تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 65 از 65 اولاول ... 15556162636465
نمايش نتايج 641 به 650 از 650

نام تاپيک: بانك اطلاعاتي در مورد بيماريها !! [مقالات] ← فهرست تاپیک باز نویسی شد!!

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با عرض سلام
    موضوع سوال من کهیر مزمن هست
    لطفاً به سوال یکی از بیماران توجه کنید:
    بنده اخیراً به دلیل کهیر مزمن به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم و ایشان پس از معاینه و ذکر اینکه مشکل سینوزیت هم دارم به من داروهای زیر را تجویز کرد:

- قرص سفیکسیم 400mg به تعداد 60 عدد هر شب 1.5 قرص به مدت یک ماه، مابقی هر شب 1 عدد
    - قرص پردنیزولون 50mg به تعداد 10 عدد هر روز صبح یک عدد
    - قرص سیتریزین 10mg هر روز یک الی دو عدد (بسته به میزان کهیر و خارش)
    - بخور و سرم شستشو و...

بعد از چند روز، کهیر بنده فوق العاده بهتر شد و تا تمام شدن داروی سفیکسیم تقریباً علایم کهیر (قرمزی و برجسته شدن و خارش شدید پوست) به صفر رسیده بود!

ضمناً من از قبل انواع داروهای تسکین دهنده کهیر را مصرف و امتحان نموده ام که متاسفانه هیچکدام تاثیر قابل توجهی بر من نداشته اند (زادیتن، آپو سیتریزین، سیتریزین، کتوتیفن)

هیدروکسی زین هم که تاثیر داشت حالا دیگر نه تاثیر خواب آوری دارد و نه کهیر من را بهتر میکند!

نکته دیگر اینکه چند سال پیش که برای کهیر به متخصص پوست مراجعه کرده بودم در قسمتی از دوره درمان برای تشخیص اینکه عامل کهیر قارچ نباشد در یک دوره یک ماهه به من کپسولی داد (اسمش یادم نیست ولی اگر لازم باشد باید بپرسم) که آنهم هیچ تاثیری نداشت.

حال سوال من این است که آیا ممکن است عامل کهیر من عفونتی مزمن باشد که سفیکسیم باعث بهبود نسبی آن شده باشد یا خیر؟

از خود پزشک که پرسیدم گفت سفیکسیم ربطی به کهیر ندارد و برای معالجه سینوزیت داده شده است و احتمالاً عامل تشدید کهیر چیز دیگری بوده است ولی بنده در طول دوره یک و نیم ماهه که سفیکسیم مصرف میکرده ام تقریباً خارش نداشتم و دو روز پس از اتمام داروی سفیکسیم کهیر به حالت قبل برگشته است و لکه های قرمز زیاد و... چطور ممکن است ربطی نداشته باشد؟

ضمناً من قبل از شروع این دوره درمان، در حین و پس از آن از سیتریزین و آپو سیتریزین استفاده میکرده ام بنابراین به نظر من فقط مصرف سفیکسیم میتوانسته است در بهبود مقطعی من موثر باشد. آیا اینطور نیست؟ پردنیزولون هم که فقط 10 روز اول مصرف میشده است.

آیا ممکن است عفونتی خاص عامل غیر مستقیم حساسیت من باشد؟
    لطفاً راهنماییم کنید. آیا لازم است برای این موضوع آزمایش بدهم؟ چه آزمایشی؟
    با تشکر فراوان
    حالا پاسخ یکی از کاربران ممتاز اون سایت:
    کهیر و بویژه کهیر مزمن (کهیری که بیش از 6 هفته طول بکشد) علامت اختلالی است که در بدن وجود دارد. کهیر از آنجا که بیماری نیست, بلکه علامت بیماری است, میتواند علل بیشماری داشته باشد: آلرژیک, علل فیزیکی (سرما یا گرما ...) و همانگونه که خود اشاره کرده اید, عفونتها و التهابهای مخفی به خصوص در دستگاه گوارش که بجز کهیر نشانی دیگر از خود بروز نمیدهند.

برای یافتن علت احتمالی کهیر -که همیشه نیز موفقیت آمیز نیست- باید کارآگاه وار به جستجو پرداخت.
    اگر تا بحال صورت نگرفته باید آزمایشات کامل ادرار, مدفوع, خون, آزمایش هورمونها, آزمایش کامل آلرژی و حتما تعیین مقدار گلوبولین های خون صورت گیرد.
    کاری که شما باید انجام دهید, 2 کار است:
    1- نگارش روزانه وضعیت کهیر پوستتان. در این دفترچه خاطرات5 تا 6 هفته ای باید به نکات زیر اشاره شده باشد:
    الف- بنویسید که آیا در آن روز مشخص کهیر, قرمزی پوست, تورم وخارش داشته اید و شدت آن چقدر بوده است.
    ب- اشاره نمایید که شدت کهیر نسبت به روز قبل چگونه بوده است. (بدتر - بهتر / بدون تغییر)
    پ- اگر دارو (از هر نوع) استفاده کرده اید, با دز آن بنویسید!
    ت- مصرف هر نوع مواد غذایی و حتی آدامس و ... را با جزییات کامل وارد نمایید.
    ج- این نیز بسیار مهم است که شما هر چیزی که به نظرتان کهیر را تشدید میکند, مثل استرس, کم یا زیاد خوابی, هیجان, غذای بخصوص, ورزش و سرماخوردگی و ... را یادداشت نمایید.

2- برای تشخیص ارتباط و یا عدم ارتباط مواد غذایی با مشکل شما, بین 3 تا 4 روز رژیم برنج و سیب زمینی - غیر از آن هیچ چیز- بگیرید. امکان مشکل آلرژیک با برنج و سیب زمینی تقریبا صفر است. با درود
    برگرفته از:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سوال من: این آزمایش هایی که گفته شده و مربوط به خون و ادرار و مدفوع هست، دقیقاً چی هستند؟ همون CBC و آزمایش ساده ادرار و مدفوع هست؟ من این آزمایش ها رو حدوداً 40 روز پیش دادم و هیچ مشکلی نبوده.

آزمایشات مربوط به آلرژی، همون هایی هستند که در کلینیک آلرژی انجام می شن؟ خوب مثلاً من به بعضی بوها، حساس هستم و به بیش از نیمی از میوه ها، به بعضی از غذاها حساسیت دارم و بدنم قرمزی می زنه. پس من حتماً تست مثبت حساسیت رو دارم.
    آزمایش هورمونها چی هستند؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در مورد اون case که فرموده اید بنده فکر می کنم تاثیر پردنیزولون بوده که علائم کهیر کمتر شده تا تاثیر سفیکسیم
    عفونتهای میکروبی معمولا ایجاد علائم حساسیت نمی کنند ولی عفونتهای انگلی بر عکس از علل شایع حساسیتهای مزمن و مقاوم به درمان می باشند .

آزمایشاتی هم که انجام میشه همان آزمایشات روتین و شاید اندازه گیزی IgE سرم باشه .
    تستهایی هم که کلینیک آلرژی انجام می دهند علاوه بر اینها تست آنتی ژن های مختلف روی بدن شما می باشد که ببنینند بدن شما به کدام واکنش می دهد .
    تستهای هورمونی نیز بسته مورد انجام میشه .

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. آقای دکتر اون وقت این آزمایش ها رو از چه تخصصی باید درخواست کنم؟ مثلاً همین دکتر عفونی خودم یا دکتر داخلی یا....؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. آقای دکتر اون وقت این آزمایش ها رو از چه تخصصی باید درخواست کنم؟ مثلاً همین دکتر عفونی خودم یا دکتر داخلی یا....؟
    علیکم السلام
    هم دکتر داخلی و هم دکتر عفونی در صورت نیاز می توانند درخواست آزمایش بکنند .

5. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال singleguy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

پيش فرض 10تا از کشنده ترین سرطان ها در سال 2010

سرطان، پس از حمله ی قلبی، دومین عامل مرگ انسان ها در آمریکا است. حتی خیلی از سرطان ها پس از درمان شدن، هنوز قدرت کشندگی فرد را دارند.

NCI اطلاعاتی از 10تا از کشنده ترین سرطان ها در آمریکا را برای شما آماده کرده است:

سرطان ریه و نایچه:

این کشنده ترین سرطان در آمریکاست. سیگار کشیدن و استفاده از تنباکو بزرگترین عوامل بوجود آمدن آن هستند. مبتلایان به این سرطان، اکثرا در سن های55تا 65سال هستند. انتظار می رود بیش از 157000انسان در سال 2010 بر اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند.

سرطان روده ی بزرگ

این سرطان در بافت های روده ی بزرگ رشد می کند و از اندازه ی کوچک شروع میشود. سلول های ابتدایی را polyps می نامند که با گذشت زمان تبدیل به این سرطان می شوند. برای جلوگیری از این سرطان، بدن برای سلول های polypsباید اسکن شود، ورگنه احتمال جلوگیری از این سرطان بسیار بسیار کم است.انتظار می رود تعداد انسان هایی که جان خود را بر اثر این بیماری در سال 2010 از دست می دهند 51000نفر باشند.

سرطان سینه

این سرطان، پس از سرطان پوست، دومین سرطان رایج بین زنان در آمریکاست. این سرطان می تواند در مردان نیز رخ دهد. تعداد مردهایی که بین سال های 2003تا2008 به این سرطان مبتلا شدند فقط 2000نفر بودند. این سرطان در مجاری نگه دارنده یا تولید کننده ی شیر در زنان بوجود می آید.نزدیک به 40000انسان انتظار می روند در سال 2010 بر اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند.

سرطان لوزالمعده

شروع آن در مجاری پانکراس است که به گوارش ، هضم و سوخت و ساز کمک می کند. آشکار سازی و جلوگیری در آغاز شیوع آن بسیار سخت است زیرا به صورت مخفیانه و سریع رشد می کند. سرطان لوزالمعده انتظار میرود در سال 2010 جان 37000نفر را بگیرد.

سرطان پروستات

این سرطان دومین علت بزرگ مرگ مردان پس از سرطان ریه و نایچه است. این سرطان از غده ی پروستات شروع می شود( جایی که مایع نطفه تولید می شود). برخی از این سرطان ها در غده ی پروستات محدود می شوند و درمان آن ها آسان تر است ولی برخی دیگرتهاجمی هستند و سریع رشد می کنند. سرطان پروستات انتظار می رود در سال 2010 جان 32000نفر را بگیرد.

سرطان خون

سرطان خود انواع مختلفی دارد. ولی همه ی آن ها بر مجاری خونی در بدن همچون مغز استخوان و دستگاه لنفاوی تاثیر می گذارند و نتیجه ی آن تاثیر غیر عادی بر سلول های خونی است. انواع سرطان خون بر اساس سرعت انتشارشان و این که بر کدام سلول ها تاثیر می گذارند، طبقه بندی می شوند.شایع ترین نوع این سرطان که acute myelogenous(سرطان حاد وابسته به استخوان) نامیده می شود، جان 41814نفر را در بین سال های 2003تا 2007 گرفت و انتظار می رود سرطان خون در سال 2010 جان 22000نفر را بگیرد.

سرطان غیرهوچکین لنفاوی

این سرطان بر نوعى از سلول های سفيد خون که يک هسته دارند(lymphocyte) اثر می کنند و توسط گره های لنفی، تب و کاهش وزن مشخص می شود. این سرطان بر اساس سرعت رشدش و همچنین بر اساس اینکه بر کدام سلول ها اثر می گذارد، طبقه بندی می شود. این نکته نیز قابل ذکر است که سرطان غیر هوچکین از نوع هوچکین آن کشنده تر است و انتظار می رود در سال 2010 جان 20000نفر را بگیرد.

سرطان جگر و مجرای صفرا

این نوع سرطان یکی از شایع ترین سرطان ها در سرتاسر دنیاست ولی در آمریکا زیاد رایج نیست هرچند آمار مبتلایان به این سرطان در آمریکا نیز در حال رشد است. اکثر سرطان های جگر در آمریکا، از جای دیگر بدن شروع می شوند و سپس به جگر می رسند. سرطان مرتبط با این سرطان، سرطان مجرای صفراست (intrahepatic bile duct
    ) .نزدیک به 19000نفر آمریکایی انتظار می رود در سال 2010 بر اثراین بیماری بمیرند.

سرطان Οvarian

این سرطان چهارمین عامل مرگ زنان بر اثر سرطان در بین سال های 2003تا 2008 بوده است. شیوع این بیماری در سن 63سالگی بیش تر از شیوع آن در بقیه ی سنین بوده است. انتظار می رود این سرطان جان 14000زن را در سال 2010 بگیرد.

سرطان Esophageal(مری)

این سرطان دربرخی از سلول های مری آغاز می شود. تحقیقات نشان داده است که تعداد مردانی که در سال های 2003تا 2008 بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، بیشتر از زانان بوده است همچنین انتظار می رود این بیماری جان 14500 انشان را در سال 2010بگیرد.

منبع: pichgooshti.com

7. 2 کاربر از singleguy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام من یه بیمار دیالیزیم.میشه در مورد ازمایش ( panel (PRA توضیح بدین و اینکه normal range چقدره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام من یه بیمار دیالیزیم.میشه در مورد ازمایش ( panel (PRA توضیح بدین و اینکه normal range چقدره؟
    منظورتون آزمایش اندازه گیری سطح فعالیت رنین می باشد ؟ ( plasma renin activity )
    آیا شما فشار خون بالا دارید ؟

10. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

ارتباط بین قرص های ضد تهوع مثل دایجستیو فعال شده و بی اشتهایی طولانی مدت؟؟؟؟؟

پروفشنال brave_ie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ساکن نیستم

پيش فرض

یکی از دوستانم بیماری لاعلاجی داره که هفته ای یک آمپول باید بخاطرش بزنه کسی میدونه این بیماری چیه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ارتباط بین قرص های ضد تهوع مثل دایجستیو فعال شده و بی اشتهایی طولانی مدت؟؟؟؟؟
    دایجسنیو ضد تهوع نیست و فقط حاوی آنزیمهای گوارشیه
    این دارو برای دیس پپسی داده میشه و نه بی اشتهایی.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •