تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 99

نام تاپيک: تیروئید من

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    امروز(24 مرداد 89) رفتم فوق تخصص غدد برای نشون دادن آزمایش. توی پرونده اومده بود که هچنان یک قرص متی مازول بخورد ولی چیزی از لووتیروکسین ننوشته بود. از دکتر سوال کردم که چرا این دو قرص رو همزمان باید می خوردم. ایشون و شاگردشون با تعجب پرسیدند چی؟ لووتیروکسین و متی مازول؟ گفتم بله، خودتون(شاگر دکتر) نوشته بودید. گفتند نه، فقط باید متی مازول می خوردی.

گفتند کو نسخه ات که توش نوشته شده 100 عدد لووتیروکسین 0.1 میلی گرم؟ گفتم دفترچم رو عوض کردم. خلاصه اینکه، این کار رو شاگرد دکتر، اشتباه انجام داده بود. همون تغییر دوز متی مازول درست هست نه تجویز همزمان این دو.

در حال حاضر قرار شد من تا 10 مهر ماه، نصف قرص متی مازول بخورم تا میزان TSH پایین بیاد.

از دکتر پرسیدم که تیروئید من گریوز هست یا هاشیماتو که دکتر گفتند گریوز هست نه هاشیماتو. گفتم ، anti-TPO خونم بالاست، گفتند که در گریوز هم همینگونه است.

گفتند که چون آسم داری اصلاً پروپانول برای ضربان نخور چون احتمال حمله آسم وجود داره. به جاش گفتند که فقط آرامش. نصف قرص، آلپرازولام هم جویز کردند.

گفتم که حدوداً یک هفته هست که ضربان یک دفعه ای زیاد شده و بالا و پایین می ره، گفتند که این اسپری های آسم، می تونه این اختلالات ضربانی رو ایجاد کنه. از طرفی خودت آدم آرومی نیستی و کاملاً از چهره ات معلومه.(من نمی دونم واالا، من آرومم!)

گفتند که از دو سال پیش تا قبل، درمان نوعی از پرکاری تیروئید که یک یا دو چشم بیرون زده داشت(مثل من) با دو قرص لووتیروکسین و متی مازول انجام می شد. این کار رو برای بالا نرفتن TSH و کنترل چشم بیرون زده انجام می دادند. گفتند که اگر برای شما هم همین درمان انجام می شد، حالا TSH اینقدر بالا نمی رفت ولی از دو سال پیش این قانون برداشته شد و فقط باید با کم و زیاد کردن دوز متی مازول این کار انجام بشه.(گفتم که چه کسی این تصمیم رو می گیره، گفتند آمریکا--احتمالاً همون سازمان غذا و داروی امریکا)

امیدوارم مفید بوده باشه.

داره خودمونی میشه ticktack1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام. من بعد از 4 سال! از آزمایش قبلی ام رفتم آزمایش تیرویید دادم. امروز جوابشو گرفتم. 2 هفته دیکه هم نوبت دکتر دارم ولی نمی تونم تا اون موقع صبر کنم. خیلی نگرانم. می شه به من بگید چه اتفاقی افتاده؟

آزمایش قبلی:
    TSH: 5.9
    T3 UPTAKE : 26.3
    T4:9.1
    FTI: 2.3

آزمایش جدید:
    TSH: 28.26
    T3 UPTAKE : 31.8
    T3: 1.25
    T4: 9.60
    FTI: 3.05
    ANTI TPO : >600

یه سوال دیگه هم داشتم.چرا توی سایتهای پزشکی رنج TSH بین .3 تا 3 هست ولی آزمایشگاهها می نویسند 0.3 تا 5 یا 0.2 تا 5؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

هر ازمایشگاهی فرق داره. من با آزمایشگاه های متفاوت، رنج های متفاوت رو به دست می یارم. فکر نمی کنم مهم باشه، مهم اینه که کار آزمایشگاه درست باشه. راستی شما چرا رنج ها رو نگذاشتید؟ مثلاً چه طوری می شه فهمید عدد t3 توی رنج هست یا نه؟ اگه لطف کنید و اینها رو اصلاح کنید خیلی بهتره.

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام. من بعد از 4 سال! از آزمایش قبلی ام رفتم آزمایش تیرویید دادم. امروز جوابشو گرفتم. 2 هفته دیکه هم نوبت دکتر دارم ولی نمی تونم تا اون موقع صبر کنم. خیلی نگرانم. می شه به من بگید چه اتفاقی افتاده؟

آزمایش قبلی:
    TSH: 5.9
    T3 UPTAKE : 26.3
    T4:9.1
    FTI: 2.3

آزمایش جدید:
    TSH: 28.86..........0.2 to 5 female
    T3 UPTAKE: 31.8...........25 to 35
    T3: 1.25..................0.8 to 2.10
    T4: 9.60..................4.8 to 11.6
    FTI: 3.05...............1.20 to 4.40
    ANTI TPO : >600...........up to 85

یه سوال دیگه هم داشتم.چرا توی سایتهای پزشکی رنج TSH بین .3 تا 3 هست ولی آزمایشگاهها می نویسند 0.3 تا 5 یا 0.2 تا 5؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

UP..........

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

آزمایشات شما موید کم کاری تیروئید می باشد .
    برای بررسی بیشتر و درمان حتما به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید .

7. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

آقای دکتر، آزمایش ticktack1 نشون می ده که به غیر از TSH که خیلی بالاست، همگی نرمال هست و anti-TPO هم بالاست. یعنی در اینجا فقط میزان TSH نشون دهنده کم کاری بوده؟ میزان بالای anti-TPO نشاندهنده هاشیموتو هست؟

---------- Post added at 05:06 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

آقای دکتر، اطلاعات پست 41 خوب و مفید بود؟ پاسخ دهنده اشکالات بود؟

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

می شه بگید فرق subclinical hypothyroidism با کم کاری چیه؟ من 10 ساله لووتیروکسین می خورم پس چرا خوب نمی شم؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بله بالا بودن TSH مهمترین قسمت آزمایش می باشد حتی با طبیعی بودن بقیه تستها .
    در مرد Anti TPO باید بگویم که این آنتی بادی تست تشخیصی هاشیموتو نیست بلکه می تونه نشانه اتوایمون بودن بیماری باشه که هاشیموتو هم در این رده قرار می گیره . به این معنی که حدود 90 درصد بیماران هاشیموتو آنتی بادی AntiTPO مثبت دارند ولی دلیل نمی شه که هر کسی که این آنتی بادی را داشت هاشیموتو داشته باشه

بله اطلاعات خوب بود . ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با عرض سلام
    در شرایطی که فرد مشکل کلیوی یا قلبی خاصی نداشته باشد، مصرف روزانه ی 4-3 لیتر آب در روز توصیه می شود. در بعضی از بیماران مبتلا به اگزوفتالمی نیز شاید مجبور به محدود کردن مقدار مایعات و نمک دریافتی باشیم.
    چرا؟ مگه اگزوفتالمی چه ارتباطی با آب و نمک داره؟ هیچ وقت توصیه اینجوری به من نشده بود. آیا ممکنه طول کشیدن بهبودی چشم راست من به خاطر همین بوده باشه؟
    يك مثال واقعي
    خانمي 16 ساله به علت پوسته پوسته شدن پوست، ركود رشد موها، خستگي و خواب‌آلودگي شديد و اندكي گرفتگي صدا به پزشك مراجعه كرد.
    معاينه‌ي پزشك:
    1. كاهش تعداد ضربان قلب واضح است.
    2. هميشه احساس سرما دارد.
    3. زير چشم‌ها پف‌آلود است.
    4. برون‌ده قلب و حجم خون كاهش يافته است‌.
    بررسي آزمايشگاه :
    1. T3 و T4 ، بالا
    2. TSH ، بالا
    3. TRH ، پايين
    4. بررسي هيپوفيز، طبيعي
    چون مقدار هورمون‌هاي تيروئيد در اين بيمار بالاست، وي بايد نشانه‌هاي پركاري تيروئيد(از جمله افزايش ضربان و برون‌ده قلب و احساس گرما و تعرق زياد) را نشان دهد، اما برعكس نشانه‌هاي كاهش فعاليت تيروئيد را نشان مي‌دهد.
    به نظر مي‌رسد در اين بيمار سلول‌هاي بدن به دلايل ژنتيكي يا عارضه‌اي به هورمون‌هاي تيروئيدي پاسخ نمي‌دهند. در نتيجه در اين بيمار با وجود بالا بودن T3 و T4 نشانه‌هاي كم‌كاري تيروئيد ديده مي‌شود. چون مقدار هورمون‌هاي تيروئيدي بالاست، انتظار مي‌رود مقدار TSH پايين باشد اما به نظر مي‌رسد مقدار TSH به علت مقاومت هيپوفيز به هورمون‌هاي تيروئيدي افزايش يافته است.
    با اینکه میزان هورمون های تیروئید من به سمت حداکثر بود ولی TSH بالا بود ولی علائم من، علائم کم کار تیروئید نیست. پس مقاومت یا سرطان هیپوفیز چه ارتباطی با بالا رفتن TSH داره؟
    تشخیص شما ظاهرا گواتر مولتی ندولار می باشد .
    شک به گریوز کم بوده که دکتر شما برای شما درخواست TSI نداده و این چیز عجیبی نیست .
    البته درمانها نیز بسیار به هم نزدیک می باشند یعنی داروهای ضد تیروئید ید رادیو اکتیو و جراحی .
    شما فرمودید که شک به گریوز کم بوده ولی فوق تخصص غدد بدون آزمایش TSI، گفتند که تیروئید من گریوز هست. چرا؟

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

می شه بگید فرق subclinical hypothyroidism با کم کاری چیه؟ من 10 ساله لووتیروکسین می خورم پس چرا خوب نمی شم؟
    شما 10 ساله به صورت مرتب لووتیروکسین می خورید ولی خوب نمی شید؟ درمان رو هم به صورت مرتب انجام می دید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •