تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 17 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 169

نام تاپيک: مشکل با مودم لینک سیس wag120n

آخر فروم باز nikaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه نظیمات همینه که در این عکس بالا آپلود کردید مشکلی نیست این به نظرم درست میاد چون الان با تنظیمات داخل مودم خودم چک کردم و یکی بود.
    فقط توی ویندوز در تنظیمات کارت شبکه این مقادیر روی برای DNS تعریف کن.
    چون منم به مدت دو سه هفته شدیدا درگیر قطعی های مخابرات بودم البته خودت هم میدونی که توی این چند وقته از ترسشون سرعتها رو کم کردند و این هم بی دلیل نیست.

ولی برای اینکه مطلب خوب جا بیفته این عکس پایین رو دقت کنید و مقادیر DNS رو به میزانی که مشخص شده اعمال کنید

راستی به تاپیک بهترین DNS هم سر بزن و نرم افزاری رو که گفته شده بگیر ممکنه اینDNS برای سرویس من خوب کار میکنه ضمنا منم 128 مخابرات دارم.
    ولی شماهم یه سر بزنید و برنامه رو دانلود کنید و طبق راهنماییها جلو برید و بهترین DNS رو برای این سرویس مخابرات پیدا کنید .
    ولی سرعت باز کردن صفحات و ساتیها بعد از وارد کردن DNS های جدید حدود 20 درصد بیشتر شده . و واقعا چشمگیره.
    سلام با قسمت ipv4 آشنا هستم و اونجا مقادیر dns server رو بر اساس برنامه ی گوگل قرار دادم البته یادم نیست که چه سروری رو پیشنهاد داده بود

در ضمن در حالت pppoe و بریج هم تست کردم باز هم مشکل پا برجا بود

تنظیمات pppoe هم همونی هست که در عکس اون تاپیک دیدید

در ضمن در مورد این دیسیس ها باید بگم که با مودم هایی که در پست قبلیم گفتم و تست کردم در هیچ کدوم این قطعی ها بصورت مداوم مشاهده نشده فقط یک یا حداکثر 2 بار

حالا یه سوال:

آیا حتما باید تنظیمات بر اساس dns server مخابرات باشه یا سروری که گوگل معرفی می کنه باعث عدم وصل شدن میشه یا نه؟

در ضمن من قسمت فوروارد کردن ip رو انجام ندادم (منظورم همون قسمت اول ipv4 هست که ip مودم و subnet mask رومی دیم)

آیا نیاز هست؟

مرسی
    Last edited by nikaan; 20-06-2010 at 20:43.

2. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

سلام
    مقادیر DNS که خود مخابرات رو داده برات مینویسم . من روزی که به مشکل خوردم و قطعی زیادید اشتم با پشتیبانی تماس گرفتم و گفت ( ریست کامل کنید و یک اکانت جدید تعریف کنید و مقادیر DNS خودشون رو به من دادند که مودم من درست شد مقادریش هم اینه
    DNS: 217.218.127.104
    alternate: 4.2.2.4
    این وتا شماره رو جای DNS های که داخل عکس هست بزارید
    منبا این مشکلی پیدا نکردم قبلش هم ریست کردم مودم رو صفر کردم و کلا قطعی ها تموم شد تا اینکه نرم افزار گوئگل رو گرفتم و یه DNS جدید زدم و سرعتمبیشتر شد که DNS های جدید برای خود شرکت مخابرات هست .
    و شماره اونها هم همونیه که در عکس بالا داخل تنظیمات مودمم هست. ولی ممکنه این تنظیم جدید برای سیستم من جواب بده و برای شما جواب نده. برای همین میگم اول DNS هایی که خود مخابرات داده یعنی و DNS: 217.218.127.104
    alternate: 4.2.2.4 و رو وارد کنین اگه جواب داد برید از نرم افازر گوگل برای بهینه تر شدن سرعت استفاده کنید.

در مورد این که DNS مخابرات یا چیزی که وگل میگه ممکنه باعث دیسی بشهباید بگم
    DNS فقط یه تاخیر رو کم و زیاد میکنه این لتنسی که بین ارسال و دریافت شما وجود داره مربوط به DNS هاست و تاثیری بر کارایی نداره ولی ظاهرا مخابرات فقط با DNS های خودش کار میکنه.

قسمت فوروازد IP من نشنیدم ولی اون جایی که شما اشاره کردید اولین گزینه مربوط به اختصاص دادن IP هست که به سیستم شما IP اختصاص میده و به مودم شناسایی میشد و به عنوان یک کلاینت در شبکه شما رو معرفی میکنه.
    گزینه دوم رو نمیدونم ولی باید همیشه این مقدار رو بزنی
    255.255.255.0

gatewayهم که مشخص میکنه مبدا و مقصد شما کجا هست که چون IP مودم شما 192.168.1.1 هست باید همین شماره رو به این فیلد اضافه کنید تا بین مودم و سیستموتن یک شبکه داشته باشید.

شما این کارهایی که فگتم رو انجام بدید. حتما نتیجه میگیرید.
    ( اول ریست کامل مودم
    دوم - وارد کردن مقادیر گفته شده در بالا - مخصوصا DNSپیشنهادی خود مخابرات . و همچنین اختصاص دادن یک شماره IP میتونید از عکسی که از قسمت شبکه کامپیوتر خودم گرفتم الگو بگیرید و دقیقا همون مقادیر رو وارد کنین .

سوم - چک کردن کانکشن از سایت اسپیدی تست

و درنهایت اینوبگم که خیالتون راحت بشه همخونی نبودن مودم با سرویس دهنده یک افسانه بیشتر نیست چون همه دوستان امتحان کردند و جواب داده منم اول فکر میکردم مودم من با مخابرات مشکل داره ولی فهمیدم نه قضیه چیز دیگریست .
    مشکل سر همین DNS هاست

4. این کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دستتون درد نکنه

من این تنظیمات رو انجام میدم و نتیجه رو اینجا می گم

6. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

همه تنظیمات کامله ولی چراغ اینترنت روی مودم روشن نمیشه یعنی به اینترنت وصل نمیشه!

چراغ لینک یا adsl روشنه(نشانگر رانژه) بجز اینترنت! رو میگم (شاید نویز خور مودمت بالاست و نویز باعث قطعی های اولیه میشدند
    مثلا هنگام برداشتن و قطع گوشی تلفن یا در آوردن پریز! اسپیلیتر بزار گوشی ها (قبلش برای تست همه گوشی ها و فکس و .... رو دربیار یه تست کن
    برو ببین
    SNR Margin (dB)
    Attenuation (dB)

]چقدره اولی بالاش خوبه مثلا 10 به بالادومی کمش خوبه زیر 42 برای سرعت 2 مگ(ولی با اینکه نباید مهم باشه ولی بعضی از مودمها با بعضی شرکت ها مشکل دارند که مشکل هم خودشو در شرایط نویز زیاد و سرعت زیاد سرویس نشان میدهد)

8. این کاربر از ieeeman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من مودم رو از فامیلمون گرفتم و چندین تست(در 2 مدل تقسیم بندی کردم) روی اون انجام دادم

به این نتیجه رسیدم که درگاه مودم و بعبارتی خود مودم ایراد داره

تست ها:

1)من اون قسمت ipv4 (تنظیمات dns server و ip)رو در حالت pppoe و 2 مدل بریج تست گرفتم تاثیری نداشت و دوباره ip تغییر می کرد تا بعداز چند ساعت کلا ارتباط قطع میشد در ضمن بدون این تنظیمات هم تست گرفتم وباز نتیجه همین میشد

یعنی چراغ dsl و اینترنت روشن بود و برخی مواقع هم چراغ اینترنت خاموش بود ولی چراغ وایرلس چشمک میزد و در ضمن نمی شد با web config وارد تنظیمات مودم شد مگر اینکه مودم رو ریست می کردم

در ضمن در این حالت درگاه مودم رو که پینگ می دادم ، reply نمی کرد و time out می داد

جالبه که اولش همه شون ( مدل ppoe و2 مدل بریج) وصل می شدن ولی شاید بعد از چند ساعت این اتفاق می افتاد در ضمن من کامپیوتر رو نمی زارم به حالت sleep بره که ارتباط قطع بشه

این هم جالبه که وقتی برای اولین بار به کامپیوترم وصلش کردم روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

این اتفاق نباید بیفته چون من مودم خودم رو روی چندین کامپیوتر دیگه تست کردم و اصلا چنین مشکلی وجود نداشت (هر دو مودم با لن به کامپیوتر ها وصل میشن) حالا می خواستم ببینم این مشکل از چی ناشی میشه آیا همون حدسم درسته و مودم خرابه؟

الان هم که این رو می نویسم دیگه با ریست کردن هم مودم توسط کامپیوتر شنا سایی نمیشه

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد حدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن(منظور فرکانس adsl) رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

مورد دوم هم کهLine Attenuation هست که گویا میرایی خط هست و در نتیجه هر قدر میرایی خط کمتر باشه بهتره ولی متاسفانه این گزینه رو هم روی مودم لینک سیس پیدا نکردم ولی با مودم خودم 25 دسیبل رو نشون میده(مودم خودم پلنت 4400 هست)

در پایان باید بگم که مودم رو بار اول بخاطر اینکه بعد از چند ساعت قطعی می داد به گارانتی برده بودیم ولی اونها گفتند که تست کردیم و قطعی نمی ده

بار دوم چون توی خونه وصل نمی شد بردیم گارانتی ، اونها هم بردنش یه اتاق دیگه و به احتمال زیاد ریستش کردن و بعدش جلوی خودمون هم فقط یکبار وصل به اینترنت شد و متاسفانه نمی شد چند ساعت اونجا بشینیم تا مودم قطعی بده

به احتمال زیاد نمی خوان قبول کنند

حالا موندم چی کار کنم

لطفا راهنمایی کنید

مرسی
    Last edited by nikaan; 23-06-2010 at 13:52.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

سلام
    نیکان چرا فریمویر داخل دستگاه رو آپدیت نمیکنی ؟
    البته وقتی از سایت خواستی نسخه اخرشو بگیری حتما نسخه اولیه رو هم بگیر که بعدا اگر مشکلی داشت بتونی برگردونی
    این اشکالات احتمالا در آپدیت فریمویرشون رفع شده
    یه نگاه بنداز ببین اگه شد که هیچی نشد بگو ببینم چیکار میکنم بکنم.
    ولی به نظرم قطعه اکبند نباید مشکل داشته باشه مگر جز موارد معدودی که با اپدیت حل میشه.

11. این کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

سلام

من مودم رو از فامیلمون گرفتم و چندین تست(در 2 مدل تقسیم بندی کردم) روی اون انجام دادم

به این نتیجه رسیدم که درگاه مودم و بعبارتی خود مودم ایراد داره

تست ها:

1)من اون قسمت ipv4 (تنظیمات dns server و ip)رو در حالت pppoe و 2 مدل بریج تست گرفتم تاثیری نداشت و دوباره ip تغییر می کرد تا بعداز چند ساعت کلا ارتباط قطع میشد در ضمن بدون این تنظیمات هم تست گرفتم وباز نتیجه همین میشد

یعنی چراغ dsl و اینترنت روشن بود و برخی مواقع هم چراغ اینترنت خاموش بود ولی چراغ وایرلس چشمک میزد و در ضمن نمی شد با web config وارد تنظیمات مودم شد مگر اینکه مودم رو ریست می کردم

در ضمن در این حالت درگاه مودم رو که پینگ می دادم ، reply نمی کرد و time out می داد

جالبه که اولش همه شون ( مدل ppoe و2 مدل بریج) وصل می شدن ولی شاید بعد از چند ساعت این اتفاق می افتاد در ضمن من کامپیوتر رو نمی زارم به حالت sleep بره که ارتباط قطع بشه

این هم جالبه که وقتی برای اولین بار به کامپیوترم وصلش کردم روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

این اتفاق نباید بیفته چون من مودم خودم رو روی چندین کامپیوتر دیگه تست کردم و اصلا چنین مشکلی وجود نداشت (هر دو مودم با لن به کامپیوتر ها وصل میشن) حالا می خواستم ببینم این مشکل از چی ناشی میشه آیا همون حدسم درسته و مودم خرابه؟

الان هم که این رو می نویسم دیگه با ریست کردن هم مودم توسط کامپیوتر شنا سایی نمیشه

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد حدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن(منظور فرکانس adsl) رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

مورد دوم هم کهLine Attenuation هست که گویا میرایی خط هست و در نتیجه هر قدر میرایی خط کمتر باشه بهتره ولی متاسفانه این گزینه رو هم روی مودم لینک سیس پیدا نکردم ولی با مودم خودم 25 دسیبل رو نشون میده(مودم خودم پلنت 4400 هست)

در پایان باید بگم که مودم رو بار اول بخاطر اینکه بعد از چند ساعت قطعی می داد به گارانتی برده بودیم ولی اونها گفتند که تست کردیم و قطعی نمی ده

بار دوم چون توی خونه وصل نمی شد بردیم گارانتی ، اونها هم بردنش یه اتاق دیگه و به احتمال زیاد ریستش کردن و بعدش جلوی خودمون هم فقط یکبار وصل به اینترنت شد و متاسفانه نمی شد چند ساعت اونجا بشینیم تا مودم قطعی بده

به احتمال زیاد نمی خوان قبول کنند

حالا موندم چی کار کنم

لطفا راهنمایی کنید

مرسی

برای مودم لینکسیس باید نویز و سیگنال رو از این آدرس ببینید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

13. 2 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    نیکان چرا فریمویر داخل دستگاه رو آپدیت نمیکنی ؟
    البته وقتی از سایت خواستی نسخه اخرشو بگیری حتما نسخه اولیه رو هم بگیر که بعدا اگر مشکلی داشت بتونی برگردونی
    این اشکالات احتمالا در آپدیت فریمویرشون رفع شده
    یه نگاه بنداز ببین اگه شد که هیچی نشد بگو ببینم چیکار میکنم بکنم.
    ولی به نظرم قطعه اکبند نباید مشکل داشته باشه مگر جز موارد معدودی که با اپدیت حل میشه.
    همون اولین بار فریم ور رو هم آپگرید کردم ولی بازم مشکل داره ولی یه اتفاق عجیب می افتاد و اون هم این بود که در حین آپگرید تا 27% می رفت و میزد آپگرید شدم و ورژن رو هم تغییر میداد

به گارانتی که گفتم اینجوری جواب داد که این درصد تایمر هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و مهم نیست چند درصد بره !!!!!!!!!

خودشون هم مثلا آپگرید کردن

حالا این که تا 27% می ره عجیب نیست؟
    Last edited by nikaan; 23-06-2010 at 13:59.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای مودم لینکسیس باید نویز و سیگنال رو از این آدرس ببینید :
    کد:
    این رو هم تست می گیرم نتیجه رو می گم البته اگر بتونم وارد تنظیمات مودم بشم

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

این هم جالبه که اولش روی کامپیوتر من شناسایی نمی شد یعنی میزد network ناشناخته ولی وقتی مودم رو ریست کردم مودم بوسیله ی کامپیوترم شناسایی شد

2) در مورد تست snr margin باید بگم که توی تنظیمات این مودم پیداش نکردم ولی روی خط فامیلمون تست گرفتم عدد بحدود 45 دسیبل بود

البته snr margin اختلاف بین نویز و کانکشن رو میرسونه که هرچی این اختلاف بیشتر باشه بهتر هست برای همین هر چی کمتر باشه بهتر هست که متاسفانه شاید با این تست نمیشه نویز خور بودن مودم رو شناسایی کرد

چرا نمی خوای مودم رو جای دیگه ببری تست کنی که 100 % مطمئن بشی سالم هست. ولی مودم لینکسیس مودم خوبی هست منتها شرایط خواص خودش رو داره.
    در مورد اون که نتونستی بری تو صفحه کانفیگ و با ریست کردن درست شد باید بگم وقتی مودم رو روی بریج بگذاری Dhcp سرور مودم نمی تونه به طور خودکار به PC آی پی بده واسه همین بوده این مشکل شما. در اینصورت بایدIP سیستم رو به صورت دستی بدی.این مورد توی همه مودم های این برند صدق میکنه دلایل خواص خودش رو داره.
    در مورد مشخصات خط هم باید بگم بر خلاف مودم های دیگه دارای منوی مخفی به آدرس زیر هست:

کد:

17. این کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •