تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل عجیب فرمت نشدن هارد

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nikonian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مشکل عجیب فرمت نشدن هارد

دوستان عزیز به یک مشکل بسیار عجیب برخوردم ! لطفا کمک کنید.
    یک سیستم بر پایه AMD اسمبل کردم که مشخصات اون به این ترتیبه :
    MB: Asus M2v
    Cpu:AMD 3.6 X2
    Ram: 1- 512MB DDRII 667MHZ Kingston
    2-1.0GB DDRII 800MHZ Kingston
    HDD: WD 500GB SataII 32MB Buffer Green
    Vga: ATI X1550
    DVD: HP1260
    Power:GLT 500 Watt
    معمولا با خود ویندوز پارتیشن بندی میکنم ، و طبق معمول بعد از پارتیشن بندی درایو C رو برای نصب ویندوز XP SP3 انتخاب کردم ولی موقع فرمت کردن (فول) بعداز کلی معطل کردن پیغام داد که هارد شما مشکل داره و Damage شده . هارد رو گذاشتم روی یک سیستم دیگه و با تعجب دیدم که فول فرمت کرد ! ورفت ویندوز رو هم نصب کرد. هارد رو گذاشتم روی سیستم اصلی باز هم همون داستان ! و نهایتا به خرابی هارد شک کردم و یک هارد Seagate 500 گذاشتم روی سیستم و باز هم همون داستان تکرار شد و 5CD Maxblast رو انداختم و با اون بوت کردم ولی نتونست لود کنه و توی همون محیط داس موندش ، خلاصه با سی دی ویندوز بوت کردم فرمت Quick رو انتخاب کردم هارد فرمت شد و ویندوز نصب شد و سیستم بالا اومد ، ولی وقتی خواستم درایو هارو توی ویندوز فرمت کنم (Quick) اینقدر طولش داد که دیگه عصبی شدم ! ولی بالاخره فرمت کرد ، سیستم رو ریستارت کردم خواستم درایو Dرو بازکنم پیغام داد که این درایو فرمت نشده !
    به مادربرد شک کردم و همچنین رم ولی احتمال بیشتر رو به خرابی مادربرد دادم ، مادربرد رو به همراه سی پی یو تعویض کردم مادربرد Biostar A785G وCPU AMD4850B گذاشتم ، مشکل فرمت نشدن موقع نصب ویندوز حل شد و همچنین با Maxblast هم تونستم بوت کنم و پارتیشن بندی کنم و ویندوز هم نصب کردم ! ولی درایوها توی ویندوز خیلی دیر فرمت میشوند خلاصه گفتم شاید رم باشه رم رو هم تعویض کردم باز هم داخل ویندوز که میخوام یک درایوی رو فرمت کنم (Quick) 5 الی 6 دقیقه طول میکشه که درایو فرمت بشه ! در صورتیکه بایستی ظرف چند ثانیه فرمت کامل انجام بشه ، دیگه نمیدونم چه باید کرد !
    نظرتون چیه ؟ آیا ممکنه مادربرد اولی یعنی ایسوز خراب بوده و به هردوهارد ( WD و Seagate) صدمه زده باشه ؟ چکارکنم که سالم بودن هارد برام مشخص بشه ؟ چه نرم افزاری هست ؟ رم که تعویض شد ، مادربرد و سی پی یو هم که تعویض شد ، پس احتمالش هست که مادربرد ایسوز به هاردها آسیب رسونده باشه؟
    Last edited by Nikonian; 26-06-2010 at 18:47.

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedhashemee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

به پاورت شک کن.

3. این کاربر از saeedhashemee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش با پاور دیگه هم تست کردم همین داستان بود. ونکته جالب هم اینه که توی ویندوز 7 این مشکل وجود نداره .

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروز به نتیجه جالبی دست پیدا کردم ! یه سیستم برام اومد که هاردش از خانواده همین Seagate من بود و CD ویندوز هم همون SP3 که داشتم رو گذاشتم برای نصب ودر کمال تعجب همون مشکل برام پیش اومد !یعنی موقع فرمت کردن درایو C میگه که هاردت صدمه دیده !ولی CD ویندوز ورژن دیگه ای داشتم که اونو گذاشتم و خیلی خوب درایو C رو فرمت کرد و ویندوز هم نصب شد.
    حالا میشه گفت فایلی که این هارد برای شناسایی و نصب لازم داره توی این ویندوز که من دارم نیستش !!؟؟ هارد من ST3500412AS هستش , واین هارد که گفتم ST3500418AS هست , هارد من LP هست 5900RPM وهارد دیگه 7200RPM هستش.

و سوال مهمتر اینکه آیا با آپدیت فریمور هارد مشکل حل میشه ؟
    Last edited by Nikonian; 27-06-2010 at 14:59.

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

قبل از نصب حتما با maxblast 5 پارتشیین بندی و فرمت کن . من باویندوز های سرویس پک 3 jb مشکلی نداشتم

7. این کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •