تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: تنگی نفس و احساس خفگی در خواب

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض تنگی نفس و احساس خفگی در خواب

شبها از توی خواب احساس خفگی و تنگی نفس شدید دارم وبه سختی نفس می کشم البته به معنی گرفتگی بینی نیست به معنی سخت نفس کشیدنه و خیلی وقت ها هم این حالت همراه با تیر کشیدن خیلی شدید همراه میشه به طوری اگر نفسم رو بخوام برگردونم(باز دم) کاملا خفه میشم نه میتونم دراز بکشم نه بایستم مجبورم حالت نشسته باشم و نفس هم نکشم تا تموم بشه و درد خیلی شدیدی هم داره .مشکلم چیه

2. این کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ms368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    من یه مدت اینجوری بودم
    نصف شب حالم بد شدم رفتیم یک از این دکترای عمومی بدرد نخور
    دکتره بدون مقدمه برداشت سه چهاتا قرص و کپسول و یه گاز ( از اینایی که آسمی ها استفاده میکنن ) واسم نوشت
    راستش همه رو گرفتم ولی ترسیدم استفاده کنم
    فرداش رفتم MRI که از شانس بد اشتباها یکی از آمپولها رو زیر پوستم زد ولی بخیر گذشت
    نتیجش هم یه کم فقر آهن یا همون کم خونی خفیف بود که با مصرف قرص آهن به مدت 90 روز به حالت عادی برگشتم . ( البته اینو متخصص گفت )
    نرمی دریچه قلب هم نقشش کم نبود که با ورزش سبک این یکی هم تا حدودی برطرف شد + مشکلات عصبیم .

البته تنگی نفس به خیلی از عوامل بستگی داره مثله مشکلات قلبی و ریوی و یا حتی عصبی البته اینها فقط چند نمونشه .
    سعی کن یکم ورزش ها سبک انجام بدی
    تلقین و فکرای منفی هم نکن

بهترین راه اینه که به یک متخصص داخلی مراجعه کنی تا ببینی مشکلت چیه .

حرفای بالا رو مثله ورزش و ... رو خیلی وقته که انجام نمیدم ولی از قدیم میگن ( کوزه گر از کوزه شکسته آب میخوره )
    البته من نه دکترم و نه چیزی از بیماری ها حالیم میشه فقط خواستم تجربیاتمو بگم

4. 2 کاربر از ms368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

شبها از توی خواب احساس خفگی و تنگی نفس شدید دارم وبه سختی نفس می کشم البته به معنی گرفتگی بینی نیست به معنی سخت نفس کشیدنه و خیلی وقت ها هم این حالت همراه با تیر کشیدن خیلی شدید همراه میشه به طوری اگر نفسم رو بخوام برگردونم(باز دم) کاملا خفه میشم نه میتونم دراز بکشم نه بایستم مجبورم حالت نشسته باشم و نفس هم نکشم تا تموم بشه و درد خیلی شدیدی هم داره .مشکلم چیه
    تنگی نفس و درد شما فقط در شبها می باشد ؟
    در هنگام روز و فعالت چطور ؟
    کلا در چه شرایطی ناراحتی شما ایجاد میشه یا تشدید میشه ؟

6. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

تنگی نفس و درد شما فقط در شبها می باشد ؟
    در هنگام روز و فعالت چطور ؟
    کلا در چه شرایطی ناراحتی شما ایجاد میشه یا تشدید میشه ؟
    شبها بیشتر میشه ,,,موقع بالا رفتن از پله هم دچار تنگی نفس میشم همین طور جاهای شلوغ که مثلا جریان هوا نباشه ولی موقع ورزش سبک مثل ایروبیک دچار مشکل نمیشم . (پرولاپس دریچه میترال هم دارم ضربان قلبم هم خیلی خیلی بالاست مثل دزدگیر ماشین صدا میده!! دکتر به تیروئید و کم خونی شک کرد که هیچ کدوم نبود)
    Last edited by faded; 22-06-2010 at 21:02.

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

منم همین مشکلو داشتم
    یه دکتره تو برنامه به خانه برمیگردیم گفن این مشکل از بد خوابیدنه
    اگه تو خواب سرو بیش از حد پائین ببری خوب نفست میگیره
    در خواب هم سعی کن روی قلبت نخواب یعنی سرت به سمت است نباشه

9. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

ایشون میگن که تنها موقع خواب این مشکل براشون پیش نمیاد ، پس اشکال از بد خوابیدن نیست ، درست ترین کار اینه که به یک دکتر مراجعه کنین ، اشتباه ترینشم اینه که اینجا دنبال راه حل مشکلتون بگردین . حتی اگه این انجمن متشکل از دکتر های متخصص باشه هم بدون معاینه نمیشه نظر داد ، مثلا میتونه از کمبود آهن باشه که اون دوستمون گفت (من هم مشکل مشابه داشتم) میتونه از انحراف بینی باشه (که می فرمایین ندارین) یا چه میدونم مثلا یه بیماری به نام sleep apnea و ...

11. این کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

شبها بیشتر میشه ,,,موقع بالا رفتن از پله هم دچار تنگی نفس میشم همین طور جاهای شلوغ که مثلا جریان هوا نباشه ولی موقع ورزش سبک مثل ایروبیک دچار مشکل نمیشم . (پرولاپس دریچه میترال هم دارم ضربان قلبم هم خیلی خیلی بالاست مثل دزدگیر ماشین صدا میده!! دکتر به تیروئید و کم خونی شک کرد که هیچ کدوم نبود)
    تنگی نفس میتونه علل ریوی . قلبی و یا عصبی داشته باشه
    باتوجه به اینکه تنگی نفس شما بیشتر در شبها می باشد و با فعالیت معمول مثل ائروبیک دچار مشکل نمی شوید به احتمال زیاد حالات عصبی می باشد که می تواند با وجود پرولاپس بروز بیشتری داشته باشد .
    ولی در هر صورت یک معاینه کامل قلب و ریه و انجام یکسری آزمایشات و شاید رادوگرافی

13. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •