تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 18 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 172

نام تاپيک: نکاتی برای نگهداری بهتر از لپ تاپ

پروفشنال javady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا

پيش فرض

داداشی سلام
    ممنون از اطلاعات خوب و مفیدت

یه راهنمایی در مورد مواردی برای لپ تاپ Hp pavilion DV5 1070ee بفرمایید.
    من لپ تاپم رو نزدیک به 1ونیم ساله دارم و هیچ مشکلی الحمداله برام پیش نیومده اما خیلی از درایو های سخت افزاری برای ویندوز 7 تو سایت HP ورژن جدیدش نیست و با کمی از سخت افزارها مشکل دارم میتونی راهنماییم کنی؟

اما در موردی که فرمودید ویندوز اصل باشه درست میفرمایید اما ویندوز همراه لپ تاپ من vista بود و منم زیاد خوشمنمیاد از ویستا برای همین پاک کردم و سون7 ریختم نظرت چیه؟

یه سوال مهم دیگه: من چطور میتونم لپ تاپم رو تمیز کنم البته داخلش رو آیا نمایندگی داره ببرمش؟ فنش واقعا کثیف شده یعنی بعد از 1/5 سال من داخلش رو تمیز نکردم راهنمایی بفرمایید

با تشکر و موفیت جنابعالی
    Last edited by javady; 01-10-2010 at 00:00.

2. این کاربر از javady بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pooriya_hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    خواهش می کنم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    شما می تونید درایورهای ویندوز ویستا رو در ویندوز 7 نصب کنید البته بوسیله اینترنت درایورها رو نصب کنید که دیگه عالی میشه.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اگه با 7 مشکلی نداری و مقدار رم و cpu ضعیف هست بزار 7 بمونه. (( اما اصلش یه چیز دیگس ))
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    hp در ایران نماینگی رسمی نداره پس به فکر گارانتی نباش. بهتره یه تاپیک در انجمن سوالات لپ تاپ بزنی تا اساتید بهتره راهنمایت کنند.

4. 4 کاربر از pooriya_hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال aliarnold's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

در مورد باتري كسي چيزي نگفته.
    من يكم گيچ شدم از باتري بايد چطور استفاده بشه
    يكي ميگه در بياريمزماني كه نزديك برقيم و مستقيم استفاده كنيم.يكي ميگه بذار باشه و به برق بزن زماني كه برق هست چون خودش جدا ميشه از مسير بعد شارژ كامل .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

باتري رو فرض كن نداره اصلاٌ در نياريد
    وقتي هم باتري پره باز هم از برق استفاده كنيد. بطور خلاصه : حدالامكان از باتري استفاده نكنيد ولي باتري رو در نياريد

در مورد ويندوز قفل شكسته: هر ويندوزي كه ميخواي استفاده كن ولي قابليت اپ ديت داشته باشه. ( من خودم ام آر تي رو پيشنهاد ميكنم)

كليد اف ان روي لپ تاپ هيچ ربطي به سيستم عامل كه اصل باشه يا قفل شكسته نداره. من خودم رو لپ تابم علاوه بر ويندوز جند مدل لينوكس هم براي كنجكاوي ريختم و با تعجب ديدم كه حتي بدون نصب درايورها و برنامه هاي لپ تاپ كليد اف ان با رابط گرافيكي كار ميكرد.

ديگه به نظر من دوره اينكه لپ تاپ نو بمونه تموم شده
    مثل موبايل كه اوايل هر كسي گوشي ميخريد انواع محافظ (كيف چرمي - طلق و ...) هم ميخريد كه گوشي نو بمونه ولي چه فايده؟
    شما لپ تاپي رو كه امروز با قيمت بالا ميخري اگرهم نو بمونه سال ديگه ارزشي نداره. صاحب اول و آخر هم خودتي. تمام مزيت لپ تاپ به حمل اونه و در هر شرايطي! پس وقتي يه لپ تاپ ميخري باهاش كلي حال كن و نگران كهنه شدنش هم نباش!

7. 10 کاربر از nikaien بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

برق و باتری

در مورد برق و باتری خیلی سوالات برای کاربران پیش اومده که در بعضی تاپیک ها من توضیحاتی رو دادم.
    الان هم قصد دارم توضیحات رو کامل کنم تا با برق و باتری مشکلی نداشته باشیم و نهایت بهره رو از
    لپ تاپمون ببریم.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هیچگاه باتری را از داخل جایگاهش خارج نکنید: خیلی ها فکر می کنند که اگر باتری رو از جایگاهش خارج کنیم و بطور مستقیم از برق شهری استفاده کنیم باتری ساام می ماند و خیلی به نفع هست !!!!!
    اما در حقیقت اینطور نیست.
    اگه باتری در جایگاه خودش نباشد و دستگاه با برق مستقیم شهری روشن باشد امکان دارد برق برود یا گیر نوسانات برقی بی افتید یا سوکت بطور اتفاقی جدا شود در این موقع آسیب خیلی جدی به مادربورد لپ تاپ می رسد که تا مرز سوخت قطعات این اتفاق می رود.
    پس بهتر است باتری همیشه در جایگاه خودش باشد.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نحوه زدن شارژر:
    1. اتصال به سوکت
    2. اتصالی به ترانس
    3.
    پریز

---------------------------------------
    طریقه شارژ کردن: از اونجای که باتری های جدید لیتیومی هستند و لیتیوم عنصر آسیب پذیری هست
    بهتره لپ تاپ رو یا از همون ابتدا با برق شهری (( + باتری )) روشن کنیم یا بزاریم زیر 30% بشه.
    تا سلول های باتری دچار آسیب نشن.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    میخوام برای مدتی با لپ تاپم (( باتریش )) کار نکنم: در این مواقع باید شارژ رو روی %30 بزارید.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکات مهم:
    1. بهتره از محافظ استفاده کنید.
    2. سیم های اتصالی رو زیر پا نگذارید
    3. سیم های اتصالی را پیچ و خم دار نکنید.
    4. هرگاه شارژ تکمیل شد شارژر رو از برق بکشید. (( چون به دفعات تکرار زیاد ترانس دچار اختلال میشه ))
    5. شارژر رو سعی کنید در جای خنک بذارید.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان اگر سوالی داشتند بنده در خدمتم.
    موفق باشید

---------- Post added at 05:13 PM ---------- Previous post was at 05:08 PM ----------

باتري رو فرض كن نداره اصلاٌ در نياريد
    وقتي هم باتري پره باز هم از برق استفاده كنيد. بطور خلاصه : حدالامكان از باتري استفاده نكنيد ولي باتري رو در نياريد

در مورد ويندوز قفل شكسته: هر ويندوزي كه ميخواي استفاده كن ولي قابليت اپ ديت داشته باشه. ( من خودم ام آر تي رو پيشنهاد ميكنم)

كليد اف ان روي لپ تاپ هيچ ربطي به سيستم عامل كه اصل باشه يا قفل شكسته نداره. من خودم رو لپ تابم علاوه بر ويندوز جند مدل لينوكس هم براي كنجكاوي ريختم و با تعجب ديدم كه حتي بدون نصب درايورها و برنامه هاي لپ تاپ كليد اف ان با رابط گرافيكي كار ميكرد.

ديگه به نظر من دوره اينكه لپ تاپ نو بمونه تموم شده
    مثل موبايل كه اوايل هر كسي گوشي ميخريد انواع محافظ (كيف چرمي - طلق و ...) هم ميخريد كه گوشي نو بمونه ولي چه فايده؟
    شما لپ تاپي رو كه امروز با قيمت بالا ميخري اگرهم نو بمونه سال ديگه ارزشي نداره. صاحب اول و آخر هم خودتي. تمام مزيت لپ تاپ به حمل اونه و در هر شرايطي! پس وقتي يه لپ تاپ ميخري باهاش كلي حال كن و نگران كهنه شدنش هم نباش!
    عزیزم شما پست من رو کامل می خوندید بعدش اظهار نظر میکردید.
    بحث لینوکس با ویندوز بحث جدای هست به هم هیچ ارتباطی ندارند ؟؟!!!
    من که نگفتم کلید fn درایور میخواد ؟؟!!!!
    الان شما ماشین میخرید سعی میکنید ماشین رو تمیز نگه دارید
    یا سعی می کنید ماشین رو بزنید به درب و دیوار ؟؟؟؟؟؟
    معلومه آدم عاقل ماشین رو تمیز نگه داره،لپ تاپ هم همین هست.
    Last edited by pooriya_hp; 19-03-2011 at 20:34. دليل: بروز رسانی

آخر فروم باز max_3d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

حساسیت سخت افزاری:
    همونطوری که می دونید سخت افزار لپ تاپ بسیار حساس هست و بیش ترین دلیل حساسیت این هست که
    قطعات آنبرد هست البته به جزء هارد و رم/
    قطعات:
    1. motherbord: به نوسانات برق بسیار حساس هست.
    2. cpu: به گرمای بیش از حد بسیار حساس هست.
    3. vga: همانند cpu به گرما بسیار حساس هست.
    4. ram: نسبت به محسابات سنگین و ویروس ها بسیار حساس هست.
    5. hard: با تکانی کوچیک در هنگام روشن بودن بسیار حساسیت نشان می دهد که موجب %80 خرابی میشود.
    6. modem: با اشتباه زدن به پریز برق موجب سوخت میشود.
    7. port: به گرد و غبار بسیار حساس هستند.
    8. tuch pad: به مایعات و فشارهای سنگین حساسیت زیادی نشان میدهد.
    9. keybord: همانند تاچ پد به مایعات و ضربات سنگین بسیار حساس هست.
    10. display: به گرد و غبار و ضربات و اشیای نوک تیز بسیار حساسیت دارد.
    11. speakers: به مایعات،ضربات حساس هست.
    موفق باشید
    درود
    گزینه 5 سوال دارم برادر
    اگه لپتاپ روشن باشه و توی ماشین در حال حرکت باشی و بخوای باهاش کار کنی چطور بازم احتمال خراب شدن هارد هست؟؟؟

10. 2 کاربر از max_3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

درود
    گزینه 5 سوال دارم برادر
    اگه لپتاپ روشن باشه و توی ماشین در حال حرکت باشی و بخوای باهاش کار کنی چطور بازم احتمال خراب شدن هارد هست؟؟؟
    منظور ضربه شدید هست یعنی ضربه ای که ناگهانی باشه و کار گردش هارد رو مختل کنه.
    واگرنه تکانهای کم و منتظره زیاد تاثیری نداره هرچند بهتره اونها هم نباشه.

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

برق و باتری

در مورد برق و باتری خیلی سوالات برای کاربران پیش اومده که در بعضی تاپیک ها من توضیحاتی رو دادم.
    الان هم قصد دارم توضیحات رو کامل کنم تا با برق و باتری مشکلی نداشته باشیم و نهایت بهره رو از
    لپ تاپمون ببریم.
    هیچگاه باتری را از داخل جایگاهش خارج نکنید: خیلی ها فکر می کنند که اگر باتری رو از جایگاهش خارج کنیم و بطور مستقیم از برق شهری استفاده کنیم باتری ساام می ماند و خیلی به نفع هست !!!!!
    اما در حقیقت اینطور نیست.
    اگه باتری در جایگاه خودش نباشد و دستگاه با برق مستقیم شهری روشن باشد امکان دارد برق برود یا گیر نوسانات برقی بی افتید یا سوکت بطور اتفاقی جدا شود در این موقع آسیب خیلی جدی به مادربورد لپ تاپ می رسد که تا مرز سوخت قطعات این اتفاق می رود.
    پس بهتر است باتری همیشه در جایگاه خودش باشد.
    نحوه زدن شارژر:
    1. پریز
    2. اتصالی به ترانس
    3. اتصال به سوکت

---------------------------------------
    طریقه شارژ کردن: از اونجای که باتری های جدید لیتیومی هستند و لیتیوم عنصر آسیب پذیری هست
    بهتره لپ تاپ رو یا از همون ابتدا با برق شهری (( + باتری )) روشن کنیم یا بزاریم زیر 30% بشه.
    تا سلول های باتری دچار آسیب نشن.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    میخوام برای مدتی با لپ تاپم (( باتریش )) کار نکنم: در این مواقع باید شارژ رو روی %30 بزارید.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکات مهم:
    1. بهتره از محافظ استفاده کنید.
    2. سیم های اتصالی رو زیر پا نگذارید
    3. سیم های اتصالی را پیچ و خم دار نکنید.
    4. هرگاه شارژ تکمیل شد شارژر رو از برق بکشید. (( چون به دفعات تکرار زیاد ترانس دچار اختلال میشه ))
    5. شارژر رو سعی کنید در جای خنک بذارید.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان اگر سوالی داشتند بنده در خدمتم.
    موفق باشید
    .
    سوالی که برای من پیش اومده اینه که وقتی برق به دستگاه وصله و باتری هم داره شارژمیشه ،باتری واسطه هست ؟
    و هنگامی که شارژباتری ۱۰۰٪ میشه باتری از مدار خارج میشه یا بطور واسطه عمل میکنه؟

منبعی برای این مطالبی که گفتید میشه معرفی کنید .(برای من نه،من میخوام بهش استناد کنم در توصیه به دیگران.)

در کل ممنون از توضیحاتتون.

12. 6 کاربر از aliarnold بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سوالی که برای من پیش اومده اینه که وقتی برق به دستگاه وصله و باتری هم داره شارژمیشه ،باتری واسطه هست ؟
    و هنگامی که شارژباتری ۱۰۰٪ میشه باتری از مدار خارج میشه یا بطور واسطه عمل میکنه؟

منبعی برای این مطالبی که گفتید میشه معرفی کنید .(برای من نه،من میخوام بهش استناد کنم در توصیه به دیگران.)

در کل ممنون از توضیحاتتون.

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    من منظور دقیق شما رو از واسطه متوجه نمیشم ؟؟؟
    باتری 100% میشه دیگه از مدار کار خارج میشه و دستگاه از برق مستقیم استفاده میکنه.
    منبع این پست ها تجربه خودم هست.
    که دوست دارم کاربران سایت از تجربیات من استفاده کنند.

15. 11 کاربر از pooriya_hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام
    من منظور دقیق شما رو از واسطه متوجه نمیشم ؟؟؟
    باتری 100% میشه دیگه از مدار کار خارج میشه و دستگاه از برق مستقیم استفاده میکنه.
    منبع این پست ها تجربه خودم هست.
    که دوست دارم کاربران سایت از تجربیات من استفاده کنند.
    بسیار ممنون از کمکتون.

17. این کاربر از aliarnold بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •