی میز بزار که اگه لنز افتاد روی زمنین نیوفته وبیوفته روی دستمال کاغذی
    3- رفلکس طبیعی چشمه که موقعه ای که میخواد چیزی بره تو چشمت پلک ها بسته میشه ولی کم کم باید عادت کنی که پلکت را موقعه گزاشتن نبندی ( چارشم فقط تمرینه ) شبه اولی عذابی شده بود واسه ما چه گزاشتن چه ور داشتن

البته شاید تا الان که این پست را میخونی دست راه افتاد باشه
    ممنونم دوست عزیز.
    نه،سی دی نداده.راستش نا امید شده بودم و دیگه گذاشتمش کنارو گفتم سراغت نمیام دیگه ! ولی این که شما هفته پیش و همین ساعت همین مشکلو داشتی برام جالب شد که دوباره برم سراغش !

یه سوال.می خوام جا بندازم باید رو سفیدی چشم بذارم یا مستقیم رو مردمک؟ فکر می کنم رو سفیدی باید باشه.
    تو دفتر راهنما نوشته که پلک ها باز و بالا رو نگاه کن بعد بذار رو سفیدی.
    این طوریه؟ میشه به بغل نگاه کنم و همین کارو کنم؟(البته امتحان کردم جواب نداد !)
    یه سوال دیگه...قله لنز دقیقا رو انگشت اشاره باید باشه؟ بعد برای جاگذاشتن تو چشم اول باید کدوم قسمت رو جا بذارم؟ همه شو با هم؟ بعد از جا افتادن باید پلک بزنم؟ یه بار تقریبا جا افتاد ولی پلک زدم عمود شد به چشمم و اومد بیرون لعنتی !
    خیلی سوال شد.
    ممنون میشم راهنمایی کنی.
    موفق باشی.

پروفشنال Hessam_7800gtx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    BlackWater Park

پيش فرض

ببین دوست من لنز رو یک بار بزاری حله.شما اول لنز رو بزار روی انگشتت (دستت یکم خیس باشه)بعد خیلی راحت بالا رو نگاه کن و پلک پایینتو با دست دیگت یکم بکش پایین لنز رو آروم به چشمت نزدیک ن و بزارش روی چشم یه فشار خیلی خیلی کوچیک در حدی که هوا از بین چشم و لنز بره بهش بده بعد شروی کن چپ و راست بالا پایین نگاه کردن بعدش هم یه 2 تا پلک و حله.راستی اول لنز راستو بزار.

5. این کاربر از Hessam_7800gtx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض روش گزاشتن لنز چشمی

ممنونم دوست عزیز.
    نه،سی دی نداده.راستش نا امید شده بودم و دیگه گذاشتمش کنارو گفتم سراغت نمیام دیگه ! ولی این که شما هفته پیش و همین ساعت همین مشکلو داشتی برام جالب شد که دوباره برم سراغش !

یه سوال.می خوام جا بندازم باید رو سفیدی چشم بذارم یا مستقیم رو مردمک؟ فکر می کنم رو سفیدی باید باشه.
    تو دفتر راهنما نوشته که پلک ها باز و بالا رو نگاه کن بعد بذار رو سفیدی.
    این طوریه؟ میشه به بغل نگاه کنم و همین کارو کنم؟(البته امتحان کردم جواب نداد !)
    یه سوال دیگه...قله لنز دقیقا رو انگشت اشاره باید باشه؟ بعد برای جاگذاشتن تو چشم اول باید کدوم قسمت رو جا بذارم؟ همه شو با هم؟ بعد از جا افتادن باید پلک بزنم؟ یه بار تقریبا جا افتاد ولی پلک زدم عمود شد به چشمم و اومد بیرون لعنتی !
    خیلی سوال شد.
    ممنون میشم راهنمایی کنی.
    موفق باشی.
    نا امید شدی بابا چه زود یادش بخر منم این تو به ... اوفتاده بودم شب اول
    حی به خودم میگفتم با بیکار بودی رفتی لنز خریدی ...

بالا و پایین نداره چون لنز را طوری ساختن که و قتی روی چشم جا بگیره وبعد از اینکه پلکت را ببندی این ور اون ور را درحالتی که پلکت بستس نگاه کنی درست میره سر جاش میشینه

یه قلق اساسی بهت بگم که کارت 100 راه بیوفته
    لنز را بزار روی انگشت اشارت
    بعد با اون یکی دست لبه پلک بالا تو نگاه میداری که وقتی داری لنز را میزاری توی چشمت پلک بالات بسته نشه
    بعد با انگشت وسطی ( اون انگشتی باهش میشه فشم داد البته این را برای این گفتم که کاملا متوجه بشی کدوم انگشت) دستی که لنز روی انگشت اشاره اش هست پلک دوم را میکشه روبه پاین و بیرون به طوری بتونی زیر پیلکت را ببینی بعد لبی لنز را میزاری زیر پلکه پاینی که کشیدیش بیرون بعد هم کل پلک را جا میندازی

بابا چرا فیلم رو نگرفتی از شون
    میدونم چی کشیدی برای همین زدم برات آپلود شه
    دانلود کن بعد با میدیا پلیر یا KMplayer بازش کن
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Firebirds; 31-12-2010 at 10:21.

7. این کاربر از Firebirds بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام البته فک کنم یکم دیر شده
    من کارم فروش لنز واسه همین میدونم چقد لنز تو بازار هست که از کیفیت لازم برخوردار نیستن و زمانی که ازشون استفاده میکنید از هرچی لنز بیزار میشید اما واقعیتش من خودمم از لنز استفاده میکنم و خوب چون واسه خودم ارزون تموم میشه همیشه بهترین و میزنم و مشکلیم ندارم
    یه نکته هست که در زمان خرید لنز باید یه اون توجه کنید
    قبل از تهیه لنز، مارک مورد نظر خودتون جستجو کرده و پس از یافتن سایت تولید کننده آن ، از ریز اطلاعات لنز در خواستی آگاه شوید.
    از جمله مواردی که حتماً باید به آن توجه کرد ضریب اکسیژن رسانی ( DK/t) است.
    این ضریب نشان دهنده مقدار اکسیژن رسانی لنز به سطح قرنیه می باشد و در صورت پایین بودن آن عوارض زیر را در پی خواهد داشت.
    1_خستگی زود هنگام چشم که عملاً مدت زمان مفید استفاده از لنز را در روز به چند ساعت محدود میکند.
    (امروزه محصولات معتبر مدت زمان استفاده مداوم 18 ساعت در روز را برای استفاده کنندگان فراهم میکنند)
    2_ قرمزی چشم که در صورت تکرر، پیامدهای منفی آن در دراز مدت بروز خواهد کرد.
    * تولید کنندگان ضعیف به علت پایین بودن ضریب اکسیژن رسانی (DK/t) محصولاتشان ، از قرار دادن این ضریب در سایت و کاتالوگ های خود اجتناب می کنند.
    برخی از محصولات پیشرو در این زمینه...
    Biofinity (cooper vision) DK/t: 160 (بالاترین ضریب اکسیژن رسانی در بین تمامی لنز ها)
    Avaira (cooper vision) DK/t: 125 ( ضد اشعه uv )
    Purevision (Bausch&lomb) DK/t: 112 ( استفاده از اپتیک کروی قدامی که باعث کاهش انحراف کروی می شود)
    مگه اصلا آویرا وارد ایران شده ؟
    من ساکن تهران ام وقتی رفتم لنز بگیرم تا گفتم آویرا میخوام طرف گفت چی ؟!!
    و میگفت از شرکت کوپر ویژن فقط بایو تو ایرانه

لطفا اگر جایی را میشناسید که آویرا داشته باشه بهم پ.خ کنید

با تشکر

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض فیلم آموزش روش گزاشتن لنز چشمی

احسان جان اینم حتما ببین

اینم فیلم دوم برای گزاشتن و برداشتن لنز + نکات بهداشتی آن

کد:
    اگر موفق به دیدن فیلم نشدید
    کدک مربوطه را بگیرید و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید تا براحتی بتوانید تمام فرموت ها را ببینید
    کد:
    Last edited by Firebirds; 31-12-2010 at 10:20.

10. این کاربر از Firebirds بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت mahdi afshar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مگه اصلا آویرا وارد ایران شده ؟
    من ساکن تهران ام وقتی رفتم لنز بگیرم تا گفتم آویرا میخوام طرف گفت چی ؟!!
    و میگفت از شرکت کوپر ویژن فقط بایو تو ایرانه

لطفا اگر جایی را میشناسید که آویرا داشته باشه بهم پ.خ کنید

با تشکر
    سلام

اره اویرا هست ولی چون مردم با هاش اشنا نیستن تقاضا برای اویرا کم و بیشتر اپتومتریستا بایو میارن
    که رو دستشون نمون
    این شمارم 09329136540 خواستی زنگ بزن راهنماییت کنم

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    2 ساله بودم که تاب خورد زیر چشم راستم ! 3 شماره ضعیف شد ... یعنی تا حالاش من از عینک استفاده کردم که یکیش شماره صفره و اون یکی 2(چون فاصله شماره هازیاد میشه دکتر گفته باید شماره 2 بزنی و 3 اذیتت می کنه و سردرد میاره،سه هم زدم همون طور شد که دکتر گفت)
    خلاصه که چشم شماره 3 من 2 هستش...و خیلی مشکلات دارم.بعد از 2-3 ساعت مطالعه سر درد و ...
    اپتومترسیت گفت لنز بزنی خیلی بهتره برات و این مشکل کمتر بودن شماره عینک از چشم هم حله.
    من سفارش دادم و امروز گرفتم.از صبح تا حالا هرچی ور میرم که بره تو چشمم نمیشه !!! آخه شما چطوری لنزو تو چشم میذارین ؟ ممکنه دقیقا و مرحله به مرحله راهنمایی کنید؟
    بعد از کلی ور رفتن چندباری لنز رو زمین افتاد که با محلول چند قطره روش می ریختم نمی دونم تمیز میشه این جوری یا نه؟ الان یه مایع زرد رنگ از گوشه چشمم زده بیرون...کار دست خودم دادم؟! لنز رو هم آخر نشد جا بندازم...
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    راستی لنز من Biofinity (cooper vision)هستش.سه تا هم بهم داده گفته 4 ماه یه بار عوض کن.حالا که نتونستم جا بندازم پشیمون شدم میشه پس داد یا هر لنزی رو واسه چشم هر کس می سازن و قابل استفاده بقیه نیست؟
    اگه لنزتون از دستتون افتاد انو کف دستتون بزارید (باید دستتون قبلش خوب شسته باشید) بعد روش مایع لنز بریزید که یکم کف دستتون جم شه ( نه چند قطره) بعد با انگشت اون دستتون روی لنز بکشید که لنز تمیز شه
    فقط ازچپ به راست و راست به چپ و به صورت دایره ای روی لنز و پاک نکن یعنی انگشتت روی لنز نچرخون
    و بعد اون سمت لنز...

13. این کاربر از mahdi afshar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام !

قبل از هر چیزی اینو بگم که این تاپیک رو در این بخش زدم که زود تر به جواب برسم چون برام مهمه !

همانطور که از عنوان تاپیک معلومه میخواستم :

1-چند تا از بهترین برندهای لنز های چشمی رو معرفی کنید؟

2- قیمت حدودی برند هایی رو که میگین رو هم لطف کنید.

3-کلآ چند نوع لنز چشمی داریم و در میان اونها بهترین نوع کدوم هستش؟ (تا اونجایی که میدونم لنزهای چمش انواع مختلفی رو شامل میشن)

4-ایا این لنز ها عمر محدودی دارند؟ اگه جواب بله هست حدودآ چقدر؟

5- اگر مساله بهداشت در استفاده از لنزهای چشمی کاملآ رعایت بشه باز هم مشکلی چشم رو تهدید میکنه؟

کسی هست که تجربه ی استفاده مداوم (حدود 1 تا 2 سال!) از این لنزها رو داشته باشه؟

با تشکــــــر
    میتونید این اطلاعات رو از cantactlens.persianblog.ir بدست بیارین

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میتونید این اطلاعات رو از cantactlens.persianblog.ir بدست بیارین
    سلام خدمت شما..

می خواستم بدونم لنز توریک چه نوع لنزیه؟

عدسی عینک دارای محوره و با چرخش محور باعث تاری دید میشه....پس چه طور که لنز طبی چرخش محور نداره؟

سوال دوم اینه که

مثلا من شماره چشم 4 آستیکمات یه شماره خیلی نایاب.....وقتی سفارش میدم به عینکساز لنز رو از کجا تهیه میکنه؟

آیا از سفارش به خارج میدن یا تو انبار شاید اون شماره چشم من رو داشته باشن؟

سوال سوم

چرا هرچی آستیکمات چشم بالاتر باشه قیمت لنز بیشتر میشه؟

سوال چهارم..

به نظر شما عینک خطر کمتری برای چشم ایجاد میکنه یا لنز که با چشم تماس کامل داره؟
    Last edited by Saeed System; 05-02-2011 at 21:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •